Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Pre Season Friendlies:
Saturday 22nd July 2017

 



Hoofhearted
Youth Team Star

Jul 22, 2017, 12:46 PM

Posts: 293
Location:
Team(s): Spartans

Post #1 of 1 (2984 views)
Shortcut
Saturday 22nd July 2017 Quote | Reply or Reply Privately

Aberfan v Newport City
Abertillery Excelsiors v Tredegar Town (Abertillery 3G, 12.30pm)
Aberystwyth Town v Haverfordwest County (2.30pm)
Accrington Stanley v Oldham Athletic (3pm)
AFC Blackpool v Liversedge (3pm)
AFC Hayes v Uxbridge FC (3pm)
AFC Portchester v Arundel FC 11am & 1pm (Double Header)
AFC Rushden & Diamonds v St Ives Town FC (3pm)
AFC Telford United v Hereford FC (3pm)
Alfreton Town v Burnley XI (3pm) (Nicky Law and Russ O Neil testimonial)
Airbus UK Broughton FC v Connahs Quay Nomads (2.30pm)
Aldershot Town vs Wycombe Wanderers (3pm)
Alnwick Town v Delavel (1.30pm)
Alsager Town FC v Chasetown (3pm)
Amesbury Town FC v Wallingford Town FC (Cancelled)
Andover Town v Basingstoke Town (3pm)
Arlesey Town v Hanworth Villa FC (3pm)
Arras v Maidstone United FC (5:00pm)
Ascot United v AC London (@Bisham Abbey AC London can't raise side)
Ashford United v Eastbourne Town (3pm)
Ashton & Backwell Utd v Mangotsfield United (3pm)
Ashton United v Tranmere Rovers (3pm) - CANCELLED
Atherton Collieries v Warrington Town
Atherton Town F.C. v Altrincham FC (3pm)
Banbridge Town v Glenavon FC (1.30pm)
Banbury United v Chippenham Town (3pm)
Barmouth v Caersws (2.30pm)
Barnet v Hemel Hempstead Town (11.0am)
Barnet FC v Millwall (3pm)
Barnsley v Huddersfield Town (3pm)
Barrow AFC v Nottingham Forest U/23 (3pm)
Bashley FC v Winchester City (3pm)
Bearsted v Cray Wanderers (3pm)
Beckenham Town FC v Dorking Wanderers (3pm)
Bedfont Sports v Aylesbury (3pm)
Bedworth United v Stratford Town (3pm)
Berkhamsted FC v Hayes & Yeading United (3pm)
Bibury AFC v New College Academy Swindon (3pm)
Bideford AFC v Cardiff City U/23 (2pm)
Bishop Sutton AFC v Afan Lido FC
Black Stones v Eynesbury Rovers (2pm)
Blaenau Ffestiniog Amateurs v Nantlle Vale
Blidworth Welfare v Clipstone F.C. (3pm)
Blyth Spartans AFC v Middlesborough (3pm)
Boreham Wood v Luton Town (3pm)
Boston Town FC v Spalding United FC (3pm)
Boston United FC v Grimsby Town (3pm)
Bournemouth Electric FC v Hedge End Rangers FC
Bowers & Pitsea v Hertford Town (CANCELLED)
Bow Street v Y Felinheli (1pm)
Bracknell Town v Basingstoke Town FC (3pm)
Bradford City FC v Sunderland AFC (3pm)
Braintree Town FC v Colchester United (3pm)
Brentford v Southampton (3pm)
Bridon Ropes FC v Margate FC U/21 (3pm)
Bridport v Weymouth (3pm)
Brimscombe & Thrupp FC v Bradford Town FC (Cancelled)
Brimsdown FC v Stansted FC
Brislington FC v Cullompton Rangers FC
Bristol Telephones v Odd Down (Bath) at 3pm
Brixham v Plymstock United (2pm)
Brockenhurst FC Deve Squad v Hamworthy Rec Reserves (3pm)
Bury Town FC v Leiston (3pm)
Buxton FC v Glossop North End AFC (3pm) ( High Peak Cup )
Cadoxton Barry v Perthcelyn (Llanrumney Fields, 2.30pm)
Caerphilly Town v Carnetown
Caldicot Town v Roman Glass St George
Camberley Tn v Binfield (3pm)
Carnoustie Panmure v Huntly FC (2.30pm)
Cefn Druids v Congleton Town FC (2.30pm)
Chalfont St Peter v Edgware Town (3pm) (At Brunel )
Chalvey (WMC) Sports v Wokingham & Emmbrook
Chatham Town v Erith & Belvedere (3pm)
Chester FC v Walsall (3pm)
Chertsey Town v Marlow
Cheshunt v Stevenage FC XI - CANCELLED
Chipping Sodbury v Wantage Town (2pm)
Cirencester Town FC v Cheltenham Town U23s
Clapton FC v Barnet FC Academy
Clevedon Town AFC v Bath City FC
Colden Common v Totton & Eling
Colliers Wood United FC v Oxford City Nomads FC (3pm)
Colne FC v Blackburn Rovers XI (3pm) OFF following Police advise. Now playing Ashton United @ Hurst Cross...but worth checking.
Concord Rangers v Margate FC (3pm)
Conwy Borough v Holywell Town (2.30pm)
Cowes Sports v QK Southampton FC (3pm)
Cookham Dean v Burnham
Craigroyston FC v Arthurlie (2.30pm)
Crawley Down Gatwick v Tunbridge Wells (3pm)
Crawley Town v Brighton & Hove Albion (3pm)
Crediton United v Heywood St James (3pm) - CANCELLED
Crook Town AFC v Darlington XI (3pm)
Croston Sports v Lostock St Gerards Reserves (3pm)
Crowborough Athletic v East Grinstead Town (3:45pm)
(at Uckfield Community Technology College, Downsview Crescent, Uckfield, East Sussex TN22 3DJ)
Croydon v Corinthian-Casuals (3:00pm)
(at Lanfranc School)
Cumbernauld Colts v Stranraer FC (11am)
Curzon Ashton FC v Huddersfield Town U/23 (3pm)
Cwm Welfare v Ely Rangers (11.15am, Cowbridge 3G)
Dagenham & Redbridge FC v West Ham United XI (3pm)
Daisy Hill FC v Chorley U/21 FC (3pm)
Dalbeattie Star FC v Beith Juniors (2pm)
Dartford FC v Cambridge United (3pm)
Deeping Rangers FC v Peterborough United (3pm)
Devizes Town v Melksham Town (3pm)
Droylsden FC v Rochdale XI
Dundee North End JFC v Deveronvale FC (2pm)
Dunstable Town v Hendon (3pm)
Durham City v Newcastle Benfield (2pm @ Willington AFC)
Eagley v Tempest United (3pm)
Easington Sports v Brackley Town Saints
East Grinstead v Merstham FC (3pm)
East Preston v Southall (3pm)
Eastleigh FC v Newport County (3pm) (NOW CANCELLED)
Eaton Socon v Bedford Town FC (3pm)
Ebbsfleet United v Southend United (3pm)
Eccleshill United v Farsley Celtic FC (3pm)
Ely City Reserves v Cambridge City Reserves (3pm)
Enfield 1893 v Bowers & Pitsea FC (3pm)
Eversley & California v Godalming & Farncombe (3pm)
Fairford Town FC v Oxford United Delv (3pm - free admission)
Fakenham Town FC v Yaxley FC (3pm)
Farsley Celtic v Bradford Park Avenue FC (3pm)
Faversham Town U/21 v Faversham Strike Force FC (2pm)
FC Broxborne Borough v FC Hamlets (3pm)
FC Elmstead v Club Langley (2:45pm)
(at Coney Hall Recreation Ground)
FC Halifax Town v Carlisle United (3pm)
Fleetlands v Alresford Town FC
Fleet Town FC v Didcot Town FC (3pm)
Fleetwood Town v Bolton Wanderers (3pm)
Foley FC v Barnton FC (3pm)
Folkestone Invicta v Dover Athletic FC (3pm)
Forest Green Rovers v Bristol Rovers (3pm)
Forgeside v Cwmcarn Athletic (3pm)
Frome Town v Yeovil Town FC (3pm)
Gala Fairydean v Lochar Thistle
Gala Wilton FC v Kington Town AFC (3pm)
Garden Village v Seven Sisters
Garstang v Wyre Villa (2pm0
Gateshead FC v Newcastle United XI (3pm)
Glastonbury Town v Oldland Abbotonians (3pm)
Glebe v Leatherhead (3pm)
Gloucester City v Newport County (at Evesham, 3pm)
Goodwick United v Llanelli Town (2.30pm)
Grantham Town v York City (3pm)
Greenwich Borough FC v Leyton Orient (3pm)
Gresley FC v Grantham Town FC (3pm)
Guisborough Town v Whitby Town (3pm - M Skinner Memorial Trophy)
Guiseley AFC v Doncaster Rovers (3pm)
Hadley v Northwood
Hailsham Town v Badshot Lea
Hall Road Rangers v Armthorpe Welfare FC (3pm)
Halstead Town v Witham Town (3pm)
Hampton & Richmond Borough FC v Leyton Orient (3pm) (NOW CANCELLED)
Hamworthy Utd v New Milton Town (3pm)
Hanley Town FC vs Whitchurch Alport FC (3pm)
Harbertonford v Totnes & Dartington (2.30pm)
Hardwicke v Stroud Harriers FC (3pm)
Harefield United v Epsom Athletic (3pm) (@ Brunel University)
Haringey Borough v Royston Town FC
Harrowby United v Kettering Town FC U/21
Harton & Westoe v AFC Newbiggin
Hastings United v Kingstonian FC (3pm)
Havant & Waterlooville v Sutton United (3pm)
Hawick Royal Albert v Dunbar United FC (3pm)
Hawkinge v Welling Town (3pm)
Hednesford Town v Mansfield Town XI (3pm)
Hedon Rangers v Harworth Colliery FC (2pm)
Henbury Old Boys v Bishops Cleeve FC (3pm)
Hertford Town v Kings Langley (3pm)
Highmoor IBIS v Fleet Spurs (12.30pm - Scours Lane)
Holmans v Illogan RBL (4pm)
Holmesdale v Sevenoaks Town
Holyhead Hotspurs v Brickfield Rangers (12.30pm)
Holyhead Hotspurs Res v Brickfield Rangers Res (3pm)
Horncastle Town v Hucknall Town FC (3pm)
Horndean v Bognor Regis Town FC (3pm)
Horsham YMCA v Guildford City FC (3pm)
Ilfracombe Town v Witheridge
Ipswich Wanderers v Bury Town
K Sports v Rochester United (1pm)
Kent Football United v Deal Town
Kettering Town v Northampton Town (3pm) Maunsell Cup Final
Kidderminster Harriers FC v Burnley
Kidlington v Flackwell Heath
Kinmel Bay Sports v Llandudno Albion (2.30pm)
Kings Hill v Sutton Athletic
Kintbury Rangers v AFC Aldermaston (1.30pm)
Kintbury Rangers Res v Lambourn Sports (4pm)
Kirkley & Pakefield Reserves v Leiston Reserves FC (3pm)
Lancing v South Park (3pm)
Launceston v Elburton Villa
Laverstock & Ford v Lymington Town
Leamington FC v Birmingham City U/23 (3pm)
Leeds City 1st v Leeds Modernians FC (1pm)
Leek CSOB v Kidsgrove Athletic (2pm)
Leek Town v Gainsborough Trinity FC (3pm)
Leicester Road FC v Coventry United (3pm)
Leighton Town v AFC Dunstable
Leverstock Green v Barton Rovers (3pm)
Leverstock Green FC v London Colney (3pm) CANCELLED
Lewes FC v Chelsea Development Squad (3pm)
Leyland United v Lostock St Gerards (3pm)
Limavady United v Coleraine FC (3pm)
Lingfield FC v Hassocks FC (3pm)
Liskeard Athletic v Bodmin Town (1.30pm)
Little Common Albion v Rusthall (1:30pm)
Liversedge v Newton Aycliffe
Llandudno v Warrington Town (3pm)
Llanerchymedd v Llangefni Town
Llangeinor v Pontardawe Town (Penybont 3G, 4.30pm)
Llanllyfni v Pwllheli (2.00pm)
Llannefydd v Rhydymwyn (2.30pm)
Llanrhaeadr v F C Queens Park (2.30pm)
Llanuwchllyn v St Asaph City (2.30pm)
Longlevens AFC v North Leigh
Loughborough Dynamo v Shepshed Dynamo FC (3pm)
Lydbrook Athletic AFC v Cwmffrwdoer Sports Club (2.30pm)
Lydney Town AFC v Monmouth Town (3pm)
Lytham Town v Longridge Town (1pm)
Malahide United v Morpeth Town (3pm)
Malmesbury Victoria FC v Patchway Town FC
Malvern Town FC v Coventry Sphinx (3pm)
Mardy v Nantyglo (2pm)
Marine FC v Southport (3pm)
Matlock Town v Burton Albion (3pm)
Meliden v Holyhead Town
Merrsey Valley FC v Eccleshall FC (3pm)
Middlewich Town v Runcorn Linnets FC
Mildenhall Town v Cambridge United (3pm)
Milton United FC v Thatcham Town (3pm)
Molesey FC v Woking U/23 (1pm) @Xcel
Moreton Rangers FC v FC Barometrics (3pm)
Mossley AFC v 1874 Northwich FC (3pm)
Nantwich Town v Wrexham AFC (3pm)
Newbury Town FC v Holyport FC (postponed)
New Inn v Cwmbach RS (1sts & 2nds doubleheader)
Newport Corries v Newport YMCA (2pm)
Newport Pagnell v Biggleswade Town FC (3pm)
Northallerton Town v Marske United FC (3pm)
North Greenford United v Hanwell Town (3pm)
Notts County v Wigan Athletic (3pm)
Nuneaton Town v Leicester City XI (1pm)
Old Bromieians v Lordswood (3pm)
Oxford City FC v Sheffield United U/23 (3pm)
Oxford United v Birmingham City (3pm)
Paget Rangers v Alvechurch (3pm)
Pagham v Fareham Town FC 2pm & 4pm (Double Header)
Panteg v Taffs Well (2.30pm)
Parkgate FC v Teversal FC (3.00pm)
Patchway Town v Malmesbury Victoria
Peacehaven & Telscombe v Hythe Town
Peckham Town v Fisher (3pm) CANCELLED-overrunning building works on the changing rooms, apparently
Pegasus Juniors v Slimbridge AFC (3pm)
Pencoed AA v Trefelin BGC (5pm, Pencoed College 3G)
Penn & Tylers Green v Thame Utd (2pm - £2 admission)
Percy Main Amateurs v North Shields
Peterborough North Star v Frimley Green FC (2pm)
Peterborough Sports v Kings Lynn Town (3pm)
Phoenix Sports v Tonbridge Angels (3pm)
PILCS v West of St Julians
Plymouth Marjon v Newton Abbot Spurs (3pm)
Plymouth Parkway v Barnstaple Town (3pm)
Pontyclun v Garden Village (2.30pm)
Portsmouth v Bournemouth (3pm)
Preston North End v Newcastle United (3pm)
Punjab United FC v Hollands & Blair
Radcliffe Borough v Blackpool XI FC (3pm)
Radstock Town v Cadbury Heath FC (3pm)
Rainworth MWFC v Chesterfield (3pm)
Redcar Newmarket FC v Willington (2pm)
Redcar Town FC v Coxhoe FC (2.30pm)
Rhyl FC v Altrincham FC (3pm)
Risborough Rangers v Aylesbury Utd (3pm)
River Usk v Malpas Civil Service (1pm)
Rocester v Mickleover Sports (3pm)
Rothwell Corinthians v Soham Town Rangers (3pm)
Royal Wootton Bassett Tn v Swindon Supermarine (3pm)
Ruston Sports FC v Lincoln United U/21 (3pm)
Saffron Walden Town v Malden & Tiptree (3pm)
Salford City v Blackpool XI FC (3pm)
Salisbury FC v Gosport Borough FC (3pm)
Saltash United v Bristol Manor Farm (3pm)(NOW CANCELLED) OFF due to weather
Scarborough Athletic v Scarborough League XI (at Scarborough Rugby Club, 3pm)
Seaham Red Star v Bedlington Terriers XI
Selby Town v Goole AFC (3pm)
Selsey FC v Godalming Town FC (3pm)
Selston FC v Shildon AFC (3pm) (at Basford Unitedís FC)
Shaw Lane AFC v Harrogate Town FC (3pm)
Sheerwater v Woodley United (1pm)
Shenstone Pathfinder v Stone Dominoes (3pm)
Sheppey United v Faversham Town (3pm)
Shepshed Dynamo FC v Loughborough Dynamo FC (3pm)
Shirebrook Town v Worksop Town (3pm)
Shortwood United v Westfields (3pm)
Shrewsbury Town v Wolverhamton Wanderers (3pm)
Sidmouth Town FC v Hengrove Athletic FC (2pm)
Sittingbourne v Tilbury (3pm)
Skelmersdale United v Warrington Town FC (3pm)
Slough Town FC v Metropolitan Police (1pm)
Smithswood Firs v Cadbury Athletic (3pm)
Snodland Town v. Kennington (3m)
South Liverpool v Gresford Athletic (3pm)
South Shields FC v FC United of Manchester (3pm)
Spartans v Brora Rangers FC (3pm)
Spelthorne Sports v Harrow Borough FC (3pm)
Stafford Rangers FC v Port Vale XI (3pm)
Staines Town FC v Hungerford Town (3pm)
St Albans City FC v Watford XI (3pm)
Staplegrove v Frome Town Sports FC (3pm)
Stevenage v Charlton Athletic (3pm)
STM Sports AFC v Keynsham Town (2.30pm)
St Johnstone FC v Hartlepools United FC (2pm)
St Neots Town v Harlow Town (3pm)
Stockbridge v Fordingbridge Turks (4pm)
Stockport County vs. Macclesfield Town FC (3pm)
Stockport Town FC v AFC Macclesfield (3pm)
Stoke Gabriel v Kettering Town - CANCELLED
Stoke Gabriel v Buckland Athletic (3pm)
Stokesley v Darlington RA (3pm)
Stokesley v Ryton & Crawcrook Albion (3pm)
Stonehouse Town FC v Yate Town FC (3pm)
Stotfold v Histon FC (3pm)
Stourport Swifts v Stourbridge FC (3pm)
Stowmarket v Romford FC (2pm)
Street v AFC Mansfield (3pm at Cribbs FC for the Toolstation Cup)
Swanage Town and Herston v Shaftesbury (3pm)
Tadley v Abingdon United (Everest College 3G, Basingstoke - 2pm)
Takeley FC v Waltham Abbey FC (3pm)
Tamworth FC v Solihull Moors FC (3pm)
Tavistock v Highgate (3pm)
Thornaby Dublinners v Redcar Athletic FC (3pm)
Thorney v Soham Town Rangers Reserves FC (2pm)
Thurrock v Chelmsford City (3pm)
Tividale v Lye Town (3pm)
Tooting Bec FC v NPL
Totternhoe FC v Evergreen FC (3pm)
Tow Law Town v Richmond Town
Tring Athletic v Chalfont Wasps (3pm)
Trowbridge Town FC v Cheddar Reserves (1pm)
Tuffley Rovers v Cinderford Town AFC (3pm - £2 admission)
Underwood Villa v Southwell City (3pm)
Undy Athletic v Croesyceiliog FC (2.30pm)
Upham FC v Infinity (1pm)
VCD Athletic v AFC Hornchurch (3:00pm)
Waldon Athletic v Bovey Tracey (2.30pm)
Walton Casuals v Three Bridges FC (3pm) (at Walton Excel 3G)
Ware v St. Margaretsbury (3pm)
Wealdstone v Reading U23 (3pm)
Welling Town Reserves v Tonbridge Invicta (3pm)
Welling United v Bromley (3:00pm)
Wells City v Truro City FC (3pm)
Welwyn Gdn City FC v Barton Rovers
West Bergholt v Wivenhoe Town FC (3pm)
West Didsbury v Trafford FC
Westfield v Bexhill United FC (3pm)
Westlands v Wincanton Town
Weston-super-Mare FC v Cheltenham Town (7.45pm) [now 3 pm] according to recent article/update on Cheltenham's website - so no fanciful doubles Angelic
Weymouth v Torquay United (3pm)
White Ensign FC v Southend Manor FC
Whitehill Welfare v Heaton Stannington (Newcastle) 3pm
Whitehawk FC v Charlton Athletic (3pm)
Whitley Bay FC v New Mills AFC (3pm)
Whitstable Town FC v Ramsgate (3pm)
Whyteleafe v Farnborough FC (3pm)
Wimborne Town FC v Verwood Town (Steve Moore Trophy) (3pm)
Winchester Castle v AFC Stoneham (2pm)
Windsor v Holmer Green (3pm)
Wingate & Finchley FC v Woking FC (3pm)
Wolverhampton Wanderers Youth v Wrexham AFC Youth
Wootton Bassett Town v Swindon Supermarine FC (3pm)

Consett AFC Tournament - Consett/Annfield Plain/Brandon United/Chester-le-Street Town (KOs TBC)

Tyne & Wear LGV Summer Cup Finals @ Hebburn Town - Hebburn Town/Hebburn Reyrolle/Boldon CA/Sunderland West End/TBC/TBC (KOs TBC)


(This post was edited by Hoofhearted on Jul 22, 2017, 12:49 PM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3