Home: Non League Football Information: FA Competitions:
F.A. Youth Cup 2018-19



John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 3, 2018, 6:24 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 39327
F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

For draws and results


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 6, 2018, 1:32 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 39213
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Entries (521) an increase of 14 (73 in, 59 out)

Note that the F.A. subsequently re-named
8SL1E as 8SL1C and 8SL1W as 8SLIS

001 A.F.C. Bournemouth 1
002 A.F.C. Croydon Athletic 9SCEP
003 A.F.C. Darwen 10NWC1N
004 A.F.C. Dunstable 8SL1E
005 A.F.C. Emley 10NCE1
006 A.F.C. Fylde 5NL
007 A.F.C. Hornchurch 7ISP
008 A.F.C. Portchester 9WSSXP
009 A.F.C. Rushden & Diamonds 7SPC
010 A.F.C. Stoneham 10WSSX1
011 A.F.C. Sudbury 8IS1N
012 A.F.C. Telford United 6NN
013 A.F.C. Totton 8SL1W
014 A.F.C. Wimbledon 3
015 Abbey Hey 9NWCP
016 Abbey Rangers 9COCOP
017 Abingdon United 9HELP
018 Accrington Stanley 3
019 Aldershot Town 5NL
020 Alfreton Town 6NN
021 Almondsbury 10HEL1W
022 Alton 10WSSX1
023 Altrincham 6NN
024 Alvechurch 7SPC
025 Amersham Town 10SSM1
026 Andover Town 10WSSX1
027 Anstey Nomads 10UC1
028 Ardley United 9HELP
029 Arsenal 1
030 Arundel 9SCP
031 Ascot United 9HELP
032 Ashby Ivanhoe 10EMC
033 Ashford Town (Middlesex) 8IS1SC
034 Ashford United 8IS1SE
035 Ashton Athletic 9NWCP
036 Ashton Town 10NWC1N
037 Aston Villa 2
038 Aveley 8IS1N
039 Aylesbury 8SL1E
040 Aylestone Park 10UC1
041 Balham 9COCOP
042 Banbury United 7SPC
043 Barking 8IS1N
044 Barkingside 9ESSX
045 Barnet 5NL
046 Barnsley 3
047 Barrow 5NL
048 Basford United 7NPP
049 Basingstoke Town 7SPS
050 Bath City 6NS
051 Bedfont Sports 8IS1SC
052 Bedworth United 7SPC
053 Biggleswade Town 7SPC
054 Biggleswade United 9SSMP
055 Binfield 9HELP
056 Birmingham City 2
057 Bishop’s Stortford 7ISP
058 Bishops Cleeve 9HELP
059 Bitton 9WSTP
060 Blaby & Whetstone Athletic 11LEIP
061 Blackburn Rovers 2
062 Blackpool 3
063 Bognor Regis Town 7ISP
064 Boldmere St. Michaels 9MIDP
065 Bolton Wanderers 2
066 Bootle 9NWCP
067 Boreham Wood 5NL
068 Boston United 6NN
069 Bottesford Town 9NCEP
070 Bourne Town 10UC1
071 Brackley Town 6NN
072 Bracknell Town 8IS1SC
073 Bradford (Park Avenue) 6NN
074 Bradford City 3
075 Braintree Town 5NL
076 Brantham Athletic 9ECOP
077 Brentwood Town 8IS1N
078 Bridgwater Town 9WSTP
079 Bridon Ropes 10SCE1
080 Brightlingsea Regent 7ISP
081 Brighton & Hove Albion 1
082 Brimsdown 10SSM1
083 Bristol City 2
084 Bristol Manor Farm 8SL1W
085 Bristol Rovers 3
086 Brockenhurst 9WSSXP
087 Bromley 5NL
088 Bromsgrove Sporting 8SL1E
089 Buckingham Athletic 10SSM1
090 Bugbrooke St. Michaels 10UC1
091 Burgess Hill Town 7ISP
092 Burnham 10HEL1E
093 Burnley 1
094 Burton Albion 3
095 Bury 4
096 Bury Town 8IS1N
097 Bustleholme 11WM1
098 Buxton 7NPP
099 C.B. Hounslow United 9COCOP
100 Camberley Town 9COCOP
101 Cambridge City 8SL1E
102 Cambridge United 4
103 Cardiff City 1
104 Carlisle City 10NWC1N
105 Carlisle United 4
106 Carshalton Athletic 7ISP
107 Chalfont St. Peter 8IS1SC
108 Charlton Athletic 3
109 Chatham Town 9SCEP
110 Cheadle Town 10NWC1S
111 Chelmsford City 6NS
112 Chelsea 1
113 Cheltenham Town 4
114 Chertsey Town 9COCOP
115 Chesham United 7SPS
116 Cheshunt 8IS1SC
117 Chessington & Hook United 10COCO1
118 Chester 6NN
119 Chester Le Street Town 10NL2
120 Chesterfield 5NL
121 Chichester City 9SCP
122 Chippenham Town 6NS
123 Chipstead 8IS1SC
124 Chorley 6NN
125 Christchurch 9WSSXP
126 Cirencester Town 8SL1W
127 City of Liverpool 9NWCP
128 Clanfield 85 10HEL1W
129 Clapton 9ESSX
130 Cleethorpes Town 8NP1E
131 Clevedon Town 9WSTP
132 Cockfosters 9SSMP
133 Codicote 10SSM1
134 Cogenhoe United 9UCP
135 Colchester United 4
136 Coleshill Town 8SL1E
137 Colney Heath 9SSMP
138 Concord Rangers 6NS
139 Consett 9NL1
140 Corby Town 8SL1E
141 Corinthian 9SCEP
142 Corinthian Casuals 7ISP
143 Cornard United 10ES1N
144 Coton Green 11MID2
145 Cove 10COCO1
146 Coventry City 3
147 Coventry Sphinx 9MIDP
148 Cray Valley (P.M.) 9SCEP
149 Cray Wanderers 8IS1SE
150 Crewe Alexandra 4
151 Crowborough Athletic 9SCEP
152 Croydon 9SCEP
153 Crystal Palace 1
154 Curzon Ashton 6NN
155 Dagenham & Redbridge 5NL
156 Daisy Hill 10NWC1N
157 Dartford 6NS
158 Deeping Rangers 9UCP
159 Derby County 2
160 Dereham Town 8IS1N
161 Desborough Town 9UCP
162 Didcot Town 8SL1E
163 Doncaster Rovers 3
164 Dorking Wanderers 7ISP
165 Dover Athletic 5NL
166 Dronfield Town 10NCE1
167 Dudley Town 10WMP
168 Dulwich Hamlet 6NS
169 Dunkirk 9MIDP
170 East Grinstead Town 8IS1SE
171 East Preston 9SCP
172 East Thurrock United 6NS
173 Eastbourne Borough 6NS
174 Eastbourne United 9SCP
175 Eastleigh 5NL
176 Eastwood Community 10EMC
177 Eccleshall 10NWC1S
178 Edgware Town 9SSMP
179 Elburton Villa 10SWPP
180 Ellesmere Rangers 10NWC1S
181 Ely City 9ECOP
182 Enfield Town 7ISP
183 Erith & Belvedere 10SCE1
184 Erith Town 9SCEP
185 Everton 1
186 Evesham United 8SL1W
187 Exeter City 4
188 F.C. Broxbourne Borough 10SSM1
189 F.C. Halifax Town 5NL
190 F.C. United of Manchester 6NN
191 Fakenham Town 10ES1N
192 Farnborough 7SPS
193 Farsley Celtic 7NPP
194 Felixstowe & Walton United 8IS1N
195 Fisher 9SCEP
196 Flackwell Heath 9HELP
197 Fleet Spurs 10COCO1
198 Fleet Town 8SL1W
199 Fleetwood Town 3
200 Folkestone Invicta 7ISP
201 Forest Green Rovers 4
202 Framlingham Town 9ECOP
203 Frickley Athletic 8NP1E
204 Frome Town 7SPS
205 Fulham 1
206 Garforth Town 9NCEP
207 Gateshead 5NL
208 Gillingham 3
209 Glebe 9SCEP
210 Godmanchester Rovers 9ECOP
211 Gorleston 9ECOP
212 Grantham Town 7NPP
213 Grays Athletic 8IS1N
214 Great Wakering Rovers 8IS1N
215 Great Yarmouth Town 9ECOP
216 Grimsby Town 4
217 Guildford City 9COCOP
218 Guiseley 6NN
219 Hackney Wick 10ES1S
220 Hadleigh United 9ECOP
221 Hadley 9SSMP
222 Halesowen Town 7SPC
223 Hampton & Richmond Borough 6NS
224 Handsworth Parramore 9NCEP
225 Hanwell Town 8IS1SC
226 Harborough Town 9UCP
227 Harefield United 10SSM1
228 Haringey Borough 7ISP
229 Harrogate Railway Athletic 9NCEP
230 Harrogate Town 5NL
231 Harrow Borough 7SPS
232 Harrowby United 10UC1
233 Hartlepool United 5NL
234 Hartley Wintney 7SPS
235 Harworth Colliery 10NCE1
236 Hastings United 8IS1SE
237 Haughmond 10WMP
238 Havant & Waterlooville 5NL
239 Haverhill Rovers 9ECOP
240 Hayes & Yeading United 8IS1SE
241 Haywards Heath Town 8IS1SE
242 Heather St. Johns 10MID1
243 Hebburn Town 9NL1
244 Hednesford Town 7NPP
245 Helston Athletic 10SWPP
246 Hemel Hempstead Town 6NS
247 Hendon 7SPS
248 Hereford 6NN
249 Herne Bay 8IS1SE
250 Hertford Town 8IS1SC
251 Heybridge Swifts 8IS1N
252 Hinckley 10MID1
253 Histon 9ECOP
254 Hitchin Town 7SPC
255 Hoddesdon Town 9ESSX
256 Holland & Blair 9SCEP
257 Holmer Green 9HELP
258 Holmesdale 10SCE1
259 Horley Town 9COCOP
260 Huddersfield Town 1
261 Hull City 2
262 Hullbridge Sports 9ESSX
263 Hungerford Town 6NS
264 Huntingdon Town 10UC1
265 Hyde United 7NPP
266 Ilford 9ESSX
267 Ipswich Town 2
268 Ipswich Wanderers 10ES1N
269 Irchester United 10UC1
270 Irlam 9NWCP
271 Kempston Rovers 8SL1E
272 Kettering Town 7SPC
273 Keynsham Town 10WST1
274 Kidderminster Harriers 6NN
275 Kidlington 8SL1E
276 Kings Langley 7SPS
277 King's Lynn Town 7SPC
278 Kingstonian 7ISP
279 Knaphill 9COCOP
280 Lancaster City 7NPP
281 Lancing 9SCP
282 Leamington 6NN
283 Leatherhead 7ISP
284 Leeds United 2
285 Leek Town 8NP1W
286 Leicester City 1
287 Leicester Nirvana 9UCP
288 Leicester Road 10MID1
289 Leiston 7SPC
290 Leverstock Green 9SSMP
291 Lewes 7ISP
292 Lewisham Borough 10SCE1
293 Leyton Orient 5NL
294 Lichfield City 10MID1
295 Lincoln City 4
296 Lincoln United 8NP1E
297 Lingfield 9SCP
298 Litherland R.E.M.Y.C.A. 9NWCP
299 Liverpool 1
300 London Tigers 9SSMP
301 Long Eaton United 9MIDP
302 Longwell Green Sports 10WST1
303 Loxwood 9SCP
304 Luton Town 3
305 Lutterworth Athletic 10UC1
306 Lye Town 9MIDP
307 Macclesfield Town 4
308 Maidenhead United 5NL
309 Maidstone United 5NL
310 Malmesbury Victoria 10HEL1W
311 Malvern Town 10WMP
312 Manchester City 1
313 Manchester United 1
314 Mansfield Town 4
315 March Town United 10ES1N
316 Marine 7NPP
317 Matlock Town 7NPP
318 Metropolitan Police 7SPS
319 Mickleover Sports 7NPP
320 Middlesbrough 2
321 Mildenhall Town 8IS1N
322 Mile Oak 10SC1
323 Millwall 2
324 Milton Keynes Dons 4
325 Moneyfields 8SL1W
326 Morecambe 4
327 Mossley 8NP1W
328 Nantwich Town 7NPP
329 Needham Market 7SPC
330 New College Swindon 10HEL1W
331 Newcastle Town 8NP1W
332 Newcastle United 1
333 Newhaven 9SCP
334 Newmarket Town 9ECOP
335 Newport County 4
336 Newport Pagnell Town 9UCP
337 North Greenford United 9SSMP
338 North Shields 9NL1
339 Northampton Town 4
340 Northwood 8IS1SC
341 Norwich City 2
342 Norwich United 9ECOP
343 Nostell Miners Welfare 10NCE1
344 Nottingham Forest 2
345 Notts County 4
346 Nuneaton Borough 6NN
347 Nuneaton Griff 10MID1
348 Odd Down 9WSTP
349 Oldham Athletic 4
350 Oldland Abbotonians 10WST1
351 Ossett United 8NP1E
352 Oxford City 6NS
353 Oxford United 3
354 Paulton Rovers 8SL1W
355 Pegasus Juniors 10WMP
356 Peterborough Northern Star 9UCP
357 Peterborough Sports 8SL1E
358 Peterborough United 3
359 Pewsey Vale 10HEL1W
360 Phoenix Sports 8IS1SE
361 Pickering Town 8NP1E
362 Plymouth Argyle 3
363 Poole Town 7SPS
364 Port Vale 4
365 Portishead Town 10WST1
366 Portsmouth 3
367 Potters Bar Town 7ISP
368 Potton United 9SSMP
369 Prescot Cables 8NP1W
370 Preston North End 2
371 Queen's Park Rangers 2
372 Racing Club Warwick 10MID1
373 Radcliffe 8NP1W
374 Radstock Town 10WST1
375 Ramsgate 8IS1SE
376 Raynes Park Vale 9COCOP
377 Reading 2
378 Reading City 9HELP
379 Redbridge 9ESSX
380 Redhill 9COCOP
381 Rochdale 3
382 Romford 8IS1N
383 Romulus 9MIDP
384 Rossington Main 10NCE1
385 Rotherham United 2
386 Rothwell Corinthians 9UCP
387 Royston Town 7SPC
388 Rugby Borough 11LEIP
389 Rugby Town 9UCP
390 Runcorn Town 9NWCP
391 Rushall Olympic 7SPC
392 Ryton & Crawcrook Albion 10NL2
393 Saffron Walden Town 9ESSX
394 Salford City 5NL
395 Salisbury 7SPS
396 Sandbach United 10NWC1S
397 Sandhurst Town 10COCO1
398 Sandiacre Town 11NOTTP
399 Sawbridgeworth Town 9ESSX
400 Scunthorpe United 3
401 Seaham Red Star 9NL1
402 Selby Town 10NCE1
403 Sevenoaks Town 8IS1SE
404 Sheffield 8NP1E
405 Sheffield United 2
406 Sheffield Wednesday 2
407 Shelley 10NWC1N
408 Sholing 9WSSXP
409 Shoreham 9SCP
410 Shrewsbury Town 3
411 Shrivenham 9HELP
412 Sidlesham 10SC1
413 Silsden 9NWCP
414 Slimbridge 8SL1W
415 Solihull Moors 5NL
416 South Park 8IS1SC
417 South Shields 7NPP
418 Southampton 1
419 Southend United 3
420 Southport 6NN
421 Spalding United 8NP1E
422 Spelthorne Sports 9COCOP
423 Spennymoor Town 6NN
424 St. Albans City 6NS
425 St. Helens Town 10NWC1N
426 St. Ives Town 7SPC
427 St. Margaretsbury 9ESSX
428 St. Neots Town 7SPC
429 Stafford Rangers 7NPP
430 Staines Town 7SPS
431 Stalybridge Celtic 7NPP
432 Stamford 8NP1E
433 Staveley Miners Welfare 9NCEP
434 Steeton 10NWC1N
435 Stevenage 4
436 Steyning Town 10SC1
437 Stockport County 6NN
438 Stockport Town 10NWC1S
439 Stocksbridge Park Steels 8NP1E
440 Stockton Town 9NL1
441 Stoke City 2
442 Stourbridge 7SPC
443 Stowmarket Town 9ECOP
444 Stratford Town 7SPC
445 Street 8SL1W
446 Sunderland 3
447 Sutton Coldfield Town 8SL1E
448 Sutton Common Rovers 9COCOP
449 Sutton United 5NL
450 Swaffham Town 10ES1N
451 Swansea City 2
452 Swindon Town 4
453 Tadcaster Albion 8NP1E
454 Takeley 9ESSX
455 Tamworth 7SPC
456 Team Solent 9WSSXP
457 Thame United 8SL1E
458 Thamesmead Town 8IS1SE
459 Thatcham Town 8SL1W
460 Three Bridges 8IS1SE
461 Tilbury 8IS1N
462 Tipton Town 11WM1
463 Tonbridge Angels 7ISP
464 Tooting & Mitcham United 8IS1SC
465 Torquay United 6NS
466 Tottenham Hotspur 1
467 Totton & Eling 10WSSX1
468 Tower Hamlets 9ESSX
469 Tranmere Rovers 4
470 Tring Athletic 9SSMP
471 Tuffley Rovers 9HELP
472 Uxbridge 8IS1SC
473 V.C.D. Athletic 8IS1SE
474 Vauxhall Motors 10NWC1S
475 Wallingford Town 10HEL1E
476 Walsall 3
477 Walsall Wood 9MIDP
478 Walsham Le Willows 9ECOP
479 Waltham Abbey 8IS1SC
480 Walthamstow 9ESSX
481 Walton & Hersham 9COCOP
482 Ware 8IS1SC
483 Watford 1
484 Wealdstone 6NS
485 Welling United 6NS
486 Wellingborough Town 9UCP
487 Wellington A.F.C. 9WSTP
488 Wells City 10WST1
489 Welton Rovers 10WST1
490 Welwyn Garden City 8SL1E
491 West Bridgford 10EMC
492 West Bromwich Albion 2
493 West Didsbury & Chorlton 9NWCP
494 West Ham United 1
495 Westfield 8IS1SC
496 Weston super Mare 6NS
497 Whitehawk 7ISP
498 Whitton United 9ECOP
499 Whyteleafe 8IS1SE
500 Wigan Athletic 2
501 Wimborne Town 7SPS
502 Winchester City 8SL1W
503 Windsor 9HELP
504 Wingate & Finchley 7ISP
505 Winslow United 10SSM1
506 Wisbech St. Mary 10ES1N
507 Witham Town 8IS1N
508 Witton Albion 7NPP
509 Woking 6NS
510 Wolverhampton Wanderers 1
511 Woodbridge Town 9ECOP
512 Woodford Town 2017 9ESSX
513 Worcester City 9MIDP
514 Workington 7NPP
515 Worthing 7ISP
516 Worthing United 10SC1
517 Wrexham 5NL
518 Wroxham 9ECOP
519 Yate Town 8SL1W
520 Yeovil Town 4
521 York City 6NN

Non Entries (Levels 1-5) (4)

Brentford 2
Crawley Town 4
Ebbsfleet United 5NL
Wycombe Wanderers 3

Non Entries (Levels 6-8) (86)
7 Level 6 (3 6NN, 4 6NS)
22 Level 7 (6 NPP, 3 ISP, 4 SPC, 9 SPS)
57 Level 8

A.F.C. Mansfield 8NP1E
Ashton United 6NN
Atherton Collieries 8NP1W
Aylesbury United 8SL1E
Bamber Bridge 7NPP
Barnstaple Town 8SL1W
Barton Rovers 8SL1E
Barwell 7SPC
Basildon United 8IS1N
Beaconsfield Town 7SPS
Bedfont Sports 8IS1SC
Bedford Town 8SL1E
Belper Town 8NP1E
Berkhamsted 8SL1E
Bideford 8SL1W
Billericay Town 6NS
Blackfield & Langley 8SL1W
Blyth Spartans 6NN
Bowers & Pitsea 8IS1N
Brighouse Town 8NP1E
Canvey Island 8IS1N
Carlton Town 8NP1E
Chasetown 8NP1W
Cinderford Town 8SL1W
Clitheroe 8NP1W
Coalville Town 7SPC
Coggeshall Town 8IS1N
Colne 8NP1W
Colwyn Bay 8NP1W
Darlington 6NN
Dorchester Town 7SPS
Droylesden 8NP1W
Dunstable Town 8SL1E
Egham Town 8IS1SC
F.C. Romania 8IS1SC
Faversham Town 8IS1SE
Gainsborough Trinity 7NPP
Glossop North End 8NP1W
Gloucester City 6NS
Gosport Borough 7SPS
Greenwich Borough 8IS1SE
Gresley 8NP1E
Guernsey 8IS1SE
Harlow Town 7ISP
Highworth Town 8SL1W
Horsham 8IS1SE
Hythe Town 8IS1SE
Kendal Town 8NP1W
Kidsgrove Athletic 8NP1W
Larkhall Athletic 8SL1W
Lowestoft Town 7SPC
Maldon & Tiptree 8IS1N
Mangotsfield United 8SL1W
Margate 7ISP
Market Drayton Town 8NP1W
Marlow 8IS1SC
Marske United 8NP1E
Melksham Town 8SL1W
Merstham 7ISP
Merthyr Town 7SPS
Molesey 8IS1SC
Morpeth Town 8NP1E
North Ferriby United 7NPP
North Leigh 8SL1E
Pontefract Collieries 8NP1E
Ramsbottom United 8NP1W
Redditch United 7SPC
Runcorn Linnets 8NP1W
Scarborough Athletic 7NPP
Sittingbourne 8IS1SE
Skelmersdale United 8NP1W
Slough Town 6NS
Soham Town Rangers 8IS1N
Swindon Supermarine 7SPS
Taunton Town 7SPS
Tiverton Town 7SPS
Trafford 8NP1W
Truro City 6NS
Walton Casuals 7SPS
Warrington Town 7NPP
Weymouth 7SPS
Whitby Town 7NPP
Whitstable Town 8IS1SE
Widnes 8NP1W
Wisbech Town 8NP1E
Yaxley 8SL1E

Level 11 Entries (6)
Blaby & Whetstone Athletic 11LEIP
Bustleholme 11WM1
Coton Green 11MID2
Rugby Borough 11LEIP
Sandiacre Town 11 NOTTP
Tipton Town 11WM1


(This post was edited by John Treleven on Sep 22, 2018, 12:05 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 6, 2018, 1:32 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 39212
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Exemptions

To 3rd Round (levels 1 & 2)
43 (Brentford did not enter)

A.F.C. Bournemouth
Arsenal
Aston Villa
Birmingham City
Blackburn Rovers
Bolton Wanderers
Brentford (did not enter)
Brighton & Hove Albion
Bristol City
Burnley
Cardiff City
Chelsea
Crystal Palace
Derby County
Everton
Fulham
Huddersfield Town
Hull City
Ipswich Town
Leeds United
Leicester City
Liverpool
Manchester City
Manchester United
Middlesbrough
Millwall
Newcastle United
Norwich City
Nottingham Forest
Preston North End
Queen's Park Rangers
Reading
Rotherham United
Sheffield United
Sheffield Wednesday
Southampton
Stoke City
Swansea City
Tottenham Hotspur
Watford
West Bromwich Albion
West Ham United
Wigan Athletic
Wolverhampton Wanderers

To 1st Round (levels 3 & 4)
46 (Crawley Town & Wycombe Wanderers did not enter)

A.F.C. Wimbledon
Accrington Stanley
Barnsley
Blackpool
Bradford City
Bristol Rovers
Burton Albion
Bury
Cambridge United
Carlisle United
Charlton Athletic
Cheltenham Town
Colchester United
Coventry City
Crawley Town (did not enter)
Crewe Alexandra
Doncaster Rovers
Exeter City
Fleetwood Town
Forest Green Rovers
Gillingham
Grimsby Town
Lincoln City
Luton Town
Macclesfield Town
Mansfield Town
Milton Keynes Dons
Morecambe
Newport County
Northampton Town
Notts County
Oldham Athletic
Oxford United
Peterborough United
Plymouth Argyle
Port Vale
Portsmouth
Rochdale
Scunthorpe United
Shrewsbury Town
Southend United
Stevenage
Sunderland
Swindon Town
Tranmere Rovers
Walsall
Wycombe Wanderers (did not enter)
Yeovil Town

To 2nd Round Qualifying (level 5)
23 (Ebbsfleet United did not enter)

A.F.C. Fylde
Aldershot Town
Barnet
Barrow
Boreham Wood
Braintree Town
Bromley
Chesterfield
Dagenham & Redbridge
Dover Athletic
Eastleigh
Ebbsfleet United (did not enter)
F.C. Halifax Town
Gateshead
Harrogate Town
Hartlepool United
Havant & Waterlooville
Leyton Orient
Maidenhead United
Maidstone United
Salford City
Solihull Moors
Sutton United
Wrexham


(This post was edited by John Treleven on Jul 7, 2018, 3:54 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 6, 2018, 1:33 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 39210
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Preliminary Qualifying Round

Ties to be played in the week of Monday 3rd September

Match arrangement form to be received by Friday 10th August

Zone 1
001 19.00 Tue 04 09 2018 Chester Le Street Town (10NL2) v Ryton & Crawcrook Albion (10NL2) 0-4
002 19.45 Mon 03 09 2018 Workington (7NPP) v Hebburn Town (9NL1) 1-2 103
003 19.00 Tue 28 08 2018 Stockton Town (9NL1) v South Shields (7NPP) 3-4 131

Zone 2
004 19.45 Wed 05 09 2018 A.F.C. Darwen (10NWC1N) v Hyde United (7NPP) 0-6 72
005 19.45 Wed 05 09 2018 F.C. United of Manchester (6NN) v Nantwich Town (7NPP) 2-1 244
006 19.30 Wed 05 09 2018 Prescot Cables (8NP1W) v Abbey Hey (9NWCP) 4-0 111
007 19.45 Mon 03 09 2018 Curzon Ashton (6NN) v Witton Albion (7NPP) 10-4 127
008 19.30 Mon 03 09 2018 Marine (7NPP) v Southport (6NN) 2-2 AET (2-2) 7-6p 153
009 19.00 Tue 04 09 2018 Stockport County (6NN) v Radcliffe (8NP1W) 5-2 187
010 19.30 Wed 05 09 2018 Chester (6NN) v Sandbach United (10NWC1S) (at Sandbach United) 5-1
011 19.30 Tue 04 09 2018 Ashton Town (10NWC1N) v Altrincham (6NN) 0-5 55
012 19.00 Wed 05 09 2018 West Didsbury & Chorlton (9NWCP) v City of Liverpool (9NWCP) 0-3 23 (ab, 45 mins, floodlight fire)
(re-match Wed 12th 7.30) 0-2 25
013 19.30 Wed 05 09 2018 Litherland R.E.M.Y.C.A. (9NWCP) v Cheadle Town (10NWC1S) (at Cheadle Town) 3-1 78
014 19.30 Mon 03 09 2018 Ashton Athletic (9NWCP) v Mossley (8NP1W) 4-2 AET (2-2) 79
015 19.30 Wed 05 09 2018 Bootle (9NWCP) v Vauxhall Motors (10NWC1S) 1-0

Zone 3
016 19.45 Mon 03 09 2018 Staveley Miners Welfare (9NCEP) v Bradford (Park Avenue) (6NN) 2-4 117
017 19.00 Wed 05 09 2018 Handsworth Parramore (9NCEP) v York City (6NN) 1-3 72
018 19.30 Thu 06 09 2018 Steeton (10NWC1N) v Harrogate Railway Athletic (9NCEP) (at Harrogate Railway Athletic) 2-4 34
019 19.30 Wed 05 09 2018 Ossett United (8NP1E) v Silsden (9NWCP) (at Ossett Albion) 4-2 40
020 19.45 Wed 05 09 2018 Farsley Celtic (7NPP) v Tadcaster Albion (8NP1E) 0-8 42
021 19.00 Fri 07 09 2018 Selby Town (10NCE1) v Frickley Athletic (8NP1E) 0-11 70
022 19.45 Mon 03 09 2018 Rossington Main (10NCE1) v Shelley (10NWC1N) 2-1 45
023 19.00 Mon 03 09 2018 Pickering Town (8NP1E) (withdrawn) v Nostell Miners Welfare (10NCE1) (walkover)

Zone 4
024 19.45 Thu 06 09 2018 Deeping Rangers (9UCP) v Harrowby United (10UC1) 7-1 45
025 19.30 Wed 05 09 2018 Heather St. Johns (10MID1) v Lincoln United (8NP1E) 3-1 AET (1-1) 40
026 19.30 Thu 06 09 2018 Cleethorpes Town (8NP1E) v Eastwood Community (10EMC) 1-0 61
027 19.30 Thu 06 09 2018 Dunkirk (9MIDP) v Basford United (7NPP) 0-7 113
028 19.45 Thu 06 09 2018 Grantham Town (7NPP) v Harborough Town (9UCP) 4-2 64
029 19.45 Thu 06 09 2018 Bottesford Town (9NCEP) (walkover) v Sandiacre Town (11NOTTP) (withdrawn 4th Sept)
030 19.15 Wed 05 09 2018 Buxton (7NPP) v Blaby & Whetstone Athletic (11LEIP) 3-0
031 19.45 Thu 06 09 2018 West Bridgford (10EMC) v Dronfield Town (10NCE1) 6-1 40
032 19.00 Tue 04 09 2018 Alfreton Town (6NN) v Long Eaton United (9MIDP) 1-3 118
033 19.00 Mon 03 09 2018 Anstey Nomads (10UC1) (walkover) v Ashby Ivanhoe (10EMC) (withdrawn)
034 19.45 Wed 05 09 2018 Mickleover Sports (7NPP) v Boston United (6NN) 1-1 AET (1-1) 4-3p 51
035 19.45 Thu 06 09 2018 Hinckley (10MID1) v Aylestone Park (10UC1) 0-1 68
036 19.45 Tue 04 09 2018 Spalding United (8NP1E) v Bourne Town (10UC1) 2-3 60

Zone 5
037 19.30 Tue 04 09 2018 Newcastle Town (8NP1W) v Bedworth United (7SPC) 2-1 AET (1-1) 42
038 19.30 Thu 06 09 2018 Stafford Rangers (7NPP) v Stourbridge (7SPC) 0-2 98
039 19.00 Mon 03 09 2018 Halesowen Town (7SPC) (walkover) v Nuneaton Griff (10MID1) (withdrawn)
040 19.45 Wed 05 09 2018 Alvechurch (7SPC) v Stratford Town (7SPC) 1-4 41
041 19.45 Mon 03 09 2018 Rushall Olympic (7SPC) v Leek Town (8NP1W) 4-2
042 19.30 Thu 06 09 2018 Bromsgrove Sporting (8SL1E) v Haughmond (10WMP) 1-3 AET (1-1) 40
043 19.45 Thu 06 09 2018 Coventry Sphinx (9MIDP) v Coton Green (11MID2) 3-4 44
044 19.45 Thu 06 09 2018 Ellesmere Rangers (10NWC1S) v Racing Club Warwick (10MID1) 0-4 25
045 19.45 Fri 07 09 2018 Coleshill Town (8SL1E) v Walsall Wood (9MIDP) 3-1 48
046 19.45 Tue 04 09 2018 Kidderminster Harriers (6NN) v Dudley Town (10WMP) 7-0
047 19.30 Thu 06 09 2018 A.F.C. Telford United (6NN) v Evesham United (8SL1W) 2-2 AET (2-2) 5-3p
048 19.00 Mon 03 09 2018 Leamington (6NN) (walkover) v Eccleshall (10NWC1S) (withdrawn)
049 19.30 Thu 06 09 2018 Lye Town (9MIDP) v Lichfield City (10MID1) 2-6 77
050 19.30 Thu 06 09 2018 Nuneaton Borough (6NN) v Hednesford Town (7NPP) 6-2 45

Zone 6
051 19.30 Wed 05 09 2018 Brackley Town (6NN) v St. Ives Town (7SPC) 4-2 68
052 19.45 Thu 06 09 2018 Peterborough Sports (8SL1E) v Biggleswade Town (7SPC) 6-0 83
053 19.45 Thu 06 09 2018 Rothwell Corinthians (9UCP) v Cogenhoe United (9UCP) 0-9
054 19.00 Mon 03 09 2018 Godmanchester Rovers (9ECOP) (walkover) v Potton United (9SSMP) (withdrawn)
055 19.45 Fri 07 09 2018 A.F.C. Rushden & Diamonds (7SPC) v Peterborough Northern Star (9UCP) 3-0 44
056 19.00 Mon 03 09 2018 Huntingdon Town (10UC1) (withdrawn) v Bugbrooke St. Michaels (10UC1) (walkover)
057 19.00 Mon 03 09 2018 Kettering Town (7SPC) (walkover) v Desborough Town (9UCP) (withdrawn)
058 19.00 Mon 03 09 2018 Irchester United (10UC1) (withdrawn) v A.F.C. Dunstable (8SL1E) (walkover)
059 19.45 Thu 06 09 2018 Kempston Rovers (8SL1E) v Corby Town (8SL1E) 0-6 105

Zone 7
060 19.45 Thu 06 09 2018 Gorleston (9ECOP) v March Town United (10ES1N) 6-0 54
061 19.45 Thu 06 09 2018 Whitton United (9ECOP) v Ipswich Wanderers (10ES1N) 1-5 66
062 19.45 Thu 06 09 2018 Walsham Le Willows (9ECOP) v Haverhill Rovers (9ECOP) 3-2 45
063 19.45 Thu 06 09 2018 Mildenhall Town (8IS1N) v Histon (9ECOP) 4-3 46
064 19.45 Thu 06 09 2018 Dereham Town (8IS1N) v Fakenham Town (10ES1N) 6-2 74
065 19.45 Thu 06 09 2018 Framlingham Town (9ECOP) v King’s Lynn Town (7SPC) 0-1 53
066 19.45 Tue 04 09 2018 Wisbech St. Mary (10ES1N) v Hadleigh United (9ECOP) 0-2 28
067 19.45 Thu 06 09 2018 Swaffham Town (10ES1N) v Needham Market (7SPC) 1-5 53
068 19.45 Thu 06 09 2018 Felixstowe & Walton United (8IS1N) v Bury Town (8IS1N) 2-3 AET (2-2) 87
069 19.45 Mon 03 09 2018 Norwich United (9ECOP) v Woodbridge Town (9ECOP) 5-1 40

Zone 8
070 19.45 Mon 03 09 2018 Hitchin Town (7SPC) v Barking (8IS1N) P-P (lorry fire on approach road) (Tues 11th 7.45) 1-0 71
071 19.45 Wed 05 09 2018 Cheshunt (8IS1SC) v Welwyn Garden City (8SL1E) 0-20 78
072 19.00 Mon 03 09 2018 Tower Hamlets (9ESSX) v Heybridge Swifts (8IS1N) 3-0
073 19.45 Thu 06 09 2018 St. Margaretsbury (9ESSX) v Walthamstow (9ESSX) 0-2 38
074 19.45 Fri 07 09 2018 Redbridge (9ESSX) v Hullbridge Sports (9ESSX) 0-1 AET (0-0)
075 19.00 Mon 03 09 2018 Clapton (9ESSX) (withdrawn) v Tring Athletic (9SSMP) (walkover)
076 19.45 Tue 04 09 2018 Woodford Town 2017 (9ESSX) v Grays Athletic (8IS1N) (at Harlow Town) P-P (F.A. Vase replay) (Fri 14th 7.45) 1-3 AET (1-1)
077 19.30 Wed 05 09 2018 St. Albans City (6NS) v Ware (8IS1SC) 1-2 AET (0-0) 41
078 19.45 Mon 03 09 2018 Aveley (8IS1N) v Potters Bar Town (7ISP) 3-1 124
079 19.45 Tue 04 09 2018 Royston Town (7SPC) v Chelmsford City (6NS) 1-3 87
080 19.00 Mon 03 09 2018 Great Wakering Rovers (8IS1N) (walkover) v Waltham Abbey (8IS1SC) (withdrawn)
081 19.00 Mon 03 09 2018 Witham Town (8IS1N) (walkover) v East Thurrock United (6NS) (withdrawn)
082 19.45 Thu 06 09 2018 Concord Rangers (6NS) v Saffron Walden Town (9ESSX) 0-1 109
083 19.45 Fri 07 09 2018 Hertford Town (8IS1SC) v Barkingside (9ESSX) 1-5 60
084 19.00 Mon 03 09 2018 Romford (8IS1N) (walkover) v Hoddesdon Town (9ESSX) (withdrawn)
085 19.45 Thu 06 09 2018 Codicote (10SSM1) v Takeley (9ESSX) 0-1 27
086 19.45 Tue 04 09 2018 A.F.C. Hornchurch (7ISP) v Ilford (9ESSX) 3-2 75

Zone 9
087 19.45 Tue 04 09 2018 Hanwell Town (8IS1SC) v Hendon (7SPS) 2-3 32
088 19.45 Mon 03 09 2018 Haringey Borough (7ISP) v Wingate & Finchley (7ISP) 1-2 132
089 19.45 Mon 03 09 2018 Colney Heath (9SSMP) v Ashford Town (Middlesex) (8IS1SC) 16-0 45
090 19.30 Mon 03 09 2018 Staines Town (7SPS) v Flackwell Heath (9HELP) 1-3 59
091 19.45 Thu 06 09 2018 Burnham (10HEL1E) v Aylesbury (8SL1E) 2-2 AET (1-1) 3-5p 33
092 19.45 Wed 05 09 2018 North Greenford United (9SSMP) v Harefield United (10SSM1) 0-1 64
093 19.45 Wed 05 09 2018 Spelthorne Sports (9COCOP) v Chalfont St. Peter (8IS1SC) 0-4 45
094 19.00 Mon 03 09 2018 Uxbridge (8IS1SC) (walkover) v Amersham Town (10SSM1) (withdrawn)
095 19.45 Thu 06 09 2018 Leverstock Green (9SSMP) v Cockfosters (9SSMP) 3-1 41
096 19.00 Mon 03 09 2018 Chesham United (7SPS) (withdrawn) v Sandhurst Town (10COCO1) (walkover)
097 19.45 Mon 03 09 2018 Harrow Borough (7SPS) v Hayes & Yeading United (8IS1SE) 0-4 75
098 19.45 Thu 06 09 2018 Enfield Town (7ISP) v Wallingford Town (10HEL1E) 5-1 73
099 19.00 Mon 03 09 2018 C.B. Hounslow United (9COCOP) (walkover) v Abingdon United (9HELP) (withdrawn)
100 19.45 Thu 06 09 2018 Shrivenham (9HELP) v Buckingham Athletic (10SSM1) 0-4 58
101 19.30 Thu 06 09 2018 Northwood (8IS1SC) v Brimsdown (10SSM1) 5-0 24

Zone 10
102 19.45 Tue 04 09 2018 Glebe (9SCEP) v Dartford (6NS) 2-3 104
103 19.30 Wed 05 09 2018 Phoenix Sports (8IS1SE) v Herne Bay (8IS1SE) 6-0 129
104 20.00 Mon 03 09 2018 Cray Wanderers (8IS1SE) v Holmesdale (10SCE1) 4-2 AET (2-2) 99
105 19.00 Mon 03 09 2018 Sevenoaks Town (8IS1SE) (withdrawn) v Tooting & Mitcham United (8IS1SC) (walkover)
106 19.00 Wed 05 09 2018 Dulwich Hamlet (6NS) v Fisher (9SCEP) 3-1 52
107 19.45 Mon 03 09 2018 Croydon (9SCEP) v Cray Valley (P.M.) (9SCEP) 3-0 71
108 19.00 Mon 03 09 2018 Lingfield (9SCP) (walkover) v Lewisham Borough (10SCE1) (withdrawn)
109 19.30 Thu 06 09 2018 Welling United (6NS) v Eastbourne Borough (6NS) 2-4 62
110 19.00 Mon 03 09 2018 Eastbourne United (9SCP) (withdrawn) v Chatham Town (9SCEP) (walkover)
111 19.00 Mon 03 09 2018 Holland & Blair (9SCEP) (walkover) v Erith & Belvedere (10SCE1) (withdrawn)
112 19.45 Thu 06 09 2018 Ramsgate (8IS1SE) v Tonbridge Angels (7ISP) 1-2 56
113 19.00 Thu 06 09 2018 Bridon Ropes (10SCE1) v V.C.D. Athletic (8IS1SE) 3-6 91
114 19.00 Mon 03 09 2018 Ashford United (8IS1SE) (walkover) v Erith Town (9SCEP) (withdrawn)

Zone 11
115 19.45 Mon 03 09 2018 South Park (8IS1SC) v Abbey Rangers (9COCOP) 4-2 42
116 19.30 Wed 05 09 2018 Chichester City (9SCP) v Raynes Park Vale (9COCOP) 1-4
117 19.45 Mon 03 09 2018 Three Bridges (8IS1SE) v Steyning Town (10SC1) 4-3 18
118 19.30 Thu 06 09 2018 Crowborough Athletic (9SCEP) v Mile Oak (10SC1) 3-0 42
119 19.30 Mon 03 09 2018 Burgess Hill Town (7ISP) v Whitehawk (7ISP) 1-2 95
120 19.45 Fri 07 09 2018 Hackney Wick (10ES1S) v Sutton Common Rovers (9COCOP) (at Haringey Borough) 6-2 50
121 19.30 Thu 06 09 2018 East Preston (9SCP) v Newhaven (9SCP) 0-3 28
122 19.45 Thu 06 09 2018 Dorking Wanderers (7ISP) v Chertsey Town (9COCOP) 4-2 118
123 19.45 Mon 03 09 2018 Leatherhead (7ISP) v Whyteleafe (8IS1SE) 2-5 61
124 19.30 Thu 06 09 2018 Haywards Heath Town (8IS1SE) v Lancing (9SCP) 3-0 57
125 19.30 Tue 04 09 2018 Knaphill (9COCOP) v Shoreham (9SCP) 6-1 29
126 19.30 Wed 05 09 2018 Horley Town (9COCOP) v Loxwood (9SCP) 0-10 49
127 19.45 Thu 06 09 2018 Hastings United (8IS1SE) v Metropolitan Police (7SPS) 1-3 67
128 19.45 Thu 06 09 2018 Camberley Town (9COCOP) v Corinthian Casuals (7ISP) 13-0 43
129 19.45 Thu 06 09 2018 Worthing United (10SC1) v Woking (6NS) 1-1 AET (1-1) 1-3p 55

Zone 12
130 19.45 Thu 06 09 2018 Clanfield 85 (10HEL1W) v Hungerford Town (6NS) 2-4 81
131 19.00 Mon 03 09 2018 Thame United (8SL1E) (withdrawn) v Banbury United (7SPC) (walkover)
132 19.30 Mon 03 09 2018 Fleet Spurs (10COCO1) v Basingstoke Town (7SPS) 6-0 38
133 19.45 Mon 03 09 2018 Fleet Town (8SL1W) v Thatcham Town (8SL1W) 4-1 47
134 19.45 Tue 04 09 2018 Alton (10WSSX1) v Bracknell Town (8IS1SC) 1-9 65
135 19.30 Wed 05 09 2018 Hartley Wintney (7SPS) v Ascot United (9HELP) 4-5 AET (3-3) 74
136 19.30 Thu 06 09 2018 Windsor (9HELP) v Binfield (9HELP) 5-1 53
137 19.00 Thu 06 09 2018 Andover Town (10WSSX1) v Ardley United (9HELP) 1-0 AET (0-0) 40

Zone 13
138 19.45 Thu 06 09 2018 Christchurch (9WSSXP) v Team Solent (9WSSXP) 1-6 76
139 19.45 Thu 06 09 2018 Sholing (9WSSXP) v Salisbury (7SPS) 4-0 115
140 19.45 Mon 03 09 2018 Farnborough (7SPS) v Cove (10COCO1) 3-1 63

Zone 14
141 19.45 Thu 06 09 2018 Tuffley Rovers (9HELP) v Bitton (9WSTP) 6-1 73
142 19.45 Thu 06 09 2018 Chippenham Town (6NS) v Yate Town (8SL1W) 2-3
143 19.30 Mon 03 09 2018 Oldland Abbotonians (10WST1) v Cirencester Town (8SL1W) 0-2 15
144 19.30 Thu 06 09 2018 Bishops Cleeve (9HELP) v Almondsbury (10HEL1W) 1-3 44
145 19.45 Thu 06 09 2018 Portishead Town (10WST1) v Radstock Town (10WST1) P-P (floodlights) (Thu 13th 7.45) 4-2 22
146 19.45 Tue 04 09 2018 Wellington A.F.C. (9WSTP) v Odd Down (9WSTP) 1-7 46
147 19.30 Tue 11 09 2018 Torquay United (6NS) v Elburton Villa (10SWPP) 3-1
148 19.45 Wed 05 09 2018 Bath City (6NS) v Street (8SL1W) 2-1
149 19.30 Tue 04 09 2018 Weston super Mare (6NS) v Helston Athletic (10SWPP) 2-5
150 19.30 Wed 05 09 2018 Frome Town (7SPS) v Wells City (10WST1) 0-2 52
151 19.30 Tue 04 09 2018 Welton Rovers (10WST1) v Keynsham Town (10WST1) 1-0 45


(This post was edited by John Treleven on Sep 22, 2018, 12:06 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 6, 2018, 1:34 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 39207
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

First Qualifying Round

Ties to be played in the week of Monday 17th September

Match arrangement form to be received by Friday 7th September

Zone 1
001 19.45 Wed 19 09 2018 Hebburn Town (9NL1) v Carlisle City (10NWC1N) 2-1 130
002 19.00 Thu 20 09 2018 Ryton & Crawcrook Albion (10NL2) v North Shields (9NL1) 1-7 109
003 19.00 Mon 17 09 2018 Seaham Red Star (9NL1) v Consett (9NL1) 6-2 43
004 19.00 Mon 17 09 2018 South Shields (7NPP) v Spennymoor Town (6NN) 3-1 231

Zone 2
005 19.30 Wed 19 09 2018 Bootle (9NWCP) v Prescot Cables (8NP1W) 3-1 AET (0-0)
006 19.30 Mon 17 09 2018 Stockport Town (10NWC1S) v Litherland R.E.M.Y.C.A. (9NWCP) 2-8 39
007 19.45 Wed 19 09 2018 Stalybridge Celtic (7NPP) v Irlam (9NWCP) 3-4 48
008 19.45 Thu 20 09 2018 Curzon Ashton (6NN) v Hyde United (7NPP) P-P (waterlogged) (7.45 Wed 26th) 1-1 AET (1-1) 1-3p 130
009 19.45 Wed 19 09 2018 Chorley (6NN) v Stockport County (6NN) 4-0 192
010 19.30 Wed 19 09 2018 Daisy Hill (10NWC1N) v Ashton Athletic (9NWCP) 4-3 61
011 19.30 Mon 17 09 2018 Marine (7NPP) v Chester (6NN) 0-6 188
012 19.00 Wed 19 09 2018 City of Liverpool (9NWCP) v F.C. United of Manchester (6NN) (at Ashville) 4-1 45
013 19.00 Mon 17 09 2018 Lancaster City (7NPP) (withdrawn) v Altrincham (6NN) (walkover)
014 19.00 Mon 17 09 2018 St. Helens Town (10NWC1N) (walkover) v Runcorn Town (9NWCP) (withdrawn)

Zone 3
015 19.45 Wed 19 09 2018 Bradford (Park Avenue) (6NN) v Harworth Colliery (10NCE1) 2-4 128
016 19.45 Thu 20 09 2018 Garforth Town (9NCEP) v Harrogate Railway Athletic (9NCEP) 4-0
017 19.45 Thu 20 09 2018 A.F.C. Emley (10NCE1) v Sheffield (8NP1E) 1-6 45
018 19.30 Thu 20 09 2018 Ossett United (8NP1E) v Frickley Athletic (8NP1E) (at Ossett Albion) P-P (waterlogged) (7.45 Wed 26th) 3-1 57
019 19.45 Thu 20 09 2018 Nostell Miners Welfare (10NCE1) v Stocksbridge Park Steels (8NP1E) P-P (waterlogged) (7.30 Wed 26th) 2-5 62
020 19.30 Tue 18 09 2018 Guiseley (6NN) v Rossington Main (10NCE1) 11-0 125
021 19.45 Mon 17 09 2018 Tadcaster Albion (8NP1E) v York City (6NN) 3-1 172

Zone 4
022 19.45 Thu 20 09 2018 West Bridgford (10EMC) v Leicester Road (10MID1) 4-1 35
023 19.30 Thu 20 09 2018 Cleethorpes Town (8NP1E) v Aylestone Park (10UC1) 1-4 44
024 19.30 Wed 19 09 2018 Leicester Nirvana (9UCP) v Long Eaton United (9MIDP) 1-3
025 19.30 Thu 20 09 2018 Heather St. Johns (10MID1) v Anstey Nomads (10UC1) 2-3 40
026 19.45 Thu 20 09 2018 Deeping Rangers (9UCP) v Basford United (7NPP) 1-2 also 40
027 19.45 Mon 17 09 2018 Stamford (8NP1E) v Matlock Town (7NPP) 1-6 63
028 19.45 Thu 20 09 2018 Bottesford Town (9NCEP) v Lutterworth Athletic (10UC1) P-P (waterlogged) (7.45 Thu 27th) 5-1 41
029 20.00 Wed 19 09 2018 Buxton (7NPP) v Mickleover Sports (7NPP) 1-2 60
030 19.45 Thu 20 09 2018 Grantham Town (7NPP) v Bourne Town (10UC1) 3-1 95

Zone 5
031 19.45 Thu 20 09 2018 Hereford (6NN) v Tipton Town (11WM1) P-P (waterlogged) (7.45 Tue 25th) 11-3 154
032 19.45 Mon 17 09 2018 Lichfield City (10MID1) v Stourbridge (7SPC) 1-2
033 19.45 Mon 17 09 2018 Worcester City (9MIDP) v Malvern Town (10WMP) 0-2 91
034 19.45 Mon 17 09 2018 Coleshill Town (8SL1E) v Tamworth (7SPC) 2-0 159
035 19.00 Fri 21 09 2018 Romulus (9MIDP) v Kidderminster Harriers (6NN) 0-2 70
036 19.45 Wed 19 09 2018 Newcastle Town (8NP1N) v Halesowen Town (7SPC) 3-5 AET (3-3) 44
037 19.45 Mon 17 09 2018 Sutton Coldfield Town (8SL1E) v Pegasus Juniors (10WMP) 8-0 47
038 19.45 Mon 17 09 2018 Rushall Olympic (7SPC) v Racing Club Warwick (10MID1) 3-0 44
039 19.30 Tue 18 09 2018 Boldmere St. Michaels (9MIDP) v A.F.C. Telford United (6NN) 0-3 71
040 19.45 Tue 18 09 2018 Bustleholme (11WM1) v Nuneaton Borough (6NN) 0-2 25
041 19.45 Wed 19 09 2018 Rugby Town (9UCP) v Leamington (6NN) 11-2 76
042 19.45 Mon 17 09 2018 Rugby Borough (11LEIP) v Coton Green (11MID2) 2-1 71
043 19.45 Thu 20 09 2018 Stratford Town (7SPC) v Haughmond (10WMP) 4-1 41

Zone 6
044 19.00 Mon 17 09 2018 Wellingborough Town (9UCP) (walkover) v Biggleswade United (9SSMP) (withdrawn)
045 19.45 Mon 17 09 2018 St. Neots Town (7SPC) v Peterborough Sports (8SL1E) 1-4 61
046 19.45 Thu 20 09 2018 A.F.C. Dunstable (8SL1E) v A.F.C. Rushden & Diamonds (7SPC) 1-2 66
047 19.45 Thu 20 09 2018 Kettering Town (7SPC) v Bugbrooke St. Michaels (10UC1) 1-0 59
048 19.45 Mon 17 09 2018 Brackley Town (6NN) v Godmanchester Rovers (9ECOP) 8-1 68
049 19.45 Mon 17 09 2018 Corby Town (8SL1E) v Cogenhoe United (9UCP) 2-4 77

Zone 7
050 19.45 Thu 20 09 2018 Ely City (9ECOP) v Walsham Le Willows (9ECOP) 1-2 AET (1-1) 47
051 20.00 Thu 20 09 2018 A.F.C. Sudbury (8IS1N) v Norwich United (9ECOP) 3-1 69
052 19.45 Thu 20 09 2018 Wroxham (9ECOP) v Stowmarket Town (9ECOP) 4-1
053 19.45 Thu 20 09 2018 Mildenhall Town (8IS1N) v Gorleston (9ECOP) 5-2 76
054 19.45 Tue 18 09 2018 Brantham Athletic (9ECOP) v King’s Lynn Town (7SPC) 1-5
055 19.45 Thu 20 09 2018 Cornard United (10ES1N) v Cambridge City (8SL1E) 0-1 50
056 19.45 Thu 20 09 2018 Dereham Town (8IS1N) v Hadleigh United (9ECOP) 3-1 62
057 19.45 Mon 17 09 2018 Bury Town (8IS1N) v Ipswich Wanderers (10ES1N) 5-0 85
058 19.45 Thu 20 09 2018 Leiston (7SPC) v Needham Market (7SPC) 2-1 64
059 19.45 Tue 18 09 2018 Newmarket Town (9ECOP) v Great Yarmouth Town (9ECOP) 3-1 AET (1-1) 29

Zone 8
060 19.45 Thu 20 09 2018 Great Wakering Rovers (8IS1N) v F.C. Broxbourne Borough (10SSM1) 2-1 AET (1-1) 51
061 19.45 Thu 20 09 2018 Walthamstow (9ESSX) v Saffron Walden Town (9ESSX) 0-1 AET (0-0) 35
062 19.45 Thu 20 09 2018 Takeley (9ESSX) v Brentwood Town (8IS1N) 3-7
063 19.45 Thu 20 09 2018 Hitchin Town (7SPC) v Grays Athletic (8IS1N) 0-1 71
064 19.45 Fri 21 09 2018 Tilbury (8IS1N) v A.F.C. Hornchurch (7ISP) 0-3 54
065 19.45 Thu 20 09 2018 Sawbridgeworth Town (9ESSX) v Brightlingsea Regent (7ISP) 5-5 AET (4-4) 5-4p 37
066 19.45 Wed 19 09 2018 Hullbridge Sports (9ESSX) v Chelmsford City (6NS) 4-1 152
067 19.45 Wed 19 09 2018 Bishop’s Stortford (7ISP) v Barkingside (9ESSX) 4-3 77
068 19.00 Mon 17 09 2018 Tower Hamlets (9ESSX) v Romford (8IS1N) 0-1
069 19.45 Thu 20 09 2018 Welwyn Garden City (8SL1E) v Ware (8IS1SC) 4-2
070 19.00 Mon 17 09 2018 Tring Athletic (9SSMP) (walkover) v Hadley (9SSMP) (withdrawn)
071 19.45 Mon 17 09 2018 Aveley (8IS1N) v East Thurrock United (6NS) 1-0 83

Zone 9
072 19.45 Wed 19 09 2018 Hayes & Yeading United (8IS1SE) v Bedfont Sports (8IS1SC) 3-2 51
073 19.30 Thu 20 09 2018 Flackwell Heath (9HELP) v C.B. Hounslow United (9COCOP) 9-0 50
074 19.45 Thu 20 09 2018 Didcot Town (8SL1E) v Winslow United (10SSM1) 4-1 46
075 19.30 Wed 19 09 2018 Hendon (7SPS) v Chalfont St. Peter (8IS1SC) 4-2 54 (Hendon ineligible player)
076 19.45 Thu 20 09 2018 Kings Langley (7SPS) v Newport Pagnell Town (9UCP) 4-1 38
077 19.30 Wed 19 09 2018 Wealdstone (6NS) v Hemel Hempstead Town (6NS) 0-1 76
078 19.30 Thu 20 09 2018 Aylesbury (8SL1E) v Sandhurst Town (10COCO1) 5-1 54
079 19.45 Wed 19 09 2018 London Tigers (9SSMP) v Buckingham Athletic (10SSM1) (at Rayners Lane) 0-3 26
080 19.45 Mon 17 09 2018 Colney Heath (7SSMP) v Northwood (8IS1SC) 2-1 AET (1-1) 65
081 19.45 Thu 20 09 2018 Wingate & Finchley (7ISP) v Uxbridge (8IS1SC) 2-0 96
082 19.00 Mon 17 09 2018 Harefield United (10SSM1) (walkover) v Edgware Town (9SSMP) (withdrawn)
083 19.45 Thu 20 09 2018 Leverstock Green (9SSMP) v Enfield Town (7ISP) 3-0 32

Zone 10
084 19.00 Tue 18 09 2018 V.C.D. Athletic (8IS1SE) v Cray Wanderers (8IS1SE) 0-6 68
085 19.45 Tue 18 09 2018 Folkestone Invicta (7ISP) v Holland & Blair (9SCEP) 3-1 AET (1-1) 55
086 19.45 Tue 18 09 2018 Corinthian (9SCEP) v East Grinstead Town (8IS1SE) 6-0 38
087 19.30 Mon 17 09 2018 Tooting & Mitcham United (8IS1SC) v Dartford (6NS) 0-3 50
088 19.45 Wed 19 09 2018 A.F.C. Croydon Athletic (9SCEP) v Croydon (9SCEP) 0-5 20
089 19.45 Mon 17 09 2018 Thamesmead Town (8IS1SE) v Tonbridge Angels (7ISP) (at Rochester United) 0-1
090 19.00 Wed 19 09 2018 Dulwich Hamlet (6NS) (walkover) v Lingfield (9SCP) (withdrawn 218th Sept)
091 19.45 Tue 18 09 2018 Chatham Town (9SCEP) v Phoenix Sports (8IS1SE) 1-4 114
092 19.45 Fri 21 09 2018 Carshalton Athletic (7ISP) v Eastbourne Borough (6NS) 3-1 78
093 19.30 Thu 20 09 2018 Chipstead (8IS1SC) v Ashford United (8IS1SE) 3-4 AET (3-3) 30

Zone 11
094 19.45 Thu 20 09 2018 Lewes (7ISP) v Hackney Wick (10ES1S) 6-2 31
095 19.45 Wed 19 09 2018 Hampton & Richmond Borough (6NS) v Knaphill (9COCOP) 5-1 63
096 19.45 Thu 20 09 2018 Three Bridges (8IS1SE) v Worthing (7ISP) 0-4 36
097 19.30 Thu 20 09 2018 Crowborough Athletic (9SCEP) v Whitehawk (7ISP) 2-8 40
098 19.00 Mon 17 09 2018 Sildesham (10SC1) (withdrawn) v Arundel (9SCP) (walkover)
099 19.45 Wed 19 09 2018 Loxwood (9SCP) v Kingstonian (7ISP) 1-2 52
100 19.45 Thu 20 09 2018 Haywards Heath Town (8IS1SE) v Bognor Regis Town (7ISP) 2-3 AET (2-2) 232
101 19.45 Thu 20 09 2018 Redhill (9COCOP) v Guildford City (9COCOP) 1-2
102 19.45 Wed 19 09 2018 Chessington & Hook United (10COCO1) v Dorking Wanderers (7ISP) 3-3 AET (3-3) 2-4p 80
103 19.30 Thu 20 09 2018 Woking (6NS) v South Park (8IS1SC) 2-3 90
104 19.45 Thu 20 09 2018 Raynes Park Vale (9COCOP) v Walton & Hersham (9COCOP) 3-2 55
105 19.30 Thu 20 09 2018 Balham (9COCOP) v Whyteleafe (8IS1SE) 1-1 AET (1-1) 1-4p
106 19.45 Thu 20 09 2018 Camberley Town (9COCOP) (walkover) v Westfield (8IS1SC) (withdrawn 19th Sept)
107 19.45 Mon 17 09 2018 Newhaven (9SCP) v Metropolitan Police (7SPS) 1-3 72

Zone 12
108 19.30 Tue 18 09 2018 Oxford City (6NS) v Holmer Green (9HELP) 2-2 AET (2-2) 4-2p 51
109 19.45 Thu 20 09 2018 Kidlington (8SL1E) v Banbury United (7SPC) 3-0 45
110 19.15 Mon 17 09 2018 Andover Town (10WSSX1) v Bracknell Town (8IS1SC) 4-0 55
111 19.30 Thu 20 09 2018 Windsor (9HELP) v Ascot United (9HELP) 1-2 77
112 19.45 Wed 19 09 2018 Hungerford Town (6NS) v Fleet Town (8SL1W) 2-1 53
113 19.45 Mon 17 09 2018 Reading City (9HELP) v Fleet Spurs (10COCO1) (at Fleet Spurs) 4-3 AET (3-3)
114 19.45 Thu 20 09 2018 Winchester City (8SL1W) v Moneyfields (8SL1W) 0-4 51

Zone 13
115 19.30 Thu 20 09 2018 Totton & Eling (10WSSX1) v Sholing (9WSSXP) 5-3 68
116 19.45 Thu 20 09 2018 A.F.C. Totton (8SL1W) v Wimborne Town (7SPS) 4-2 AET (2-2) 102
117 19.45 Wed 19 09 2018 A.F.C. Stoneham (10WSSX1) v A.F.C. Portchester (9WSSXP) 1-0 38
118 19.45 Thu 20 09 2018 Team Solent (9WSSXP) v Poole Town (7SPS) 5-4 AET (2-2) 32
119 19.45 Thu 20 09 2018 Brockenhurst (9WSSXP) v Farnborough (7SPS) 8-2 98

Zone 14
120 19.30 Mon 17 09 2018 Longwell Green Sports (10WST1) v Cirencester Town (8SL1W) 1-7
121 19.30 Wed 19 09 2018 Pewsey Vale (10HEL1W) v Malmesbury Victoria (10HEL1W) 1-9 40
122 19.45 Thu 20 09 2018 Tuffley Rovers (9HELP) v Slimbridge (8SL1W) 1-4 121
123 19.30 Mon 17 09 2018 New College Swindon (10HEL1W) v Almondsbury (10HEL1W) 0-3 30
124 19.45 Wed 19 09 2018 Yate Town (8SL1W) v Bristol Manor Farm (8SL1W) 4-0 46
125 19.45 Tue 18 09 2018 Wells City (10WST1) v Torquay United (6NS) 0-6 30
126 19.30 Thu 20 09 2018 Paulton Rovers (8SL1W) v Bridgwater Town (9WSTP) 2-4 46
127 19.00 Thu 20 09 2018 Portishead Town (10WST1) v Welton Rovers (10WST1) 5-3 22
128 19.45 Mon 17 09 2018 Clevedon Town (9WSTP) v Bath City (6NS) 1-0 81
129 19.30 Tue 18 09 2018 Odd Down (9WSTP) v Helston Athletic (10SWPP) 2-1 61


(This post was edited by John Treleven on Oct 3, 2018, 8:12 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 6, 2018, 1:35 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 39206
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Round dates

Qualifying - ties to be played in the week commencing -

Preliminary Qualifying Round - Monday 3rd September
First Round Qualifying - Monday 17th September
Second Round Qualifying - Monday 1st October
Third Round Qualifying - Monday 15th October

Competition Proper – ties to be played by -

First Round - Saturday 3rd November
Second Round - Saturday 17th November
Third Round - Saturday 15th December
Fourth Round - Saturday 19th January
Fifth Round - Saturday 9th February
Sixth Round - Saturday 2nd March
Semi Finals - Saturday 23rd March
Final - T.B.A.


(This post was edited by John Treleven on Jul 7, 2018, 2:47 PM)


GRIFFON
First Team Star

Jul 6, 2018, 4:37 PM

Posts: 2106
Location: Sunny Nunny
Team(s): Nuneaton Griff


Views: 39127
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Nuneaton Griff withdrew their application as they have folded their youth team for one season.


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 7, 2018, 2:54 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 38967
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

MATCH DATES
All ties must be played in the stipulated week, kick-off 7p.m. unless mutually agreed otherwise.
Matches in the F.A. Youth Cup competition take priority over all other matches with the only exception being home first team commitments.

MATCH ARRANGEMENT FORM (DO NOT POST)
Home clubs must ensure that the match arrangement form is completed and received by the F.A. Competitions Department by the date set for each round by faxing to 0844-980-0611 or emailing to [email protected]

Match arrangement forms are available on TheFA.com - http://www.thefa.com/TheFACup/More/match-forms

PLAYER QUALIFICATION DATE
The player qualification date is 12 noon on the day previous to the date fixed for playing the match, this includes postponements.

AGE GROUP BRACKETS
Only those players are eligible to take part who have reached the age of 15 years by midnight on 31st August of the current season and not reached the age of 18 years as at midnight on 31st August of the current season.
For season 2018-2019, a player must have been born between 1st September 2000 to 31st August 2003.

Clubs applying to play home matches at alternative grounds before the Quarter-Finals
Arsenal at Boreham Wood
Birmingham City at Solihull Moors
Brighton & Hove Albion at Bognor Regis Town
Chelsea at Aldershot Town
Fulham at Motspur Park
Manchester City at Academy Arena
Manchester United at Leigh Sports Village
Middlesbrough at Bishop Auckland
Ossett United at Ossett Albion (former ground)
Oxford United at Oxford City
Sunderland at Eppleton Colliery Welfare
Swansea City at Landore Training Ground
Watford at Wingate & Finchley
West Ham United at Dagenham & Redbridge
Wigan Athletic at Leigh Sports Village


(This post was edited by John Treleven on Oct 12, 2018, 2:35 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 7, 2018, 4:22 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 38938
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

73 "new" (did not play last season) entries
as denoted on the F.A. list

01 Abingdon United
02 Almondsbury
03 Amersham Town (withdrew before draw released)
04 Ardley United
05 Banbury United
06 Bitton
07 Bradford (Park Avenue)
08 Bridon Ropes
09 Bugbrooke St. Michaels
10 Burnham
11 Bustleholme
12 Cheadle Town
13 City of Liverpool
14 Cleethorpes Town
15 Coleshill Town
16 Consett
17 Cove
18 Coventry Sphinx
19 Cray Valley (P.M.)
20 Desborough Town (withdrew before draw released)
21 Dronfield Town
22 Eastbourne United
23 Erith & Belvedere
24 Fisher
25 Frickley Athletic
26 Frome Town
27 Great Yarmouth Town
28 Hackney Wick
29 Harrowby United
30 Harworth Colliery
31 Haughmond
32 Heather St. Johns
33 Hednesford Town
34 Helston Athletic
35 Herne Bay
36 Hertford Town
37 Hinckley
38 Holmesdale
39 Irchester United
40 Lancing
41 Litherland R.E.M.Y.C.A.
42 London Tigers
43 Longwell Green Sports
44 Loxwood
45 Lutterworth Athletic
46 Lye Town
47 Macclesfield Town
48 Moneyfields
49 North Shields
50 Norwich United
51 Pewsey Vale
52 Pickering Town (withdrew before draw released)
53 Potton United
54 Rugby Borough
55 Runcorn Town
56 Sandbach United
57 Seaham Red Star
58 Shelley
59 Shrivenham
60 Sidlesham
61 Slimbridge
62 Spalding United
63 Stafford Rangers
64 Stamford
65 Steeton
66 Street
67 Sutton Common Rovers
68 Torquay United
69 Totton & Eling
70 Tring Athletic
71 Wallingford Town
72 Welwyn Garden City
73 Woodford Town

Name changes
based on the F.A. acceptance listings last season and this

Alton Town, now Alton
Nuneaton Town, now Nuneaton Borough
Ossett Albion merged with Ossett Town, now Ossett United
Ossett Town merged with Ossett Albion, now Ossett United
Radcliffe Borough, now Radcliffe
Highmoor Ibis, now Reading City
Waltham Forest, now Walthamstow

58 teams from last season that did not re-enter

01 Ash United
02 Ashton & Backwell United
03 Ashton United
04 Bamber Bridge
05 Basildon United
06 Belper Town
07 Bilston Town
08 Bromyard Town
09 Burscough
10 Chadderton
11 Coggeshall Town
12 Colne
13 Darlington
14 Durham City
15 Eastbourne Town
16 Ebbsfleet United
17 Fareham Town
18 Faversham Town
19 Frimley Green
20 Glasshoughton Welfare
21 Gloucester City
22 Greenwich Borough
23 Gresley
24 Hall Road Rangers
25 Halstead Town
26 Harlow Town
27 Highgate United
28 Ilkeston
29 Kidsgrove Athletic
30 Little Oakley
31 Lordswood
32 Maltby Main
33 Margate
34 Marlow
35 Merstham
36 Morpeth Town
37 Nelson
38 North Ferriby United
39 Oxhey Jets
40 Romsey Town
41 Rushden & Higham United
42 Shildon
43 Skelmersdale United
44 Slough Town
45 Sporting Khalsa
46 Stafford Town
47 Stanway Rovers
48 Sun Sports (folded)
49 Tavistock
50 Thurrock (folded)
51 Warrington Town
52 Wednesfield
53 Wick
54 Willand Rovers
55 Wolverhampton Casuals
56 Worksop Town
57 Worsbrough Bridge Athletic
58 Yaxley

Effectively 59 as Ossett Albion and Ossett Town
merged to form Ossett United


(This post was edited by John Treleven on Jul 14, 2018, 8:40 AM)


Dazzla84
Reserve Team Sub


Aug 30, 2018, 3:53 PM

Posts: 452
Location: South Shields
Team(s): South Shields and North East football in general


Views: 37840
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

One result already from the Preliminary Round

Stockton Town 3-4 South Shields, played on Tuesday night



CLARET AND BLUE PIXELS: http://claretandbluepixels.wordpress.com

My blog for Talk on Non-League Football, South Shields FC and Video Games, yep a weird combination


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 9, 2018, 9:11 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 37067
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Preliminary Round matches now complete. Those details and updated draw for Q1 on posts above.


(This post was edited by John Treleven on Sep 15, 2018, 1:02 PM)


Mcr Warrior
Youth Team Regular

Sep 17, 2018, 12:37 PM

Posts: 181
Location:
Team(s):


Views: 36636
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

City of Liverpool vs FC United of Manchester on 19SEP2018 is at Ashville FC (Wallasey).


Anyone know when the draw for the Second Qualifying Round is announced?


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 18, 2018, 7:15 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 36472
Re: [Mcr Warrior] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Probably this Friday (21st Sept)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 21, 2018, 1:08 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 36034
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

PLEASE PRIVATE MESSAGE ANY CORRECTIONS

F.A. Youth Cup 2018-19

Second Qualifying Round (23 Level 5/Step 1 exemptions, Ebbsfleet United did not enter, and 129 survivors)

Draw released Friday 21st September

Ties to be played in the week of Monday 1st October

Match arrangement form to be received by Friday 28th September

Clubs re-zoned
3 to 4 Sheffield
4 to 5 Anstey Nomads
5 to 6 Rugby Town
6 to 7 Peterborough Sports
8 to 7 Sawbridgeworth Town
8 to 9 Tring Athletic and Welwyn Garden City
9 to 12 Aylesbury and Didcot Town
10 to 11 Ashford United, Croydon
11 to 10 Dorking Wanderers, Lewes, Metropolitan Police
12 to 13 Moneyfields
14 to 12 Malmesbury Victoria
14 to 13 Almondsbury

Zone 1 (4 survivors & 2 exemptions)
01 19.00 Mon 01 10 2018 North Shields (9NOR1) v Seaham Red Star (9NOR 1) 3-1 135
02 19.45 Wed 03 10 2018 Hartlepool United (5NL) v Hebburn Town (9NOR1) 5-1 188
03 19.00 Mon 01 10 2018 South Shields (7NPP) v Gateshead (5NL) 3-1 218

Zone 2 (10 survivors & 4 exemptions)
04 19.45 Tue 02 10 2018 Litherland R.E.M.Y.C.A. (9NWCP) v Irlam (9NWCP) (at Irlam) 4-0 40
05 19.00 Wed 03 10 2018 City of Liverpool (9NWCP) v Hyde United (7NPP) (at Ashville) 1-3 37
06 15.00 Sun 07 10 2018 St. Helens Town (10NWC1N) v Chorley (6NN) 0-7 79
07 19.30 Wed 03 10 2018 Chester (6NN) v Wrexham (5NL) 3-2
08 19.45 Thu 04 10 2018 Salford City (5NL) v Bootle (9NWCP) 3-0 AET (0-0) 240
09 19.45 Tue 02 10 2018 Daisy Hill (10NWC1N) v Altrincham (6NN) 3-4
10 19.45 Wed 03 10 2018 Barrow (5NL) v A.F.C. Fylde (5NL) 0-5 92

Zone 3 (6 survivors & 2 exemptions)
11 19.45 Mon 01 10 2018 Harrogate Town (5NL) v Guiseley (6NN) 1-5 105
12 19.45 Thu 04 10 2018 Garforth Town (9NCEP) v F.C. Halifax Town (5NL) 0-1
13 19.45 Wed 03 10 2018 Ossett United (8NP1E) v Harworth Colliery (10NCE1) 5-3 AET (3-3) 42
14 19.45 Wed 03 10 2018 Tadcaster Albion (8NP1E) v Stocksbridge Park Steels (8NP1E) 5-2 AET (2-2) 114

Zone 4 (9 survivors & 1 exemption)
15 19.45 Tue 02 10 2018 Long Eaton United (9MIDP) v Basford United (7NPP) 4-1 120
16 19.45 Thu 04 10 2018 West Bridgford (10EMC) v Aylestone Park (10UC1) 0-2 42
17 19.30 Wed 03 10 2018 Matlock Town (7NPP) v Mickleover Sports (7NPP) 2-1 93
18 19.45 Thu 04 10 2018 Grantham Town (7NPP) v Bottesford Town (9NCEP) 2-1 75
19 19.45 Thu 04 10 2018 Sheffield (8NP1E) v Chesterfield (5NL) 1-6 164

Zone 5 (13 survivors & 1 exemption)
20 19.45 Mon 01 10 2018 Coleshill Town (8SL1C) v Kidderminster Harriers (6NN) 0-3 76
21 19.45 Thu 04 10 2018 Nuneaton Borough (6NN) v Halesowen Town (7SLPC) 8-9 83
22 19.45 Thu 04 10 2018 Stratford Town (7SLPC) v Sutton Coldfield Town (8SL1C) 2-5 49
23 19.30 Thu 04 10 2018 A.F.C. Telford United (6NN) v Stourbridge (7SLPC) 3-1 84
24 19.45 Thu 04 10 2018 Hereford (6NN) v Malvern Town (10WMP) 4-0 142
25 19.45 Mon 01 10 2018 Rushall Olympic (7SLPC) v Rugby Borough (11LEIP) 1-5 77
26 19.45 Thu 04 10 2018 Anstey Nomads (10UC1) v Solihull Moors (5NL) 2-3 76

Zone 6 (6 survivors and 0 exemptions)
27 19.45 Mon 01 10 2018 Brackley Town (6NN) v Cogenhoe United (9UCP) 2-4 92
28 19.45 Wed 03 10 2018 A.F.C. Rushden & Diamonds (7SLPC) v Kettering Town (7SLPC) 2-1 108
29 19.45 Wed 03 10 2018 Rugby Town (9UCP) v Wellingborough Town (9UCP) 2-1

Zone 7 (12 survivors & 0 exemptions)
30 19.45 Thu 04 10 2018 Mildenhall Town (8IST1N) v Wroxham (9ECOP) 1-4 106
31 20.00 Thu 04 10 2018 A.F.C .Sudbury (8IST1N) v Leiston (7SLPC) 10-0 59
32 19.45 Wed 03 10 2018 King’s Lynn Town (7SLPC) v Cambridge City (8SL1C) 2-0 AET (0-0) 118
33 19.45 Thu 04 10 2018 Walsham Le Willows (9ECOP) v Newmarket Town (9ECOP) 3-1 AET (1-1) 41
34 19.45 Thu 04 10 2018 Sawbridgeworth Town (9ESSX) v Peterborough Sports (8SL1C) 0-2 48
35 19.45 Mon 01 10 2018 Bury Town (8IST1N) v Dereham Town (8IST1N) 1-2 78

Zone 8 (9 survivors & 3 exemptions)
36 19.45 Thu 04 10 2018 Saffron Walden Town (9ESSX) v Great Wakering Rovers (8IST1N) 2-0 89
37 19.00 Tue 02 10 2018 Leyton Orient (5NL) v Romford (8IST1N) 2-1 192
38 19.45 Wed 03 10 2018 Brentwood Town (8IST1N) v Grays Athletic (8IST1N) 1-1 AET (1-1) 4-3p
39 19.00 Wed 03 10 2018 Dagenham & Redbridge (5NL) v Aveley (8IST1N) 0-2 225
40 19.45 Thu 04 10 2018 Bishop’s Stortford (7ISTP) v Braintree Town (5NL) 5-1 125
41 19.45 Tue 02 10 2018 Hullbridge Sports (9ESSX) v A.F.C. Hornchurch (7ISTP) 7-2 75

Zone 9 (12 survivors & 2 exemptions)
42 19.45 Tue 09 10 2018 Chalfont St. Peter (8IS1SC) v Kings Langley (8SLPS) 1-2 58
(delayed by F.A. investigation re Hendon ineligible player in previous round)
43 19.45 Thu 04 10 2018 Harefield United (10SSM1) v Hemel Hempstead Town (6NS) 0-3 50
44 19.45 Thu 04 10 2018 Welwyn Garden City (8SL1C) v Buckingham Athletic (10SSM1) 9-0 46
45 19.45 Thu 04 10 2018 Wingate & Finchley (8ISTP) v Hayes & Yeading United (8IST1SE) 5-1 96
46 19.30 Thu 04 10 2018 Tring Athletic (9SSMP) v Flackwell Heath (9HELP) 2-1 AET (1-1) 24
47 19.45 Mon 01 10 2018 Colney Heath (9SSMP) v Leverstock Green (9SSMP) 2-5
48 19.00 Tue 02 12 2018 Barnet (5NL) v Boreham Wood (5NL) 2-0 287

Zone 10 (11 survivors & 3 exemptions)
49 19.45 Thu 04 10 2018 Folkestone Invicta (7ISTP) v Cray Wanderers (8IST1SE) 1-4 75
50 20.00 Thu 04 10 2018 Maidstone United (5NL) v Phoenix Sports (8IST1SE) 1-2 126
51 19.30 Tue 02 10 2018 Corinthian (9SCEP) v Dartford (6NS) 1-2 131
52 19.00 Tue 02 10 2018 Dover Athletic (5NL) v Lewes (7ISTP) 0-4
53 19.45 Thu 04 10 2018 Metropolitan Police (7SLPS) v Bromley (5NL) 3-2 AET (2-2) 73
54 19.00 Thu 04 10 2018 Dulwich Hamlet (6NS) v Tonbridge Angels (7ISTP) 2-1
55 19.45 Thu 04 10 2018 Dorking Wanderers (7ISTP) v Carshalton Athletic (7ISTP) 1-6 67

Zone 11 (13 survivors & 1 exemption)
56 19.45 Wed 03 10 2018 Bognor Regis Town (7ISTP) v Guildford City (9COCOP) 3-1 35
57 19.45 Wed 03 10 2018 Croydon (9SCEP) v Camberley Town (9COCOP) 2-2 AET (2-2) 4-3p 43
58 19.45 Thu 04 10 2018 Raynes Park Vale (9COCOP) v Arundel (9SCP) 5-1 77
59 19.30 Thu 04 10 2018 Kingstonian (7ISTP) v Whitehawk (7ISTP) (at Colliers Wood United) 1-2 30
60 19.45 Mon 01 10 2018 Ashford United (8IST1SE) v Hampton & Richmond Borough (6NS) 1-5
61 19.45 Mon 01 10 2018 South Park (8IST1SC) v Worthing (7ISTP) 0-5 92
62 19.45 Fri 05 10 2018 Sutton United (5NL) v Whyteleafe (8IST1SE) 3-1 83

Zone 12 (9 survivors & 1 exemption)
63 19.45 Tue 02 10 2018 Ascot United (9HELP) v Hungerford Town (6NS) 2-1 101
64 19.30 Thu 04 10 2018 Kidlington (8SL1C) v Andover Town (10WSSX1) 0-4 35
65 19.45 Wed 03 10 2018 Reading City (9HELP) v Aylesbury (8SL1C) 4-1 32
66 19.30 Thu 04 10 2018 Malmesbury Victoria (10HEL1W) v Didcot Town (8SL1C) 1-3 103
67 19.45 Thu 04 10 2018 Oxford City (6NS) v Maidenhead United (5NL) 0-5 99

Zone 13 (7 survivors & 3 exemptions)
68 19.30 Thu 04 10 2018 Totton & Eling (10WSSX1) v A.F.C. Totton (8SL1S) 3-1
69 19.00 Wed 03 10 2018 Havant & Waterlooville (5NL) v Moneyfields (8SL1S) 1-3 93
70 19.45 Thu 04 10 2018 A.F.C. Stoneham (10WSSX1) v Brockenhurst (9WSSXP) 1-2 50 (ab 78 mins floodlights) (re-match Thu 11th 7.45) 1-4 36
71 19.45 Thu 04 10 2018 Almondsbury (10HEL1W) v Team Solent (9WSSXP) 0-1
72 19.00 Wed 03 10 2018 Eastleigh (5NL) v Aldershot Town (5NL) 1-3 150

Zone 14 (10 survivors & 0 exemptions)
73 19.00 Tue 02 10 2018 Torquay United (6NS) v Slimbridge (8SL1S) 1-0
74 19.45 Thu 04 10 2018 Portishead Town (10WST1) v Yate Town (8SL1S) 3-4 28
75 19.45 Mon 01 10 2018 Clevedon Town (9WSTP) v Bridgwater Town (9WSTP) 3-0 71
76 19.30 Tue 02 10 2018 Cirencester Town (8SL1S) v Odd Down (9WSTP) 1-0 21


(This post was edited by John Treleven on Nov 6, 2018, 10:56 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 21, 2018, 5:59 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 35930
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

For season 2018-2019 a player must have been born between 1st September 2000 and 31st August 2003

Clubs playing their home matches at alternative grounds (up to 5th Round)

Arsenal at Boreham Wood
Brighton & Hove Albion at Bognor Regis Town
Chelsea at Aldershot Town
Birmingham City at Solihull Moors
Fulham at Motspur Park
Manchester City at Academy Arena
Manchester United at Leigh Sports Village
Middlesbrough at Bishop Auckland
Ossett United at Ossett Albion
Oxford United at Oxford City
Sunderland at Eppleton Colliery Welfare
Swansea City at Landore Training Ground
Watford at Wingate & Finchley
West Ham United at Dagenham & Redbridge


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 28, 2018, 7:10 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 35426
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Thursday 27th September 2018

Hendon F.C. statement re F.A. Youth Cup

We have been charged today by the F.A. for fielding an ineligible player in both rounds of the F.A. Youth Cup that we have played in this season. We have accepted the charge and will not be contesting it.

Unfortunately the situation has occurred due to one of our volunteers making a clerical error when registering the player in question at the start of the season. When the error came to light a few days ago, we owned up to the error and explained how it had happened.

When the hearing takes place on Monday, we fully expect to be removed from the competition and therefore we are not expecting the game against Kings Langley to go ahead on Wednesday evening.

We are also anticipating a charge from the Southern Counties Youth League, as the player has also appeared in both league games played so far this season.

As Phoenix Sports have said in their excellent statement today regarding their F.A. Cup explusion, you can read their statement by clicking here, we hope that those who run the game are able to find ways to make life easier for the many volunteers who are involved at clubs not only at our level, but at all levels of the game.

We would like to assure supporters that lessons have been learnt from what has happened, and we continue to support all our volunteers in the work they do for our football club.


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 5, 2018, 12:06 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 34564
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Nuneaton Borough lost 8-9 in the F.A. Youth Cup
to Halesowen Town tonight
despite five goals from Luis Corcoran
and holding a 7-2 lead with 28 minutes to play.

Attendance 83.

1-0 Luis Corcaran 45 secs
1-1 Dan Danks 4
2-1 Tyler Jones 7
3-1 Stephen Wanhoji 22
4-1 Corcaran 43
5-1 Jones 49
5-2 Luke Love 51
6-2 Corcoran 52
7-2 Corcoran 57
7-3 Danks 62
7-4 Tad Mutasa 70
7-5 James Griffiths 71
7-6 Danks (pen) 72
8-6 Corcoran 83
8-7 Joseph Beard 87
8-8 Emlyn Tudgay 90+2
8-9 Tudgay 90+6


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 5, 2018, 1:27 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 34356
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

PLEASE PRIVATE MESSAGE ANY CORRECTIONS

F.A. Youth Cup 2018-19

Third Qualifying Round

Draw released Friday 5th October

Ties to be played in the week of Monday 15th October

Match arrangement form to be received by Friday 12th October

The 14 zones of Q2 amalgamated to make 6 zones for Q3 plus some clubs being re-zoned

Zones 1-3 = 1
Zones 4-6 = 2
Zones 7-8 = 3
Zones 9 & 12 = 4
Zones 10-11 = 5
Zones 13-14 = 6

Clubs re-zoned
6 to 3 A.F.C. Rushden & Diamonds
9 to 3 Barnet
12 to 6 Didcot Town

Zone 1
01 19.30 Wed 17 10 2018 South Shields (7NPP) v Chorley (6NN) 3-2 208
02 19.30 Mon 15 10 2018 Guiseley (6NN) v Ossett United (8NP1E) 13-0 155
03 19.45 Mon 15 10 2018 Tadcaster Albion (8NP1E) v Altrincham (6NN) 2-4 180
04 19.30 Wed 17 10 2018 F.C. Halifax Town (5NL) v Litherland R.E.M.Y.C.A. (9NWCP) 5-0 122
05 19.00 Tue 16 10 2018 Hartlepool United (5NL) v Chester (6NN) 2-4 149
06 20.00 Fri 19 10 2018 Hyde United (7NPP) v Salford City (5NL) 0-1 235
07 19.45 Thu 18 10 2018 North Shields (9NOR1) v A.F.C. Fylde (5NL) 2-1 153

Zone 2
08 19.45 Wed 17 10 2018 Matlock Town (7NPP) v Sutton Coldfield Town (8SL1C) 1-2 121
09 19.45 Tue 16 10 2018 Long Eaton United (9MIDP) v Hereford (6NN) 3-1 125
10 19.00 Wed 17 10 2018 Kidderminster Harriers (6NN) v Chesterfield (5NL) 1-0
11 19.45 Thu 18 10 2018 A.F.C. Telford United (6NN) v Rugby Town (9UCP) 2-1
12 19.45 Mon 15 10 2018 Rugby Borough (11LEIP) v Solihull Moors (5NL) 3-1 AET (1-1) 121
13 19.45 Thu 18 10 2018 Cogenhoe United (9UCP) v Aylestone Park (10UC1) 1-0 72
14 19.45 Thu 18 10 2018 Grantham Town (7NPP) v Halesowen Town (7SLPC) 4-2 89

Zone 3
15 19.45 Tue 16 10 2018 A.F.C. Sudbury (8IST1N) v Wroxham (9ECOP) 11-1 77
16 19.45 Wed 17 10 2018 Hullbridge Sports (9ESSX) v Aveley (8IST1N) 3-2 163
17 19.45 Tue 16 10 2018 Barnet (5NL) v Bishop’s Stortford (7ISTP) 3-1 214
18 19.45 Thu 18 10 2018 Brentwood Town (8IST1N) v Saffron Walden Town (9ESSX) 2-1 126
19 19.45 Wed 17 10 2018 King’s Lynn Town (7SLPC) v Dereham Town (8IST1N) 2-0 307
20 19.45 Thu 18 10 2018 Peterborough Sports (8SL1C) v Walsham Le Willows (9ECOP) 3-2 60
21 19.45 Wed 17 10 2018 A.F.C. Rushden & Diamonds (7SLPC) v Leyton Orient (5NL) 2-3 161

Zone 4
22 19.45 Thu 18 10 2018 Leverstock Green (9SSMP) v Maidenhead United (5NL) 0-8 74
23 19.45 Tue 16 10 2018 Ascot United (9HELP) v Wingate & Finchley (7ISTP) 1-2 107
24 19.45 Thu 18 10 2018 Kings Langley (7SLPS) v Tring Athletic (9SSMP) 2-0 49 (ab 23 mins, floodlights)
(re-match Thu 25th 19.45) 9-1 43
25 19.45 Wed 17 10 2018 Reading City (9HELP) v Hemel Hempstead Town (6NS) 0-4 95
26 19.30 Thu 18 10 2018 Welwyn Garden City (8SL1C) v Andover Town (10WSSX1) 1-3 AET (1-1) 36

Zone 5
27 19.45 Wed 17 10 2018 Phoenix Sports (8IST1SE) v Hampton & Richmond Borough (6NS) 3-2 104
28 19.45 Fri 19 10 2018 Croydon (9SCEP) v Lewes (7ISTP) 2-3 88
29 19.45 Thu 18 10 2018 Metropolitan Police (7SLPS) v Whitehawk (7ISTP) 2-3 120
30 19.30 Tue 16 10 2018 Dartford (6NS) v Dulwich Hamlet (6NS) 0-3 202
31 19.45 Wed 17 10 2018 Cray Wanderers (8IST1SE) v Raynes Park Vale (9COCOP) 3-0 94
32 19.45 Wed 17 10 2018 Bognor Regis Town (7ISTP) v Sutton United (5NL) 2-3 AET (1-1) 92
33 19.45 Mon 15 10 2018 Carshalton Athletic (7ISTP) v Worthing (7ISTP) 1-5 99

Zone 6
34 19.45 Thu 18 10 2018 Team Solent (9WSSXP) v Moneyfields (8SL1S) 0-1 51
35 19.45 Tue 16 10 2018 Torquay United (6NS) v Yate Town (8SL1S) 7-2 95
36 19.30 Mon 15 10 2018 Cirencester Town (8SL1S) v Aldershot Town (5NL) 1-4 AET (1-1) 57
37 19.45 Mon 15 10 2018 Clevedon Town (9WSTP) v Brockenhurst (9WSSXP) 8-1 63
38 19.45 Thu 18 10 2018 Didcot Town (8SL1C) v Totton & Eling (10WSSX1) 1-3


(This post was edited by John Treleven on Oct 26, 2018, 11:00 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 12, 2018, 2:26 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 28947
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup

First Round

To be played by Saturday 3rd November

Draw released Friday 12th October

Match arrangement form to be received by Friday 19th October

The 6 zones of Q3 reduced to 5 for R1 by amalgamating zones 4 & 5

38 survivors plus 46 exempted Level 3 & 4 teams (Crawley Town (4) & Wycombe Wanderers (3) did not enter)

Non league survivors are guaranteed from ten ties 13, 15, 22, 28, 29, 30, 31, 35, 40, 41

Zone 1
01 19.30 Thu 01 11 2018 North Shields (9NOR1) v Bury (4) 0-7 256
(Scott Shepard own goal 3, Aaron Brown (2) 23 & 39, Callum Hulme pen 35, Jack Hatton 48, Joe Adams 75, Saul Shotton 79)
02 19.00 Tue 30 10 2018 Doncaster Rovers (3) v Rochdale (3) 0-3 att?
(Adewujon Hamzat 18, Florent Hoti pen 72, Harrison Hopper 74)
03 19.00 Thu 01 11 2018 Fleetwood Town (3) v Carlisle United (4) 2-1 197
(Sam O'Halleron 8, Shayden Morris 56; Liam McCarron 40)
04 19.00 Thu 25 10 2018 Morecambe (4) v Crewe Alexandra (4) 0-2 170
(Malachi Linton 75, Tyreece Onyeka 80)
05 19.45 Mon 29 10 2018 Blackpool (3) v Guiseley (6NN) 4-0 156
(Ewan Bange (2) 21 & 30, Will Avon 65, Nathan Shaw 88)
06 19.00 Wed 31 10 2018 Tranmere Rovers (4) v Accrington Stanley (3) 0-3 211
(Harry Perrit (2, 1 pen) 63 & pen 80, Charlie Ridge 78)
(Nick Long of T.R. dismissed 76)
07 19.00 Wed 31 10 2018 F.C. Halifax Town (5NL) v Sunderland (3) 0-1 159
(Ryan Leonard pen 23)
08 19.30 Wed 31 10 2018 Salford City (5NL) v Bradford City (3) 3-1 210
(Sam Adetiloye 28, Douglas James-Taylor 37, Harry Hatton 39; Matt Birchall 48)
09 19.30 Thu 01 11 2018 Chester (6NN) v Barnsley (3) 2-1 648
(Will Goodwin 32, Cain Noble 34; Kareem Hassan-Smith 30)
(Kareem Hassan-Smith of B. dismissed 53)
10 19.45 Thu 01 11 2018 Altrincham (6NN) v Oldham Athletic (4) 1-6 259
(Dontai Gabidon 90+1; Max Norman (3) 3, 38 & 59, Harry Norris 11, Jack Williams 84, Ryan Pickford 90+2)
11 19.30 Mon 29 10 2018 South Shields (7NPP) v Macclesfield Town (4) 6-2 359
(Sam Hodgson (3) 3, 54 & 63, Michael Colquhoun (2) 14 & 29, Will McCamley 73; Hussein Mohammed 4, Jake Hall 81)
(Hussein Mohammed of M.T. dismissed 84, two cautions)

Zone 2
12 19.00 Wed 31 10 2018 Scunthorpe United (3) v A.F.C. Telford United (6NN) 6-1 152
(Louis Collins 32, Miracle Okafor 34, Levi Gallimore (2) 56 & 82, Rayner Silva 80, Tom Pugh 88; Liam Walton 5)
13 19.45 Mon 29 10 2018 Rugby Borough (11LEIP) v Sutton Coldfield Town (8SL1C) 2-6 172
(unnamed 32, unnamed own goal 37; Louis Monaghan (5) 15, 35, 66, 72 & 77; Samuel Yankson 44)
14 19.00 Thu 25 10 2018 Shrewsbury Town (3) v Lincoln City (4) 0-1 258
(Jordan Adebayo-Smith 25)
15 19.45 Thu 01 11 2018 Cogenhoe United (9UCP) v Grantham Town (7NPP) 2-1 118
(Tom O'Neill (2) 23 & 36; Oliver Smith pen 90+2)
16 19.00 Tue 30 10 2018 Grimsby Town (4) v Mansfield Town (4) 2-3 146
(Kyle Richardson pen 23, Tom Jamieson 29; Tyrese Sinclair 54, Rhys Sarson 84, Riley O'Sullivan 86)
17 19.45 Thu 01 11 2018 Long Eaton United (9MIDP) v Milton Keynes Dons (4) 1-2 att?
(Henry Bestwick 44; Dylan Asonganyi pen 49, James Holmes 90+2)
18 19.00 Mon 29 10 2018 Port Vale (4) v Kidderminster Harriers (6NN) 6-1 att?
(Maxwell Chimenes (2) 3 & 56, Joe Berks (2, 1 pen) 12 pen & 85, Hayden Campbell 26, Lucas Green-Birch 79; Reiss Taylor-Randle 38)
19 19.00 Fri 19 10 2018 Walsall (3) v Notts County (4) 1-2 286
(Alfie Bates 64; Kion Etete (2) 40 & 90+4)
20 19.00 Fri 19 10 2018 Burton Albion (3) v Coventry City (3) 1-2 att?
(Kyle Clamp 47; Sam McCallum 14, Jack Burroughs 69)

Zone 3
21 19.00 Tue 30 10 2018 Stevenage (4) v Colchester United (4) 3-2 330
(Liam Smyth (2, 1 pen) 20 pen & 73, Dylan O'Donnell 71; Noah Chilvers 24, Jake Hutchinson 87)
22 19.00 Thu 01 11 2018 Peterborough Sports (8SL1C) v Barnet (5NL) 0-1 122
(Dimeji Adeniran 9)
23 19.00 Wed 31 10 2018 Cambridge United (4) v A.F.C. Sudbury (8IST1N) 2-1 215
(Ben Worman 50, Sam Bennett 82; Isaac Skupich pen 90+2)
24 19.30 Thu 01 11 2018 Leyton Orient (5NL) v Southend United (3) 3-4 AET (3-3) 336
(Jaedon Phillips 19, Charles Clayden 25, Bradley McClenaghan 63; O'Shane Stewart 41, Terrell Egbri 86, Matt Rush 90+4, Charlie Lee-Kelman 120+1)
25 19.15 Fri 26 10 2018 Luton Town (3) v Brentwood Town (8IST1N) 4-1 255
(Connor Tomlinson (4) 11, 16, 17 & 29; Frankie Goodall 73)
26 19.45 Tue 30 10 2018 Hullbridge Sports (9ESSX) v Peterborough United (3) 0-2 278
(Toby Salmon 23, Oli Shackleton 89)
27 19.30 Tue 30 10 2018 Northampton Town (4) v King’s Lynn Town (7SLPC) 4-0 521
(Jack Dalby (2) 37 & 79, Morgan Roberts 74, Scott Pollock 83)

Zone 4
28 19.45 Thu 01 11 2018 Worthing (7ISTP) v Cray Wanderers (8IST1SE) 1-2 170
(Josh Gould 38; Ronnie Payne 53, Lee Lewis 59)
29 19.45 Thu 01 11 2018 Wingate & Finchley (7ISTP) v Kings Langley (7SLPS) 5-3 102
(Adam Morris pen 2, Ruben Carvalho (2) 60 & 90+1, Simeon Olarerin 64, Kevonte Willoughby-Williams 78; Kieran Shepherd 26, Louie Collier 35, Jack-Harvey Barley 72)
30 14.00 Wed 31 10 2018 Phoenix Sports (8IST1SE) v Andover Town (10WSSX1) (note 2p.m. K.O.) 1-4 100
(unnamed 80; Jack Nicholas (3) 10, 35, 38, George Farrelly 23)
31 19.45 Thu 01 11 2018 Lewes (7ISTP) v Sutton United (5NL) 2-3 105
(Callum Jenkins 2, Ross Barclay pen 90+1; Finley Warren 27, Juan Olaves-Castillo 44, Ephraim Adenemhen 71)
32 19.45 Thu 01 11 2018 Charlton Athletic (3) v Whitehawk (7ISTP) (at Welling United) P-P (floodlight fire during warm up) (re-arranged for 19.00 Wed 07 11 2018 at The Valley) 6-0 243
(Daniel Addy own goal 15, Billy French 18, James Gody 32, Eddie Allsopp 43, James Vennings (2, 1 pen) 45+1 pen & 50)
33 19.30 Wed 31 10 2018 Hemel Hempstead Town (6NS) v Oxford United (3) 0-3 120
(Slavi Spasov (2) 35 & 45+1, Connor Ferguson 85)
(Slavi Spasov of O.U. pen saved 78)
34 19.30 Thu 25 10 2018 A.F.C. Wimbledon (3) v Gillingham (3) 1-3 339
(Paul Osew 8; Charles Noyelle (2) 68 & 89, Roman Campbell 90+2)
35 19.45 Thu 01 11 2018 Maidenhead United (5NL) v Dulwich Hamlet (6NS) 5-0 164
(Brad Farren (2) 15 & 20, James Henry 28, Rhys Harper 85, Harvey Yates 86)

Zone 5
36 19.00 Wed 31 10 2018 Exeter City (4) v Plymouth Argyle (3) 3-2 446
(Lewis Wilson (3) 6, 15 & 45+1; Rio Garside 12, Klaidi Lolos 90+4)
37 19.30 Fri 26 10 2018 Newport County (4) v Yeovil Town (4) 1-2 200
(Owura Edwards 32; Archie Sturdy 11, Sam Wright 66)
38 19.00 Wed 24 10 2018 Portsmouth (3) v Bristol Rovers (3) 5-2 591
(Leon Maloney pen 7, Haji Mnoga 16, Bradley Lethbridge (2) 31 & 63, Alfie Stanley 67; Harry Warwick (2) 9 & 39)
39 19.00 Mon 29 10 2018 Forest Green Rovers (4) v Cheltenham Town (4) 1-3 att?
(Daniel Ogunleye 17; Aaron Basford (2) 4 & 77, William Dawes 49)
(Daniel Ogunleye of F.G.R. penalty saved 14)
40 19.00 Wed 31 10 2018 Aldershot Town (5NL) v Clevedon Town (9WSTP) 1-4 112
(Tyrell Smith 87; Ethan Feltham (2) 9 & 50, Jack Sell 43, Ryan Jones 90+1)
41 19.30 Mon 29 10 2018 Torquay United (6NS) v Totton & Eling (10WSSX1) 4-1 att?
(Olaf Koszela (2) time? & 90+2, Harry Smith time?, Jamie Passmore time?; unnamed time? made it 1-1, HT 2-1)
42 13.00 Sat 03 11 2018 Swindon Town (4) v Moneyfields (8SL1S) 7-0 151
(Teoman Atik (2) 12 & 34, Ralph Graham 16, Toby Holland 32, Massimo Giamattei 41, Sonny Haynes (2) 56 & 80)


(This post was edited by John Treleven on Nov 7, 2018, 9:04 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 16, 2018, 8:22 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 27187
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 18, 2018, 10:21 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 26561
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 19, 2018, 10:05 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 26328
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 19, 2018, 10:07 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 26324
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 20, 2018, 8:27 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 25774
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

First Round Line-Ups inc. Captains

A.F.C. Sudbury - Charlie McCarthy, Liam Bennett, Ross Crane, Adam Hanson(c), Joe Grinwood, Baris Altintop, Oliver Gravett, Ben Hammett, Panashe Mundawara, Isaac Skubich, Tom Maycock. Substitutes - Nathan Read (Mundawara 63), Tom Gardiner (Hammett 86), Brad Sayer, Luis Berkane, Josh Buckles

A.F.C. Telford United - John Acton, Lee Kenny, Jack Griffiths, Chris Wood, Harry Farnsworth, Harry Walker, Steve Nicholson, Liam Walton, Jack Downing, Josef Pratt, Tom Hughes. Substitutes - Ata Rifat (Farnsworth 59), Reece Taylor (Griffiths 75), Sam Berquez (Wood 87), xxxxx Scott, Joe Byrne

A.F.C. Wimbledon - Bert White, Hussain Biler, Jack Currie, Reuben Collins, Archie Procter, Jack Rudoni(c), Finlay MacNab, Ayoub Assal, Tyler Burey, Donte Lodge-Francis, Paul Osew. Substitutes - Zachary Robinson (Lodge-Francis 61), Kayjay Osu, Reece Weekes, Bobby Mills, Matt Kerbey(GK)

Accrington Stanley - Toby Savin, Harry Perritt, Jack Bolton, Kasom Shah(c), Jack Evans, Matty Williams, Lewis Gilboy, Dan Martin, Alex O'Neil, Charlie Ridge, Mitch Nolan. Substitutes - Gabriel Ellis (Gilboy 61), Adam Bowe (Nolan 74), Aspen Feathers (Ridge 81), John-Jo Morris, Liam Isherwood(GK)

Aldershot Town - ???

Altrincham - Oliver Culkin, Callum Graham, Pat Savage, Luke Sowerby, Josh Mehta, Elliot Coleman, Louie Barrett, Jack Ryan, Ben Elliot, Billy Matthews, Dontai Gabidon(c). Substitutes - Ramsey Mercurius (Elliot 46), Cade Preston (Mehta 64), Darren Evans (Ryan 69), Lloyd Garner, Liam Blackburn(GK)

Andover Town - Jack Martin, Brendan Holmes, Drew Augustus(c), George Bernard, Cole Lowden, Will Archer, Jonny Jordan, George Farrelly, Jack Nicholas, Jayjay McKiernan, Luke Rae. Substitutes - Josh Duyile (Jordan 65), Christian Rowe (Farrelly 70), Owen Taylor (McKiernan 75), Patryck Wozniarski, Louis Russell

Barnet - Aymen Azaze, Dwight Pascal, Martyn Box, Jack Tompkins, Fin Titchmarsh, Dylan Pauw, Antonis Vasilou, Joseph Taylor, Okem Chime, Dimeji Adeniran, Rio Connell. Substitutes - George Murphy (Chime 57), Rhamar Douglas (Connell 89), Jio Addo, Moses Omore, Cian Moore(GK)

Barnsley - Henry Kendrick, Kareem Hassan-Smith, Will Calligan, Danny Greenfield, Jasper Moon(c), Rudi Pache, Brad Binns, Jordan Helliwell, Kieran Feeney, Dan McBeam, Tommy Willard. Substitutes - Sezgin Aleksiev (Binns 57), Michael Ononye (McBeam 57), Jaydan Sandhu, Will Lancaster, Harry Widdop(GK)

Blackpool - Harvey Simson, Tom Williams, Harry Winstanley, Sam Maddox, Will Avon(c), Ryley Smith, Sean Graham, Nathan Shaw, Ewan Bange, Emil Jaaskelainen, Will McGladdery. Substitutes - Hayden Ravenscroft (Bange 70), Sky Sinclair (Graham 84), Matthew Liptrott (Smith 89), Aaron Turner, Sam Kellett(GK)

Bradford City - Alfie Darke, Hayden Smethurst, Jorge Sikora, Reece Staunton, Jeremie Milando, Jake Maltby, Eliot Goldthorp, Matt Birchall, Connor Shanks, Christian Farrar, Kielen Adams. Substitutes - Finn Cousin-Dawson (Milando 57), Dan Aitken (Farrar 80), Wade Ripley (Shanks 88), Tom Donaghy, Kian Scales

Brentwood Town - Robert Horgan, Joe Debell, Joe Gregory, Max Prior(c), Ted Forbes, Tom Puleston, Jake Alderton, Ali Mahdi, Ryain Metsha, Jaydon Campbell, Brandon Wood. Substitutes - Billy Reed (Alderton, time?), Frankie Goodall (Mahdi, time?), Elliott Long (Metsha, time?), Arpan Sen, Danny Carr

Bristol Rovers - Graeme Anderson, Scott Isherwood, Levi Paul, Tom Mehew(c), Osian Dillon, Jamie Bremner, Mason Raymond, Lewis Clutton, Harry Walker, Ollie Hulbert, Zain Walker. Substitutes - Kinsey Murray (Paul 68), Sam Heal (Raymond 68), George Fowler (Clutton 81), Luc Noble, Joe Budd, Josh Bailey, Harry Thomas-Barker(GK) (7 substitutes named, instead of 5)

Burton Albion - Oliver Fairbrother, Rueben Lal, Tom Armitage, Jack Bromfield, Daniel Cooke, Regan Ganley, Ben Hart, James Melhado(c), Kyle Clamp, Ethan Vale, Noaman Mallass. Substitutes - Ciaran Gilligan (Vale 75), Nathan Morley (Mallass 81), Tom Armitage (Hewlett 89), Emmanuel Shittu, Nathan Smith(GK)

Bury - Mark Edwards-Williams, Aaron Skinner, Jack Hatton, Callum Hulme, Sam Allardyce, Saul Shotton, Joe Adams(c), Callum Jones, Aaron Brown, Oliver Patrick, Femri Soriki. Substitutes - Bobby Copping (Allardyce 77), Cedric Ondoa (Brown 77), Alen Moisin (Adams 81), Edward Jones, Rafael Achilleos

Cambridge United - Craig Foxall, Josh Jeche, Thomas Dickens, Lewis Simper, Charlie Johnson, Sam Goode, Sam Bennett, Blake D'Arcy, Joe Neal(c), Ben Worman, Jake Battersby. Substitutes - Joe Dearman (D'Arcy 83), Diego Miller (Bennett 83), Josh Gray, Harvey Steel, Jonah Gill(GK)

Carlisle United - Regan Ward, Charlie Barnes, Liam Brockbank, Ceiran Casson, Liam Lightfoot, Tom Wilson, Liam McCarron, Jarrad Branthwaite, Keighran Kerr, Taylor Charters, Charlie Birch. Substitutes - Josh Galloway (Birch 36), Belchior Papa (McCarron 86), Kyle Soper (Branthwaite 86), Jamie Armstrong, Ben McLachlan(GK)

Charlton Athletic - Joseph Osaghae, Freddy Barton, Charlie Barker, Billy French, Kasim Aidoo, Richard Chin, Ryan Godding, James Vennings(c), Eddie Allsopp, Kareem Isiaka, James Gody. Substitutes - Richard Afrain-Kesey (Gody 59), Aaron Henry (Godden 67), Luca Albon (Chin 74), Charlie Moore, Nathan Harvey(GK) (Allsopp replaced Euan Williams and Henry replaced xxxx Keefe on the bench from the postponed match)

Cheltenham Town - Freddie Lapworth, Camden Duncan, Miles Scott, Tom Handley, Ioan Richards(c), Tom Chamberlain, Tyreece Briscoe, Archie Brennan, Aaron Basford, William Dawes, Charlie Stanton. Substitutes - Isaac Lawrence (Richards 70), Josh Gilkes (Scott 82), Finley Clift (for ?, time?), Kian Bedford, Alex Avenall(GK)

Chester - Ben Gale, Zak Butterworth, Harry Molyneux, James Cottrell, Dion Jones(c), George Macready, Louis Hayes, Cain Noble, Lloyd Marsh-Hughes, Will Goodwin, Stuart Crilly. Substitutes - Leighton Kendrick (Goodwin 67), Danny Edwards (Hayes 90+7), Tom Ruffer, George Woodburn, Sonny Dean

Clevedon Town - Sam Blackiston, Harrison Williams, Will Symonds, Mitch Osmond(c), Sam Larkins, Tom Baker, Fraser Linnitt, Jack Houghton, Ethan Feltham, Ryan Jones, Jack Sell. Substitutes - Tyrell Squire (Linnitt 62), Alex Kelmsley (Feltham 86), Liam Bailey (Williams 88), Zach Amery, Jake White, Harry Palmer(GK), Dylan Wallis(GK) (initially 7 substitutes named, instead of 5, so Palmer and Wallis both removed from the team sheet before kick off)

Cogenhoe United - Zach Cunningham, Tom O'Neill, Luke Dunkley, Doyle Standishay(c), Jake Walpole, Dylan Weston, Reaf Morris, Harry Darnell, Joe Freeman, Tom Iaciofano, Jessi Obeng. Substitutes - Jack Mullally (Dunkley 46), Lucas Hartwell (Morris 61), Ed Noy (Freeman 80), Ben Foster, Mitch Roberts

Colchester United - Callum Coulter, Callum Anderson, Al-Amin Kazeem, Sam Cornish, Billy Cracknell, Josh Fouche, Todd Miller, Noah Chilvers, Jake Hutchinson, Andre Hasanally, Ollie Simms. Substitutes - Tom Stagg (Simms 79), Gene Kennedy, Lordon Akolbire, Harvey Sayer, Ted Collins(GK) (substitutes usage not known)

Coventry City - Tom Billson, Blaine Rowe(c), Sam McCallum, Luke Rowe, Lewis White, Josh Endall, Jack Burroughs, George Hunt, Morgan Crowther, William Bapaga, Jonathan Ngandu. Substitutes - Aaron Whitmore (Endall 51), Costelus Lautaru (Crowther 79), Callum Martin, Alex Costa, Cian Tyler(GK)

Cray Wanderers - Tiwalade Fujimade, Adam Bambroffe, Frankie Morgan, Cameron Grant, Joseph Barber, Lee Lewis, Deshon Carty, Kwame Poku, Kyrique Garvey-Williams(c), Ronnie Payne, Neil Spencer. Substitutes - Benjamin Hullet, Robert Daye, Kawaku Gyabi, David Showimemu, no 5th substitute (substitute usage not known)

Crewe Alexandra - Sam Booth, Jack Goodrich, Nathan Woodthorpe, Abdul Djalo, Matthew Fenton, Oliver Southern, Rio Adebisi(c), Connor Heath, Malachi Linton, Joe Robbins, Tyreece Onyeka. Substitutes - Ethan Hartshorn (Heath 63), Olaulu Odipe (Djalo 82), Joe Levey (Woodthorpe 88), Kyle Stubbs, Andrew Walklate(GK)

Doncaster Rovers - Lewis Landers, Elliott Walker, Branden Horton, Anthony Greaves(c), Cameron Foulkes, Cameron Baldock-Smith, Cameron Barnett, Lirak Hassani, Myron Gibbons, Rieves Boocock, Jack Watson. Substitutes - Liam Ravenhill (Barnett 87), Nathan Dimou, Ben Blythe, Martijn Smith, Declan Ogley(GK)

Dulwich Hamlet - ???

Exeter City - Jack Arthur, Joe Belsten, Louis Morison, Will Dean(c), Jordan Dyer, Cheick Diabate, Jay Stansfield, Charlie Lawrence, Lewis Wilson, James Dodd, Nelson Iseguan. Substitutes - Max Clark (Iseguan 58), Alex Moyse (Diabate 66), Frank Lovett (Stansfield 89), Jack Veale, Callum Brake

F.C. Halifax Town - Carl Rushworth, Jay Benn(c), Mal O'Regan, Tosin Abioye, Karamo Sesay, Spencer Gordon, Garry Da-Costa, Trent Coulter, Matthew Rowson, Ellis Wade, Mark Adiele. Substitutes - Jos Vietch (Da-Costa 80), Alex King (O'Regan 84), Jean-Jaques Kirongozi (Rowson 86), Louis Simpson, Oliver Russon

Fleetwood Town - Scott Pengelly, Liam Goldsborough, Ryan Rydel, Anthony Williams, James Hill(c), Jamie Cooke, Shayden Morris, Katlego Mashigo, Sam O'Halleron, Jay Matete, Kian Makepeace. Substitutes - Dylan Boyle (Cooke 46), Barry Crowe-Baggley (Makepeace 66), Carl Johnston (O'Halleron 82), Greg McCaragher, Alex Clayton(GK)

Forest Green Rovers - Harrison Yates, Alfie Saunders, Rendijs Kalnins, Will Turner, Ethan Hill, Oliver Artwell, Lewis Spurrier, Sam Hendy, Daniel Jones, Destiny Oladipo, Daniel Ogunleye. Substitutes - Jay Malshanskyj (Oladipo 72), Daniel Bradshaw (Spurrier 79), Taylor Marsh (Jones 87), Marshall Thompson, Dylan Morgan

Gillingham - Joe Walsh, Miquel Scarlett, George Sheminant, Emmanuel Fernandez, Jack Morrell, Tommy Lamb, Thomas Bramble, Jude Arthurs, Charles Noyelle, Ben Allen, Roman Campbell. Substitutes - Jimmy Witt (Scarlett 79), Jay Hards (Allen 85), Harry Laing, Charlie Blanks, Toby Bancroft

Grantham Town - Macauley Fosdyke, William Gore, Luke Matts, Keaton Spray, Jakub Novak, Lewis Daff, Sam Wright(c), Joshua Gooding, Jak Velinsky, Oliver Smith, Callum Chilvers. Substitutes - Travis Cox (Chilvers 38), Jack Carter (Gore 71), Jordan Cotterill, Daniel Fabi, Ben Grainger(GK)

Grimsby Town - Ollie Battersby, Tom Jamieson, Mattie Pollock, Emil Powles, Ollie Saunders, Joe Starbuck, Kyle Richardson, Jock Curran, Conley Poynter, Brandon Buckley(c), Rumarn Burrell. Substitutes - Cameron Painter (Poynter 57), Brandon McPherson (Richardson 87), Luis Adlard (Buckley 90+1), Lennon Stead, Owen Davey

Guiseley - Declan Lambton, Joe Straker, Nathan Newall, Lewis Jackson, Lewis Waddington, Joe Webster(c), Lewis Collett, Aleks Starlenko, Jake Young, Mustapha Coker, Adam Haw. Substitutes - Robbie Fox, Akram Allyu, Craig Hall, Charlie Heath, Jack Holroyd (substitutes usage not known)

Hemel Hempstead Town - George Paulin, Harry Smitten, Jack Barnett, Tom Dean, Callum Moles(c), Joel Nketia, Rodney Kamau, Connor Goodliffe, Seb Marian, William Mensah, Elby Cinnamond. Substitutes - Ross Gardiner, Maurice Al-Hassan, Linus Kusi, Brad Leggate, Sam Harding (substitutes usage not known)

Hullbridge Sports - ???

Kidderminster Harriers - Ewan Mountjoy, Kian Kang, James Outtou, Myles Brooks, Nathaniel Christie, Tristram Murphy, Harry Stratford, Zak Williams, Reiss Taylor-Randle, Jaiden White, Tom Smith. Substitutes - Casey Collins (Dutton 63), Ethan Muckley (Williams 74), Harvey Cartwright (Smith 81), Conor Basford, Harrison Yates

Kings Langley - Ellis Bunker, Tyreeq White, Adam Sawyer, Jack-Harvey Barley, Ben Wooton, Tom Littleboy, Josh Mantle, Victor Williams, Edouard Toiny-Pendred, Louie Collier(c), Kieran Shepherd. Substitutes - Luke Beckwith, Tom Justin, James Glyn, Denturiy Edema(GK) (no 5th substitute) (no substitutes used)

King's Lynn Town - Aydin Duran, Jack Cropley, Liam Mitchell, Joseph Gascoigne, Freddie Collison, Owen Gilbert, Charlie Rudland, Luke Johnson, Jake Smith, Emre Upston, Finlay Howe. Substitutes - Joe Owen-Taylor (Cropley 68), Kyle Wells (Johnson 68), Kieron Wingfield (Smith 81), Ben Welch, Thomas Hughes(GK)

Lewes - Dane Tasker, Dan Allen, Luis Sa-Castro, Tegan Freeman, Alfie Headland, Harrison Parker, Fin Pittock, Ross Barclay(c), Dylan Gifford, Conrad Honore, Callum Jenkins. Substitutes - Charlie Maguire, Joe Sandell, Kirk Staley, Charlie Smith, Matt Williamson (substitutes usage not known)

Leyton Orient - Sean Campbell, Alfie Fleming, Jayden Sweeney, Ernold Haxhiu, Mason Hall, Brendon Shabani, Jeremie Sivi, Hector Kyprianou, Jaedon Phillips, Bradley McClenaghan, Charles Clayden. Substitutes - Kyrell Palmer (Hall 50), Lawrence Hammond (Phillips 69), Tom Mulqueen (McClenaghan 79), Jordon Adeyemi (Clayden 100) (note 4th substitute allowed in extra time), Sam Amedu(GK)

Lincoln City - Matthew White, Joshua Woodcock, Charlie West(c), Duncan Idehen, Josh Burns, Kyle Watkins, Timothy Akinola, Tobias Liversidge, Elliott Sartorius, Jon Smith, Jordan Adebayo-Smith. Substitutes - Niall Parsons, Alex Wonham, Tyler Finlay, Max Gee, Ross Woolley(GK) (substitutes usage not known)

Long Easton United - Marcus Coombs, Tom Coupe, Dillon Rawson, Jude Brittain, Ewan Head, Henry Bestwick(c), Aboo Younis, Josh Goodwin, James Shaw, Niall Towle, Brandon Mannix. Substitutes - Barosz Korzeniewski, Alex Goodall, Josh Lawe, Sam Smith, Oliver Thornhill(GK) (substitutes usage not known)

Luton Town - Tiernan Parker, Avan Jones, Dequame Wilson-Braithwaite, Corey Panter, Toby Byron, Jonas Kalonda, Jake Peck(c), Drew Richardson, Josh Neufville, Josh Boorn, Connor Tomlinson. Substitutes - Lewis Swindells (Wilson-Braithwaite, time?), Coree Wilson (Kalonda, time?), Tra Lucas (Boorn, time?), Callum Nicolson, James Holden(GK)

Macclesfield Town - Ben Parkinson, James Madelpa, Kane Nolan, Tom Kerr, Ali Ezzedine(c), Max Phillips, George Richardson, Jake Hall, Hussein Mohammed, Sam Jordan, Akim Samms. Substitutes - Mohammed Duran (Ezzedine 31), Sam Box (Richardson 58), Shaun Holden (Samms 68), Dan Dolling, Joe Cobey

Maidenhead United - Fred Chapman, Kameron Gardner, James Dirkin, Ben Mulley, Luke Wayborn(c), Lewis Pegg, James Henry, Brandon Curtis, Brad Farren, Bradley Keetch, Lewis Boniface. Substitutes - Joe Palmer (Garner 61), Rhys Harper (Henry 76), Harvey Yates (Boniface 84), Ben Fourtin, Reece Smith

Mansfield Town - Keaton Marrs, Larrell King, Lewis Davis, Jack Cornell, Jordan Armsden, Jamie Chisholm, Tyrese Sinclair, Nathan Saunders, Jimmy Knowles, James Teague, Riley O'Sullivan. Substitutes - Rhys Sarson (Saunders 81), Matty Langton (O'Sullivan 90+1), Ryan Ingram, Noah Stokes, Jamie Boyle(GK)

Milton Keynes Dons - Alfie Jones, Jamie Robinson, Matthew Sorinola, Jack Davies, Jack Hourican-Harvey, Jamal Sule, Recoe Martin, Charlie Pattison(c), Dylan Asonganyi, Jenson Wright, Jay Bird. Substitutes - Finlay Brennan (Hourican-Harvey 46), Tom Rowley (Wright 69), James Holmes (Martin 84), Delsin Ackom, George Rose(GK)

Moneyfields - George Gardiner, Kieran Alcock, Niall Turner, Clayton Stafford, Alfie Davies(c), Adam Hatton, Rhys Lloyd, Danny Borroughs, Brendon Cox, Spencer Mitchell, Jacob Payne. Substitutes - Archie Wilcox, Louis Jeffrey, Harry Brown, Chad Cornwall, Jared Linter (substitutes usage not known)

Morecambe - Olivier Jumeau, Toby Twiname, Cole Edwards, Callum Farrington, Ellis Jones, Kaleb Young(c), Amlicar Codjovi, Josh Giacomin, Kai Herbert, Freddie Price, Amibola Obasato. Substitutes - Henry Dorward, xxxxx Baker, Tyler McCarthy, Lewis Edgar, Philip Gough (substitutes usage not known)

Newport County - Louie Cirotto, Ryan George, Callum Jones, Callum Beckett, Dom Jeffries, Ruben Fahia, Owura Edwards, Owen Taylor, Tom Hillman, Lewis Collins, Ioan Evans. Substitutes - Sioni Benham (Evans 86), Ryan Hiller (Jones 89), Jay Williams (Fahia 90+1), Ellis Watts, Tom Wright

North Shields - James Peart, Thomas Kalthoeber, Robbie Christie, Steven Carey, Michael Woods, Scott Shephard, Tom Hizzett(c), Ben Gaffney, Owen Brearton, Connor Walker, Phil Riley. Substitutes - Danny Anderson (Woods 20), Jamie Clark, Liam Renwick, Jordan Armstrong, Josh Skivington

Northampton Town - Bradley Lashley, Joe Jarvis, Cameron McWilliams, Jordan Caswell, Ryan Hughes, Jay Williams(c), Matthew Slinn, Jack Newell, Jack Daldy, Morgan Roberts, Scott Pollock. Substitutes - Michael Harding (Caswell 60), Jacob Ballinger (McWilliams 75), Ryan Smith (Daldy 84), Urijah Gordon-Roberts, Lewi Patching(GK)

Notts County - Max Culverwell, Jack Henchcliffe, Tyreece Kennedy-Williams, Oscar Ramirez(c), Owen Betts, Rasharn Altarf, Kieran Cummings, Corey Bucalossi, Kion Etete, Charlie Wilde, Cameron Smith. Substitutes - Coden Duncan (Cummings 67), Leo Marshall (Smith 85), Owen Newell (Wilde 90+1), Tyreace Palmer, Tiernan Brooks(GK)

Oldham Athletic - Ellis Allen, Jack Williams, Charley Leech, Dec Baldwin, Harry Norris(c), Jack Grundy, Javid Swarby-Nevin, Reece Gaskell, Max Norman, Ryan Scholes-Beard, Harry Robinson. Substitutes - Ryan Pickford (Norman 65), Sam Amankwaa (Scholes-Beard 65), Kefele Sheriff (Robinson 76), Kyle Wych, Andy Hackett

Oxford United - Max Evans, Harry Stampford, Victor Milton, Nico Jones, Kyran Lofthouse, Michael Elechi, Aaron McCreadie(c), Leon Chambers-Parillon, Ryan Crooks, Owen James, Slavi Spasov. Substitutes - Jordan Edwards (James 46), Conor Ferguson (Spasov 84), Tyler Gooderham (Crooks 85), Diojo Tjim, Jack Gardner

Peterborough Sports - Dylan Venni, Bradley Hughes, Eunis Lievins, Harley Meadows, Nasir Nabi, Henry Nkobi, Ayman Trebelse, Matthew Molyneaux, Andy Irvine, Alfie Ferguson, Chris Seery. Substitutes - Ethan Atkins (used second half), other substitutes not known

Peterborough United - Will Blackmore, Rio Douglas, Mikkel Fosu, Frazer Garner, Toby Salmon, Bradley Rolt, Jack Gurney, Kyle Barker(c), Luke Strachan, Oli Shackleton, Harry Brooks. Substitutes - Flynn Clarke (Strachan 60), Ricky Jade-Jones (Brooks 60), Archie Jones, Taylor Horne, Josh Allen(GK)

Phoenix Sports - Harry Hepworth, Adam Doran, Andrew Dythe, Ben James, Callum Donnelly, Ryan Debenham, Qendrim Murselaj(c), Tom Cheeseman, Ben Middleton, Ryan Solan, Oliver Andrews. Substitutes - Elliot Slee, Toby Braithwaite, Lewis Cann, David Adeyeye, Alex Warren (substitutes usage not known)

Plymouth Argyle - Harry Townsend, Joe Seery, Reuben Collum, Adam Randell(c), Michael Peck, Oliver Tomlinson, Aaron Goulty, Tom Purrington, Klaidi Lolos, Jude Boyd, Rio Garside. Substitutes - Finlay Craske (Boyd 36), Rubin Wilson (Seery 65), Isaac Burdon, Jimmy Miller, Shaun Hillier(GK)

Port Vale - Harvey Adams, Luke Chambers, Ryan Campbell-Gordon, Hayden Campbell, Max Beeston, Finley Jackson(c), Jack Wakefield, Joe Berks, Maxwell Chimenes, Lucas Green-Birch, Joshua Ede. Substitutes - Kyle Johnson (Chimenes 80), Alex Hallchurch (Adams 81), Louis Lake (Campbell 84), Liam Hickson, Nicholas Aikpitanyi

Portsmouth - Leon Pitman, Harry Kavanagh, Joe Hancott, Stan Bridgman, Haji Mnoga, Leon Maloney, Freddie Read(c), Bradley Lethbridge, Josh Flint, James Whiting, Ethan Robb. Substitutes - Liam Kelly (Hancott 46), Alfie Stanley (Flint 61), Charlie Bell (Bridgman 87), Tom Bruce, Harrison Brook

Rochdale - Morgan Piper, Luke Matheson, Joe Dunne, Louis White, James Neild(c), Adejuwon Hamzat, Lewis Bradley, Florent Hoti, Florian Yonsian, Harrison Hopper, Fabio Tavares. Substitutes - Musambya Kisimba (Bradley 76), Louie Clarkson (Hopper 85), Joe Wright (Tavares 88), Ben Martin, Morgan Moreland

Rugby Borough - Lewis Phelps, Andrew Bear, Adam Barber, Gabriel Webster, Tyler Donaldson, George Ward, Zidane Mistry(c), Jake Vowden, Husuma Noma, Dan Hoskins, Reece Hadlum. Substitutes - Jyrell Bojang, Connor Kirby, Sam Khan, Jamie Wilkie (substitutes usage not known)

Salford City - George Neave, Joel Barlow, Sam Wright, Brandon Lockett, Markell Foulds, Sam Adetiloye, Harry Hatton, Alex Doyle(c), Douglas James-Taylor, Kamar Moncrieffe, Taylor Dyson. - Substitutes - Dan Edwards (Lockett 80), Mani Ogunrinde (Hatton 86), Will Hall, Will Shepherd, Adam Barthram

Scunthorpe United - Sam Riches, Harry Baker, Cameron Morfoot, Tom Pugh(c), Charlie Barks, Jack Harrison, Levi Gallimore, Harry Jessop, Miracle Okafor, Louis Collins, Rayner Silva. Substitutes - Cameron Wilson (Jessop 65), Aidan Train (Barks 81), Finley Shrimpton (Gallimore 83), Alex Wilkinson, Tom Collins(GK)

Shrewsbury Town - Jack Atkinson, Zac Hartley, Daniel Walker, James Rowland(c), Luke Ward, Tom Davies, Jamaine Turner, Kian Taylor, Archie Elmore, Jack Leask, Lifumpa Mwandwe. Substitutes - Ryan Grosvenor (Elmore 55), Reiss Corfield (Mwandwe 68), Lewis Redding (Leask 79), Edan Sears, Jaden Bevan(GK)

South Shields - Jacob Bramley, Emeraude Yambe, Josh Croft, Josh Elcoate, Jordan Patterson(c), Joe Lockey, Will McCamley, Olly Scott, Michael Colquhoun, Sam Hodgson, Bailey Judson. Substitutes - Callum Carney (Scott 51), Dominic Minchaella (Judson 57), Joseph Ames (Hodgson 74), Ben Errington, Stephen Black

Southend United - Callum Taylor, Reiss Chandler, Ide Osimeh, O'Shane Stewart, Sam Knock(c), Miles Mitchell-Nelson, Terrell Egbri, Jon Benton, Charlie Lee-Kelman, Matt Rush, Freddie Eastwood. Substitutes - Sam Brogan (Stewart 83), Isaac Mpenga (Egbri 109), Ben Dabbs, Jimmy Wallace, Jamie Grossart(GK)

Stevenage - Ethan Wady, Paul Field, Theo Sackey-Mensah, Luis Fernandez, Samuel Okoye, Jack Smith, Arthur Iontton(c), Dylan O'Donnell, Liam Smyth, Jamie Jellis, Marcus Gouldbourne. Substitutes - Harry Draper (Jellis 55), Devante Simms (Smith 69), Bunja Conteh (O'Donnell 79), Drilon Krasniqi, Jack Berman(GK)

Sunderland - Adam Cameron, Kane Evans(c), Tomas Howard, Andrias Edmundsson, Harry Ord, Bali Mumba, Dan Neil, Sean Kennedy, Tom Scothern, Ryan Leonard, Connor Slack. Substitutes - Sonny Best (Kennedy 70), Ryan Gooch, Lilyan Compper, Harrison Devine, Oliver Bassey(GK)

Sutton Coldfield Town - Nathan Lawrence, Joe Maguire, Elliott Mellor(c), Dan Hurst, Max McNulty, Samuel Yankson, Louis Monaghan, Kyle Baskersfield, Sean Doyle, Frankie Evans, Kye Hemans. Substitutes - Joel Powney, Mason Hughes, Will West, Callum Beet, Ethan Hancocks (substitutes usage not known)

Sutton United - Christian Mbeta, Eli Masaki, Jude Mason(c), Jeffrey Njuguna, Claudio Cireasa, Luciano Silano, Juan Olaves-Castillo, Kai Whitmore, Ephraim Adenemhen, Finley Warren, Kiyo Brown. Substitutes - Cory Rose, Ridwan Euba, Georgi Kerenski, Ibrahim Sidibe, Alex Nunes (substitutes usage not known)

Swindon Town - Archie Matthews, Thomas Rejek, Thomas Suter, Toby Holland, Luke Haines(c), Rhys Wells, Massimo Giamattei, Ralph Graham, Teoman Atik, Elliott Dugan, Oliver England. Substitutes - Sonny Haynes, Joe Blackwell, Harry Drag, Jacob Bancroft, Joshua Taylor (substitutes usage not known except Haynes was used)

Torquay United - ???

Totton & Eling - ???

Tranmere Rovers - Bayleigh Passant, Ben Kerr, Nick Long, Kyle Hayde, Lewis Sinnott, Joe Blackham, Carl Spellman, Danny Walker-Price, Jake Burton, Bailey Thompson, George Nugent. Substitutes - Harrison Musuamba, xxxxx Quinn, xxxxx Gouldbourne, xxxxx Shead, Joe Bickerstaffe(GK) (Tranmere made three substitutions 85, 85 & 88 but no player details known)

Walsall - Ethan Dawe, Luke Little, Sam Perry, Alfie Bates, Tom Leak(c), Joe Brown, Alex McSkeane, Joe Willis, Jacob Walton, Kian Flanagan, Owen Nolan. Substitutes - Perry Moss (Willis 57), Danny Coogan (Walton 57), Alex Petrovics, Tyreece Ruddock (McSkeane 79), Alex Petrovics, Lewis Walker

Whitehawk - Rudy Stilgoe, Dylan Little, Lewis O'Shaughnessy, Adam Bukleb, Daniel Addy, Rob Malila, Dexter Sherin, Oliver Munt, James Waters, Tom Cooklin, Ryan Jackson. Substitutes - Max Blencowe (Little 59), Sam Wright (Munt 59), Louie Darlington, Arthur Rawlingson, Jacob Campbell(GK) (note a 6th substitute, Lee Weedon, named for the re-arranged match, the other 16 players the same for both fixtures)

Wingate & Finchley - Jonti Purdom, Ryan Murphy, Amin Mohamed, Jacob Adeyimi, Will Morris(c), Billy Hayes, Simeon Olarerin, Adam Morris, Kevonte Willoughby-Williams, Ruben Carvalho, Liam Mulligan. Substitutes - Johnny Gill (Adam Morris 46), Abdishakur Farah (Mulligan 46), David Omoboriowo-Ola (Hayes 85), Archie Morris, Kiernon Brown-Williams

Worthing - Aaron Relf, James Beresford, Dylan Jelly, Tyrese Mthunzi, Luca Cocoracchio, Callum Limerick(c), Liam Brady, Darius Goldsmith, Josh Gould, Ricky Aguiar, Japer Pattenden. Substitutes - Ahmed Kamil-Hassan, Tobi Minter, Owen Benfell, Benji Teasdale, Bradley Campbell (substitutes usage not known)

Yeovil Town - Kacper Kowalczyk, Lewis Dix, Daniel Ojo, Sam Wright, Declan Rose, Tai Fleming, Archie Sturdy, Tyrique Clarke, Devon Arnold, Daniel Neild, George Calverley. Substitutes - Harry Haughton (Neild 60), Tom Hayes (Sturdy 70), Kelvin Lichowe, Anele Ncube, Harley Wilkinson(GK)


(This post was edited by John Treleven on Jan 22, 2019, 9:15 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 25, 2018, 5:05 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 25425
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 25, 2018, 9:33 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 26073
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


Mek
First Team Star


Oct 25, 2018, 11:07 PM

Posts: 2599
Location: Wiltshire
Team(s):


Views: 26049
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

30 14.00 Wed 31 10 2018 Phoenix Sports (8IST1SE) v Andover Town (10WSSX1) (F.A. site gives 2p.m. but that seems unlikely)

John - Just checked Phoenix Youths twitter and they have the Kick off as 1pm not 2pm



John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 26, 2018, 10:45 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 25869
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 26, 2018, 10:59 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 25857
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


Dazzla84
Reserve Team Sub


Oct 29, 2018, 9:51 PM

Posts: 452
Location: South Shields
Team(s): South Shields and North East football in general


Views: 25626
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

South Shields 6-2 Macclesfield Town

SS GOALS: Sam Hodgson (3, 54, 63) Michael Annang-Colquhoun (14, 29), William McCamley (73)

MT GOALS: Hussein Mohammed (4), Jake Hall (81)

ATTENDANCE: 359



CLARET AND BLUE PIXELS: http://claretandbluepixels.wordpress.com

My blog for Talk on Non-League Football, South Shields FC and Video Games, yep a weird combination

(This post was edited by Dazzla84 on Oct 29, 2018, 10:29 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 31, 2018, 8:00 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 25386
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 3, 2018, 3:20 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 24739
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup

Second Round

To be played by Saturday 17th November

Draw released Friday 26th October

The 5 zones of R1 reduced to 2 for R2 by amalgamating zones 1 & 2 and 3, 4 & 5

Non League survivors guaranteed from ties 13, 18 & 21

Zone 1
01 19.30 Tue 13 11 2018 Lincoln City (4) v South Shields (7NPP) 4-2 442
(Duncan Idehen 22, Jordan Adebayo-Smith (3) 37, 56 & 68; Sam Hodgson 75, Callum Carney 77)
(Bailey Judson (S.S.) dismissed 79)
02 19.30 Thu 08 11 2018 Bury (4) v Fleetwood Town (3) 3-2 277
(Femi Seriki 19, Callum Hulme (2, 1 pen) 47 & 83 pen; Carl Johnston 2, Ryan Rydel 90+2 pen)
03 19.00 Tue 06 11 2018 Scunthorpe United (3) v Blackpool (3) 1-2 AET (1-1) 202
(Harry Sharp 34; Nathan Shaw 18, Sean Graham 110)
04 19.30 Wed 21 11 2018 Mansfield Town (4) v Chester (6NN) 2-0 325
(Jimmy Knowles pen 58, Riley O'Sullivan 81)
05 19.00 Thu 15 11 2018 Sunderland (3) v Oldham Athletic (4) (at Eppleton Colliery Welfare) 4-1 210
(Connor Slack (2) 18 & 74, Dan Neil 20, Ryan Leonard 65; Harry Norris 54)
06 19.00 Mon 12 11 2018 Accrington Stanley (3) v Notts County (4) 2-1 att?
(Lewis Gilboy (2, 1 pen) 23 & 81 pen; Corey Bucalossi 63 pen)
(Matty Williams (A.S.) dismissed 24)
07 19.00 Mon 12 11 2018 Rochdale (3) v Milton Keynes Dons (4) 2-0 301
(Fabio Tavares 8, Florian Yonsian 76)
(Harrison Hopper (R.) dismissed 53)
08 19.30 Tue 13 11 2018 Port Vale (4) v Sutton Coldfield Town (8SL1C) 3-1 231
(Maxwell Chimenes 53, Jack Wakefield 68, Joe Berks 71; Samuel Yankson 90+4)
09 19.30 Fri 09 11 2018 Salford City (5NL) v Crewe Alexandra (4) 1-2 259
(Douglas James-Taylor 26; Connor Heath 11, Malachi Linton 65)
10 19.45 Thu 15 11 2018 Cogenhoe United (9UCP) v Coventry City (3) 3-2 238
(Tom Iaciofano pen 36, Harry Darnell 43, Jessi Obeng 74; Jack Burroughs 32, Blaine Rowe pen 85)

Zone 2
11 19.00 Wed 14 11 2018 Yeovil Town (4) v Cambridge United (4) 1-4 231
(Gabriel Rogers 72; Ben Worman (2) 7 & 43, Lewis Simper 9, Sam Bennett 33)
12 19.30 Wed 21 11 2018 Charlton Athletic (3) v Southend United (3) (at Welling United) 2-0 166
(Euan Williams 28, Kareem Isiaki 84)
13 19.45 Mon 19 11 2018 Clevedon Town (9WSTP) v Sutton United (5NL) 1-2 AET (1-1) 226
(Ethan Feltham 59; unnamed 31 & 112)
(Sutton United ineligible player, Clevedon Town reinstated Thu 29th Nov)
14 19.00 Tue 06 11 2018 Peterborough United (3) v Luton Town (3) 3-0 429
(Oli Shackleton 32, Dequame Wilson-Braithwaite own goal 66, Mikkel Fosu 83)
15 19.30 Wed 14 11 2018 Oxford United (3) v Barnet (5NL) (at Oxford City) 1-0 266
(Slavi Spasov 29)
(Slavi Spasov (O.U.) pen saved 49)
16 15.00 Sat 10 11 2018 Stevenage (4) v Exeter City (4) 4-0 240
(Liam Smyth 3, Bunja Conteh 14, Harry Draper 33, Marcus Gouldbourne 45+1)
17 19.00 Wed 14 11 2018 Northampton Town (4) v Swindon Town (4) 2-0 577
(Jack Daldy 10, Morgan Roberts 23)
18 19.45 Mon 12 11 2018 Maidenhead United (5NL) v Torquay United (6NS) 3-1 239
(Lewis Boniface 47, Rhys Harper 69, Brad Farren 82; Harry Smith 84)
19 19.30 Wed 21 11 2018 Cray Wanderers (8IST1SE) v Portsmouth (3) 0-4 270
(Bradley Lethbridge 11, Leon Maloney pen 29, James Whiting 55, Oscar Johnston 87)
20 19.00 Wed 14 11 2018 Cheltenham Town (4) v Gillingham (3) 0-4 212
(Ben Allen 5, George Sheminant 45+1, Charles Noyelle 61, Roman Campbell 82)
21 19.00 Thu 15 11 2018 Wingate & Finchley (7ISTP) v Andover Town (10WSSX1) 2-2 AET (2-2) 7-8p 135
(Simeon Olarerin 45+1, Ruben Carvalho 58; Jack Nicholas 1, Luke Rae 49)


(This post was edited by John Treleven on Dec 1, 2018, 9:08 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 6, 2018, 7:59 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 24495
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Second Round Line-Ups inc. Captains

Accrington Stanley - Toby Savin, Harry Perritt, Jack Bolton, Kasom Shah(c), Jack Evans, Matty Williams, Lewis Gilboy, Dan Martin, Alex O'Neil, Charlie Ridge, Mitch Nolan. Substitutes - Adam Bowe (O'Neil 30), Gabriel Ellis (Ridge 53), John-Jo Morris (Ellis 61), Liam Isherwood(GK) (no 5th substitute)

Andover Town - Jack Martin, Brendan Holmes, Drew Augustus(c), George Bernard, Cole Lowden, Will Archer, xxxxx Weeks, George Farrelly, Jack Nicholas, Jayjay McKiernan, Luke Rae. Substitutes - Josh Duyile, Christian Rowe, Patryck Wozniarski, Louis Russell, xxxxx Eatnell (substitutes usage not known)

Barnet - Aymen Azaze, Dwight Pascal, Martyn Box, Jack Tompkins, Fin Titchmarsh, Dylan Pauw, Wraynel Hercules, Joseph Taylor, Okem Chime, Dimeji Adeniran, Rio Connell. Substitutes - Dan Francis (Box 76), George Murphy (Pascal 89), Rhamar Douglas (Adeniran 89), Moses Omore, Ronnie Edwards

Blackpool - Harvey Simson, Tom Williams, Harry Winstanley, Sam Maddox, Will Avon(c), Ryley Smith, Sean Graham, Nathan Shaw, Ewan Bange, Emil Jaaskelainen, Will McGladdery. Substitutes - Hayden Ravenscroft (Jaaskelainen 49), Andy Kanga (Smith 82), Aaron Turner (McGladdery 114), Matthew Liptrott (Bange 119), (note 4th substitution permitted in extra time), Sam Kellett(GK)

Bury - Mark Edwards-Williams, Aaron Skinner, Jack Hatton, Callum Hulme, Sam Allardyce, Saul Shotton, Joe Adams(c), Callum Jones, Aaron Brown, Oliver Patrick, Femri Soriki. Substitutes - Bobby Copping (C.Jones 78), Alen Moisin (Seriki 87), Edward Jones (Patrick 89), Cedric Ondoa, Enoch Tapke

Cambridge United - Craig Foxall, Josh Jeche, Thomas Dickens, Lewis Simper, Charlie Johnson, Sam Goode, Sam Bennett, Blake D'Arcy, Joe Neal(c), Ben Worman, Jake Battersby. Substitutes - Joe Dearman, Diego Miller, Josh Gray, Harvey Steel, Jonah Gill(GK) (substitutes usage not known)

Charlton Athletic - Joseph Osaghae, Freddy Barton, Charlie Barker, Billy French, Kasim Aidoo, Richard Chin, Ryan Godding, James Vennings(c), Euan Williams, Kareem Isiaka, James Gody. Substitutes - Terrell Agyemang (Chin 80), Richard Afrain-Kesey (Gody 88), Tyrone Kirumba, Eddie Allsop, Nathan Harvey(GK)

Cheltenham Town - Freddie Lapworth, Camden Duncan, Miles Scott, Tom Handley, Ioan Richards(c), Tom Chamberlain, Tyreece Briscoe, Archie Brennan, Aaron Basford, Josh Gilkes, Charlie Stanton. Substitutes - Callum Ebanks (Stanton 66), Grant Horton (Chamberlain 81), Finley Clift, Felix Davies, Charlie Patterson(GK)

Chester - Ben Gale, Zak Butterworth, Harry Molyneux, James Cottrell, Dion Jones(c), George Macready, Louis Hayes, Cain Noble, Lloyd Marsh-Hughes, Will Goodwin, Stuart Crilly. Substitutes - Danny Edwards (Goodwin 77), Jack Gibson (Butterworth 85), Leighton Kendrick, Tom Ruffer, George Woodburn

Clevedon Town - Sam Blackiston, Harrison Williams, Will Symonds, Mitch Osmond(c), Sam Larkins, Tom Baker, Fraser Linnitt, Jack Houghton, Ethan Feltham, Ryan Jones, Jack Sell. Substitutes - Liam Bailey (Williams 64), Tyrell Squire (Linnitt 95), Alex Kelmsley (Feltham 100), Zach Amery (Sell 118) (4th sub permitted in extra time), Harry Palmer(GK)

Cogenhoe United - Zach Cunningham, Tom O'Neill, Jack Murphy, Doyle Standishay(c), Jake Walpole, Dylan Weston, Mitch Roberts, Harry Darnell, Joe Freeman, Tom Iaciofano, Jessi Obeng. Substitutes - Luke Dunkley, Reaf Morris, Lucas Hartwell, Connor I'Anson, Ben Foster

Coventry City - Tom Billson, Blaine Rowe(c), Sam McCallum, Alex Costa, Lewis White, Josh Endall, Jack Burroughs, George Hunt, Aaron Whitmore, Sam Pitts-Eckersall, Costelus Lautaru. Substitutes - Callum Martin (McCallum 63), Morgan Crowther (Eckersall 76), Jonathan Ngandu (for?, time?), George Burroughs, Cian Tyler(GK)

Cray Wanderers - Tiwalade Fujimade, Adam Bambroffe, Frankie Morgan, Benjamin Hullet, Joseph Barber, Lee Lewis, Robert Daye, Kwame Poku, Kyrique Garvey-Williams(c), Ronnie Payne, Neil Spencer. Substitutes - Cameron Grant (Spencer 46), Deshon Carty (Daye 46), David Showimemu (Bambroffe 69), Kawaku Gyabi, no 5th substitute

Crewe Alexandra - Sam Booth, Jack Goodrich, Nathan Woodthorpe, Ethan Hartshorn, Matthew Fenton, Oliver Southern, Rio Adebisi(c), Connor Heath, Malachi Linton, Joe Robbins, Tyreece Onyeka. Substitutes - Jakob Priestman (Hartshorn 54), Daniel Lokko (Onyeka 54), Olaulu Odipe (Southern 63), Abdul Djalo, Andrew Walklate(GK)

Exeter City - ???

Fleetwood Town - Scott Pengelly, Liam Goldsborough, Ryan Rydel, Anthony Williams, James Hill(c), Jamie Cooke, Shayden Morris, Katlego Mashigo, Sam O'Halleron, Jay Matete, Carl Johnston. Substitutes - Dylan Boyle (Mashigo 56), Barry Crowe-Baggley (Williams 65), Kian Makepeace (Johnston 84), Greg McCaragher, Alex Clayton(GK)

Gillingham - Joe Walsh, Miquel Scarlett, George Sheminant, Emmanuel Fernandez, Jack Morrell, Tommy Lamb, Thomas Bramble, Jude Arthurs, Charles Noyelle, Ben Allen, Roman Campbell. Substitutes - Toby Bancroft (Bramble 68), Harry Laing (Noyelle 83), Charlie Blanks (Scarlett 86), Jimmy Witt, Jay Hards

Lincoln City - Matthew White, Joshua Woodcock, Charlie West(c), Duncan Idehen, Gianluca Bucci, Kyle Watkins, Timothy Akinola, Ellis Chapman, Elliott Sartorius, Jon Smith, Jordan Adebayo-Smith. Substitutes - Josh Burns, Tobias Liversidge, Alex Wonham, Max Gee, Ross Woolley(GK)

Luton Town - Tiernan Parker, Avan Jones, Dequame Wilson-Braithwaite, Corey Panter, Toby Byron, Jonas Kalonda, Jake Peck(c), Drew Richardson, Josh Neufville, Josh Boorn, Connor Tomlinson. Substitutes - Sam Beckwith (Richardson 57), Tra Lucas (Boorn 65), Coree Wilson (Jones 70), Lewis Swindells, James Holden(GK)

Maidenhead United - Fred Chapman, Kameron Gardner, James Dirkin, Ben Mulley, Luke Wayborn(c), Lewis Pegg, James Henry, Brandon Curtis, Brad Farren, Bradley Keetch, Lewis Boniface. Substitutes - Rhys Harper (Curtis 59), Reece Smith (Farren 88), Harvey Yates (Boniface 88), Joe Palmer, Ben Fourtin

Mansfield Town - Keaton Marrs, Larrell King, Kian Sketchley, Jack Cornell, Jordan Armsden, Jamie Chisholm, Tyrese Sinclair, Joao Rangel, Jimmy Knowles, James Teague, Riley O'Sullivan. Substitutes - Rhys Sarson (Rangel 46), Ryan Ingram (Knowles 90+3), Lewis Davis, Nathan Saunders, Matty Langton, Noah Stokes, Leon Phillips (seven substitutes named instead of five)

Milton Keynes Dons - Alfie Jones, Jamie Robinson, Matthew Sorinola, Delsin Ackom, Jamal Sule, Finlay Brennan, Recoe Martin, Charlie Pattison(c), Dylan Asonganyi, Jenson Wright, Jay Bird. Substitutes - Jack Hourican-Harvey (Brennan 46), Tom Rowley (Wright 68), James Holmes (Ackom 74), Jack Davies, George Rose(GK)

Northampton Town - Bradley Lashley, Joe Jarvis, Jacob Ballinger, Jordan Caswell, Ryan Hughes, Jay Williams(c), Matthew Slinn, Jack Newell, Jack Daldy, Morgan Roberts, Scott Pollock. Substitutes - Cameron McWilliams (Roberts 74), Michael Harding (Jarvis 77), Urijah Gordon-Roberts (Pollock 84), Ryan Smith, Lewi Patching(GK)

Notts County - Max Culverwell, Jack Henchcliffe, Tyreece Kennedy-Williams, Oscar Ramirez(c), Owen Betts, Rasharn Altarf, Kieran Cummings, Corey Bucalossi, Kion Etete, Charlie Wilde, Coden Duncan. Substitutes - Leo Marshall (Duncan 53), Tyreace Palmer (Wilde 82), Cameron Smith, Owen Newell, Tiernan Brooks(GK)

Oldham Athletic - Ellis Allen, Jack Williams, Andy Hackett, Dec Baldwin, Harry Norris(c), Jack Grundy, Javid Swarby-Nevin, Reece Gaskell, Max Norman, Ryan Scholes-Beard, Kefele Sheriff. Substitutes - Sam Amankwaa (Sheriff 46), Ryan Pickford (Gaskell 69), Charley Leech (Hackett 79), Kyle Wych, Taylor Jones

Oxford United - Max Evans, Freddie Niblett, Victor Milton, Nico Jones, Kyran Lofthouse, Michael Elechi, Aaron McCreadie(c), Leon Chambers-Parillon, Ryan Crooks, Owen James, Slavi Spasov. Substitutes - Fabio Lopes (Crooks 61), Harry Stampford (Milton 73), Jordan Edwards (Spasov 90+1), Conor Ferguson, Tyler Gooderham

Peterborough United - Will Blackmore, Rio Douglas, Mikkel Fosu, Frazer Garner, Archie Jones, Flynn Clarke, Jack Gurney, Kyle Barker(c), Oli Shackleton, Ricky Jade-Jones, Harrison Burrows. Substitutes - Bradley Rolt (Clarke 81), Luke Strachan (Burrows 86), Harry Brooks (Jade-Jones 88), Toby Salmon, Josh Allen(GK)

Port Vale - Harvey Adams, Luke Chambers, Ryan Campbell-Gordon, Hayden Campbell, Max Beeston, Finley Jackson(c), Jack Wakefield, Joe Berks, Maxwell Chimenes, Lucas Green-Birch, Joshua Ede. Substitutes - Kyle Johnson (Chimenes 62), Will Tams (Beeston 79), Liam Hickson (Berks 87), Louis Lake, Luke Daley

Portsmouth - Leon Pitman, Harry Kavanagh, Oscar Johnston, Stan Bridgman, Haji Mnoga, Leon Maloney, Freddie Read(c), Bradley Lethbridge, Josh Flint, James Whiting, Ethan Robb. Substitutes - Eoin Teggart (Bridgman 60), Alfie Stanley (Maloney 60), Liam Kelly (Robb 75), Tom Bruce, Joe Ridley(GK)

Rochdale - Morgan Piper, Luke Matheson, Joe Dunne, Louis White, James Neild(c), Adejuwon Hamzat, Lewis Bradley, Florent Hoti, Florian Yonsian, Harrison Hopper, Fabio Tavares. Substitutes - Musambya Kisimba (Bradley 81), Toby Phillips (White 86), Morgan Moreland (Tavares 90+3), Joe Wright, Ben Martin

Salford City - George Neave, Joel Barlow, Sam Wright, Brandon Lockett, Markell Foulds, Sam Adetiloye, Harry Hatton, Alex Doyle(c), Douglas James-Taylor, Kamar Moncrieffe, Taylor Dyson. - Substitutes - Adam Barthram (Wright 46), Mani Ogunrinde (Hatton 73), Anointed Chukwa (Dyson 83), Harry Ditchfield, Clayton Gorman

Scunthorpe United - Sam Riches, Harry Baker, Cameron Morfoot, Tom Pugh(c), Charlie Barks, Jack Harrison, Levi Gallimore, Harry Jessop, Miracle Okafor, Louis Collins, Rayner Silva. Substitutes - Finley Shrimpton (Jessop 81), Cameron Wilson (Gallimore 111), Alex Wilkinson (Silva 113), Aidan Train, Tom Collins(GK)

South Shields - Jacob Bramley, Emeraude Yambe, Josh Elcoate, Jordan Patterson(c), Joe Lockey, Will McCamley, Adam Onarbay, Olly Scott, Michael Colquhoun, Sam Hodgson, Dominic Minchaella. Substitutes - Bailey Judson (Minchaella 10), Josh Croft (Onarbay 46), Callum Carney (Elcoate 66), Ben Errington, Stephen Black

Southend United - Harry Seaden, Reiss Chandler, Ide Osimeh, O'Shane Stewart, Sam Knock(c), Miles Mitchell-Nelson, Terrell Egbri, Jon Benton, Charlie Lee-Kelman, Matt Rush, Freddie Eastwood. Substitutes - Ben Dabbs (Chandler 31), Sam Brogan (Eastwood 69), Jimmy Wallace (Mitchell-Nelson 72), Isaac Mpenga, Callum Taylor(GK)

Stevenage - Ethan Wady, Paul Field(c), Theo Sackey-Mensah, Luis Fernandez, Samuel Okoye, Jack Smith, Bunja Conteh, Arthur Iontton(c), Dylan O'Donnell, Liam Smyth, Harry Draper, Marcus Gouldbourne. Substitutes - Cadell Fraser-Robinson (Okoye 61), Drilon Krasniqi (Conteh 63), Devante Simms (Gouldbourne 83), Yasin Arai, Jack Berman(GK)

Sunderland - Adam Cameron, Kane Evans(c), Tomas Howard, Andrias Edmundsson, Harry Ord, Sonny Best, Dan Neil, Ryan Gooch, Tom Scothern, Ryan Leonard, Connor Slack. Substitutes - Lucas Bell (Martin 58), Rayed Derbali (Ord 79), Harrison Devine (Gooch 85), Joe Lilley, Oliver Bassey(GK)

Sutton Coldfield Town - Nathan Lawrence, Joe Maguire, Elliott Mellor(c), Dan Hurst, Max McNulty, Samuel Yankson, Louis Monaghan, Kyle Baskersfield, Sean Doyle, Frankie Evans, Kye Hemans. Substitutes - Joel Powney, Mason Hughes, Will West, Callum Beet, Ethan Hancocks (substitutes usage not known)

Sutton United - Christian Mbeta, Eli Masaki, Jude Mason(c), Jeffrey Njuguna, Claudio Cireasa, Luciano Silano, Juan Olaves-Castillo, Kai Whitmore, Ephraim Adenemhen, Finley Warren, Kiyo Brown. Substitutes - (not listed)

Swindon Town - Archie Matthews, Joe Blackwell, Thomas Suter, Toby Holland, Luke Haines(c), Rhys Wells, Massimo Giamattei, Ralph Graham, Teoman Atik, Harry Stanley, Oliver England. Substitutes - Sonny Haynes, Harry Drag, Jacob Bancroft, Joshua Taylor, Anthony Cheshire (substitutes usage not known)

Torquay United - unknown but included xxxxx Collings(GK), Josh Baxter, Zac Chalmers-Wood, Jamie Passmore, Olaf Koszela. Substitutes - xxxxx Gonzalez (Chalmers-Wood 58), Harry Ford (Passmore 58), Harry Smith (Baxter 71), plus two others unused

Wingate & Finchley - Jonti Purdom, Ryan Murphy, Amin Mohamed, Jacob Adeyimi, Will Morris(c), xxxxx Lopez-Matos, Simeon Olarerin, Abdishakur Farah, Kevonte Willoughby-Williams, Ruben Carvalho, Johnny Gill. Substitutes - David Omoboriowo-Ola (W.Morris 46), Adam Morris (Gill 103), Billy Hayes (Farah, time?), Archie Morris, Liam Mulligan

Yeovil Town - Kacper Kowalczyk, Lewis Dix, Gabriel Rogers, Sam Wright, Declan Rose, Tai Fleming, Harry Haughton, Tyrique Clarke, Devon Arnold, Daniel Neild, George Calverley. Substitutes - Tom Hayes, Ben Hughes, Archie Sturdy, Anele Ncube, Harley Wilkinson(GK) (substitutes usage not known)


(This post was edited by John Treleven on Jan 22, 2019, 9:14 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 7, 2018, 9:05 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 24313
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 8, 2018, 7:41 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 24220
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 8, 2018, 10:02 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 24178
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 9, 2018, 2:17 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 24058
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Third Round

To be played by Saturday 15th December

Draw released Friday 9th November

Only tie 26 guarantees a non Premiership/Championship survivor

Only 7 of the 21 survivors from Round 2 have a home draw

01 19.00 Thu 13.12.2018 Sheffield Wednesday (2) v Stoke City (2) 2-3 484
(Eyad Hammoud 42, Lewis Farmer 71; Abdoulaye Toure 80, James Jennings 81, Daniel Malone 84)

02 19.00 Wed 05.12.2018 Blackburn Rovers (2) v Gillingham (3) 1-2 224
(Luke Brennan 57; Thomas Bramble pen 28, Emmanuel Fernandez 50)

03 14.00 Sat 01.12.2018 Everton (1) v Sunderland (3) 4-1 132
(Ellis Simms (2) 26 & 90+2, Korede Adedoyin 45+1, Anthony Gordon 75; Ryan Gooch 60)

04 19.00 Tue 11.12.2018 Burnley (1) v Oxford United (3) 1-1 AET (1-1) 2-3p 363
(Michael Fowler 12; Ryan Crooks 84)
(Kyran Lofthouse (O.U.) pen saved 111)
(Bobby Thomas 82 & Edon Pruti 109 (both B) dismissed)
Shoot Out - Burnley went first
B - Fenlon, Rain (saved), Yari, Fowler (saved), Kershaw (saved)
O - Stevens (over), Niblett, Crooks, Elechi

05 19.00 Wed 05.12.2018 Huddersfield Town (1) v Peterborough United (3) 0-2 301
(Oli Shackleton 11, Flynn Clarke 75)
(Will Blackmore (P.U. GK) dismissed 25)

06 19.00 Thu 13.12.2018 Watford (1) v Birmingham City (2) (at Wingate & Finchley) 1-0 207
(Sonny-Blu Lo-Everton 75)

07 19.00 Tue 04.12.2018 Preston North End (2) v Charlton Athletic (3) 2-2 AET (2-2) 3-1p 530
(Jack Baxter pen 5, Ethan Walker pen 53; Kareem Isiaka pen 40, Euan Williams 76)
(another Jack Baxter pen saved 43)
Shoot Out - Preston went first
P - Armer, Baxter (wide), O'Reilly, Walker
C - Vennings, Albon (saved), Williams (saved), Afrane-Kersey (bar)

08 19.00 Tue 11.12.2018 Leicester City (1) v Fulham (1) 2-1 AET (1-1) att?
(Will Russ 54, Luke Thomas pen 110; Matt O'Riley pen 64)

09 19.00 Wed 12.12.2018 Arsenal (1) v Northampton Town (4) (at Boreham Wood) 2-0 527
(Folarin Balogun 38, Zac Swanson 78)

10 19.00 Wed 12.12.2018 Accrington Stanley (3) v Leeds United (2) 4-2 AET (2-2) att?
(Charlie Ridge 6, Lewis Gilboy 9, Jack Doherty 110, Luke Stowe 114; Theo Hudson (2) 56 & 65)

11 19.00 Mon 10.12.2018 Wolverhampton Wanderers (1) v Wigan Athletic (2) 1-2 379
(Austin Samuels 46; Divin Baningime 31, Charlie Jolley 45+2)
(Chem Campbell (W.W.) dismissed 60)

12 19.00 Wed 05.12.2018 Hull City (2) v Cardiff City (1) 2-1 250
(Keane Lewis-Potter 44, Robert Guilfoyle 75; Keanan Patten 4)
(Ben Adamson (H.C.) dismissed 78)

13 19.45 Tue 11.12.2018 Maidenhead United (5NL) v Nottingham Forest (2) 1-5 454
(Brad Farren pen 40; Alex Mighten 11, Finn Back 23, Brennan Johnson (2, 2 pens) 84 pen & 88 pen, Keith Asare 90+1)

14 19.00 Wed 12.12.2018 Middlesbrough (2) v Sheffield United (2) (at Bishop Auckland) 0-1 163
(Zak Brunt 41)
(Stephen Walker (M) pen hit bar 90+1)

15 19.00 Tue 11.12.2018 Bristol City (2) v Crewe Alexandra (4) 1-2 att?
(Sam Pearson 13; Connor Heath (2) 2 & 15)

16 19.00 Tue 11.12.2018 West Bromwich Albion (2) v Lincoln City (4) 5-1 302
(Jamie Soule (2) 4 & 65, Finn Azaz (2, 1 pen) 57 & 80 pen, Morgan Rogers 72; Jordan Adebayo-Smith 69)

17 19.00 Tue 18.12.2018 Liverpool (1) v Portsmouth (3) (at St. Helens R.L.) 3-2 254
(Bobby Duncan (2) 16 & 90+2, Abdi Sharif 33; Bradley Lethbridge pen 65, Joe Harcott 71)

18 19.00 Mon 17.12.2018 Manchester United (1) v Chelsea (1) (at Leigh Sports Village) 4-3 923
(Mason Greenwood (3) 8, 46 & 79, Di'Shon Bernard 67; Tariq Lamptey 43, Tino Anjorin pen 83, Daishawn Redan 84)
(Di'Shon Bernard (M.U.) dismissed 75, second caution)

19 19.00 Mon 03.12.2018 West Ham United (1) v Brighton & Hove Albion (1) (at Dagenham & Redbridge) 1-1 AET (1-1) 4-5p 238
(Amadou Diallo 6; Danny Cashman 55)
(Teddy Jenks B.H.A. pen saved 104)
Shoot Out - Brighton went first
B - Spong (hit bar), Gwargis, Cashman, Leonard, Roberts, Jenks
W - Parkes (saved), Nebyla, Alese, Fevrier, Rosa, Adarkwa (saved)

20 19.00 Tue 04.12.2018 Southampton (1) v Rotherham United (2) 2-0 266
(Christian Norton 16, Will Ferry 89)

21 19.00 Tue 11.12.2018 Aston Villa (2) v Swansea City (2) 4-2 407
(Tyreik Wright 2, Ben Erickson o.g. 40, Jacob Ramsey (2) 45+1 & 56; Cameron Evans 67, Jayden Reid 87)
(Mason Jones-Thomas (S.C.) pen saved 4)

22 19.00 Tue 04.12.2018 Blackpool (3) v Derby County (2) 1-2 167
(Owen Watkinson 81; Kornell McDonald 26, Connor Dixon 56)
(Nathan Shaw (B) pen saved 79)

23 19.00 Tue 04.12.2018 Ipswich Town (2) v Andover Town (10WSSX1) 4-0 att?
(Armando Dobra 47, Kai Brown pen 59, Tommy Hughes 61, Harley Curtis 76)

24 19.00 Wed 05.12.2018 Bolton Wanderers (2) v Newcastle United (1) 2-1 416
(Matthew Argent-Barnes 30, Eddie Brown 57; Jack Young 72)

25 19.00 Wed 12.12.2018 A.F.C. Bournemouth (1) v Mansfield Town (4) 2-1 241
(Jake Scrimshaw 67, Christian Saydee 89; Noah Stokes 15)

26 19.00 Wed 12.12.2018 Stevenage (4) v Bury (4) 2-4 AET (2-2) att?
(Dylan Switters 62, Liam Smyth 71; Ben Thompson 11, Joe Adams 38, Callum Hulme 104, Cedric Ondoa 120+1)
(Samuel Okoye (S) dismissed 32)

27 19.00 Thu 06.12.2018 Cogenhoe United (9UCP) v Crystal Palace (1) 1-2 439
(Jack Mullally 51; David Boateng 50, Tetteh-Quaye Addy 79)

28 19.00 Mon 17.12.2018 Millwall (2) v Tottenham Hotspur (1) 1-2 AET (1-1) 752
(Billy Mitchell 35; J'Neil Lloyd-Bennett 90+3, Rodel Richards 94)

29 19.00 Wed 12.12.2018 Port Vale (4) v Norwich City (2) 2-3 208
(Finlay Jackson 81, Max Beeston 87; Saul Milovanovic 68, Ethan Vaughan 71, Anthonius Barkarson 89)

30 19.00 Wed 19.12.2018 Clevedon Town (9WSTP) v Manchester City (1) 0-4 1,591
(Taylor Harwood-Bellis 9, Tommy Doyle 20, Ben Knight 78, Henri Ogunby 88)

31 19.00 Mon 03.12.2018 Queen's Park Rangers (2) v Rochdale (3) 3-2 AET (1-1) 324
(Dejarhn Grant 90+2, Armelindo Mema 109, Nathan Carlyle 116; Florian Yonsian 21, James Neild 106)

32 19.00 Thu 11.12,2018 Cambridge United (4) v Reading (2) 1-3 233
(Tom Dickens 45+7; Thierry Nevers 15, Jack Nolan 63, Michael Olise 83)


(This post was edited by John Treleven on Jan 30, 2019, 6:26 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 12, 2018, 9:53 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 23686
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Nov 19, 2018, 10:34 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 22729
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


Tim
Man City Transfer Target!


Nov 29, 2018, 5:58 PM

Posts: 8239
Location: Stourbridge, Charmouth
Team(s): Stourbridge, Welton Rovers


Views: 21850
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Clevedon Town have been reinstated after Sutton United fielded an ineligible player.


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Dec 1, 2018, 9:27 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 21382
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Third Round Line-Ups inc. Captains

A.F.C. Bournemouth - Calum Ward, Brooklyn Genesini, Tom Hanfrey, Tom Dinsmore, Brennan Camp(c), Zeno Ibsen-Rossi, Jake Cope, Luke Nippard, Jake Scrimshaw, Christian Saydee, Nathan Clements. Substitutes - Nathan Moriah-Welsh (Genesini 57), Connor Kurran-Browne (Clements 69), Jack Tornianinen (Cope 90+1), Luke Pardoe, Tom Parker-Trott(GK)

Accrington Stanley - Toby Savin, Harry Perritt, Jack Bolton, Kasom Shah(c), Jack Evans, Matty Williams, Lewis Gilboy, Dan Martin, Alex O'Neil, Charlie Ridge, Mitch Nolan. Substitutes - Luke Stowe (Shah 80), Jack Doherty (for?, time?), John-Jo Morris, Liam Isherwood(GK) (no 5th substitute) (substitute usage not known)

Andover Town - Jack Martin, Brendan Holmes, Drew Augustus(c), George Bernard, Christian Rowe, Will Archer, George Farrelly, Jamie Weeks, Jack Nicholas, Jayjay McKiernan, Luke Rae. Substitutes - Louis Russell (Weeks 58), Josh Eatwell (Augustus 78), Owen Taylor (Nicholas 78), Jonny Jordan, Cole Lowden

Arsenal - Karl Hein, Vontae Daley-Campbell, Zak Swanson, Matthew Smith(c), Mark McGuinness, Bayli Spencer-Adams, Trae Coyle, James Olayinka, Folarin Balogun, Sam Greenwood, Ben Cottrell. - Substitutes - Mazeed Ogungbo (Spencer-Adams 63), Yunus Musah (Greenwood 72), Joel Lopez (Swanson 84), Miguel Azeez, Arthur Okonkwo(GK)

Aston Villa - Viljami Sinisalo, Bradley Burton, Charlie McConnachie, Jake Walker(c), Luke Ige, Dominic Revan, Tyreik Wright, Indiana Vassilev, Cameron Archer, Jacob Ramsey, Colin Odutayo. Substitutes - Charlie Farr (Odutayo 78), Aaron Pressley (Archer 82), Ethan Patterson, Michael Tait, Akos Onodi(GK)

Birmingham City - Zack Jeacock, Ryan Moore, Ryan Burke, Ryan Stirk(c), Tate Campbell, Ben Forrest, Nick Okoro, George Baker, Josh Andrews, Jude Bellingham, Kyle Hurst. Substitutes - Lucas Powell (Okoro 71), Kade Craig, Rhys Hilton, Oumar Traore, Josh Hurst(GK)

Blackburn Rovers - Ben Winterbottom, Flavien Boyomo, Jake Garrett, James Connolly, Sam Barnes(c), Daniel Pike, Isaac Whitehall, George Wilson, Samuel Burns, Vilius Piliukaitis, Luke Brennan. Substitutes - Jack Vale (Connolly 46), Samuel Durrant (Burns 70), Alex Baker (Piliukaitis 82), Chanka Zimba, Jordan Eastham(GK)

Blackpool - Sam Kellett, Tom Williams, Harry Winstanley, Sam Maddox, Will Avon(c), Andy Kanga, Sean Graham, Nathan Shaw, Ewan Bange, Owen Watkinson, Will McGladdery. Substitutes - Emil Jaaskelainen (Maddox 62), Hayden Ravenscroft (Winstanley 89), Sky Sinclair, Matthew Liptrott, Aaron Turner

Bolton Wanderers - Callum James, Nathan Whalley, Joe White, Max Broughton, Adam Senior, Jordan Boon, Callum King-Harmes, Luca Connell(c), Eddie Brown, Ronan Darcy, Matthew Argent-Barnes. Substitutes - Sonny Graham (King-Harmes 56), Myles Edmondson, Dermalio Sterling, D'Neal Richards, Matthew Alexander(GK)

Brighton & Hove Albion - Roco Rees, Ayo Tamimowo, Sam Packham, Julian Carre, Kasper Lopata, Haydon Roberts, Ryan Longman(c), Teddy Jenks, Danny Cashman, Peter Gwargis, Matthew Everitt. Substitutes - Marc Leonard (Everitt 60), Jack Spong (Carre 90+1), Ben Clark-Eden, Lorent Tolaj, George Bentley(GK)

Bristol City - Will Buse, Callum Pearson, Barney Soady(c), Josh Owers, Joe Low, Brad Webb, Vince Harper, Max Williams, Sam Bell, Sam Pearson, Marcus Day. Substitutes - Jamie Taylor (Williams 57), James Taylor (Harper 65), Aaron Conway (Day 71), Aymen Benarous, Tommy Sainsbury(GK)

Burnley - Kai Calderbank-Park, Dan Moss, Matty Rain, Terry Mupariwa, Edon Pruti, Bobby Thomas, Kai Smith, Ethan Kershaw, Michael Fowler(c), Chris Conn-Clarke, Vinnie Steels. Substitutes - Rhys Fenlon (Steels 61), Kane Patterson (Conn-Clarke 83), Kian Yani (Mupawira 113), Lewis Richardson (Smith 113, note 4th sub permitted in extra time), Harry Allen(GK)

Bury - Mark Edwards-Williams, Edward Jones, Jack Hatton, Callum Hulme, Bobby Copping, Saul Shotton, Joe Adams(c), Callum Jones, Aaron Brown, Ben Thompson, Femri Seriki. Substitutes - Alen Moisin (Seriki 30), Louis D'Souza (Moisin 66, subbing the sub), Cedric Ondoa (Brown 106), Oliver Patrick (Adams 112, note 4th sub permitted in extra time), Jerry Le Grand(GK)

Cambridge United - Louis Chadwick, Josh Jeche, Thomas Dickens, Lewis Simper, Charlie Johnson, Diego Miller, Sam Bennett, Blake D'Arcy, Joe Neal(c), Ben Worman, Jake Battersby. Substitutes - Harvey Steel (Miller 75), Joe Dearman (D'Arcy 87), Sam Goode, Dan Toyer, Craig Foxall(GK)

Cardiff City - George Ratcliffe, Connor Davies, Ben Margetson, Ryan Reynolds, Joel Bagan, Keenan Patten, Isaak Davies, Harry Pinchard, Daniel Griffiths, Sam Bowen, Kieron Evans. Substitutes - Jac Davies (C.Davies 62), Ntalana Mayembe (Margetson 83), Ryan Kavanagh, Trystan Jones, Jordan Duffey(GK)

Charlton Athletic - Joseph Osaghae, Freddy Barton, Charlie Barker, Terrell Agyemang, Kasim Aidoo, Richard Chin, Tyrone Kirumba, James Vennings(c), Euan Williams, Kareem Isiaka, James Gody. Substitutes - Ryan Godding (Agyemang 54), Richard Afrain-Kesey (Chin 71), Sam Keefe (Kirumba 87), Luca Albon (Gody 103, note 4th sub permitted in extra time), Nathan Harvey(GK)

Chelsea - Karlo Ziger, Marcel Lavinier, Dynel Simeu, Jack Wakely, Tariq Lamptey, Billy Gilmour(c), Clinton Mola, Ian Maatsen, Tino Anjolin, Thierno Bako, Daishawn Redan. Substitutes - George Munn (Bako 70), Marcel Lewis (Mola 76), Sam McClelland, Jon Russell, Jake Askew(GK)

Clevedon Town - Sam Blackiston, Will Mann, Will Symonds, Mitch Osmond(c), Sam Larkins, Tom Baker, Fraser Linnitt, Jack Houghton, Ethan Feltham, Ryan Jones, Jack Sell. Substitutes - Zach Amery (Feltham 61), Alex Kelmsley (Linnitt 71), Harrison Williams (Jones 89), Liam Bailey, Harry Palmer (GK)

Cogenhoe United - Zach Cunningham, Luke Dunkley, Jack Murphy, Doyle Standishay(c), Jake Walpole, Dylan Weston, Mitch Roberts, Harry Darnell, Joe Freeman, Tom Iaciofano, Jessi Obeng. Substitutes - Reaf Morris, Lucas Hartwell, Connor I'Anson, Ben Foster, Ed Noy (substitute usage not known)

Crewe Alexandra - Sam Booth, Jack Goodrich, Nathan Woodthorpe, Ethan Hartshorn, Matthew Fenton, Oliver Southern, Rio Adebisi(c), Connor Heath, Malachi Linton, Joe Robbins, Olaulu Odipe. Substitutes - Abdul Djalo (Woodthorpe 55), Fenton Green, Daniel Lokko, Joe Levey, Andrew Walklate(GK)

Crystal Palace - Rohan Luthra, Sean Robertson, Jashaun Chamberlin-Gayle, Malachi Boateng, Cian Trehy, Ehioji Oneabhagbe, Brandon Pierrick, David Boateng, Robert Street, Brandon Aveiro, Tetteh-Quaye Addy. Substitutes - Jude Russell, Harry Candron, Josh Ajayi, Bivesh Gurung, David Omilabu (substitutes usage not known)

Derby County - Bradley Foster-Theniger, Callum Minkley(c), Archie Brown, Max Bird, Eiran Cashin, Jordan Brown, Kornell McDonald, Connor Dixon, Tyree Wilson, Jason Knight, Morgan Whittaker. Substitutes - Javaun Splatt (A.Brown 64), Liam Thompson (Bird 82), Festy Ebosele, Yoann Greco, Harry Halwax(GK)

Everton - Harry Tyrer, Pawel Zuk, Tom Warren, Joe Anderson, Ryan Astley, Einar Iversen(c), Bobby Carroll, Mackenzie Hunt, Korede Adedoyin, Ellis Simms, Anthony Gordon. Substitutes - Rhys Hughes (Adedoyin 77), Lewis Dobbin (Gordon 86), Seb Quirk (Carroll 90+1), Ethan Warnock, Nicolas DeFreitas-Hansen(GK)

Fulham - George Wickens, Cody Drameh, Tristan Cover, Sonny Hilton, Scott Armsworth, Connor McAvoy, Harvey Elliott, Matt O'Riley, Timmy Abraham, Fabio Carvalho, Sylvester Jasper. Substitutes - Terry Ablade (Jasper 82), Shawkat Tahir (Armsworth 115), Zico Asare, Ben Davis, Luca Ashby-Hammond(GK)

Gillingham - Joe Walsh, Miquel Scarlett, George Sheminant, Emmanuel Fernandez, Jack Morrell, Tommy Lamb, Thomas Bramble, Jude Arthurs, Charles Noyelle, Ben Allen, Roman Campbell. Substitutes - Toby Bancroft (Morrell 46), Jay Hards (Allen 72), Harry Laing (Noyelle 90+4), Charlie Blanks, Charlie Walker(GK)

Huddersfield Town - Giosue Ballagambi, Ben Jackson, Mason O'Malley, Jordan Eli, Mustapha Olagunju, Scott High(c), Aaron Rowe, Tom Bell, Kit Elliott, Matty Daly, Micah Obiero. Substitutes - Jaheim Headley (Bell 46), Kian Harratt (Daly 61), Josh Austerfield (Eli 83), Mohammed Diaby, Harrison Davison-Hale(GK)

Hull City - Harrison Foulkes, Jake Nicholls, Matty Jacob, Will Taylor, Ben Adamson, Jacob Greaves, Dan Hawkins, Tommy Best, Robert Guilfoyle, Keane Lewis-Potter, Louis Beckett. Substitutes - Callum Smith (Beckett 80), Jay Rouse (Guilfoyle 90+2), Harry Wood, Will Jarvis, Harvey Cartwright(GK)

Ipswich Town - Toby Egan, Kian Ronan, Tommy Smith, Ryley Scott, Bailey Clements(c), Luca Vega, Lounes Foudil, Idris El Mizouni, Kai Brown, Armando Dobra, Thomas Hughes. Substitutes - Matt Healy (Scott 58), Tyreece Simpson (Brown 66), Harley Curtis (Foudil 75), Connor O'Reilly, Jake Alley(GK)

Leeds United - Josh Rae, Dane Burlace, Josh Shergill, Nohan Kenneh, Charlie Cresswell(c), Olly Casey, Theo Hudson, Jack Jenkins, Henri Kumwenda, Cole Gibbon, Niall Higgins. Substitutes - Mason Rubie (Jenkins 68), Sam Leverett (Shergill 86), Max McMillan (Hudson 89), Jamie Thornton (no 5th substitute)

Leicester City - Oliver Bosworth, Dennis Gyamfi, Luke Thomas(c), Sidnei Tavares, Ed Elewa-Ikpakwu, Justen Kranthove, Terell Pennant, Liam Loughlin, Will Russ, Ethan Fitzhugh, Shane Flynn. Substitutes - Dempsey Arlott-John (Fitzhugh 80), Leon James (Tavares 91), Tom Sams (Gyamfi 107), Harrison Myring (Russ 119, note 4th sub permitted in extra time), Jakub Stolarczyk(GK)

Lincoln City - Matthew White, Joshua Woodcock, Charlie West(c), Duncan Idehen, Gianluca Bucci, Kyle Watkins, Timothy Akinola, Ellis Chapman, Elliott Sartorius, Tobias Liversidge, Jordan Adebayo-Smith. Substitutes - Max Gee (Bucci 77), Josh Burns (Watkins 86), Ryan Flitton, Alex Wonham, Ross Woolley(GK)

Liverpool - Vitezslav Jaros, Jack Walls, Morgan Boyes, Rhys Williams, Tom Clayton, Leighton Clarkson, Elijah Dixon-Bonner, Jake Cain, Paul Glatzel(c), Bobby Duncan, Abdi Sharif. Substitutes - Jack Bearne (Dixon-Bonner 79), Remi Savage (Boyes 84), Niall Brookwell, Fidel O'Rourke, Oscar Kelly(GK)

Maidenhead United - Fred Chapman, Kameron Gardner, Jaden Sharman, Ben Mulley, Luke Wayborn(c), Lewis Pegg, James Henry, Rhys Harper, Brad Farren, Bradley Keetch, Lewis Boniface. Substitutes - Reece Smith (Harper 72), Brandon Curtis (Mulley 84), Harvey Yates (Boniface 84), Sam Street, Joe Palmer

Manchester City - Louie Moulden, Jeremie Frimpong, Rowan McDonald(c), Taylor Harwood-Bellis, Nathanael Ogbeta, Joe Hodge, D'Margio Wright-Phillips, Tommy Doyle, Ben Knight, Lewis Fiorini, Jayden Braaf. Substitutes - Fisayo Dele-Bashiru (Doyle 73), Henri Ogunby (Braaf 83), Richard Dionkou (Frimpong 83), Taylor Richards, James Trafford(GK)

Manchester United - James Thompson, Arnau Puigmal, Di'Shon Bernard, James Garner, Brandon Williams(c), Ethan Galbraith, Dylan Levitt, Aliou Traore, Charlie McCann, Dimani Mellor, Mason Greenwood. Substitutes - Teden Mengi (McCann 46), Anthony Elanga (Williams 60), Dion McGhee (Levitt 90+4), Largie Ramazani, Jacob Carney(GK)

Mansfield Town - Keaton Marrs, Larrell King, Kian Sketchley, Jack Cornell, Jordan Armsden, Jamie Chisholm, Tyrese Sinclair, Noah Stokes, Jimmy Knowles, James Teague, Riley O'Sullivan. Substitutes - Rhys Sarson (Cornell 74), Rio Molyneaux (King 90+1), Joao Rangel, Nathan Saunders, Jamie Boyle(GK)

Middlesbrough - Harry Flatters, Daniel Dodds, Terry Stephenson, Jack Hannah, Nicholas Hood(c), Nathan Wood, Layton Watts, Kian Spence, Stephen Walker, Hayden Hackney, Alberto Balde. Substitutes - Cain Sykes (Watts 55), Stephen Wearne (Spence 73), Gabriel McGill (Hood 84), Jack Robinson, Oliver Swan(GK)

Millwall - Joseph Wright, Lewis West, Junior Tiensia, Billy Mitchell(c), Hayden Muller, Besart Topalloj, Samuel Skeffington, Reuben Duncan, George Alexander, Harry Taylor, Jayden Davis. Substitutes - Jay Barton (Duncan 86), Alex Mitchell (Alexander 97), Abdul Abdulmalik (Muller 98), Sean O'Brien (Davis 106, note 4th sub permitted in extra time), Leighton Fanshawe(c)

Newcastle United - Dan Langley, Ryan Barrett, Jude Swailes, Oisin McEntee, Max Allen, George Rounsfell, Sam Joyce, Jack Young, Joe White, Kain Reed, Thomas Cole. Substitutes - Josh Harrison (Reed 74), Elliot Anderson, Lucas de Bolle, Tai Ebanks, Will Brown(GK)

Northampton Town - Bradley Lashley, Cameron McWilliams, Jacob Ballinger, Jordan Caswell, Ryan Hughes, Jay Williams(c), Matthew Slinn, Jack Newell, Michael Harding, Morgan Roberts, Scott Pollock. Substitutes - Jack Daldy (Caswell 46), Joe Jarvis (Roberts 84), Urijah Gordon-Roberts, Ryan Smith, Lewi Patching(GK)

Norwich City - Sam Blair, Jordan Thomas, Atli Barkarson, Andrew Omobamidele, Louis Lomas(c), Saul Milovanovic, Ethan Vaughan, Zac Dronfield, Adam Idah, Tyrese Omotoye, Josh Giurgi. Substitutes - Spencer Keller (Giurgi 58), Matthew Richardson (Vaughan 84), Arash Ahmadi, Anthonius Berkeley, Ryan Dickerson(GK)

Nottingham Forest - Michael Statham, Jayden Richardson, Malique Spooner, Ethan Dekel-Daks, Joshua Barnes, Riley Harbottle(c), Keith Asare, Finley Back, Elliott Andrew, Brennan Johnson, Alex Mighten. Substitutes - Sam Sanders (Harbottle 72), Ethan Hill (Andrew 77), Sam Greenwood, Oliver Hammond, Nykah Liburd-Hines(GK)

Oxford United - Max Evans, Freddie Niblett, Harry Stampford, Nico Jones, Kyran Lofthouse, Michael Elechi, Aaron McCreadie(c), Leon Chambers-Parillon, Fabio Lopes, Owen James, Slavi Spasov. Substitutes - Ryan Crooks (Lopes 70), Jordan Edwards (Spasov 95), Tyler Gooderham (Chambers-Parillon 111), Jack Stevens (Stampford 115, note 4th sub permitted in extra time), Conor Ferguson

Peterborough United - Will Blackmore, Rio Douglas, Mikkel Fosu, Frazer Garner, Archie Jones, Bradley Rolt, Jack Gurney, Kyle Barker(c), Oli Shackleton, Ricky Jade-Jones, Harrison Burrows. Substitutes - Josh Allen(GK) (Jade-Jones 26), Flynn Clarke (Jones 60), Nathan Rudman (Shackleton 80), Luke Strachan, Harry Brooks

Port Vale - Tom Gregors, Luke Chambers, Luke Daley, Hayden Campbell, Max Beeston, Finley Jackson(c), Jack Wakefield, Kyle Johnson, Maxwell Chimenes, Lucas Green-Birch, Joshua Ede. Substitutes - Jack Stevens (Chambers 56), Nelson Agho (Johnson 66), Liam Hickson, Louis Lake, Alex Hallchurch

Portsmouth - Leon Pitman, Harry Kavanagh, Oscar Johnston, Joe Hancott, Haji Mnoga, Leon Maloney, Freddie Read(c), Bradley Lethbridge, Josh Flint, James Whiting, Ethan Robb. Substitutes - Stan Bridgman (Kavanagh 63), Liam Kelly (Whiting 84), Eoin Teggart, Alfie Stanley, Tom Bruce

Preston North End - Jimmy Corcoran, Lewis Simmons, Lincoln McFadyen, Jack Baxter, Lewis Earl, Jack Armer, Jerome Jolly, Adam O'Reilly(c), Louis Potts, Tyrhys Dolan, Ethan Walker. Substitutes - Darren Brannagan (Potts 63), Tyler Williams (Earl 79), Josh Pollard (Simmons 93), Brian McManus (Dolan 117, note 4th sub permitted in extra time), James Cottam(GK)

Queen's Park Rangers - Tyla Dickinson, Kayden Williams-Lowe, Kai Woollard-Innocent, Aaron Drewe, Nathan Carlyle, Joe Gubbins, Khaliq Raymond-Callender, Shiloh Remy, Bunmi Babajide, Jake Frailing, Marcus Brooks. Substitutes - Armelindo Mema (Raymond-Callender 63), Dillon De Silva (Babajide 63), Dejarhn Grant (Williams-Lowe 78), Trent Mahorn (Woollard-Innocent 101, note 4th sub permitted in extra time), Harvey White(GK)

Reading - Jokull Andresson, Jacob Pemberton, Marcel Elva-Fountaine, Connor Lawless, Oli Pendlebury, Josh Hewitt, Khalid Simmo, Jack Nolan, Shamar Moore, Michael Olise, Thierry Nevers. Substitutes - Dejan Tetek (Lawless 32), Roberto Nditi (Simmo 53), Nahum Melvin-Lambert, Claudio Osorio, Myles Roberts(GK)

Rochdale - Morgan Piper, Luke Matheson, Joe Dunne, Louis White, James Neild(c), Adejuwon Hamzat, Lewis Bradley, Florent Hoti, Florian Yonsian, Harrison Hopper, Fabio Tavares. Substitutes - Musambya Kisimba (Yonsian 78), Toby Phillips (Hopper 119), Joe Wright (White 119), Morgan Moreland, Ben Martin

Rotherham United - Charlie Farrar, Harrison Beeden, Jake Hull, Jake Southern-Cooper(c), Alex Johnson, Regan Hutchinson, Wilfred Peel-Evans, Mitchell Carlton, Jacob Gratton, Jacques Etia, Tyrone Lewthwaite. Substitutes - Luke Hodgkinson (Johnson 46), Robbie Gateshill (Etia 74), Travon Wenham (Peel-Evans 86), Joel Spence, Elliot Ellis(GK)

Sheffield United - Marcus Dewhurst, Tommy Williams, Harry Boyes, Harrison Neal(c), Kyron Gordon, Jean Belehouan, Jake Kelly, George Broadbent, Leonard Gaxhia, Zak Brunt, Sam Ompreon. Substitutes - Reon Potts (Ompreon 71), Harrison Foulstone (Kelly 82), Tom Weaver (Brunt 85), Nicksoen Gomis, Jordan Amissah(GK)

Sheffield Wednesday - Josh Render, Decho Thompson, Michael Ellery, Liam Waldock, Charlie Reaney, Isaac Rice(c), Charles Hagan, Liam Shaw, Eyad Hammoud, Conor Grant, Jordan O'Brien. Substitutes - Lewis Farmer (Reaney 60), L'Varn Brady (Hagan 85), Elliot Vasalo, Toby Kenyon, Luke Jackson(GK)

Southampton - Jack Bycroft, Kayne Ramsay(c), James Morris, Caleb Watts, Pascal Kpohomouh, Allan Tchaptchet, Enzo Robise, Alexandre Jankewitz, Christian Norton, Taymar Fleary, Will Ferry. Substitutes - Benni Smales-Braithwaite (Fleary 66), Dan Bartlett (Robise 88), Oludare Olufunwa (Kpohomouh 90+1), Sean Brennan, Matthew Hall(GK)

Stevenage - Ethan Wady, Paul Field(c), Theo Sackey-Mensah, Luis Fernandez, Samuel Okoye, Jack Smith, Bunja Conteh, Arthur Iontton(c), Dylan Switters, Liam Smyth, Harry Draper. Substitutes - Marcus Gouldbourne (Smith 46), Devante Simms (Conteh 85), Drilon Krasniqi (Draper 92), Jack Moriarty, Harry Payne(GK)

Stoke City - Nathan Broome, Max Murphy, Lewis Macari, Ethan Stanton, Nathan Collins, William Forrester, Patrick Jarrett, Adam Potter, James Jennings, Ethan O'Driscoll-Varian, Abdoulaye Toure. Substitutes - Daniel Malone (Potter 67), Kieran Coates (Toure 88), Ruben Gardner-McIntosh, Reece Jones, Paul Cooper(GK)

Sunderland - Adam Cameron, Kane Evans(c), Tomas Howard, Andrias Edmundsson, Rayed Derbali, Sonny Best, Dan Neil, Ryan Gooch, Tom Scothern, Ryan Leonard, Connor Slack. Substitutes - Sean Kennedy (Slack 19), Cole Kiernan (Scothern 80), Harry Ord (Gooch 89), Tom Smith, Oliver Bassey(GK)

Swansea City - Nathan Shepperd, Ryan Bevan, Jacob Jones, Bailey Owen, Cameron Evans, Ben Erickson(c), Tivonge Rushesha, Dan Williams, Amor Gudjohnsen, Marc walsh, Mason Jones-Thomas. Substitutes - Jayden Reid (for?, time?), Owen Evans, Jake Thomas, Shaq Wynter-Coles, Scott Reed(GK) (substitutes usage not known)

Tottenham Hotspur - Joshua Oluwayemi, Maxwell Statham, Dennis Cirkin, Harvey White, Brooklyn Lyons-Foster, Luis Binks, Dilan Markanday, Armando Shashoua(c), Troy Parrott, Paris Maghoma, Rodel Richards. Substitutes - J'Neil Lloyd-Bennett (Statham 54), Maurizio Pochettino (Shashoua 78), Maxi Tainio (Lyons-Foster 85), Jubril Okedina (Richards 106, note 4th sub permitted in extra time), Kacper Kurylowicz(GK)

Watford - Dante Baptiste, George Langston, Ben Tricker, Harry Hudson, Lewis Gordon, Jayden Bennetts, Daniel Phillips, Imaad Sankoh, Sonny Blulo-Everton, Ryan Cassidy(c), Dominic Hutchinson. Substitutes - Michael Mullings, Samuel Sesay, Ryan Maclean, Rio Campbell, James Hoskins(GK) (none used)

West Bromwich Albion - Josh Griffiths, Taylor Gardner-Hickman, Nathan Ferguson, Thomas Sharpe, George Harmon, Peter Taylor, Zak Brown, Finn Azaz, Morgan Rogers, Jamie Soule, Rayhaan Tulloch. Substitutes - Zak Delaney (Sharpe 14), Louie Barry (Tulloch 79), Stanley Asomugha (Harmon 86), Toby King, Ted Cann(GK)

West Ham United - Serine Sanneh, Jeffrey Ngakga, Jayden Fevrier, Kristian Belic, Joshua Okotcha, Ajibola Alese(c), Emmanuel Longelo, Jay Mingi, Sean Adarkwa, Bernardo Rosa, Amadou Diallo. Substitutes - Don Chesters (Mingi 65), Sebastian Nebyla (Belic 75), Vernon Parkes (Longelo 103), Odysseus Spyridis (Diallo 113, note 4th sub permitted in extra time), Josh Roach(GK)

Wigan Athletic - Bobby Jones, Harry Jolley, Luke Robinson, Emeka Obi, Adam Long, Scott Smith(c), Jensen Weir, Will McGuffie, Charlie Jolley, Joe Gelhardt, Divin Baningime. Substitutes - Mitchell Culshaw (H.Jolley 63), Kyle Joseph (Baningime 89), James Berry, Ryan Galvin, Sam Tickle(GK)

Wolverhampton Wanderers - Jackson Smith, Callum Thompson, Joseph Joseph, Terry Taylor, Lewis Richards, Kevin Berkoe, Jaden Forrester, Taylor Perry(c), Austin Samuels, Chem Campbell, Conor Carty. Substitutes - Luke Cundle (Perry 37), Ray O'Sullivan (Joseph 57), Theodor Corbeanu (Forrester 77), Taylor Townsend, Todd Parker


(This post was edited by John Treleven on Jan 22, 2019, 7:43 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Dec 10, 2018, 9:53 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 19374
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Dec 10, 2018, 10:00 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 19372
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Dec 14, 2018, 1:36 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 18728
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Programmes

1st Round

A.F.C. Wimbledon v Gillingham - black & white single sheet
Aldershot Town v Clevedon Town -
Altrincham v Oldham Athletic - colour programme and teamsheet
Blackpool v Guiseley -
Burton Albion v Coventry City - black & white single sheet
Cambridge United v A.F.C. Sudbury - black & white single sheet
Charlton Athletic v Whitehawk (postponed match) -
Charlton Athletic v Whitehawk (re-arranged match) - colour single sheet
Chester v Barnsley - colour single sheet
Cogenhoe United v Grantham Town -
Doncaster Rovers v Rochdale - black & white single sheet
Exeter City v Plymouth Argyle - colour single sheet
F.C. Halifax Town v Sunderland - colour single sheet
Fleetwood Town v Carlisle United -
Forest Green Rovers v Cheltenham Town - colour single sheet
Grimsby Town v Mansfield Town - colour single sheet
Hemel Hempstead Town v Oxford United - colour single sheet
Hullbridge Sports v Peterborough United - colour programme
Lewes v Sutton United - black & white single sheet
Leyton Orient v Southend United - colour single sheet
Long Eaton United v Milton Keynes Dons -
Luton Town v Brentwood Town -
Maidenhead United v Dulwich Hamlet - 8pp colour
Morecambe v Crewe Alexandra - colour single sheet
Newport County v Yeovil Town - none
North Shields v Bury - black & white single sheet
Northampton Town v King's Lynn Town - colour single sheet
Peterborough Sports v Barnet -
Phoenix Sports v Andover Town - colour single sheet
Port Vale v Kidderminster Harriers -
Portsmouth v Bristol Rovers - colour single sheet
Rugby Borough v Sutton Coldfield Town -
Salford City v Bradford City - colour programme and teamsheet
Scunthorpe United v A.F.C. Telford United - colour single sheet
Shrewsbury Town v Lincoln City -
South Shields v Macclesfield Town - colour single sheet
Stevenage v Colchester United - colour single sheet (V.I.P.'s only)
Swindon Town v Moneyfields -
Torquay United v Totton & Eling -
Tranmere Rovers v Accrington Stanley -
Walsall v Notts County - black & white single sheet
Wingate & Finchley v Kings Langley -
Worthing v Cray Wanderers -

2nd Round

Accrington Stanley v Notts County -
Bury v Fleetwood Town - black & white single sheet
Charlton Athletic v Southend United - black & white single sheet
Cheltenham Town v Gillingham - colour single sheet
Clevedon Town v Sutton United -
Cogenhoe United v Coventry City -
Cray Wanderers v Portsmouth - 40pp colour £2 plus black & white single sheet
Lincoln City v South Shields - colour single sheet
Maidenhead United v Torquay United - black & white 8pp
Mansfield Town v Chester - colour single sheet
Northampton Town v Swindon Town - colour single sheet
Oxford United v Barnet -
Peterborough United v Luton Town - colour single sheet
Port Vale v Sutton Coldfield Town - colour single sheet
Rochdale v Milton Keynes Dons -
Salford City v Crewe Alexandra - colour single sheet
Scunthorpe United v Blackpool - colour single sheet
Stevenage v Exeter City -
Sunderland v Oldham Athletic - colour single sheet
Wingate & Finchley v Andover Town -
Yeovil Town v Cambridge United -

3rd Round

A.F.C. Bournemouth v Mansfield Town - colour single sheet
Accrington Stanley v Leeds United - colour single sheet
Arsenal v Northampton Town - colour single sheet (but black & white for spectators)
Aston Villa v Swansea City - colour single sheet
Blackburn Rovers v Gillingham - colour single sheet
Blackpool v Derby County - colour single sheet
Bolton Wanderers v Newcastle United - colour single sheet
Bristol City v Crewe Alexandra - colour single sheet
Burnley v Oxford United - colour single sheet
Cambridge United v Reading - ???
Clevedon Town v Manchester City - 16pp A5 colour programme & colour single sheet
Cogenhoe United - Crystal Palace - colour single sheet
Everton v Sunderland - colour single sheet
Huddersfield Town v Peterborough United - ???
Hull City v Cardiff City - colour single sheet
Ipswich Town v Andover Town - colour programme (£1) & colour single sheet
Leicester City v Fulham - ???
Liverpool v Portsmouth - ???
Maidenhead United v Nottingham Forest - colour single sheet
Manchester United v Chelsea - colour single sheet
Middlesbrough v Sheffield United - black & white single sheet
Millwall v Tottenham Hotspur - colour single sheet (also a better quality paper/card V.I.P. version)
Port Vale v Norwich City - colour single sheet
Preston North End v Charlton Athletic - colour single sheet
Queen's Park Rangers v Rochdale - colour single sheet
Sheffield Wednesday v Stoke City - black & white single sheet
Southampton v Rotherham United - ???
Stevenage v Bury - ???
Watford v Birmingham City - ???
West Bromwich Albion v Lincoln City - both colour and black & white single sheets
West Ham United v Brighton & H.A. - colour single sheet
Wolverhampton Wanderers v Wigan Athletic - colour single sheet

4th Round

Arsenal v Tottenham Hotspur - colour single sheet
Aston Villa v Reading - black & white single sheet
Crystal Palace v Bolton Wanderers - ???
Derby County v Sheffield United - black & white single sheet
Gillingham v Ipswich Town - 8pp colour programme £1
Hull City v Wigan Athletic - colour single sheet
Leicester City v Crewe Alexandra - colour single sheet
Liverpool v Accrington Stanley - colour single sheet
Manchester City v Nottingham Forest - colour single sheet
Manchester United v Brighton & H.A. - colour single sheet
Oxford United v A.F.C. Bournemouth - ???
Peterborough United v Bury - colour programme & colour single sheet
Preston North End v Norwich City - 4pp colour programme
Stoke City v Everton - colour single sheet
Watford v Southampton - colour single sheet
West Bromwich Albion v Queen's Park Rangers - both colour and black & white single sheets

5th Round

A.F.C. Bournemouth v Aston Villa - colour single sheet
Arsenal v West Bromwich Albion - ???
Bolton Wanderers v Leicester City - ???
Derby County v Manchester City - black & white single sheet
Everton v Brighton & Hove Albion - ???
Liverpool v Wigan Athletic - black & white single sheet
Preston North End v Bury - colour single sheet
Watford v Ipswich Town - ???

Quarter-Finals

A.F.C. Bournemouth v Manchester City - colour single sheet
Bury v Liverpool - black & white single sheet
Leicester City v Watford - colour single sheet
West Bromwich Albion v Everton - colour single sheet

Semi-Finals

Liverpool v Watford - colour single sheet
Manchester City v West Bromwich Albion - colour single sheet

Final

Manchester City v Liverpool - colour programme and colour single sheet


(This post was edited by John Treleven on Apr 26, 2019, 3:26 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Dec 14, 2018, 1:57 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 18611
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Officials

1st Round

A.F.C. Wimbledon v Gillingham - Steven Rea (Middlesex), Fernando Costache, Samuel Gregory
Aldershot Town v Clevedon Town - Thomas Holden (Dorset), David Pilling, Lennon Davis
Altrincham v Oldham Athletic - Mark Ryder (Liverpool), Neil Farrow, James Sedley
Blackpool v Guiseley - Michael Herzog (Liverpool), Joshua Smith, Billy Vaughan
Burton Albion v Coventry City - Jonathan Maskrey (Staffordshire), Benjamin Stott, David Critchlow
Cambridge United v A.F.C. Sudbury - Joshua Crofts (Huntingdonshire), Lewis Smith, Stefan Lewis
Charlton Athletic v Whitehawk (postponed) - Steven Scott (Surrey), Christopher Price, A.N.Other
Charlton Athletic v Whitehawk (re-arranged) - Christopher Myatt (Essex), Andrew Simmonds, Dean Markwick
Chester v Barnsley - Kristian Silcock (Liverpool), Jack Cliff, Sam Orritt
Cogenhoe United v Grantham Town - Ian Stewart (Bedfordshire), Ryan Dix, Harry Tarrant
Doncaster Rovers v Rochdale - Ian Johnston (West Riding), Ronan Coller-Booth, Michael Trevethan
Exeter City v Plymouth Argyle - Stuart Kane (Cornwall), Brian Lee, Nicholas Eckland
F.C. Halifax Town v Sunderland - Matthew Scholes (Lancashire), Adam Watson, Emily Carney
Fleetwood Town v Carlisle United - Luis Griffiths (Liverpool), Liam Ockleshaw, Paul Sephton
Forest Green Rovers v Cheltenham Town - Martin Underhay (Dorset), Kulwant Mann, Kwame Hinson
Grimsby Town v Mansfield Town - Jamie Rhodes (West Riding), Jack Wilkin, William Dodds
Hemel Hempstead Town v Oxford United - Jeffrey Aldous (Bedfordshire), Mark Bright, Jon Panconi
Hullbridge Sports v Peterborough United - James Simpson (Northamptonshire), Tony King, Remi Olopade
Lewes v Sutton United - Adrian Harris (Sussex), Timothy Godfray, Calum McFarlane
Leyton Orient v Southend United - Steven Rea (Middlesex), Barry James, Conor Griffin
Long Eaton United v Milton Keynes Dons - Ruebyn Ricardo (Leicestershire & R.), Aidan Murphy, Niall Burtt
Luton Town v Brentwood Town - Joel Mannix (Hertfordshire), Matthew Ball, Philp Evans
Maidenhead United v Dulwich Hamlet - Stephen Bates (Hertfordshire), Martyn Mitchell, Neo Neophytou
Morecambe v Crewe Alexandra - John Mulligan (Cumberland), Bernard Law, Alexander Beckett
Newport County v Yeovil Town - Declan O'Shea (Wiltshire), Nicholas Whittington, Nathaniel Rehman
North Shields v Bury - Jack Gordon (Durham), Lewis Reynolds, Karl Barron
Northampton Town v King's Lynn Town - Ian Stewart (Bedfordshire), Harry Tarrant, Aaron Fricker
Peterborough Sports v Barnet - Brian O'Sullivan (Huntingdonshire), Corey Snuggs, Matthew Jackson
Phoenix Sports v Andover Town - Jamie Pope (Essex), Andrew Simmonds, Dean Markwick
Port Vale v Kidderminster Harriers - Karl Buckley (Cheshire), Joshua Howell, Jamie Kilgannon
Portsmouth v Bristol Rovers - Alexander Mathieson (Hampshire & I.o.W.), Michael Taylor, Thomas Moisey
Rugby Borough v Sutton Coldfield Town - Gareth Davis (Derbyshire), Sam Wesson, Georgios Markou-Nikandrou
Salford City v Bradford City - Conor Brown (Lancashire), Ian Muncaster, Craig Kershaw
Scunthorpe United v A.F.C. Telford United - Lee Freeman (Sheffield & H.), Jamie Cogill, Matthew Bacon
Shrewsbury Town v Lincoln - Mark Pearson (Birmingham), Ryan Price, Jonathan Price
South Shields v Macclesfield Town - James Bancroft (Durham), Malcolm Bellamy, Bernard Law
Stevenage v Colchester United - Alex Rayment (Bedfordshire), Jack Scott, Thomas Ratheram
Swindon Town v Moneyfields - Harry Moore (Oxfordshire), Graham Pugh, A.N.Other
Torquay United v Totton & Eling - Lewis Sandoe (Dorset), Ben Slade, Neil Hunnisett
Tranmere Rovers v Accrington Stanley - Stuart Morland (Liverpool), Carl Trott, Michael Southern
Walsall v Notts County - Richard Cattell (Staffordshire), James Scerri Mark Malone
Wingate & Finchley v Kings Langley - Daniel Simpson (Middlesex), Jonahan Was, Andrew Batten
Worthing v Cray Wanderers - Alexander Mathieson (Hampshire & I.o.W.), Michael Taylor, Andrew Connor

2nd Round

Accrington Stanley v Notts County - Daniel Bennett (West Riding), Ian Thornton, Majid Ali
Bury v Fleetwood Town - Joseph Goodwin (West Riding), Ricky Taylor, Mark Findlay
Charlton Athletic v Southend United - Lee Dyson (Kent), A.N.Other, A.N.Other
Cheltenham Town v Gillingham - Neil Pratt (Birmingham), John Roskelly, Paul Sparrow
Clevedon Town v Sutton United - Andrew Sheppard (Gloucestershire), Samuel Carrington, Michael Halford
Cogenhoe United v Coventry City - Oliver Mackey (Leicestershire & R.), Mehul Karia, Karl Donaghey
Cray Wanderers v Portsmouth - Ivan Gelov (Oxfordshire), Jordan Whitworth, Philip Dunkley
Lincoln City v South Shields - Samuel Kane (Nottinghamshire), Daniel Cobbett, James McNee
Maidenhead United v Torquay United - Stu Kyle (London), Fernando Costache, Christopher Fernandes
Mansfield Town v Chester - Gareth Davis (Derbyshire), Stephen Davies, Jack Carter
Northampton Town v Swindon Town - Robbie Dadley (Birmingham), Scott Hamilton, Spencer McNaught
Oxford United v Barnet - Scott Tallis (Birmingham), Ian Croston, Mitchell Cartwright
Peterborough United v Luton Town - Thomas Hancock (Cambridgeshire), Gavin Jolley, Joseph Karram
Port Vale v Sutton Coldfield Town - Jon-Paul Kenny (Cheshire), Simon Richmond, Mark Hanson
Rochdale v Milton Keynes Dons - Michael Coles (West Riding), Dwayne Chappell, Stephen Rushworth
Salford City v Crewe Alexandra - Lewis Draper (xxxxx), Mick Southern, Daniel Goldman
Scunthorpe United v Blackpool FC - Ben Tomlinson (Sheffield & H.), Colin Bailey, Justin Carpenter
Stevenage v Exeter City - Robert Evans (Northamptonshire), Laurentiu Hantea, Cameron Smith
Sunderland v Oldham Athletic - David Pill (Northumberland), Steven Liddle, Daniel Quigley
Wingate & Finchley v Andover Town - Stuart Cheek (Essex), Jerome Francourt, Elliott Mayer
Yeovil Town v Cambridge United - Matthew Rushton (Wiltshire), Mitchell Terry, Samuel Read

3rd Round (fourth officials also now appointed)

A.F.C. Bournemouth v Mansfield Town - Andrew Evans (Wiltshire), James Welsh, Kristian Guyatt, Cihan Gecmez
Accrington Stanley v Leeds United - Benjamin Wyatt (Manchester), Lee Harding, Matthew Young, Zac Bamber
Arsenal v Northampton Town - Joel Mannix (Hertfordshire), Chimango Gondwe, Neo Neophytou, Russell Jones
Aston Villa v Swansea City - Greg Rollason (Staffordshire), Richard Watson, Jamie Conde, Aaron Ford
Blackburn Rovers v Gillingham - Lewis Dawson (West Riding), Stephen Rushworth, Bartosz Przewiezlikowski, Zac Bamber
Blackpool v Derby County - Daniel Issawi (Cheshire), Joshua Smith, Liam Ockleshaw, Niall Eaves
Bolton Wanderers v Newcastle United - Nikolas Storey (Manchester), Jacob Graham, Gareth Williams, Emily Carney
Bristol City v Crewe Alexandra - Craig Scriven (Somerset), Fabio Roque, Kulwant Mann, Darren Sage
Burnley v Oxford United - Mark Powell (West Riding), Joseph Phillips, Lee Maran, Lee Corns
Cambridge United v Reading - Jack Bloxham (Hertfordshire), Gary Connell, Douglas Lawson, Joseph Karram
Clevedon Town v Manchester City - Ross Martin (Gloucestershire), Ben Slade, Ryan Saward, Darren Sage
Cogenhoe United v Crystal Palace - Ruebyn Ricardo (Leicestershire), Georgios Markou-Nikandrou, Minesh Gupta, Joe Woolmer
Everton v Sunderland - Jon Kenny (Cheshire), Petr Creagh, Ryan Henger, Simon Robinson
Huddersfield Town v Peterborough United - Anthony Tankard (South Yorkshire), Ashley Royston, Glenn Whitehead, Dwayne Chappell
Hull City v Cardiff City - David Jones (Lincolnshire), Matthew Maddison, Andrew Pontin, Jack Wilkin
Ipswich Town v Andover Town - Michael Robertson-Tant (Army), Christopher Hastings, Lewis Farthing, Dion Thorpe
Leicester City v Fulham - Robbie Dadley (Warwickshire), Harley McKittrick, Mitchell Cartwright, Naji Naji
Liverpool v Portsmouth - Ben Atkinson (Cheshire), Adrian Duicu, Zharir Mustafa, Jack Cliff
Maidenhead United v Nottingham Forest - Tom Ellsmore (Surrey), Mark Millard, Thomas Baines, Nik Garside
Manchester United v Chelsea - Kristian Silcock (Liverpool), Paul Ellis, Carl Trott, Jonathan Chadwick
Middlesbrough v Sheffield United - Derric Wade (Durham), Michael Andrews, Karl Barron, Owen Hay
Millwall v Tottenham Hotspur - Ricky Adams (Kent), Jamie Eacott, Peter Conn, Phillip Dunkley
Port Vale v Norwich City - Steve Durnall (Birmingham), Joshua Hackett, David Hinton, Alexander Perkin
Preston North End v Charlton Athletic - Dale Baines (Liverpool), Phillip Woodward, Jack Cliff, Shaun Taylor
Queen's Park Rangers v Rochdale - Neil Morrison (Middlesex), Fernando Costache, Christopher Fernandes, Bogdan Caraghin
Sheffield Wednesday v Stoke City - Gareth Myers (West Riding), Jamie Waters, Joel Ezro-Griffiths, Matthew Malton
Southampton v Rotherham United - Michael Ryan (Sussex), Patrick O'Reilly, Thomas Price, Lee Nowacki
Stevenage v Bury - Alex Rayment (Bedfordshire), Dean Caney, Jon Panconi, Adam Steele
Watford v Birmingham City - Hugh Gilroy (London), Dajour McKenzie-George, Ivaylo Kyosev, Charles Martland
West Bromwich Albion v Lincoln City - Andrew Genders (Worcestershire), Daniel Stokes, Jonathan Price, Joshua Hackett
West Ham United v Brighton & Hove Albion - Christopher Myatt (Kent), Joseph Dann-Pye, Joe Burgess, Andrew Simmonds
Wolverhampton Wanderers v Wigan Athletic - Jonathan Maskrey (Staffordshire), Aleczander Ovens, Daniel Parkes, Carl Clinton

4th Round

Arsenal v Tottenham Hotspur - Robert Whitton (Essex), Steven Parmenter, Jamie Pope, Panos Fellas
Aston Villa v Reading - Barry Lamb (Manchester), Martyn Fryer, Mark Thomas, Ashley Clarke
Crystal Palace v Bolton Wanderers - David Spain (Sussex), Luke Donaldson, James Hurst, Joshua Godfrey
Derby County v Sheffield United - Sam Mulhall (Cheshire), Leslie Sinclair, Thomas Swift, Darren Billings
Gillingham v Ipswich Town - Lee Brennan (London), Rhys Battye, Christopher Horsman, Thomas Fennelly
Hull City v Wigan Athletic - Samuel Barrott (West Riding), Joseph Goodwin, Kieron Salmons, Martin Potter
Leicester City v Crewe Alexandra - James Bell (Sheffield & H.), Richard Walker, Andrew Genders, Naji Naji
Liverpool v Accrington Stanley - Amy Fearn (Leicestershire), Daniel Bruce, Neil Evans, Jack Cliff
Manchester City v Nottingham Forest - Aaron Bannister (West Riding), Ian Walsh, David Holbrook, A.N.Other
Manchester United v Brighton & Hove Albion - Michael Barlow (Lancashire), Daniel Bennett, Akeel Ahmed, Matthew Young
Oxford United v A.F.C. Bournemouth - Jason Richardson (Middlesex), Alan Cresswell, Daniel Robinson, Kelly Thomas
Peterborough United v Bury - Christopher O'Donnell (Bedfordshire), Lee Jessup, Mark Stevens, Miroslav Belik
Preston North End v Norwich City - Steven Copeland (Liverpool), Darren Brown, Benjamin Wyatt, Shaun Taylor
Stoke City v Everton - Richard Gardner (Worcestershire), Tom Bowkett, Daniel Robinson, Aleczander Ovens
Watford v Southampton - Dean Skipper (Essex), Jonathan Bolland, Richard Carter, Elliott Mayer
West Bromwich Albion v Queen's Park Rangers - Robert Massey-Ellis (Army), Ruebyn Ricardo, Jacob Lehane, Joshua Hackett

5th Round

A.F.C. Bournemouth v Aston Villa - Jack Packman (Kent), Daniel Flynn, Greig Walker, Harry Scott
Arsenal v West Bromwich Albion - Wayne Cartmel (Bedfordshire), Andy Loe, Jack Oxenham, Jonathan Bolland
Bolton Wanderers v Leicester City - Samuel Barrott (West Riding), Jamie Rhodes, Joseph Goodwin, Paul Roots
Derby County v Manchester City - Aaron Jackson (Liverpool), Anthony Ball, Martyn Fryer, Greg Rollason
Everton v Brighton & H.A. - Thomas Parsons (Manchester), Edward Duckworth, Daniel Bennett, Richard Holmes
Liverpool v Wigan Athletic - James Bell (Sheffield & H.), Richard Abson, Jake Topp, Dale Baines
Preston North End v Bury - Aaron Bannister (West Riding), Matthew Tyers, Jamie O'Connor, James Sheppard
Watford v Ipswich Town - Robert Whitton (Essex), Aurel Onita, Thomas Holden, Tom Danaher

Quarter-Finals

A.F.C. Bournemouth v Manchester City - Lloyd Wood (Essex), Louis Marks, James Vallance, Adam Baker
Bury v Liverpool - Daniel Middleton (Derbyshire), Jack Nield, Adam Burgess, Adam Brown
Leicester City v Watford - Josh Smith (Bedfordshire), Paul Evans, Ashley List, Mark Thomas
West Bromwich Albion v Everton - James Oldham (Derbyshire), Michael D'Aguilar, Andrew Dallison, Robert Hathaway

Semi-Finals

Liverpool v Watford - Ben Toner (Lancashire), Matthew Bristow, Anthony Moore, Leigh Doughty
Manchester City v West Bromwich Albion - Thomas Bramall (South Yorkshire), Christopher Ward, Gareth Mellor, Martin Woods

Final

Manchester City v Liverpool - Darren England (Barnsley, South Yorkshire), Lee Venacombe (Maidstone, Kent), Shaun Hudson (Sunderland, Durham), Richard Hulme (Radstock, Somerset)


(This post was edited by John Treleven on Apr 26, 2019, 3:29 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Dec 14, 2018, 2:10 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 18579
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Managers (1st Round onwards)

A.F.C. Bournemouth - Alan Connell
A.F.C. Sudbury - ???
A.F.C. Telford United - ???
A.F.C. Wimbledon - Mark Robinson
Accrington Stanley - Paul Lodge
Aldershot Town - ???
Altrincham - Paul Fay
Andover Town - ???
Arsenal - Ken Gillard
Aston Villa - David Hughes
Barnet - Dan Senda
Barnsley - Adam Murray
Birmingham City - Steve Spooner
Blackburn Rovers - Billy Barr
Blackpool - John Murphy
Bolton Wanderers - Nicky Spooner
Bradford City - ???
Brentwood Town - ???
Brighton & H.A. - Mark Beard & Mikey Harris
Bristol City - Trevor Challis
Bristol Rovers - Tom Parrinello
Burnley - Tony Philliskirk
Burton Albion - Dave Freeman
Bury - Ryan Kidd
Cambridge United - Jimmy Unwin
Cardiff City - Craig Bellamy
Carlisle United - Darren Edmondson
Charlton Athletic - Sergei Baltacha & Hamza Serrar
Chelsea - Andy Myers
Cheltenham Town - Peter Haynes
Chester - Calum McInytre
Clevedon Town - Micky Bell
Cogenhoe United - Darren Long
Colchester United - Chris Llewellyn
Coventry City - Andy Crabtree
Cray Wanderers - Mark Dacey
Crewe Alexandra - Lee Bell
Crystal Palace - Paddy McCarthy
Derby County - Justin Walker
Doncaster Rovers - Paul Stancliffe
Dulwich Hamlet - ???
Everton - Paul Tait
Exeter City - ???
F.C. Halifax Town - ???
Fleetwood Town - Simon Wiles
Forest Green Rovers - Chris Barker
Fulham - Colin Omogbehin
Gillingham - Ben White
Grantham Town - ???
Grimsby Town - Neil Woods
Guiseley - Dave Currie
Hemel Hempstead Town - Matt Spring
Huddersfield Town - Mark Hudson & Dean Whitehead
Hull City - John Anderson & Terry Boyle
Hullbridge Sports - ???
Ipswich Town - Adem Atay
Kidderminster Harriers - ???
King's Lynn Town - ???
Kings Langley - ???
Leeds United - Mark Jackson
Leicester City - Trevor Peake
Lewes - ???
Leyton Orient - ???
Lincoln City - Tom Shaw
Liverpool - Barry Lewtas
Long Eaton United - ???
Luton Town - Andy Awford
Macclesfield Town - Jim Hall
Maidenhead United - Christian Parker & Ivan Harper
Manchester City - Paul Harsley
Manchester United - Neil Ryan
Mansfield Town - John Dempster
Middlesbrough - Mark Tinkler
Millwall - Larry McAvoy
Milton Keynes Dons - ???
Moneyfields - Grant Cameron
Morecambe - John McMahon
Newcastle United - Dave Watson
Newport County - Byron Anthony
North Shields - Gavin Fell
Northampton Town - John Brady
Norwich City - Paul Williams
Nottingham Forest - Gareth Holmes
Notts County - Craig Gordon
Oldham Athletic - Tony Philliskirk
Oxford United - Leon Blackmore-Such
Peterborough Sports - ???
Peterborough United - Matthew Etherington
Phoenix Sports - ???
Plymouth Argyle - ???
Port Vale - Mick Ede
Portsmouth - Mark Kelly
Preston North End - Nick Harrison
Queen's Park Rangers - Paul Furlong
Reading - David Dodds
Rochdale - Tom Ellis
Rotherham United - Ciaran Toner
Rugby Borough - ???
Salford City - Jamie Russell
Scunthorpe United - Steve Thornber
Sheffield United - Derek Geary
Sheffield Wednesday - Andy Holdsworth
Shrewsbury Town - Alex Ramsay
South Shields - Jamie Williams
Southampton - Paul Hardyman
Southend United - Dave Huzzey
Stevenage - Jorden Gibson
Stoke City - Richard Walker
Sunderland - Mark Atkinson
Sutton Coldfield Town - ???
Sutton United - ???
Swansea City - ???
Swindon Town - David Farrell
Torquay United - ???
Tottenham Hotspur - Matt Wells
Totton & Eling - ???
Tranmere Rovers - ???
Walsall - Kyle Kirby
Watford - Carl Martin
West Bromwich Albion - Michael Scott
West Ham United - Jack Collison & Mark Phillips
Whitehawk - Del Tobias
Wigan Athletic - Gregor Rioch
Wingate & Finchley - ???
Wolverhampton Wanderers - Darren Ryan
Worthing - ???
Yeovil Town - Jamie Harrison


(This post was edited by John Treleven on Mar 6, 2019, 8:54 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Dec 20, 2018, 10:58 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 8696
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Fourth Round

To be played by Saturday 19th January

Draw released Friday 7th December

01 19.00 Thu 10.01.2019 Stoke City (2) v Everton (1) 2-2 AET (2-2) 1-3p 440
(Ethon O'Driscoll-Varian (2) 71 & 90+3; Ellis Simms 3, Mackenzie Hunt 16)
Shoot out (Stoke City went first)
SC - Jennings, Porter (saved), Malone (saved), O'Driscoll-Varian (saved)
E - Hughes, Hunt, Astley

02 19.00 Fri 11.01.2019 Gillingham (3) v Ipswich Town (2) 1-2 369
(Roman Campbell 63; Armando Dobra 43, Kai Brown 87)

03 19.00 Tue 15.01.2019 Derby County (2) v Sheffield United (2) 3-0 att?
(Jason Knight 11, Louie Sibley 43, Tyree Wilson pen 49)

04 17.15 Sat 12.01.2019 Hull City (2) v Wigan Athletic (2) (note 5.15p.m. K.O.) 2-6 397
(Keane Lewis-Potter 50, Robert Guilfoyle 80;
Joe Gelhardt (3, 1 pen) 36, 57 & 89 pen, Charlie Jolley (2) 40 & 69, Divin Baningime 59)

05 19.00 Wed 16.01.2019 Oxford United (3) v A.F.C. Bournemouth (1) (at Oxford City) 0-3 348
(Jake Scrimshaw (3) 37, 60 & 68)

06 19.00 Tue 15.01.2019 Leicester City (1) v Crewe Alexandra (4) 4-0 att?
(Dempsey Arnott-John 31, Shane Flynn 44, Terell Pennant 69, Will Russ 90+2)

07 19.00 Thu 17.01.2019 Arsenal (1) v Tottenham Hotspur (1) (at Boreham Wood) 5-2 AET (2-2) 946
(Ben Cottrell 13, Bukayo Saka (2, 1 pen) 51 pen & 108, Xavier Ameachi 95, Folarin Balogun 102; Armando Shashoua 7, J'Neil Lloyd-Bennett 34)

08 19.00 Fri 18.01.2019 Crystal Palace (1) v Bolton Wanderers (2) 2-4 att?
(Brandon Aveiro pen 20, David Boateng 60; Matthew Argent-Jones 53, Ronan Darcy (2) 66 & 90+4, Carlo Siddick own goal 77)

09 19.00 Thu 17.01.2019 West Bromwich Albion (2) v Queen's Park Rangers (2) 5-1 307
(Jamie Soule (2) 19 & 37, Rayhaan Tulloch (2, 1 pen) 34 pen & 47, Morgan Rogers 90+2; Bunmi Babajide 73)

10 19.00 Mon 21.01.2019 Manchester United (1) v Brighton & Hove Albion (1) (at Leigh Sports Village) 1-3 att?
(Di'Shon Bernard 89; Peter Gwargis pen 6, Ryan Longman 14, Haydon Roberts 55)

11 19.00 Tue 22.01.2019 Preston North End (2) v Norwich City (2) 3-0 620
(Adam O'Reilly 34, Lewis Earl 42, Louis Potts 70)

12 19.00 Mon 21.01.2019 Liverpool (1) v Accrington Stanley (3) (at St. Helens R.L.) 4-0 706
(Rhys Williams 27, Paul Glatzel (3) 45+2, 76 & 87)

13 19.00 Tue 15.01.2019 Aston Villa (2) v Reading (2) 4-1 att?
(Colin Odutayo 13, Jacob Ramsey (2) 18 & 27, Tyreik Weight 88; Shamar Moore 83)

14 19.00 Thu 17.01.2019 Peterborough United (3) v Bury (4) 0-1 614
(Bright Amoateng 27) (Jack Gurney (P.U.) sent off 81)

15 19.00 Thu 17.01.2019 Watford (1) v Southampton (1) (at Wingate & Finchley) 2-1 207
(Ryan Cassidy (2) 22 & 50; Kornelius Hansen pen 35)

16 19.00 Fri 18.01.2019 Manchester City (1) v Nottingham Forest (2) (at Academy Arena) 4-1 663
(Taylor Harwood-Bellis 6, Jaydon Braaf 16, Nabil Touazi (2) 25 & 56; Brennan Johnson pen 84)


(This post was edited by John Treleven on Jan 22, 2019, 8:52 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jan 11, 2019, 8:00 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 4981
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Fourth Round Line-Ups inc. Captains

A.F.C. Bournemouth - Calum Ward, Brooklyn Genesini, Tom Hanfrey, Tom Dinsmore, Brennan Camp(c), Zeno Ibsen-Rossi, Jake Cope, Luke Nippard, Jake Scrimshaw, Christian Saydee, Nathan Moriah-Welsh.
Substitutes - Connor Kurran-Browne, Luke Pardoe, James Oliver, Harvey Bertrand, Tom Parker-Trott(GK) - (substitutes usage not known) (??? for Scrimshaw 77)

Accrington Stanley - Toby Savin, Harry Perritt, Jack Bolton, Kasom Shah(c), Jack Evans, Matty Williams, Lewis Gilboy, Dan Martin, Alex O'Neil, Charlie Ridge, Mitch Nolan.
Substitutes - John-Jo Morris (Ridge 65), Adam Bowe (Nolan 75), Warren Sung, Ryan Graham, Liam Isherwood(GK)

Arsenal - Arthur Okonkwo, Vontae Daley-Campbell, Zak Swanson, Matthew Smith(c), Mark McGuinness, Mazeed Ogingbo, Jordan McEneff, Xavier Amaechi, Folarin Balogun, Bukayo Saka, Ben Cottrell.
Substitutes - James Olayinka (McEneff 46), Joel Lopez (Swanson 89), Trae Coyle (Balogun 113), Sam Greenwood (Amaechi 116), Hubert Graczyk(GK)

Aston Villa - Viljami Sinisalo, Bradley Burton, Charlie McConnachie, Jake Walker(c), Luke Ige, Dominic Revan, Tyreik Wright, Indiana Vassilev, Cameron Archer, Jacob Ramsey, Colin Odutayo.
Substitutes - Charlie Farr, Aaron Pressley, Ethan Patterson, Michael Tait, Akos Onodi(GK) - (substitutes usage not known)

Bolton Wanderers - Callum James, Nathan Whalley, Joe White, Max Broughton, Adam Senior, Sonny Graham, Callum King-Harmes, Luca Connell(c), Eddie Brown, Ronan Darcy, Matthew Argent-Barnes.
Substitutes - Callum Preston, Dermalio Sterling, Brad Holmes, Finley Lockett, Matthew Alexander(GK) - (substitutes usage not known)

Brighton & Hove Albion - Roco Rees, Ayo Tamimowo, Sam Packham, Jack Spong, Kasper Lopata, Haydon Roberts, Ryan Longman(c), Teddy Jenks, Danny Cashman, Peter Gwargis, Stefan Vukoje.
Substitutes - Marc Leonard (Vukoje 67), Cameron Tutt (Packham 81), Ben Wilson (Cashman 87), Lorent Tolaj, George Bentley(GK)

Bury - Mark Edwards-Williams, Aaron Skinner, Jack Hatton, Callum Hulme, Bobby Copping, Saul Shotton, Joe Adams(c), Callum Jones, Sam Allardyce, Bright Amoateng, Femri Seriki.
Substitutes - Aaron Brown (Amoateng 82), Cedric Ondoa (Adams 88), Ben Thompson, Edward Jones, Joe Collins

Crewe Alexandra - Sam Booth, Jack Goodrich, Jakob Priestman, Matthew Fenton, Rio Adebisi(c), Connor Heath, Abdul Djalo, Tyreece Onyeka, Malachi Linton, Joe Robbins, Olaulu Odipe.
Substitutes - Daniel Lokko (Goodrich 65), Ethan Hartshorn (Robbins 78), Nathan Woodthorpe (Heath 80), Oliver Southern, Andrew Walklate(GK)

Crystal Palace - Jacob Russell, Carlo Siddick, Jashaun Chamberlin-Gayle, Malachi Boateng, Will Donkin, Ehioji Oneabhagbe, Pierrick Keutcha, David Boateng, Robert Street, Brandon Aveiro, Tetteh-Quaye Addy.
Substitutes - Josh Ajayi (Street 64), Jude Russell (Donkin 70), David Omilabu (Chamberlin-Gayle 90+1), Bivesh Gurung, Rohan Luthra(GK)

Derby County - Sam French, Callum Minkley(c), Lee Buchanan, Max Bird, Eiran Cashin, Louie Sibley, Kornell McDonald, Connor Dixon, Tyree Wilson, Jason Knight, Morgan Whittaker.
Substitutes - Festy Ebosele (McDonald 77), Jack Stretton (Whittaker 83), Archie Brown, Liam Thompson, Harry Halwax(GK)

Everton - Harry Tyrer, Pawel Zuk, Tom Warren, Joe Anderson, Ryan Astley, Einar Iversen(c), Korede Adedoyin, Bobby Carroll, Ellis Simms, Mackenzie Hunt, Anthony Gordon.
Substitutes - Rhys Hughes (Carroll 44), Barry McKeown (Adedoyin 81), Lewis Dobbin (Gordon 100), Seb Quirk (Iverson 104), Jack Barrett(GK)

Gillingham - Joe Walsh, Miquel Scarlett, George Sheminant, Emmanuel Fernandez, Toby Bancroft, Tommy Lamb, Thomas Bramble, Jude Arthurs, Charles Noyelle, Jimmy Witt, Roman Campbell.
Substitutes - Charlie Blanks (Witt 81), Jay Hards (Sheminant 86), Harry Laing (Lamb 88), Matt Baker, Charlie Walker(GK)

Hull City - Harrison Foulkes, Jake Nicholls, Matty Jacob, Will Taylor, Ben Adamson, Jacob Greaves, Dan Hawkins, Harry Wood, Robert Guilfoyle, Keane Lewis-Potter, Louis Beckett.
Substitutes - Jake Leake (Beckett 73), Callum Smith, Jay Rouse, Macauley Snelgrove, Harvey Cartwright(GK)

Ipswich Town - Toby Egan, Dylan Crowe, Tommy Smith, Ryley Scott, Bailey Clements(c), Luca Vega, Zak Brown, Idris El Mizouni, Kai Brown, Armando Dobra, Thomas Hughes.
Substitutes - Lounes Foudil (Crowe 64), Kian Ronan (Hughes 64), Harley Curtis (Scott 77), Matt Healy, Jake Alley(GK)

Leicester City - Oliver Bosworth, Dennis Gyamfi, Luke Thomas(c), Leon James, Ed Elewa-Ikpakwu, Justen Kranthove, Terell Pennant, Dempsey Arlott-John, Will Russ, Oliver Ewing, Shane Flynn.
Substitutes - Ethan Fitzhugh (Arlott-John 70), Johnson Gyami (Flynn 79), Tom Sams, Oliver Murch, Jakub Stolarczyk(GK)

Liverpool - Vitezslav Jaros, Jack Walls, Yasser Larouci, Rhys Williams, Remi Savage, Leighton Clarkson, Elijah Dixon-Bonner, Luis Longstaff, Paul Glatzel(c), Bobby Duncan, Abdi Sharif.
Substitutes - Jack Bearne (Dixon-Bonner 70), Matteo Ritaccio (Clarkson 84), Fidel O'Rourke (Sharpe 84), Morgan Boyes, Oscar Kelly(GK)

Manchester City - Louie Moulden, Jeremie Frimpong, Eric Garcia(c), Taylor Harwood-Bellis, Nathanael Ogbeta, Taylor Richards, Nabil Touazi, Tommy Doyle, Ben Knight, Felix Nemecha, Jayden Braaf.
Substitutes - Rowan McDonald (Richards 60), D'Margio Wright-Phillips (Touazi 60), Richard Dionkou (Frimpong 70), Henri Ogunby, James Trafford(GK)

Manchester United - James Thompson, Arnau Puigmal, Di'Shon Bernard, James Garner, Brandon Williams(c), Ethan Galbraith, Dylan Levitt, Aliou Traore, Teden Mengi, Dimani Mellor, Mason Greenwood.
Substitutes - Anthony Elanga (Galbraith 56), Largie Ramazani (Puigmal 64), Dion McGhee, Reece Devine, Jacob Carney(GK)

Norwich City - Daniel Barden, Arash Ahmadi, William Hondermarck, Andrew Omobamidele, Louis Lomas(c), Saul Milovanovic, Ethan Vaughan, Zac Dronfield, Adam Idah, Isak Thorvaldsson, Denzelle Olopade.
Substitutes - Tyrese Omotoye (Hondermarch 63), Josh Giurgi (Olopade 80), Matthew Richardson, Anthonius Berkeley, Sam Blair(GK)

Nottingham Forest - Michael Statham, Jayden Richardson, Malique Spooner, Ethan Dekel-Daks, Joshua Barnes, Riley Harbottle(c), Arvin Appiah, Finley Back, William Swann, Brennan Johnson, Alexander Gibson-Hammond.
Substitutes - Luke Boland (Dekel-Daks 71), Sam Greenwood (Richardson 86), Oliver Hammond (Gibson-Hammond 86), Tawanda Mutoti, Nykah Liburd-Hines(GK)

Oxford United - Max Evans, Ryan Crooks, Harry Stampford, Nico Jones, Kyran Lofthouse, Michael Elechi, Aaron McCreadie(c), Leon Chambers-Parillon, Fabio Lopes, Owen James, Slavi Spasov.
Substitutes - Jordan Edwards (Spasov 57), Jack Stevens (Crooks 61), Jack Gardner (Chambers-Parillon 85), Callum Crook, (no 5th sub)

Peterborough United - Will Blackmore, Rio Douglas, Mikkel Fosu, Frazer Garner, Archie Jones, Bradley Rolt, Jack Gurney, Kyle Barker(c), Oli Shackleton, Harry Brooks, Harrison Burrows.
Substitutes - Ricky Jade-Jones (Brooks 46), Flynn Clarke (Rolt 59), Luke Harris (Jones 72), Shaun Ruzdvizo, Josh Allen(GK)

Preston North End - Jimmy Corcoran, Lewis Simmons, Lincoln McFadyen, Jack Baxter, Lewis Earl, Lewis Coulton, Josh Pollard, Adam O'Reilly(c), Louis Potts, Tyrhys Dolan, Ethan Walker.
Substitutes - James Jolly (Walker 55), Darren Brannagan, Tyler Williams, Joe Nolan, James Cottam(GK)

Queen's Park Rangers - Harvey White, Trent Mahorn, Kai Woollard-Innocent, Aaron Drewe, Nathan Carlyle, Joe Gubbins, Dejarhn Grant, Shiloh Remy, Armelindo Mema, Jake Frailing, Marcus Brooks.
Substitutes - Dillon De Silva (Grant 58), Bunmi Babajide (Frailing 70), Jude Boyd (Mahorn 70), Raheem Conte, Tyla Dickinson(GK)

Reading - Jokull Andresson, Jacob Pemberton, Marcel Elva-Fountaine, Connor Lawless, Oli Pendlebury, Josh Hewitt, Roberto Nditi(c), Jack Nolan, Shamar Moore, Michael Olise, Thierry Nevers.
Substitutes - Khalid Simmo (Hewitt 73), Dejan Tetek, Roberto Nditi, Nahum Melvin-Lambert, Claudio Osorio, Myles Roberts(GK)

Sheffield United - Marcus Dewhurst, Tommy Williams, Harry Boyes, Harrison Neal(c), Kyron Gordon, Jean Belehouan, Jake Kelly, George Broadbent, Leonard Gaxhia, Zak Brunt, Sam Ompreon.
Substitutes - Nicksoen Gomis (J.Kelly 46), Reon Potts (Gaxhia 62), Sam Ackroyd (Ompreon 62), Ryan Viggers, Sam Kelly(GK)

Southampton - Jack Bycroft, Oludare Olufunwa, Kameron Ledwidge(c), David Agbontohoma, Caleb Watts, Allan Tchaptchet, Enzo Robise, Alexandre Jankewitz, Christian Norton, Kornelius Hansen, Will Ferry.
Substitutes - Dan Bartlett (Jankewitz 60), Taymar Fleary (Hansen 72), James Morris, Rio Glean, Ollie Wright(GK)

Stoke City - Nathan Broome, Max Murphy, Lewis Macari, Ethan Stanton, Nathan Collins, William Forrester, Patrick Jarrett, Adam Potter, James Jennings, Ethan O'Driscoll-Varian, Abdoulaye Toure.
Substitutes - Daniel Malone (Stanton 46), Soiyir Sanali (Jarrett 57), Kieran Coates (Murphy 66), Reece Jones (Toure 119), Paul Cooper(GK)

Tottenham Hotspur - Joshua Oluwayemi, Jubril Okedina, Dennis Cirkin, Harvey White, Brooklyn Lyons-Foster, Luis Binks, J'Neil Lloyd-Bennett, Armando Shashoua(c), Troy Parrott, Paris Maghoma, Jamie Bowden.
Substitutes - Rayan Clarke (Binks 97), Malachi Walcott (Lyons-Foster 97), Chay Cooper (Shashoua 109), Maurizio Pochettino (Parrott 113) Kacper Kurylowicz(GK)

Watford - Dante Baptiste, George Langston, Ben Tricker, Harry Hudson, Ryan Maclean, Jayden Bennetts, Daniel Phillips, Imaad Sankoh, Emmanuel Adebiyi, Ryan Cassidy(c), Dominic Hutchinson.
Substitutes - James Matthews, Kai Sanders, Jack Burchell, Rio Campbell, James Hoskins(GK) (none used)

West Bromwich Albion - Josh Griffiths, Taylor Gardner-Hickman, Pablo Martinez, Zak Delaney, George Harmon, Tom Solanke, Zak Brown, Finn Azaz, Morgan Rogers, Jamie Soule, Rayhaan Tulloch.
Substitutes - Peter Taylor (Solanke 68), Louie Barry (Azaz 76), Stanley Asomugha (Tulloch 84), Toby King, Ted Cann(GK)

Wigan Athletic - Bobby Jones, Victor Maffeo, Luke Robinson, Emeka Obi, Adam Long, Scott Smith(c), Jensen Weir, Will McGuffie, Charlie Jolley, Joe Gelhardt, Divin Baningime.
Substitutes - Thelo Aasgard (Weir 73), Kyle Joseph (C.Jolley 81), Harry Jolley (Baningime 87), Ryan Galvin, Sam Tickle(GK)


(This post was edited by John Treleven on Apr 26, 2019, 3:27 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jan 11, 2019, 8:03 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 4978
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jan 11, 2019, 8:59 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 4785
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jan 22, 2019, 8:54 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 13021
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Fifth Round

To be played by Saturday 9th February

Draw released Friday 11th January

1 19.00 Fri 08.02.2019 Preston North End (2) v Bury (4) 0-2 1,027
(Bright Amoateng 63, Femi Seriki 65)

2 19.00 Fri 01.02.2019 A.F.C. Bournemouth (1) v Aston Villa (2) 2-0 356
(Jake Scrimshaw (2) 53 & 90+2)
(Jacob Ramsey (A.V.) sent off 3)

3 13.00 Sat 09.02.2019 Arsenal (1) v West Bromwich Albion (2) (at Boreham Wood) 1-2 391
(Bukayo Saka 31; Jamie Soule 7, Finn Azaz 68)

4 19.00 Tue 12.02.2019 Everton (1) v Brighton & Hove Albion (1) 2-0 178
(Michael Collins 11, Ellis Simms 12)

5 19.00 Wed 30.01.2019 Bolton Wanderers (2) v Leicester City (1) 0-3 267
(Sidnei Tavares 32, Dempsey Arlott-John 76, Terrell Pennant 90+4)

6 19.00 Wed 13.02.2019 Liverpool (1) v Wigan Athletic (2) (at Chester) 2-0 576
(Paul Glatzel 5, Bobby Duncan 11)

7 19.00 Thu 31.01.2019 Derby County (2) v Manchester City (1) 1-2 att?
(Tyree Wilson pen 45+2; Taylor Harwood-Bellis 58, Jeremie Frimpong 60)
(Felix Nmecha (M.C.) 55, Eiran Cashin (D.C.) 90+1 and Jason Knight (D.C.) second caution 90+6 all sent off)

8 19.00 Tue 12.02.2019 Watford (1) v Ipswich Town (2) (at Wingate & Finchley) 4-1 260
(Jayden Bennetts (2) 5 & 65, Ryan Cassidy (2, 1 pen) 22 & 26 pen; Thomas Hughes 34)


(This post was edited by John Treleven on Feb 13, 2019, 9:09 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jan 30, 2019, 7:49 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 12231
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Fifth Round Line-Ups inc. Captains

A.F.C. Bournemouth - Calum Ward, Brooklyn Genesini, Tom Hanfrey, Tom Dinsmore, Brennan Camp(c), Harvey Bertrand, Jake Cope, Luke Nippard, Jake Scrimshaw, Christian Saydee, Nathan Moriah-Welsh.
Substitutes - Connor Kurran-Browne (Saydee 7), Luke Pardoe (Kurran-Browne 81), James Oliver (Cope 90+3), Luke Grey, Tom Parker-Trott(GK)

Arsenal - Arthur Okonkwo, Zac Swanson, Matthew Smith(c), Mark McGuinness, Mazeed Ogungbo, Joel Lopez, James Olayinka, Xavier Amaechi, Folarin Balogun, Bukayo Saka, Ben Cottrell.
Substitutes - Tyreece John-Jules (Olayinka 76), Sam Greenwood (Lopez 86), Vontae Daley-Campbell, Trae Coyle, Tom Smith(GK)

Aston Villa - Viljami Sinisalo, Bradley Burton, Charlie McConnachie, Jake Walker(c), Luke Ige, Dominic Revan, Tyreik Wright, Ben Guy, Cameron Archer, Jacob Ramsey, Indiana Vassilev.
Substitutes - Aaron Pressley, Ethan Patterson, Lewis Brunt, Charlie Farr, Akos Onodi(GK) - (substitutes usage not known)

Bolton Wanderers - Callum James, Nathan Whalley, Joe White, Jordan Boon, Adam Senior, Max Broughton, Callum King-Harmes, Sonny Graham, Eddie Brown, Ronan Darcy, Matthew Argent-Barnes.
Substitutes - Brad Holmes (Graham 78), Regan Riley (Whalley 90+3), Callum Preston, Dermalio Sterling, Matthew Alexander(GK)

Brighton & Hove Albion - Roco Rees, Sam Packham, Kasper Lopata, Haydon Roberts, Ayo Tamimowo, Teddy Jenks, Jack Spong, Peter Gwargis, Stefan Vukoje, Ryan Longman(c), Danny Cashman.
Substitutes - Marc Leonard (Vukoje 46), Lorent Tulaj (Jenks 69), Matthew Weaire (Lopata 89), Cameron Tutt, George Bentley(GK)

Bury - Mark Edwards-Williams, Jack Hatton, Edward Jones, Callum Hulme, Sam Allardyce, Saul Shotton, Joe Adams(c), Aaron Skinner, Aaron Brown, Cameron Hill, Femi Seriki.
Substitutes - Bright Amoateng (Brown 59), Callum Jones (Hill 72), Cedric Ondoa, Bobby Copping, Joe Collins

Derby County - Sam French, Kornell McDonald, Lee Buchanan, Max Bird(c), Eiran Cashin, Jordan Brown, Louie Sibley, Connor Dixon, Jack Stretton, Jason Knight, Tyree Wilson.
Substitutes - Liam Delap (Dixon 63), Morgan Whittaker (Stretton 72), Callum Minkley, Liam Thompson, Harry Halwax(GK)

Everton - Harry Tyrer, Elliot Richards, Michael Collins, Joe Anderson, Ryan Astley, Einar Iversen(c), Korede Adedoyin, Bobby Carroll, Ellis Simms, Mackenzie Hunt, Anthony Gordon.
Substitutes - Rhys Hughes (Gordon 50), Tom Warren (Collins (90+1), Seb Quirk, Lewis Dobbin, Jack Barrett(GK)

Ipswich Town - Toby Egan, Dylan Crowe, Tommy Smith, Ryley Scott, Bailey Clements(c), Luca Vega, Lounes Foudil, Idris El Mizouni, Zak Brown, Armando Dobra, Thomas Hughes.
Substitutes - Kai Brown (Foudil 55), Tyreece Simpson (Scott 70), Kian Ronan, Alex Henderson, Jake Alley(GK)

Leicester City - Oliver Bosworth, Dennis Gyamfi, Luke Thomas(c), Ed Elewa-Ikpakwu, Justen Kranthove, Lukas Husek, Terrell Pennant, Oliver Ewing, Will Russ, Sidnei Tavares, Shane Flynn.
Substitutes - Dempsey Arlott-John (Flynn 61), Leon James (Ewing 89), Johnson Gyamfi (Russ 90+5), Ethan Fitzhugh, Jakub Stolarczyk(GK)

Liverpool - Vitezslav Jaros, Jack Walls, Yasser Larouci, Rhys Williams, Morgan Boyes, Leighton Clarkson, Abdi Sharif, Jake Cain, Paul Glatzel(c), Bobby Duncan, Luis Longstaff.
Substitutes - Elijah Dixon-Bonner (Longstaff 79), Jack Bearne (Clarkson 86), Fidel O'Rourke, Remi Savage, Oscar Kelly(GK)

Manchester City - Louie Moulden, Jeremie Frimpong, Eric Garcia(c), Taylor Harwood-Bellis, Nathanael Ogbeta, Rowan McDonald, D'Margio Wright-Phillips, Tommy Doyle, Ben Knight, Felix Nmecha, Jayden Braaf.
Substitutes - Taylor Richards (Braaf 32), Richard Diounkou (Wright-Phllips 46), Adrian Bernabe (Knight 82), Henri Ogunby, James Trafford(GK)

Preston North End - Jimmy Corcoran, Lewis Simmons, Lewis Coulton, Jack Baxter, Lewis Earl, Lincoln McFadyen, Tyrhys Dolan, Adam O'Reilly(c), Louis Potts, Josh Pollard, Ethan Walker.
Substitutes - Jerome Jolly (Pollard 66), Darren Brannigan (Potts 78), Precioux N'Gongo, Brian McManus, James Cottam(GK)

Watford - Dante Baptiste, George Langston, Ben Tricker, Harry Hudson, Ryan Maclean, Emmanuel Adebiyi, Daniel Phillips, Imaad Sankoh, Jayden Bennetts, Ryan Cassidy(c), Sonny Blulo-Everton.
Substitutes - James Matthews, Alkeo Bani, Rio Campbell, Tom Horsewood, James Hoskins(GK) (none used)

West Bromwich Albion - Josh Griffiths, Aksum White, Pablo Martinez, Nathan Ferguson, George Harmon(c), Tom Solanke, Zak Brown, Finn Azaz, Morgan Rogers, Jamie Soule, Rayhaan Tulloch.
Substitutes - Taylor Gardner-Hickman (White 62), Stanley Asomugha (Tulloch 82), Zak Delaney, Peter Taylor, Ted Cann(GK)

Wigan Athletic - Bobby Jones, Victor Maffeo, Luke Robinson, Emeka Obi, Adam Long, Scott Smith(c), Jensen Weir, Will McGuffie, Charlie Jolley, Joe Gelhardt, Divin Baningime.
Substitutes - Kyle Joseph (McGuffie 60), Mitchell Culshaw (Smith 71), James Berry (Robinson 71), Harry Jolley, Sam Tickle(GK)


(This post was edited by John Treleven on Feb 14, 2019, 12:58 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jan 30, 2019, 10:05 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 12178
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jan 31, 2019, 9:54 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 11933
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Feb 1, 2019, 11:29 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 11627
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Feb 13, 2019, 9:10 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 9212
Post deleted by John Treleven or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Feb 21, 2019, 11:02 AM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 3830
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Quarter-Finals, Semi-Finals and Final

Draws released Friday 1st February

Quarter-Finals to be played by Saturday 2nd March
Semi-Finals (now one legged) to be played by Saturday 23rd March
Final (now one legged) T.B.A.

Quarter-Finals

1 19.00 Wed 27.02.2019 Leicester City (1) v Watford (1) 1-2 AET (1-1) 716
(Harry Hudson o.g. 86; Ryan Cassidy (2, 1 pen) pen 12 & 100)

2 19.00 Tue 26.02.2019 West Bromwich Albion (2) v Everton (1) 4-3 613
(Rayhaan Tulloch 36, Tom Solanke 48, Morgan Rogers 76, Taylor Gardner-Hickman 79; Bobby Carroll 7, Korede Adedoyin 20, Ellis Simms 52)
(Mackenzie Hunt (E) s/off 81)

3 19.00 Tue 26.02.2019 A.F.C. Bournemouth (1) v Manchester City (1) 1-4 1,180
(Nathan Moriah-Welsh 18; Felix Nmecha 8, Eric Garcia 38, Fisayo Dele-Bashiru 63, Ben Knight 78)

4 19.00 Wed 06.03.2019 Bury (4) v Liverpool (1) 1-5 765
(Joe Adams 66; Paul Glatzel (2) 16 & 58, Jake Cain 44, Rhys Williams 72, Bobby Duncan 85)

Semi-Finals

1 19.00 Mon 01.04.2019 Manchester City (1) v West Bromwich Albion (2) at Academy Arena 4-2 1,703
(Ben Knight (2) 8 & 78, Tommy Doyle 53, Felix Nmecha 88; Jamie Soule 34, Rayhaan Tulloch 86)

2 12.00 Sun 17.03.2019 Liverpool (1) v Watford (1) 2-1 1,279
(Paul Glatzel (2) 9 & 24; Ryan Cassidy 79)

Final (NOT at a neutral venue)

Manchester City (1) v Liverpool (1)


(This post was edited by John Treleven on Apr 1, 2019, 9:34 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Feb 26, 2019, 7:58 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 3334
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2018-19

Quarter-Finals Line-Ups inc. Captains

A.F.C. Bournemouth - Calum Ward, Brooklyn Genesini, Tom Hanfrey, Tom Dinsmore, Brennan Camp(c), Zeno Ibsen-Rossi, Jake Cope, Luke Nippard, Jake Scrimshaw, Connor Kurran-Browne, Nathan Moriah-Welsh.
Substitutes - James Oliver (Hanfrey 46), Luke Pardoe (Kurran-Browne 65), Euan Pollock (Nippard 75), Harvey Bertrand, Cameron Plain(GK)

Bury - James Holden, Femi Seriki, Jack Hatton, Bobby Copping, Sam Allardyce, Saul Shotton, Joe Adams(c), Aaron Skinner, Bright Amoateng, Callum Hulme, Callum Jones.
Substitutes - Edward Jones (Shotton 61), Cameron Hill (C.Jones 65), Aaron Brown (Seriki 78), Cedric Ondoa, Mark Edwards-Williams(GK)

Everton - Harry Tyrer, Elliot Richards, Michael Collins, Joe Anderson, Ryan Astley, Einar Iversen(c), Korede Adedoyin, Bobby Carroll, Ellis Simms, Mackenzie Hunt, Anthony Gordon.
Substitutes - Lewis Dobbin (Adedoyin 83), Tom Warren (Richards 85), Rhys Hughes (Carroll 89), Seb Quirk, Jack Barrett(GK)

Leicester City - Oliver Bosworth, Ed Elewa-Ikpakwu, Luke Thomas(c), Leon James, Justen Kranthove, Lukas Husek, Terrell Pennant, Oliver Ewing, Will Russ, Sidnei Tavares, Dempsey Arlott-John.
Substitutes - Ethan Fitzhugh (James 64), Harrison Myring (Russ 83), Johnson Gyamfi (Ewing 110), Tom Sams, Jakub Stolarczyk(GK)

Liverpool - Vitezslav Jaros, Jack Walls, Yasser Larouci, Rhys Williams, Morgan Boyes, Leighton Clarkson, Abdi Sharif, Jake Cain, Paul Glatzel(c), Bobby Duncan, Elijah Dixon-Bonner.
Substitutes - Edvard Tagseth (Dixon-Bonner 78), Neco Williams (Cain 78), Fidel O'Rourke (Duncan 86), Matteo Ritaccio, Oscar Kelly(GK)

Manchester City - Louie Moulden, Jeremie Frimpong, Eric Garcia(c), Taylor Harwood-Bellis, Rowan McDonald, Tommy Doyle, Ben Knight, Fisayo Dele-Bashiru, Taylor Richards, Felix Nmecha, Adrian Bernabe.
Substitutes - Nabil Touazi (Dele-Bashiru 69), Richard Diounkou (Garcia 79), Yeboah Amankwah (Knight 79), Henri Ogunby, Gavin Buzunu(GK)

Watford - Dante Baptiste, George Langston, Ben Tricker, Harry Hudson, Ryan Maclean, Emmanuel Adebiyi, Daniel Phillips, Imaad Sankoh, Jayden Bennetts, Ryan Cassidy(c), Sonny Blulo-Everton.
Substitutes - Tom Horsewood (Sankoh 82), Alkeo Bani (Phillips 91), Rio Campbell (Adebiyi 111), Ryan Suckling (Maclean 117), James Hoskins(GK)

West Bromwich Albion - Josh Griffiths, Aksum White, Pablo Martinez, Nathan Ferguson, George Harmon(c), Tom Solanke, Zak Brown, Finn Azaz, Morgan Rogers, Jamie Soule, Rayhaan Tulloch.
Substitutes - Taylor Gardner-Hickman (Harmon 68), Stanley Asomugha, Louie Barry, Peter Taylor, Ted Cann(GK)


(This post was edited by John Treleven on Mar 6, 2019, 8:52 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Feb 26, 2019, 9:05 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 3297
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

2 19.00 Tue 26.02.2019 West Bromwich Albion (2) v Everton (1) 4-3 613
(Rayhaan Tulloch 36, Tom Solanke 48, Morgan Rogers 76, Taylor Gardner-Hickman 79; Bobby Carroll 7, Korede Adedoyin 20, Elis Simms 52)
(Mackenzie Hunt (E) s/off 81)

West Bromwich Albion - Josh Griffiths, Aksum White, Pablo Martinez, Nathan Ferguson, George Harmon(c), Tom Solanke, Zak Brown, Finn Azaz, Morgan Rogers, Jamie Soule, Rayhaan Tulloch.
Substitutes - Taylor Gardner-Hickman (Harmon 68), Stanley Asomugha, Louie Barry, Peter Taylor, Ted Cann(GK)

Everton - Harry Tyrer, Elliot Richards, Michael Collins, Joe Anderson, Ryan Astley, Einar Iversen(c), Korede Adedoyin, Bobby Carroll, Ellis Simms, Mackenzie Hunt, Anthony Gordon.
Substitutes - Lewis Dobbin (Adedoyin 83), Tom Warren (Richards 85), Rhys Hughes (Carroll 89), Seb Quirk, Jack Barrett(GK)

3 19.00 Tue 26.02.2019 A.F.C. Bournemouth (1) v Manchester City (1) 1-4 1,180
(Nathan Moriah-Welsh 18; Felix Nmecha 8, Eric Garcia 38, Fisayo Dele-Bashiru 63, Ben Knight 78)

A.F.C. Bournemouth - Calum Ward, Brooklyn Genesini, Tom Hanfrey, Tom Dinsmore, Brennan Camp(c), Zeno Ibsen-Rossi, Jake Cope, Luke Nippard, Jake Scrimshaw, Connor Kurran-Browne, Nathan Moriah-Welsh.
Substitutes - James Oliver (Hanfrey 46), Luke Pardoe (Kurran-Browne 65), Euan Pollock (Nippard 75), Harvey Bertrand, Cameron Plain(GK)

Manchester City - Louie Moulden, Jeremie Frimpong, Eric Garcia(c), Taylor Harwood-Bellis, Rowan McDonald, Tommy Doyle, Ben Knight, Fisayo Dele-Bashiru, Taylor Richards, Felix Nmecha, Adrian Bernabe.
Substitutes - Nabil Touazi (Dele-Bashiru 69), Richard Diounkou (Garcia 79), Yeboah Amankwah (Knight 79), Henri Ogunby, Gavin Buzunu(GK)


(This post was edited by John Treleven on Feb 27, 2019, 8:55 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Feb 27, 2019, 9:51 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 3074
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

1 19.00 Wed 27.02.2019 Leicester City (1) v Watford (1) 1-2 AET (1-1) 716
(Harry Hudson o.g. 86; Ryan Cassidy (2, 1 pen) pen 12 & 100)

Leicester City - Oliver Bosworth, Ed Elewa-Ikpakwu, Luke Thomas(c), Leon James, Justen Kranthove, Lukas Husek, Terrell Pennant, Oliver Ewing, Will Russ, Sidnei Tavares, Dempsey Arlott-John.
Substitutes - Ethan Fitzhugh (James 64), Harrison Myring (Russ 83), Johnson Gyamfi (Ewing 110), Tom Sams, Jakub Stolarczyk(GK)

Watford - Dante Baptiste, George Langston, Ben Tricker, Harry Hudson, Ryan Maclean, Emmanuel Adebiyi, Daniel Phillips, Imaad Sankoh, Jayden Bennetts, Ryan Cassidy(c), Sonny Blulo-Everton.
Substitutes - Tom Horsewood (Sankoh 82), Alkeo Bani (Phillips 91), Rio Campbell (Adebiyi 111), Ryan Suckling (Maclean 117), James Hoskins(GK)


(This post was edited by John Treleven on Feb 28, 2019, 6:49 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Mar 6, 2019, 8:59 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 2614
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Quarter-Final

4 19.00 Wed 06.03.2019 Bury (4) v Liverpool (1) 1-5 765
(Joe Adams 66; Paul Glatzel (2) 16 & 58, Jake Cain 44, Rhys Williams 72, Bobby Duncan 85)

Bury - James Holden, Femi Seriki, Jack Hatton, Bobby Copping, Sam Allardyce, Saul Shotton, Joe Adams(c), Aaron Skinner, Bright Amoateng, Callum Hulme, Callum Jones.
Substitutes - Edward Jones (Shotton 61), Cameron Hill (C.Jones 65), Aaron Brown (Seriki 78), Cedric Ondoa, Mark Edwards-Williams(GK)

Liverpool - Vitezslav Jaros, Jack Walls, Yasser Larouci, Rhys Williams, Morgan Boyes, Leighton Clarkson, Abdi Sharif, Jake Cain, Paul Glatzel(c), Bobby Duncan, Elijah Dixon-Bonner.
Substitutes - Edvard Tagseth (Dixon-Bonner 78), Neco Williams (Cain 78), Fidel O'Rourke (Duncan 86), Matteo Ritaccio, Oscar Kelly(GK)


(This post was edited by John Treleven on Mar 19, 2019, 12:33 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Mar 19, 2019, 12:32 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 2016
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Semi-Final (one legged)

2 12.00 Sun 17.03.2019 Liverpool (1) v Watford (1) 2-1 1,279
(Paul Glatzel (2) 9 & 24; Ryan Cassidy 79)

Liverpool - Luca Ashby-Hammond, Neco Williams, Yasser Larouci, Rhys Williams, Morgan Boyes, Leighton Clarkson, Abdi Sharif, Jake Cain, Paul Glatzel(c), Bobby Duncan, Elijah Dixon-Bonner.
Substitutes - Luis Longstaff (Dixon-Bonner 70), Fidel O'Rourke, Matteo Ritaccio, Jack Walls, Oscar Kelly(GK)

Watford - Dante Baptiste, George Langston, Ryan Maclean, Imaad Sankoh, Ben Tricker, Harry Hudson, Daniel Phillips, Jayden Bennetts, Ryan Cassidy(c), Sonny Blulo-Everton, Emmanuel Adebiyi.
Substitutes - Courtney Watson (Sankoh 68), Rio Campbell (Adebiyi 82), Alkeo Bani, Michael Mullins, James Hoskins(GK)


(This post was edited by John Treleven on Apr 1, 2019, 9:36 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Apr 1, 2019, 9:35 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 1561
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Semi-Final (one legged)

1 19.00 Mon 01.04.2019 Manchester City (1) v West Bromwich Albion (2) at Academy Arena 4-2 1,703
(Ben Knight (2) 8 & 78, Tommy Doyle 53, Felix Nmecha 88; Jamie Soule 34, Rayhaan Tulloch 86)

Manchester City - Louie Moulden, Richard Diounkou, Eric Garcia(c), Taylor Harwood-Bellis, Jeremie Frimpong, Rowan McDonald, Ben Knight, Tommy Doyle, Nabil Touazi, Felix Nmecha, Adrian Bernabe.
Substitutes - Fisayo Dele-Bashiru (McDonald 72), Henri Ogunby (Knight 85), Nathaniel Ogbeta (Bernabe 89), Taylor Richards, Gavin Buzunu(GK)

West Bromwich Albion - Josh Griffiths, Aksum White, George Harmon(c), Tom Solanke, Nathan Ferguson, Pablo Martinez, Morgan Rogers, Zak Brown, Jamie Soule, Finn Azaz, Rayhaan Tulloch.
Substitutes - Stanley Asomugha (Brown 46), Peter Taylor (White 82), Louie Barry (Soule 89), Taylor Gardner-Hickman, Ted Cann(GK)

Final (one legged, NOT at a neutral venue)

Manchester City (1) v Liverpool (1)


(This post was edited by John Treleven on Apr 26, 2019, 3:35 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Apr 26, 2019, 3:19 PM

Posts: 17127
Location: Jersey
Team(s):


Views: 1077
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2018-19 or Reply Privately

Final (one legged)

1 19.45 Thu 25.04.2019 Manchester City (1) v Liverpool (1) at Academy Arena 1-1 AET (1-1) 3-5p 3,878 (Nabil Touazi 45+1; Bobby Duncan 86)

Shoot-out (Liverpool went first)
L - N.Williams, Dixon-Bonner, Sharif, Bearne, Glatzel
MC - Nmecha, Palmer (hit bar), Doyle, Dele-Bashiru (5th not taken)

Manchester City - Louie Moulden, Richard Diounkou, Eric Garcia(c), Taylor Harwood-Bellis, Jeremie Frimpong, Rowan McDonald, Ben Knight, Tommy Doyle, Nabil Touazi, Felix Nmecha, Adrian Bernabe.
Substitutes - Fisayo Dele-Bashiru (Garcia 59), Nathaniel Ogbeta (Knight 90+5), Cole Palmer (Bernabe 107), Henri Ogunby (Henwood-Bellis 116), Gavin Buzunu(GK)

Liverpool - Vitezslav Jaros, Neco Williams, Yasser Larouci, Rhys Williams, Morgan Boyes, Leighton Clarkson, Abdi Sharif, Jake Cain, Paul Glatzel(c), Bobby Duncan, Elijah Dixon-Bonner.
Substitutes - Luis Longstaff (Clarkson 78), Jack Bearne (Cain 101), Fidel O'Rourke, Remi Savage, Oscar Kelly(GK)

Managers - Barry Lewtas (L) & Gareth Taylor (MC)

Officials - Darren England (Barnsley, South Yorkshire), Lee Venamore (Maidstone, Kent), Shaun Hudson (Sunderland, Durham), Richard Hulme (Radstock, Somerset)


(This post was edited by John Treleven on Apr 26, 2019, 3:34 PM)