Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Pre Season Friendlies:
Tuesday 13/07/10

 



Moorsider
First Team Star


Jul 11, 2010, 5:09 PM

Posts: 2115
Location: Boroughbridge N Yorks
Team(s): Kirkbymoorside (Wearside League)

Post #1 of 1 (2209 views)
Shortcut
     Tuesday 13/07/10   or Reply Privately

AFC Kempston Rovers v Bedford Town
Almere City v Hartlepool United (Almere City formerly known as FC Omniworld - Dutch Jupiler League)
Almondsbury Town v Aldershot Town (7.30)
Alton Town v Salisbury City
Alvechurch V Bromsgrove Rovers (7.30)
Ambergate v South Wingfield (6.30 @ Charles Hill playing fields)
Appleby Frodingham v Bridlington Town (7.45)
Armthorpe Welfare v Matlock Town (7.30)
Ashton Athletic v Ramsbottom Utd
Aveley v Ebbsfleet United
Bamber Bridge v Preston North End XI (7.00)
Barkingside v Canning Town (7.45 @ Debden Sports)
Beaconsfield SYCOB v Hayes and Yeading Utd (7.30 @ The Warren, Ex-Yeading FC ground)
Bedfont Sports v Chertsey Town
Biddulph Victoria v Stafford Rangers (7.45)
Birmingham City V Shrewsbury Town (10am @ Wast Hills, Behind Closed Doors)
Blyth Spartans v Greenock Morton (7.30)
Bookham v Chichester City (7.00 @ Dorking Rd Bookham)
Boston Town v Swineshead (7.45)
Brackley Town v Rushden & Diamonds (7.30)
Brantham Athletic v AFC Sudbury
Brechin City v Cowdenbeath
Brockenhurst v Bashley
Bromley v Dagenham & Redbridge (7.45)
Buckley Town v Llanrwst
Burton PW v Irchester Utd
Calne Town v Chippenham Town (7.30 - Fred Rutty Cup)
Cammell Laird v Tranmere Rovers XI (7.00)
Chadderton v Leigh Genesis (7.45)
Chesham United v Wycombe Wanderers
Cirencester Town v Cheltenham Town
Clitheroe v Accrington Stanley (7.45)
Coalville Town v Ilkeston Town (7.30)
Corby Town v Stevenage Borough
Coton Green V Chelmsley Town (7.00 @ Shuttington & Alvecote Parish Hall, Main Road, B79 0DP)
Crawley Town v Crystal Palace XI
Crusaders v Macclesfield Town (7.30)
Darlington Railway Athletic v West Auckland Town (7.30)
Dartford v Gillingham
Daventry United v Massey Ferguson
Didcot Town v Oxford Utd
Dorking Wanderers v Leatherhead (7.15)
Dulwich Hamlet v Redhill (7.30 @ Goals, Copers Cope Road, New Beckenham)
Dumbarton v Partick Thistle
Durham City v Whitley Bay
Eastbourne Town v Eastbourne Borough (Closed doors)
East Fife v Dunfermline Athletic
Eccleshill United v Thackley (7.30)
Egham Town v Tooting & Mitcham United
Falkirk U19 v Ayr United U19
Falmouth Town v Truro City
Farnborough North End v Badshot Lea (7.30)
Forfar Athletic v Raith Rovers
Frickley Athletic v Grimsby Town (7.30)
Frome Town v Forest Green Rovers
Gap Connahs Quay v Connahs Quay Town
Gorleston v Leiston
Guiseley v Middlesbrough XI (7.30)
Hallam v Sheffield Wed XI (7.45)
Halstead Town v Braintree Town
Havant & Waterlooville v Southampton (7.45)
Harrogate Town v Scunthorpe Utd XI (7.30)
Haywards Heath Town v Horley Town (7.30)
Hebburn Town v West Allotment Celtic (7.30)
Hemsworth MW v Parkgate (7.45)
Hereford Utd v Swansea City (7.30)
Heswall v Tranmere Rovers XI
Holbrook St Michaels v Leabrooks Corner (6.30 @ Charles Hill playing fields)
Holyport v Slough Town
Horndean v Horndean Utd
Jarrow Roofing v Ryton (7.30)
Kempston Rovers v Bedford Town (7.45)
Kettering Town v Northampton Town
King's Lynn Town v Norwich City XI
Leamington Town v Tamworth (7.45)
Leeds Carnegie v York City U18 (6.30 @ Headingley Campus)
Lichfield City v Coventry Copsewood (7.00)
Maidenhead United v AFC Wimbledon
Mangotsfield Utd v Roman Glass
Marske United v Bishop Auckland (7:30)
MFK Ruzomberok v Leeds United
Mickleover Sports v Burton Albion
Mildenhall Town v Diss Town
Moneyfields v US Portsmouth (7.30)
Montrose v Livingston
Mossley Hill Athletic v Runcorn Linnets (7.30)
Munster XI v Sunderland (Limerick)
Nantwich Town v Port Vale (7.00)
Newmarket Town v Cambridge City (7.45)
Northampton Spencer v Banbury Utd
North Shields v Dunston UTS (7.30)
Pelsall Villa v Chasetown (7.45)
Pinxton v Askern Villa (7.30)
Queen of the South v Hibernian
Radcliffe Borough v Bury (7.30)
RAF Odiham v Hartley Wintney (7.30)
Romsey Town v Gosport Borough
Rossington Main v Buxton (7.45)
Sandhurst Town v Fleet Spurs (Venue TBC - not at Bottom Meadow)
Solihull Moors v Kidderminster Harriers (7.45)
South Shields v Ryhope CW (7.30)
Staveley MW v Rainworth MW (7.45)
Stenhousmuir v Berwick Rangers
Stocksbridge Park Steels v Sheffield Wednesday XI (7.45)
Street v Weston S-M (7.30)
Sutton Town v Sheffield FC (7.45)
Tadcaster Albion v Ossett Town (7.45)
Teversal v Dinnington Town (7.45)
Thurrock v Barnet (7.30)
Turriff United v Peterhead
Vauxhall Motors v Wrexham
Welling United v Charlton Athletic (7.45)
Wellingborough Town v Corby Town
West Kirby v St Helens Town
Whitehawk v Brighton & Hove Albion (7.45 @ Woodside Road, Worthing FC)
Windscale v Millom (6.30)
Witton Albion v Eastwood Town (7.30)
Wootton Bassett Town v Swindon Town XI (7.30)
Workington v Carlisle United (7.30)

(This post was edited by Jamesie on Jul 13, 2010, 7:07 PM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3