Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 29th July 2017

 



gcnc
Man City Transfer Target!

Jul 28, 2017, 10:18 PM

Posts: 10926
Location: Pontypool
Team(s): Newport County

Post #1 of 1 (4600 views)
Shortcut
     Saturday 29th July 2017   or Reply Privately

1874 Northwich FC v Glossop North End AFC (3pm)
Abbey Rangers FC v Badshot Lea FC (3pm)
Afan Lido v Bradford Town FC (3pm)
AFC Aldermaston v Alresford Town (3pm)
AFC Binley v FC Stratford (3pm)
AFC Portchester v AFC Bournemouth XI
AFC Stoneham v Arundel FC (Double Header 2pm & 4pm TBC)
AFC Totton v Chichester City (3pm)
Airbus UK Broughton FC v Runcorn Town (2.30pm)
Alfreton Town FC v Mansfield Town (3pm)
Alnwick Town v Jarrow Roofing
Alsager Town Reserves v Crewe FC (2.30pm)
Alton FC Reserves v East Cowes Vics - 3.00pm
Alvechurch v Stourbridge (3pm)
Amesbury Town FC v Weymouth Reserves FC (3pm)
Andover Town FC v Hedge End Rangers (11am) (Sparsholt College Winchester)
Appledore v Bridgwater Town (CANCELLED)
Ardley United v Didcot Town FC (3pm)
Ashford United FC v Sevenoaks (3pm)
Ashford Town FC v Woking U/23 (3pm)
Ashton Athletic FC v Prescot Cables
Aslockton v Southwell City Res (2pm)
Aslockton & Orston v West Bridgford
Atherton Collieries v Warrington Town FC (3pm)
Atherton Town F.C. v Ramsbottom United (3pm)
Avro v Buxton FC DEV SQUAD (3.30pm)
Baffins Milton Rovers v Bosham FC (3pm)
Barking FC v Dagenham & Redbridge FC XI (2pm)
Barnstable Town FC v Street FC (2pm)
Bedfont Sports v Molesey (3pm)
Bedford Town FC v Stevenage FC XI (3pm)
Bedlington Terriers v Grappenhall Sports
Bedworth United v Hinckley AFC (3pm)
Berkhamsted FC v Aylesbury (3pm)
Bibury v Malmesbury Victoria Development
Bideford AFC v Bodmin Town (3pm) NOW FRIDAY 28th 7.45pm
Billericay Town v Leyton Orient (3pm)
Billingham Town v Sunderland West End (3pm @ Bede College)
Birmingham City v Swansea City (3pm)
Bitton AFC v Albion Rovers (3pm)
Blaenavon Blues v Ynysddu Welfare (2pm)
Blidworth Welfare v Shirebrook Town (3pm)
Blyth Spartans AFC v South Shields (3pm)
Bodedern v Trearddur Bay (2.30pm)
Boldmere v Redditch United FC (3pm)
Bolton Wanderers vs Stoke City (3pm)
Bo'ness United v Auchinleck Talbot (Will Snowdon Testimonial).
Boston Town FC v Wyberton (3pm)
Bournemouth Electric FC v Winchester City (2pm)
Bracknell Town v Uxbridge (3pm)
Bradford Park Avenue FC v Altrincham FC (3pm)
Brandon United v Darlington U18 (3pm)
Braunton v Minehead (3pm)
Brentford v Celta Vigo (3pm)
Brentwood Town v Catholic United
Brickfield Rangers v Wrexham AFC Youth XI
Bridon Ropes v Rusthall (3pm)
Brimscombe & Thrupp FC Development v Cleeve Reserves
Brimsdown FC v Southend Manor FC
British Rail v South Liverpool (3pm)
Briton Ferry v Aberystwyth Town (2.30pm)
Brixham v Exwick Villa (2pm)
Bristol Rovers vs West Bromwich Albion (3pm)
Brockenhurst Development v Shrewton.
Bromley FC v Crystal Palace XI (3pm)
Buckingham Athletic v Aylesbury Utd (3pm)
Bury Town FC v Brightlinesea Regent (3pm)
Buxton v Gainsborough Trinity FC (3pm)
Caldicot Town v Hallen
Cambridge United v Southend United (3pm) Simon Dobbin benefit game
Cammell Laird v Stockport Georgians
Canvey Island FC v Gillingham (3pm)
Cardiff Met University v Merthyr Town FC
Chard Town FC v Bridgwater Town FC (3pm)
Charlton Athletic v Ipswich Town (3pm)
Chasetown FC v Sutton Coldfield Town, (3pm)
Cheltenham Saracens FC v Pegasus Juniors (3pm)
Cheltenham Town v Peterborough United (3pm)
Chertsey Town v Staines Town (3pm)
Chesham United v St Albans City FC (3pm)
Chessington & Hook v Ripley Village
Chester FC v Port Vale (3pm)
Chesterfield v Doncaster Rovers (3pm)
Chorley FC v Wrexham AFC (3pm)
Cinderford Town AFC v Pontypridd Town (3pm)
Clanfield 85 v Slimbridge AFC (3pm)
Clevedon Town v Aberdare Town FC (3pm)
Coldford v Shepton Mallet AFC Reserves (3pm)
Coleraine FC v Ballyclare Comrades (3pm)
Colliers Wood United v Oxhey Jets (3pm)
Collingham v CB Hounslow
Concord Rangers v Billericay Town (3pm) (NOW CANCELLED)
Connahs Quay Nomads v Llandudno Junction (2.30pm)
Conwy Borough v Mochdre Sports (2.30pm)
Coventry City v Liverpool XI (Boro Tournament, Nuneaton Town) (2.30pm)
Coxhoe Athletic FC v Chester-le-Street Town FC (2.30pm)
Crawley Town v Portsmouth (3pm)
Crediton United v Cronies (3pm)
Cribbs v Mangotsfield United (3pm)
Crook Town AFC v West Auckland Town (3pm)
Curzon Ashton FC v AFC Fylde
Cwm Welfare v Blaenrhondda (11.15am, Cowbridge 3G)
Dagenham and Redbridge FC v Stevenage FC (3pm)
Deeping Rangers FC v Doncaster Rovers U/18 (3pm)
Devizes Town FC v Frome Town Sports (3pm)
Didcot Town FC v Oxford United XI (1pm)
Dinnington Town v Swallownest (3pm)
Dobwalls v Totnes & Dartington (3pm)
Dorchester Town FC v Exeter City (3pm)
Dover Athletic FC v Margate FC (2pm)
Dronfield Town FC v Parkgate FC (3pm)
Droylsden FC v Ashton United FC (3pm) (Tony Downes Memorial Trophy )
Dulwich Hamlet FC v Brentford B (3pm)
Eagley v Turton (3pm)
Eastleigh v Newport County (3pm) *** being played on Sat 22nd July ***
East Kilbride v Dalbeattie Star (3pm)
East Preston v Fareham Town (3pm)
Eaton Socon v Bedford Town (3pm)
Ebbsfleet United v AFC Wimbledon (3pm)
Eccleshall FC v Barnton FC (3pm)
Edgware Town v Potters Bar Town (3pm)
Elburton Villa v Plymouth Parkway (3pm)
Ely City v St Neots Town (3pm)
Erith Town v Phoenix Sports (3pm) (at VCD Athletic)
Esh Winning v Killingworth YPC (3pm)
Eversley & California v Alton Town (1pm)
Exmouth Town v Bristol Manor Farm (3pm)
Eynesbury Rovers v Mildenhall Town (3pm)
FC Elmstead v Metrogas (2:45pm)
(at Coney Hall Recreation Ground)
FC Halifax Town v Bradford City (3pm) NOW BEHIND CLOSED DOORS
FC St Helens v Stone Dominoes (3pm)
Farleigh Rovers v Holmesdale (3pm) (NOW POSTPONED)
Farsley Celtic FC v Ossett Albion (3pm)
Faversham Town v Canterbury City (3:00pm)
Fisher v West Didsbury & Chorlton (3:00pm) (NOW CANCELLED)
Fleet Town v Bracknell Town (NOW CANCELLED)
Fordingbridge Turks v Sholing XI
Frenford Senior v Bowers & Pitsea (3pm)
Frimley Green FC v Camberley Town (3pm)
Galmpton United v Ivybridge Town - CANCELLED
Garstang v Moorside Rangers (3pm)
Glasshoughton Welfare v Coventry United (3pm)
Glentoran v Linfield FC (3pm)
Gloucester City v Derby County (3pm)
Godalming Town v Haywards Heath Town
Goole AFC v Handsworth Parramore (3pm)
Goytre v Larkhall Athletic
Grantham Town FC v Nottingham Forest (NOW PLAYING FRIDAY 28 JULY)
Grimsby Borough FC v FC United of Manchester (2pm) (NOW CANCELLED)
Grimsby Town v Wigan Athletic
Guisborough Town v Darlington Reserves (3pm)
Guiseley AFC v Darlington AFC (3pm)
Hailsham Town v Brockenhurst (3pm)
Hamble Club v Moneyfields.
Hampton & Richmond Borough FC v Salford City FC (3pm)
Hanwell Town v Wingate & Finchley FC (benefit match for Billy Healey) (3pm)
Harefield United v Bovingdon (3pm)
Harleston v Leiston FC Reserves
Harrogate Town v Gateshead (3pm)
Harrow Borough v Cardiff City XI (2pm)
Hartlepool United FC v Middlesborough U/23 (3pm)
Harwich & Parkeston FC v Royal Antwerp Pioneers FC. (4pm)
Harworth Colliery v Armthorpe Welfare FC (3pm)
Haringey Borough v Kings Langley FC (3pm)
Hastings United FC v Burgess Hill Town FC (3pm)
Havant & Waterlooville v Portsmouth (3pm) (NOW JULY 8)
Havant & Waterlooville v Moneyfields (3pm)
Haverfordwest County v Penrhyncoch (2.30pm)
Haverhill Borough v Takeley FC (3pm)
Hayes & Yeading United FC v Leatherhead (3pm)
Hednesford Town FC v Boston United (3pm)
Hengrove Athletic FC v Keynsham Town (3pm)
Herne Bay v Heybridge Swifts (3pm)
Hilton Harriers v Rocester (3pm)
Histon FC v Cambridge City (3pm)
Hitchin Town v Wealdstone FC (3pm)
Holker Old Boys v Rochdale Sacred Heart (2pm)
Holmer Green v Chalfont St Peter AFC (3pm)
Holyhead Town v Llanerchymedd (2.30pm)
Holywell Town v Winsford United (2.30pm)
Horsham YMCA v Horndean (CANCELLED)
Hucknall Town FC v Redcar Town (3pm)
Hungerford Town FC v Marlow (12.30pm)
Hythe & Dibden v Lymington Town
Hythe Town v Dorking Wanderers (3pm)
Ipswich Wanderers v Leiston
Jarrow FC v Washington (3pm)
Jubilee Sports v Askern (3pm)
Kempston v Biggleswade Town FC (3pm)
Kendal Town v Workington AFC (3pm)
Keyworth United v Leeds City (3pm)
Kidlington v North Leigh
Kidsgrove Athletic v Hanley Town FC
Kimberley MW v Eastwood Community (3pm)
Kings Hill FC v Folkestone Invicta (3pm)
Kings Lynn Town v Gorleston (3pm)
Kington Town v Monmouth Town
Kirby Muxloe v Kettering Town XI (3pm)
Launceston v St Martins (3pm)
Leeds Modernians FC v Cheshire Lines (2.30pm) (Old Modernians Sports Club)
Leeds United v Oxford United (3pm)
Leiston FC v AFC Sudbury (3pm)
Leverstock Green FC v Northwood (3pm)
Lewes FC v Eastbourne Borough FC (3pm)
Linby Colliery v Saffron Dynamo (3pm)
Lincoln City v Walsall (3pm)
Lincoln Moorlands Railway v Bottesford Town (3pm)
Llanberis v Hawarden Rangers (2.30pm)
Llandudno v Tranmere Rovers (2.30pm)
Llannefydd v Llandyrnog Utd (2.30pm)
Llanrhaeadr YM v Ruthin Town
Llanrumney United v Cadoxton Barry
London Tigers v Southall @ Spikes Bridge Park, UB1 2AR
Longridge Town v Blackpool Wren Rovers (3pm)
Lordswood FC v Deal Sports (3pm)
Lostock St Gerards v Preston Wanderers (3pm)
Loughborough Dynamo v Dunkirk (3pm)
Luton Town v Scunthorpe United (3pm)
Lydd Town v Deal Town
Lydney Town AFC v Wellington (3pm)
Lyne FC v Westfield (Woking) (2pm)
Macclesfield Town FC v Blackpool (3pm)
Maidstone United FC v Southend United U/21 (3pm)
Malpas Civil Service v Ynysddu Welfare (1pm & 3pm)
Malvern Town v Cwmbran Celtic (2.30pm) (NOW 2pm)
Marine AFC v Blackburn Rovers (3pm)
Marske United v West Allotment Celtic (venue TBA)
Mathern v West of St Julians (1pm & 3pm, 1sts & 2nds)
Melksham Town v Chippenham Town (3pm)
Morecambe FC v Rochdale AFC (3pm)
Morpeth Town v North Shields (3pm - JR Cleator Cup)
Mossley AFC v Stalybridge Celtic (3pm)
Nantlle Vale v Amlwch Town FC (2.30pm)
Nantyglo v PILCS
Newhaven v Guildford City FC (3pm)
New Inn v AC Pontymister (1sts & 2nds doubleheader)
Newport Civil Service v Whiteheads - CANCELLED
Newport Corries v Aber Valley
Newport YMCA v Newport City (2pm)
Newquay v Wareham (3pm)
Newton Aycliffe v Hemsworth Miners Welfare (2pm)
Newtown v Rushall Olympic
Northallerton Town v Liversedge
Norwich City v Brighton & Hove Albion (3pm)
Okehampton Argyle v Sidmouth Town (2pm)
Oldland Abbotonians v Frampton United (3pm)
Oxford City FC v Brackley Town (3pm)
Pagham FC v Crowborough AFC (2pm)
Pagham FC v Sidlesham FC (4pm)
Panteg v Dinas Powys (2.30pm)
Pencoed AA v Garw SBGC (3pm, at Pencoed College 3G)
Penicuik Athletic v Spennymoor Town
Peterborough Sports v St Ives Town FC (3pm)
Phoenix v Handsworth Parramore Reserves (3pm)
Pinxton v Newark Town (3pm)
Porthleven v Falmouth Town
Porthmadog v Oswestry (2.30pm)
Port Talbot Town v Carmarthen Town (2.30pm)
Port Vale XI v Aston Villa (11am)
Punjab United FC v Sporting Khalsa
Queens Park Rangers v AFC Bournemouth (3pm) ( Stan Bowles Benefit Match)
Rainworth MWFC v Lincoln United 3.00pm
Ramsgate v Three Bridges (3:00pm)
Redcar Athletic v Thornaby (3pm)
Redhill v Broadbridge Heath, 3pm
Redruth v Illogan RBL (4pm)
Rhuddlan Town v Llanrwst Utd (2.30pm)
Richmond Town v Darlington U18
Roman Glass St George v Sea Mills
Romulus v Paget Rangers (3pm). (Sutton Coldfield Charity Cup)
Rothwell Corinthians v Coalville Town (3pm)
Royal Wootton Bassett v Shortwood United (3pm)
RTB Ebbw Vale v Treharris Athletic Western (1pm & 2.40pm, 2nds & 1sts)
Runcorn Linnets FC v Colne (3pm) (NOW CANCELLED)
Runcorn Linnets FC v Skelmersdale United FC (3pm)
Salisbury FC v Weston super Mare FC (3pm)
Saltash United v Buckland Athletic (3pm)
Saltney Town v Llangefni Town
Sheerwater v Chertsey Town
Shenstone v Heath Hayes FC
Shepshed Dynamo v Romulus FC 3pm
Sheppey United v Sittingbourne (3:00pm)
Shepton Mallet AFC v Radstock (3pm)
Sherwood Colliery FC v Teversal FC
Shoreham FC v Witham Town FC (3pm)
Shrewsbury Town v Burton Albion (3pm)
Sidlesham v AFC Portchester
Sidley FC v Bexhill United FC (3pm)
Silksworth CW v Ryton & Crawcrook Albion (2.30pm)
Skegness Town v AFC Kilburn
Slough Town FC v West Bromwich Albion (3pm) (testimonial for Kevin McGoldrick)
STM Sports AFC v Tenby Town (2.30pm)
Soham Town Rangers FC v Royston Town (3pm)
South Park v Kingstonian FC (3pm)
Southport FC v Accrington Stanley (3pm)
Sporting Club Thamesmead v Cray Valley (Paper Mills) (3:00pm)
Stafford Rangers FC v Tamworth FC (3pm)
Stamford AFC v Peterborough United (3pm)
Steyning Town v Loxwood (2pm)
Stockbridge v Totton & Eling
Stockport County v Barrow AFC (3pm)
Stockport Town FC v Whalley Range FC (3pm)
Stocksbridge Park Steels FC v Sheffield Wednesday U23 squad (3pm)
Stratford Town v Solihull Moors FC (3pm)
Sturminster Newton utd v Portland Utd Res (3pm)
Sunderland AFC v Celtic FC (3pm)
Sunderland RCA v Pickering Town (3pm)
Sutton United v Chelmsford City (3pm)
Swanage Town and Herston v Over Wallop (1pm)
Swindon Supermarine FC v Banbury United (3pm)
Tadley Calleva v Woking Academy (Everest College, Basingstoke)
Thamesmead v Dartford FC (Princes Park) (3pm)
Thurrock FC v Romford FC (3pm)
Tilbury v Hollands & Blair FC (3pm)
Tiverton Town FC v Yeovil Town (3pm)
Tividale v AFC Wulfruniuns (3pm)
Tollcross Thistle v Craigroyston FC (1pm)
Tonbridge Angels v Whyteleafe (3pm)
Tooting & Mitcham v Carshalton Athletic
Torridgeside v Ivybridge T Res (3pm)
Totternhoe FC v Wootton Blue Cross FC (3pm)
Tow Law Town v Bishop Auckland
Tring Athletic v Redhill (3pm)
Tunbridge Wells v Eastbourne Town (3pm)
Undy Athletic v Pontardawe Town (2.30pm)
United Services Portsmouth v Blackfield & Langley - CANCELLED according to B&L twitter
Upham FC v Colden Common (4pm)
Upper Beeding v Hassocks FC (11am) ( at TD Shipley)
Ware v Erith & Belvedere (3pm)
Watford v Aston Villa - Graham Taylor memorial match
Wattsville v Caerphilly Town
Welling Town v VCD Athletic (3:00pm)
Welton Rovers v Cadbury Heath FC (3pm)
Welwyn Gdn City FC v Baldock Town (Herts Charity Shield) (3pm)
Westbury United v Trowbridge Town (3pm) (The Alliance Shield)
Westfields v Caersws (3pm)
West Wratting v Earls Colne FC (3pm)
Weymouth FC v Poole Town (3pm)
Whitchurch United FC v Bemerton Heath Harlequins (3pm)
White Ensign FC v Wadham Lodge
Whitehawk v Hendon (3pm)
Whitley Bay v Hartlepool United (3pm)
Whitstable Town FC v AFC Hornchurch (3pm)
Whyteleafe v Farnborough Town (3pm)
Wick v Brighton & Hove Albion U18's (3pm)
Wivenhoe Town FC v Bramford United (3pm)
Winchester City v Marlow (3pm)
Wimborne Town FC v Gosport Borough FC (3pm) (Andy Culliford Trophy)
Winchester Castle FC v Bournemouth Manor FC
Winchester City v Alresford Town.
Windmill v Ilfracombe Town (2.30) (Carl Throgmorton Champions Cup)
Winscombe v Nailsea United
Wirksworth Ivanhoe v South Normanton Town
Witton Albion v Rhyl FC (3pm)
Wodson Park FC v St Margaretsbury FC (3pm)
Woking FC v Swindon Town 3pm,
Wolstanton United v Alsager Town FC (3pm)
Worksop Town v Matlock Town FC (3pm)
Worle v AFC Bargoed (2pm)
Worthing v Horsham (3pm)
Yate Town FC v Bath City FC (3pm)
Yaxley FC v Godmanchester Rovers FC (3pm)
York City v Notts County (3pm)

Atherton LR Invitational Cup (at Atherton LR)
Teams: Atherton LR, Atherton Town, Curzon Ashton, Mersey Valley

Whitby Town Challenge Cup (at Whitby Town FC - Whitby Town, Newcastle United U23, Celtic XI, AZ Alkmaar XI)
3rd place play-off (1.30pm)
Final (5.30pm)


 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3