Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: FA Competitions:
F.A. Trophy 2018-19

 

First page Previous page 1 2 3 Next page Last page  View All


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 3, 2018, 6:18 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #1 of 71 (47214 views)
Shortcut
F.A. Trophy 2018-19 Can't Post or Reply Privately

For draws and results


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 3, 2018, 6:38 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #2 of 71 (47206 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Trophy 2018-19

Round Dates

Extra Preliminary - Saturday 29th September (27 matches between Step 4/Level 8 clubs)
Preliminary - Saturday 13th October (27 survivors & 85 byes from Step 4/Level 8 clubs)
First Round Qualifying - Saturday 27th October (56 survivors & 88 exempt Step 3/Level 7 clubs)
Second Round Qualifying - Saturday 10th November (72 survivors)
Third Round Qualifying - Saturday 24th November (36 survivors & 44 exempt Step2/Level 6 clubs)

First Round - Saturday 15th December (40 qualifiers & 24 exempt Step 1/Level 5 clubs)
Second Round - Saturday 12th January
Third Round - Saturday 2nd February
Quarter-Finals - Saturday 23rd February
Semi-Final first legs - Saturday 16th March
Semi-Final second legs - Saturday 23rd March
Final - Sunday 19th May


(This post was edited by John Treleven on Jul 6, 2018, 10:39 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 5, 2018, 4:06 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #3 of 71 (47041 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Trophy 2018-19

Entrants (295) (Guernsey did not enter)
including 2 ex F.L. and 29 ex Vase

Note that the F.A. subsequently re-named
8SL1E as 8SL1C and SL1W as 8SL1S

001 A.F.C. Dunstable 8SL1E
002 A.F.C. Fylde 5NL
003 A.F.C. Hornchurch 7ISP
004 A.F.C. Mansfield 8NP1E
005 A.F.C. Rushden & Diamonds 7SPC
006 A.F.C. Sudbury 8IS1N
007 A.F.C. Telford United 6NN
008 A.F.C. Totton 8SL1W
009 Aldershot Town 5NL
010 Alfreton Town 6NN
011 Altrincham 6NN
012 Alvechurch 7SPC
013 Ashford Town (Middlesex) 8IS1SC
014 Ashford United 8IS1SE
015 Ashton United 6NN
016 Atherton Collieries 8NP1W
017 Aveley 8IS1N
018 Aylesbury 8SL1E
019 Aylesbury United 8SL1E
020 Bamber Bridge 7NPP
021 Banbury United 7SPC
022 Barking 8IS1N
023 Barnet (ex F.L.) 5NL
024 Barnstaple Town 8SL1W
025 Barrow 5NL
026 Barton Rovers 8SL1E
027 Barwell 7SPC
028 Basford United 7NPP
029 Basildon United (ex Vase) 8IS1N
030 Basingstoke Town 7SPS
031 Bath City 6NS
032 Beaconsfield Town 7SPS
033 Bedfont Sports (ex Vase) 8IS1SC
034 Bedford Town 8SL1E
035 Bedworth United 7SPC
036 Belper Town 8NP1E
037 Berkhamsted (ex Vase) 8SL1E
038 Bideford 8SL1W
039 Biggleswade Town 7SPC
040 Billericay Town 6NS
041 Bishop’s Stortford 7ISP
042 Blackfield & Langley (ex Vase) 8SL1W
043 Blyth Spartans 6NN
044 Bognor Regis Town 7ISP
045 Boreham Wood 5NL
046 Boston United 6NN
047 Bowers & Pitsea 8IS1N
048 Brackley Town 6NN
049 Bracknell Town (ex Vase) 8IS1SC
050 Bradford (Park Avenue) 6NN
051 Braintree Town 5NL
052 Brentwood Town 8IS1N
053 Brighouse Town 8NP1E
054 Brightlingsea Regent 7ISP
055 Bristol Manor Farm 8SL1W
056 Bromley 5NL
057 Bromsgrove Sporting (ex Vase) 8SL1E
058 Burgess Hill Town 7ISP
059 Bury Town 8IS1N
060 Buxton 7NPP
061 Cambridge City 8SL1E
062 Canvey Island 8IS1N
063 Carlton Town 8NP1E
064 Carshalton Athletic 7ISP
065 Chalfont St. Peter 8IS1SC
066 Chasetown 8NP1W
067 Chelmsford City 6NS
068 Chesham United 7SPS
069 Cheshunt 8IS1SC
070 Chester 6NN
071 Chesterfield (ex F.L.) 5NL
072 Chippenham Town 6NS
073 Chipstead 8IS1SC
074 Chorley 6NN
075 Cinderford Town 8SL1W
076 Cirencester Town 8SL1W
077 Cleethorpes Town 8NP1E
078 Clitheroe 8NP1W
079 Coalville Town 7SPC
080 Coggeshall Town (ex Vase) 8IS1N
081 Coleshill Town (ex Vase) 8SL1E
082 Colne 8NP1W
083 Colwyn Bay 8NP1W
084 Concord Rangers 6NS
085 Corby Town 8SL1E
086 Corinthian Casuals 7ISP
087 Cray Wanderers 8IS1SE
088 Curzon Ashton 6NN
089 Dagenham & Redbridge 5NL
090 Darlington 6NN
091 Dartford 6NS
092 Dereham Town 8IS1N
093 Didcot Town 8SL1E
094 Dorchester Town 7SPS
095 Dorking Wanderers 7ISP
096 Dover Athletic 5NL
097 Droylsden 8NP1W
098 Dulwich Hamlet 6NS
099 Dunstable Town 8SL1E
100 East Grinstead Town 8IS1SE
101 East Thurrock United 6NS
102 Eastbourne Borough 6NS
103 Eastleigh 5NL
104 Ebbsfleet United 5NL
105 Egham Town 8IS1SC
106 Enfield Town 7ISP
107 Evesham United 8SL1W
108 F.C. Halifax Town 5NL
109 F.C. Romania (ex Vase) 8IS1SC
110 F.C. United of Manchester 6NN
111 Farnborough 7SPS
112 Farsley Celtic 7NPP
113 Faversham Town 8IS1SE
114 Felixstowe & Walton United (ex Vase) 8IS1N
115 Fleet Town 8SL1W
116 Folkestone Invicta 7ISP
117 Frickley Athletic 8NP1E
118 Frome Town 7SPS
119 Gainsborough Trinity 7NPP
120 Gateshead 5NL
121 Glossop North End 8NP1W
122 Gloucester City 6NS
123 Gosport Borough 7SPS
124 Grantham Town 7NPP
125 Grays Athletic 8IS1N
126 Great Wakering Rovers (ex Vase) 8IS1N
127 Greenwich Borough 8IS1SE
128 Gresley 8NP1E
129 Guernsey (did not enter) 8IS1SE
130 Guiseley 6NN
131 Halesowen Town 7SPC
132 Hampton & Richmond Borough 6NS
133 Hanwell Town 8IS1SC
134 Haringey Borough 7ISP
135 Harlow Town 7ISP
136 Harrogate Town 5NL
137 Harrow Borough 7SPS
138 Hartlepool United 5NL
139 Hartley Wintney 7SPS
140 Hastings United 8IS1SE
141 Havant & Waterlooville 5NL
142 Hayes & Yeading United 8IS1SC
143 Haywards Heath Town (ex Vase) 8IS1SE
144 Hednesford Town 7NPP
145 Hemel Hempstead Town 6NS
146 Hendon 7SPS
147 Hereford 6NN
148 Herne Bay 8IS1SE
149 Hertford Town 8IS1SC
150 Heybridge Swifts 8IS1N
151 Highworth Town (ex Vase) 8SL1W
152 Hitchin Town 7SPC
153 Horsham 8IS1SE
154 Hungerford Town 6NS
155 Hyde United 7NPP
156 Hythe Town 8IS1SE
157 Kempston Rovers 8SL1E
158 Kendal Town 8NP1W
159 Kettering Town 7SPC
160 Kidderminster Harriers 6NN
161 Kidlington 8SL1E
162 Kidsgrove Athletic 8NP1W
163 Kings Langley 7SPS
164 King's Lynn Town 7SPC
165 Kingstonian 7ISP
166 Lancaster City 7NPP
167 Larkhall Athletic 8SL1W
168 Leamington 6NN
169 Leatherhead 7ISP
170 Leek Town 8NP1W
171 Leiston 7SPC
172 Lewes 7ISP
173 Leyton Orient 5NL
174 Lincoln United 8NP1E
175 Loughborough Dynamo 8NP1E
176 Lowestoft Town 7SPC
177 Maidenhead United 5NL
178 Maidstone United 5NL
179 Maldon & Tiptree 8IS1N
180 Mangotsfield United 8SL1W
181 Margate 7ISP
182 Marine 7NPP
183 Market Drayton Town 8NP1W
184 Marlow 8IS1SC
185 Marske United (ex Vase) 8NP1E
186 Matlock Town 7NPP
187 Melksham Town (ex Vase) 8SL1W
188 Merstham 7ISP
189 Merthyr Town 7SPS
190 Metropolitan Police 7SPS
191 Mickleover Sports 7NPP
192 Mildenhall Town 8IS1N
193 Molesey 8IS1SC
194 Moneyfields 8SL1W
195 Morpeth Town (ex Vase) 8NP1E
196 Mossley 8NP1W
197 Nantwich Town 7NPP
198 Needham Market 7SPC
199 Newcastle Town 8NP1W
200 North Ferriby United 7NPP
201 North Leigh 8SL1E
202 Northwood 8IS1SC
203 Nuneaton Borough 6NN
204 Ossett United 8NP1E
205 Oxford City 6NS
206 Paulton Rovers 8SL1W
207 Peterborough Sports 8SL1E
208 Phoenix Sports 8IS1SE
209 Pickering Town (ex Vase) 8NP1E
210 Pontefract Collieries (ex Vase) 8NP1E
211 Poole Town 7SPS
212 Potters Bar Town 7ISP
213 Prescot Cables 8NP1W
214 Radcliffe 8NP1W
215 Ramsbottom United 8NP1W
216 Ramsgate 8IS1SE
217 Redditch United 7SPC
218 Romford 8IS1N
219 Royston Town 7SPC
220 Runcorn Linnets (ex Vase) 8NP1W
221 Rushall Olympic 7SPC
222 Salford City 5NL
223 Salisbury 7SPS
224 Scarborough Athletic 7NPP
225 Sevenoaks Town (ex Vase) 8IS1SE
226 Sheffield 8NP1E
227 Sittingbourne 8IS1SE
228 Skelmersdale United 8NP1W
229 Slimbridge 8SL1W
230 Slough Town 6NS
231 Soham Town Rangers 8IS1N
232 Solihull Moors 5NL
233 South Park 8IS1SC
234 South Shields 7NPP
235 Southport 6NN
236 Spalding United 8NP1E
237 Spennymoor Town 6NN
238 St. Albans City 6NS
239 St. Ives Town 7SPC
240 St. Neots Town 7SPC
241 Stafford Rangers 7NPP
242 Staines Town 7SPS
243 Stalybridge Celtic 7NPP
244 Stamford 8NP1E
245 Stockport County 6NN
246 Stocksbridge Park Steels 8NP1E
247 Stourbridge 7SPC
248 Stratford Town 7SPC
249 Street (ex Vase) 8SL1W
250 Sutton Coldfield Town 8SL1E
251 Sutton United 5NL
252 Swindon Supermarine 7SPS
253 Tadcaster Albion 8NP1E
254 Tamworth 7SPC
255 Taunton Town 7SPS
256 Thame United 8SL1E
257 Thamesmead Town 8IS1SE
258 Thatcham Town (ex Vase) 8SL1W
259 Three Bridges (ex Vase) 8IS1SE
260 Tilbury 8IS1N
261 Tiverton Town 7SPS
262 Tonbridge Angels 7ISP
263 Tooting & Mitcham United 8IS1SC
264 Torquay United 6NS
265 Trafford 8NP1W
266 Truro City 6NS
267 Uxbridge 8IS1SC
268 V.C.D. Athletic 8IS1SE
269 Waltham Abbey 8IS1SC
270 Walton Casuals 7SPS
271 Ware 8IS1SC
272 Warrington Town 7NPP
273 Wealdstone 6NS
274 Welling United 6NS
275 Welwyn Garden City (ex Vase) 8SL1E
276 Westfield (ex Vase) 8IS1SC
277 Weston super Mare 6NS
278 Weymouth 7SPS
279 Whitby Town 7NPP
280 Whitehawk 7ISP
281 Whitstable Town (ex Vase) 8IS1SE
282 Whyteleafe 8IS1SE
283 Widnes (ex Vase) 8NP1W
284 Wimborne Town 7SPS
285 Winchester City 8SL1W
286 Wingate & Finchley 7ISP
287 Wisbech Town (ex Vase) 8NP1E
288 Witham Town 8IS1N
289 Witton Albion 7NPP
290 Woking 6NS
291 Workington 7NPP
292 Worthing 7ISP
293 Wrexham 5NL
294 Yate Town 8SL1W
295 Yaxley (ex Vase) 8SL1E
296 York City 6NN


(This post was edited by John Treleven on Sep 9, 2018, 10:45 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 6, 2018, 1:19 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #4 of 71 (46696 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 6, 2018, 1:20 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #5 of 71 (46691 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 6, 2018, 1:22 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #6 of 71 (46684 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Exemptions

24 clubs exempt to 1st Round (Step 1/Level 5)
A.F.C. Fylde
Aldershot Town
Barnet
Barrow
Boreham Wood
Braintree Town
Bromley
Chesterfield
Dagenham & Redbridge
Dover Athletic
Eastleigh
Ebbsfleet United
F.C. Halifax Town
Gateshead
Harrogate Town
Hartlepool United
Havant & Waterlooville
Leyton Orient
Maidenhead United
Maidstone United
Salford City
Solihull Moors
Sutton United
Wrexham

44 clubs exempt to 3rd Round Qualifying (Step 2/Level 6)
A.F.C. Telford United
Alfreton Town
Altrincham
Ashton United
Bath City
Billericay Town
Blyth Spartans
Boston United
Brackley Town
Bradford (Park Avenue)
Chelmsford City
Chester
Chippenham Town
Chorley
Concord Rangers
Curzon Ashton
Darlington
Dartford
Dulwich Hamlet
East Thurrock United
Eastbourne Borough
F.C. United of Manchester
Gloucester City
Guiseley
Hampton & Richmond Borough
Hemel Hempstead Town
Hereford
Hungerford Town
Kidderminster Harriers
Leamington
Nuneaton Borough
Oxford City
Slough Town
Southport
Spennymoor Town
St. Albans City
Stockport County
Torquay United
Truro City
Wealdstone
Welling United
Weston super Mare
Woking
York City

88 clubs exempt to 1st Round Qualifying (Step 3/Level 7)
A.F.C. Hornchurch
A.F.C. Rushden & Diamonds
Alvechurch
Bamber Bridge
Banbury United
Barwell
Basford United
Basingstoke Town
Beaconsfield Town
Bedworth United
Biggleswade Town
Bishop’s Stortford
Bognor Regis Town
Brightlingsea Regent
Burgess Hill Town
Buxton
Carshalton Athletic
Chesham United
Coalville Town
Corinthian Casuals
Dorchester Town
Dorking Wanderers
Enfield Town
Farnborough
Farsley Celtic
Folkestone Invicta
Frome Town
Gainsborough Trinity
Gosport Borough
Grantham Town
Halesowen Town
Haringey Borough
Harlow Town
Harrow Borough
Hartley Wintney
Hednesford Town
Hendon
Hitchin Town
Hyde United
Kettering Town
King’s Lynn Town
Kings Langley
Kingstonian
Lancaster City
Leatherhead
Leiston
Lewes
Lowestoft Town
Margate
Marine
Matlock Town
Merstham
Merthyr Town
Metropolitan Police
Mickleover Sports
Nantwich Town
Needham Market
North Ferriby United
Poole Town
Potters Bar Town
Redditch United
Royston Town
Rushall Olympic
Salisbury
Scarborough Athletic
South Shields
St. Ives Town
St. Neots Town
Stafford Rangers
Staines Town
Stalybridge Celtic
Stourbridge
Stratford Town
Swindon Supermarine
Tamworth
Taunton Town
Tiverton Town
Tonbridge Angels
Walton Casuals
Warrington Town
Weymouth
Whitby Town
Whitehawk
Wimborne Town
Wingate & Finchley
Witton Albion
Workington
Worthing


(This post was edited by John Treleven on Jul 6, 2018, 11:32 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 7, 2018, 2:14 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #7 of 71 (46233 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

MATCH DATES
All ties must be played at 3p.m. on the round date with replays at or before 7.45p.m. the following Thursday

Clubs may mutually agree to extra time and penalties to determine the winner of a first match without having a replay and this must be confirmed on the match arrangement form, in accordance with F.A. Trophy Rule 11(a)

MATCH ARRANGEMENT FORM
Match Arrangement Forms will be available on M.O.A.S. in due course. Clubs will be notified by email once these are available for completion.

PLAYER QUALIFICATION DATE
The player qualification date is 12 noon on the Friday preceding the round date, this includes replays and postponements.

GROUND SHARING
Clubs with ground sharing agreements must arrange for ties to be played on Friday, Saturday or Sunday. If a clash of fixtures occurs with the sharing Club or other sport, if for any reason a tie is unable to be played on the ground of the first drawn Club on a Saturday, the tie must be played on either the day before, i.e. on Friday, or the day after, i.e. on Sunday on the ground of the first drawn Club. If Clubs are unable to agree on the date, then it will be played on the Sunday, unless the National Game Board decides otherwise and that decision shall be final and binding.

PRIZE FUND PAYMENTS
Extra Preliminary Round winners (27) £2,000
Preliminary Round winners (56) £3,000
First Round Qualifying winners (72) £3,250
Second Round Qualifying winners (36) £4,000
Third Round Qualifying winners (40) £5,000
First Round Proper winners (32) £6,000
Second Round Proper winners (16) £7,000
Third Round Proper winners (8) £8,000
Fourth Round Proper winners (4) £10,000
Semi Final winners (2) £20,000
Final runners-up (1) £30,000
Final winners (1) £60,000


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 9, 2018, 8:16 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #8 of 71 (45975 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Last year there were 276 entries in the F.A. Trophy,
including Guernsey who subsequently withdrew

This year there are 295, an increase of 19

30 clubs have been "promoted" from the F.A. Vase

01 Basildon United
02 Bedfont Sports
03 Berkhamsted
04 Blackfield & Langley
05 Bracknell Town
06 Bromsgrove Sporting
07 Coggeshall Town
08 Coleshill Town
09 F.C. Romania
10 Felixstowe & Walton United
11 Great Wakering Rovers
12 Haywards Heath Town
13 Highworth Town
14 Marske United
15 Melksham Town
16 Morpeth Town
17 Pickering Town
18 Pontefract Collieries
19 Runcorn Linnets
20 Sevenoaks Town
21 Street
22 Thatcham Town
23 Three Bridges
24 Welwyn Garden City
25 Westfield
26 Whitstable Town
27 Widnes
28 Wisbech Town
29 Yaxley

The 30th missed off the F.A. list

30 A.F.C. Mansfield

7 clubs have been "relegated" to the F.A. Vase

01 Arlesey Town
02 Bishops Cleeve
03 Goole
04 Norwich United
05 Romulus
06 Shoreham
07 Shortwood United

In addition
Guernsey did not enter
Ossett Albion and Ossett Town have merged to become Ossett United
Shaw Lane Association have folded
Thurrock have folded


Spennyfan_chris
First Team Sub

Sep 26, 2018, 7:48 PM

Posts: 964
Location: Spennymoor, Co. Durham
Team(s): Spennymoor Town FC & Tokyo Verdy

Post #9 of 71 (44141 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To
Extra Preliminary Qualifying Round

Zone 1
05 Glossop North End (8NP1W) v Brighouse Town (8NP1E)


This tie has been agreed to be Extra Time/Penalties rather then having a Replay



Football Love - Spennymoor Town FC (National League North) & Tokyo Verdy (JLeague Division 2)

Spennymoor Volunteer & Camera-Man


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Sep 29, 2018, 5:26 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #10 of 71 (43762 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Extra Preliminary Qualifying Round

Saturday 29th September

Winners receive £2,000

Zone 1
01 Atherton Collieries (8NP1W) v Runcorn Linnets (8NP1W) 4-2 226
02 Cleethorpes Town (8NP1E) v Mossley (8NP1W) 3-1 179
03 Sheffield (8NP1E) v Prescot Cables (8NP1W) 2-2 270 (replay Tue 7.45) 2-6 221
04 Trafford (8NP1W) v Colne (8NP1W) 2-1 317
05 Glossop North End (8NP1W) v Brighouse Town (8NP1E) (no replay) 0-2 201
06 Droylsden (8NP1W) v Widnes (8NP1W) 2-1 114

Zone 2
07 Bromsgrove Sporting (8SL1E) v Corby Town (8SL1E) 1-3 954
08 Loughborough Dynamo (8NP1E) v Market Drayton Town (8NP1W) 5-2 91
09 Peterborough Sports (8SL1E) v Sutton Coldfield Town (8SL1E) 2-1 133
10 Coleshill Town (8SL1E) v Kidsgrove Athletic (8NP1W) 1-2 120

Zone 3
11 Witham Town (8IS1N) v Coggeshall Town (8IS1N) (Fri 7.45) 1-0 188
12 Uxbridge (8IS1SC) v Chalfont St. Peter (8IS1N) 1-1 84 (replay Tue 7.45) 0-0 AET (0-0) 4-5p 71
13 Felixstowe & Walton United (8IS1N) v Grays Athletic (8IS1N) 1-3 250
14 Romford (8IS1N) v Great Wakering Rovers (8IS1N) (Sun 1.30) 2-3 115
15 Bedford Town (8SL1E) v Cheshunt (8IS1SC) 1-1 222 (replay Tue 7.45) 2-1 102
16 Bury Town (8IS1N) v Horsham (8IS1SE) 1-2 270
17 Aveley (8IS1N) v Tooting & Mitcham United (8IS1SC) 3-1 106
18 Didcot Town (8SL1E) v Thamesmead Town (8IS1SE) 3-1 136
19 Ashford Town (Middlesex) (8IS1SC) v Heybridge Swifts (8IS1N) 4-2 105
20 Barton Rovers (8SL1E) v Kempston Rovers (8SL1E) 1-3 102
21 Whyteleafe (8IS1SE) v Bowers & Pitsea (8IS1N) 4-1 86
22 Waltham Abbey (8IS1SC) v Hastings United (8IS1SE) 1-3 191
23 A.F.C. Sudbury (8IS1N) v Egham Town (8IS1SC) 0-1 226
24 Ashford United (8IS1SE) v Haywards Heath Town (8IS1SE) 4-4 175 (replay Tue 7.45) 0-3 78

Zone 4
25 Blackfield & Langley (8SL1W) v Highworth Town (8SL1W) 3-0 63
26 Evesham United (8SL1W) v Moneyfields (8SL1W) (Sun 3.00) 1-5 149
27 Slimbridge (8SL1W) v Winchester City (8SL1W) 2-2 85 (replay Tue 7.45) 3-3 AET (2-2) 6-5p 93


(This post was edited by John Treleven on Oct 3, 2018, 8:04 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Oct 2, 2018, 11:05 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #11 of 71 (42883 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Oct 13, 2018, 6:05 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #12 of 71 (36511 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

PLEASE PRIVATE MESSAGE ANY CORRECTIONS

Preliminary Qualifying Round

Saturday 13th October

Winners receive £3,000

Zone 1
01 Prescot Cables (8NP1W) v Kendal Town (8NP1W) 5-1 408
02 Pickering Town (8NP1E) v Stocksbridge Park Steels (8NP1E) (Sun 3.00) 3-0 138
03 Marske United (8NP1E) v Atherton Collieries (8NP1W) 3-3 292 (replay Mon 8.00) 1-0 215
04 Radcliffe (8NP1W) v Cleethorpes Town (8NP1E) 2-3 248
05 Droylsden (8NP1W) v Tadcaster Albion (8NP1E) 1-1 167 (replay Tue 7.45) 2-0 220
06 Trafford (8NP1W) v Ramsbottom United (8NP1W) 1-2 272
07 Skelmersdale United (8NP1W) v Frickley Athletic (8NP1E) (at Frickley Athletic) (no replay) 1-3 139
08 Ossett United (8NP1E) v Colwyn Bay (8NP1W) 6-0 630
09 Morpeth Town (8NP1E) v Brighouse Town (8NP1E) 3-4 198
10 Clitheroe (8NP1W) v Pontefract Collieries (8NP1E) 3-2 230

Zone 2
11 Spalding United (8NP1E) v Carlton Town (8NP1E) 1-4 128
12 Wisbech Town (8NP1E) v Kidsgrove Athletic (8NP1W) 1-2 187
(Kidsgrove Athletic ineligible player, Wisbech Town reinstated Fri 2nd Nov)
13 Peterborough Sports (8SL1E) v Cambridge City (8SL1E) 2-4 211
14 Gresley (8NP1E) v Newcastle Town (8NP1W) 1-2 282
15 Belper Town (8NP1E) v Stamford (8NP1E) 0-0 278 (replay Tue 7.45) 0-1 187
16 Chasetown (8NP1W) v Lincoln United (8NP1E) 2-1 223
17 Soham Town Rangers (8IS1N) v A.F.C. Mansfield (8NP1E) 0-0 139 (replay Tue 7.45) 1-2 103
18 Leek Town (8NP1W) v Loughborough Dynamo (8NP1E) 0-0 341 (replay Tue 7.45) 5-2 100
19 Corby Town (8SL1E) v Yaxley (SL1E) 2-3 445

Zone 3
20 Chipstead (8IS1SC) v Welwyn Garden City (8SL1E) 2-1 125
21 Berkhamsted (8SL1E) v South Park (8IS1SC) 5-1 149
22 Barking (8IS1N) v Hayes & Yeading United (8IS1SC) 0-1 103
23 A.F.C. Dunstable (8SL1E) v Witham Town (8IS1N) (Fri 8.00) 0-1 156
24 Hythe Town (8IS1SE) v F.C. Romania (8IS1SC) 2-0 175
25 Grays Athletic (8IS1N) v Sevenoaks Town (8IS1SE) 2-4 206
26 Aylesbury United (8SL1E) v Mildenhall Town (8IS1N) (Sun 3.00) 2-3 142
27 Didcot Town (8SL1E) v Hertford Town (8IS1SC) 2-1 151
28 Greenwich Borough (8IS1SE) v Egham Town (8IS1SC) 4-1 72
29 Dunstable Town (8SL1E) v Northwood (8IS1SC) 2-0 152
30 Haywards Heath Town (8IS1SE) v Bracknell Town (8IS1SC) 2-3 121
31 Faversham Town (8IS1SE) v Sittingbourne (8IS1SE) 0-2 310
32 Phoenix Sports (8IS1SE) v Ramsgate (8IS1SE) 1-1 108 (replay Tue 7.45) 0-1 180
33 Bedfont Sports (8IS1SC) v Whitstable Town (8IS1SE) 1-4 61
34 Canvey Island (8IS1N) v Cray Wanderers (8IS1SE) 2-0 207
35 Tilbury (8IS1N) v Bedford Town (8SL1E) 1-4 120
36 Horsham (8IS1SE) v Ware (8IS1SC) 3-1 103
37 Great Wakering Rovers (8IS1N) v East Grinstead Town (8IS1SE) 0-1 96
38 Dereham Town (8IS1N) v Kempston Rovers (8SL1E) 1-3 203
39 V.C.D. Athletic (8IS1SE) v Hanwell Town (8IS1SC) 3-1 76
40 Aylesbury (8SL1E) v Herne Bay (8IS1SE) 1-2 158
41 Three Bridges (8IS1SE) v Molesey (8IS1SC) 0-1 79
42 Hastings United (8IS1SE) v Whyteleafe (8IS1SE) 2-4 460
43 Ashford Town (Middlesex) (8IS1SC) v Westfield (8IS1SC) 0-0 102 (replay Tue 7.30) 3-2 93
44 Chalfont St. Peter (8IS1N) v Maldon & Tiptree (8IS1N) 0-2 98
45 Brentwood Town (8IS1N) v Marlow (8IS1SC) 4-1 161
46 Aveley (8IS1N) v Basildon United (8IS1N) (Fri 7.45) 2-1 188

Zone 4
47 Slimbridge (8SL1W) v Melksham Town (8SL1W) 2-3 81
48 A.F.C. Totton (8SL1W) v North Leigh (8SL1E) 1-1 254 (replay Tue 7.45) 5-1 156
49 Yate Town (8SL1W) v Blackfield & Langley (8SL1W) (no replay) 1-0 174
50 Cinderford Town (8SL1W) v Moneyfields (8SL1W) 5-0 104
51 Bideford (8SL1W) v Street (8SL1W) 2-3 188
52 Thatcham Town (8SL1W) v Cirencester Town (8SL1W) 2-0 232
53 Mangotsfield United (8SL1W) v Kidlington (8SL1E) 3-0 114
54 Larkhall Athletic (8SL1W) v Thame United (8SL1E) 0-0 85 (replay Tue 7.45) 0-1 59
55 Fleet Town (8SL1W) v Barnstaple Town (8SL1W) 2-1 104
56 Bristol Manor Farm (8SL1W) v Paulton Rovers (8SL1W) 1-0 188


(This post was edited by John Treleven on Nov 4, 2018, 7:47 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Oct 14, 2018, 5:06 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #13 of 71 (35674 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Oct 15, 2018, 1:13 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #14 of 71 (35087 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Oct 27, 2018, 6:39 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #15 of 71 (33083 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

PLEASE PRIVATE MESSAGE ANY CORRECTIONS

F.A. Trophy

First Qualifying Round

Saturday 27th October

Winners receive £3,250

56 Level 8 survivors and 88 Level 7 exemptions

Didcot Town re-zoned from 3 to 4

Zone 1
01 Workington (7NPP) v Scarborough Athletic (7NPP) 1-0 363
02 Marine (7NPP) v Lancaster City (7NPP) 0-2 286
03 Warrington Town (7NPP) v Prescot Cables (8NP1W) 0-1 316
04 Pickering Town (8NP1E) v Droylsden (8NP1W) 2-2 162 (replay Tue 7.45) 3-2 109
05 Frickley Athletic (8NP1E) v Ramsbottom United (8NP1W) 0-3 127
06 Whitby Town (7NPP) v Witton Albion (7NPP) 0-1 181
07 Farsley Celtic (7NPP) v Brighouse Town (8NP1E) 4-1 173
08 Ossett United (8NP1E) v Clitheroe (8NP1W) 2-1 320
09 South Shields (7NPP) v North Ferriby United (7NPP) 4-0 714
10 Hyde United (7NPP) v Bamber Bridge (7NPP) 3-0 315
11 Cleethorpes Town (8NP1E) v Marske United (8NP1E) 0-2 142
12 Stalybridge Celtic (7NPP) v Nantwich Town (7NPP) 1-0 247

Zone 2
13 Gainsborough Trinity (7NPP) v Tamworth (7SLPC) 0-0 313 (replay Tue 7.45) 0-3 276
14 Buxton (7NPP) v King’s Lynn Town (7SLPC) 3-3 285 (replay Wed 7.45) 2-1 AET (1-1) 277
15 Kettering Town (7SLPC) v Stourbridge (7SLPC) 2-0 409
16 A.F.C. Rushden & Diamonds (7SLPC) v St. Ives Town (7SLPC) 2-1 386
17 Stamford (8NP1E) v Leek Town (8NP1W) 0-0 176 (replay Tue 7.45) 1-0 215
18 Cambridge City (8SL1E) v Basford United (7NPP) 1-2 164
19 Carlton Town (8NP1E) v Bedworth United (7SLPC) 1-0 73
20 Newcastle Town (8NP1W) v Chasetown (8NP1W) 5-2 172
21 Mickleover Sports (7NPP) v Redditch United (7SLPC) 1-0 157
22 St. Neots Town (7SLPC) v Matlock Town (7NPP) 1-0 249
23 Wisbech Town (8NP1E) v Yaxley (8SL1E) (Tue 6th Nov 7.45) 1-1 198 (replay Sat 10th 3p.m.) 0-2 186
(delayed by F.A. investigation in to ineligible Kidsgrove Athletic player in the previous round)
24 Stafford Rangers (7NPP) v Rushall Olympic (7SLPC) 2-1 371
25 A.F.C. Mansfield (8NP1E) v Hednesford Town (7NPP) 1-1 106 (replay Tue 7.45) 1-0 174
26 Grantham Town (7NPP) v Halesowen Town (7SLPC) 0-4 159
27 Alvechurch (7SLPC) v Stratford Town (7SLPC) 1-1 199 (replay Tue 7.45) 0-3 172
28 Barwell (7SLPC) v Coalville Town (7SLPC) 1-1 172 (replay Tue 7.45) 3-2 AET (2-2) also 172

Zone 3
29 Chipstead (8IS1SC) v Berkhamsted (8SL1E) 2-1 64
30 Sittingbourne (8IS1SE) v Wingate & Finchley (7ISTP) 1-2 155
31 Brentwood Town (8IS1N) v Whitstable Town (8IS1SE) 3-1 147
32 Hythe Town (8IS1SE) v Bishop’s Stortford (7ISTP) 1-2 242
33 Molesey (8IS1SC) v Walton Casuals (7SLPS) 0-1 154
34 Kingstonian (7ISTP) v Bedford Town (8SL1E) 1-1 257 (replay Tue 7.45) 2-3 218
35 Margate (7ISTP) v Potters Bar Town (7ISTP) 1-2 154
36 Horsham (8IS1SE) v Corinthian Casuals (7ISTP) 3-0 137
37 Burgess Hill Town (7ISTP) v Worthing (7ISTP) 1-1 459 (replay Tue 7.45) 1-2 408
38 Dorking Wanderers (7ISTP) v Sevenoaks Town (8IS1SE) 2-1 259
39 Biggleswade Town (7SLPC) v Harrow Borough (7SLPS) 2-1 152
40 Hitchin Town (7SLPC) v Hayes & Yeading United (8IS1SC) 0-1 317
41 Maldon & Tiptree (8IS1N) v Royston Town (7SLPC) 0-3 88
42 Haringey Borough (7ISTP) v Chesham United (7SLPS) 1-1 203 (replay Tue 7.45) 2-2 AET (2-2) 1-3p 163
43 Ashford Town (Middlesex) (8IS1SC) v Lewes (7ISTP) 1-2 101
44 Lowestoft Town (7SLPC) v Enfield Town (7ISTP) 0-1 289
45 A.F.C. Hornchurch (7ISTP) v Ramsgate (8IS1SE) 6-0 162
46 Kempston Rovers (8SL1E) v Beaconsfield Town (7SLPS) 1-1 102 (replay Tue 7.45) 1-3 59
47 Folkestone Invicta (7ISTP) v Leatherhead (7ISTP) 5-1 281
48 Merstham (7ISTP) v East Grinstead Town (8IS1SE) 2-0 121
49 Tonbridge Angels (7ISTP) v Whyteleafe (8IS1SE) 2-1 380
50 Hendon (7SLPS) v Staines Town (7SLPS) 2-1 169
51 V.C.D. Athletic (8IS1SE) v Leiston (7SLPC) 1-3 98
52 Mildenhall Town (8IS1N) v Greenwich Borough (8IS1SE) 2-4 AET (2-2) 147
(extra time was agreed for the first match but if still level then it would have been a replay)
53 Metropolitan Police (7SLPS) v Carshalton Athletic (7ISTP) 2-2 129 (replay Mon 7.45) 1-2 128
54 Canvey Island (8IS1N) v Brightlingsea Regent (7ISTP) 0-1 183
55 Bracknell Town (8IS1SC) v Bognor Regis Town (7ISTP) 2-2 339 (replay Tue 7.45) 2-2 AET (2-2) 2-3p 306
56 Whitehawk (7ISTP) v Harlow Town (7ISTP) 2-3 161
57 Aveley (8IS1N) v Dunstable Town (8SL1E) 1-0 121
58 Kings Langley (7SLPS) v Needham Market (7SLPC) 0-2 122
59 Herne Bay (8IS1SE) v Witham Town (8IS1N) 2-1 210

Zone 4
60 Yate Town (8SL1W) v Dorchester Town (7SLPS) 1-1 175 (replay Tue 7.45) 0-2 207
61 Gosport Borough (7SLPS) v A.F.C. Totton (8SL1W) 1-2 191
62 Cinderford Town (8SL1W) v Street (8SL1W) 2-2 104 (replay Tue 7.45) 1-4 101
63 Thame United (8SL1E) v Bristol Manor Farm (8SL1W) 4-2 83
64 Farnborough (7SLPS) v Merthyr Town (7SLPS) 2-3 203
65 Fleet Town (8SL1W) v Salisbury (7SLPS) 0-3 267
66 Taunton Town (7SLPS) v Weymouth (7SLPS) 1-3 513
67 Thatcham Town (8SL1W) v Melksham Town (8SL1W) 1-2 286
68 Poole Town (7SLPS) v Frome Town (7SLPS) 2-1 271
69 Hartley Wintney (7SLPS) v Tiverton Town (7SLPS) 1-1 162 (replay Tue 7.45) 1-5 148
70 Didcot Town (8SL1E) v Mangotsfield United (8SL1W) 1-1 121 (replay Tue 7.45) 4-2 AET (2-2) 86
71 Basingstoke Town (7SLPS) v Wimborne Town (7SLPS) 4-2 272
72 Swindon Supermarine (7SLPS) v Banbury United (7SLPC) 1-1 215 (replay Tue 7.45) 0-3 218


(This post was edited by John Treleven on Nov 10, 2018, 5:44 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Oct 28, 2018, 8:40 AM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #16 of 71 (32681 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Oct 29, 2018, 1:24 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #17 of 71 (32085 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Nov 1, 2018, 7:37 AM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #18 of 71 (30799 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Nov 10, 2018, 5:56 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #19 of 71 (29532 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

PLEASE PRIVATE MESSAGE ANY CORRECTIONS

F.A. Trophy

Second Qualifying Round

Saturday 10th November

Winners receive £4,000

72 survivors

23 Level 8 teams are through

Level 8 survivors are guaranteed from ties 4, 5 & 17

Draw released Monday 29th October

4 zones of Q1 reduced to 2 zones for Q2 by amalgamating 1 & 2 and 3 & 4

36 survivors will be joined by 44 Level 6 exemptions

Zone 1
01 Basford United (7NPP) v Stafford Rangers (7NPP) 4-0 246
02 Stamford (8NP1E) v Kettering Town (7SLPC) 1-0 566
03 Stalybridge Celtic (7NPP) v Buxton (7NPP) 0-0 409 (replay Tue 7.45) 2-1 283
04 Yaxley (8SL1E) v Ramsbottom United (8NP1W) (Tue 8.00) (delayed by previous round) 2-2 85 (replay Tue 20th 7.45) 1-5 150
05 A.F.C. Mansfield (8NP1E) v Pickering Town (8NP1E) 2-2 105 (replay Tue 7.45) 0-2 188
06 St. Neots Town (7SLPC) v Barwell (7SLPC) 0-1 216
07 Lancaster City (7NPP) v Ossett United (8NP1E) 1-0 262
08 Newcastle Town (8NP1W) v Workington (7NPP) 2-2 160 (replay Tue 7.45) 0-5 219
09 Marske United (8NP1E) v Tamworth (7SLPC) 2-0 290
10 Halesowen Town (7SLPC) v Prescot Cables (8NP1W) 3-2 408
11 Stratford Town (7SLPC) v Mickleover Sports (7NPP) 1-1 183 (replay Tue 7.45) 1-0 157
12 Witton Albion (7NPP) v A.F.C. Rushden & Diamonds (7SLPC) 2-0 300
13 Farsley Celtic (7NPP) v Carlton Town (8NP1E) 0-0 167 (replay Wed 7.45) 4-0 115
14 South Shields (7NPP) v Hyde United (7NPP) 2-1 1,095

Zone 2
15 Brightlingsea Regent (7ISTP) v A.F.C. Hornchurch (7ISTP) 2-1 181
16 Lewes (7ISTP) v Merthyr Town (7SLPS) 2-0 475
17 Chipstead (8IS1SC) v Bedford Town (8SL1E) 2-2 98 (replay Tue 7.45) 0-2 182
18 Dorking Wanderers (7ISTP) v Tonbridge Angels (7ISTP) 1-0 330
19 Hendon (7SLPS) v Biggleswade Town (7SLPC) 1-2 223
20 Basingstoke Town (7SLPS) v Enfield Town (7ISTP) 2-1 310
21 Royston Town (7SLPC) v Thame United (8SL1E) 5-2 170
22 Horsham (8IS1SE) v Potters Bar Town (7ISTP) 1-0 147
23 Brentwood Town (8IS1N) v Poole Town (7SLPS) 2-2 159 (replay Tue 7.45) 1-4 276
24 Herne Bay (8IS1SE) v Needham Market (7SLPC) 0-1 206
25 Leiston (7SLPC) v Melksham Town (8SL1W) 2-1 172
26 Salisbury (7SLPS) v Merstham (7ISTP) 2-0 422
27 Banbury United (7SLPC) v Hayes & Yeading United (8IS1SC) 0-2 387
28 Carshalton Athletic (7ISTP) v Harlow Town (7ISTP) 3-1 358
29 Weymouth (7SLPS) v Street (8SL1W) 2-2 629 (replay Tue 7.45) 1-0 376
30 Dorchester Town (7SLPS) v A.F.C. Totton (8SL1W) 3-1 285
31 Aveley (8IS1N) v Beaconsfield Town (7SLPS) 1-2 147
32 Worthing (7ISTP) v Chesham United (7SLPS) 1-0 802
33 Walton Casuals (7SLPS) v Bognor Regis Town (7ISTP) 2-0 197
34 Folkestone Invicta (7ISTP) v Didcot Town (8SL1E) 3-0 275
35 Greenwich Borough (8IS1SE) v Bishop’s Stortford (7ISTP) 1-0 104
36 Tiverton Town (7SLPS) v Wingate & Finchley (7ISTP) 2-3 162


(This post was edited by John Treleven on Nov 21, 2018, 7:58 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Nov 11, 2018, 10:21 AM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #20 of 71 (29242 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Nov 12, 2018, 1:03 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #21 of 71 (28912 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

PLEASE PRIVATE MESSAGE ANY CORRECTIONS

F.A. Trophy

Third Qualifying Round

Saturday 24th November

Winners receive £5,000

36 Level 7 & 8 survivors & 44 Level 6 exemptions

8 Level 8 teams survive

Draw released Monday 12th Novemberr

Two zones continue

Level 7/8 survivors guaranteed from ties 5, 8, 14, 18, 20, 24, 29, 35, 36, 37

The 40 survivors will be joined by 24 Level 5 clubs exempt
to the 1st Round, which is also drawn in 2 zones

Zone 1
01 Altrincham (6NN) v Bradford (Park Avenue) (6NN) 4-0 570
02 Blyth Spartans (6NN) v Marske United (8NP1E) 4-1 642
03 Alfreton Town (6NN) v Farsley Celtic (7NPP) 0-2 214
04 Spennymoor Town (6NN) v Halesowen Town (7SLPC) 8-2 502
05 Stamford (8NP1E) v Barwell (7SLPC) 1-1 262 (replay Tue 7.45) 3-3 AET (3-3) 6-7p 126
06 Hereford (6NN) v F.C. United of Manchester (6NN) 3-1 1,067
07 Brackley Town (6NN) v Nuneaton Borough (6NN) 3-0 350
08 Stratford Town (7SLPC) v South Shields (7NPP) 2-1 378
09 Kidderminster Harriers (6NN) v York City (6NN) 1-3 784
10 Southport (6NN) v Chester (6NN) 0-0 914 (replay Tue 7.45) 2-0 654
11 Leamington (6NN) v Witton Albion (7NPP) 2-1 332
12 Darlington (6NN) v A.F.C. Telford United (6NN) (Fri 7.45) 0-2 770
13 Ashton United (6NN) v Boston United (6NN) 0-5 187
14 Pickering Town (8NP1E) v Ramsbottom United (8NP1W) 0-0 222 (replay Tue 7.45) 1-2 117
15 Basford United (7NPP) v Curzon Ashton (6NN) 2-1 267
16 Lancaster City (7NPP) v Guiseley (6NN) 2-2 259 (replay Tue 7.45) P-P, G in F.A.Cup (Tue 11th 7.45) 2-1 283
17 Stockport County (6NN) v Chorley (6NN) 3-0 1,245
18 Stalybridge Celtic (7NPP) v Workington (7NPP) 1-2 344

Zone 2
19 Lewes (7ISTP) v Hemel Hempstead Town (6NS) 2-2 325 (replay Tue 7.45) 2-3 137
20 Bedford Town (8SL1E) v Worthing (7ISTP) 2-1 306
21 Salisbury (7SLPS) v East Thurrock United (6NS) 2-1 465
22 Dorchester Town (7SLPS) v Hungerford Town (6NS) 1-0 258
23 Slough Town (6NS) v Weston super Mare (6NS) 2-3 426
24 Poole Town (7SLPS) v Dorking Wanderers (7ISTP) 2-3 285
25 Weymouth (7SLPS) v St. Albans City (6NS) 1-1 508 (replay Tue 7.45) 2-0 174
26 Concord Rangers (6NS) v Wealdstone (6NS) 2-3 281
27 Truro City (6NS) v Greenwich Borough (8IS1SE) 3-0 39 (thirty nine)
28 Chippenham Town (6NS) v Wingate & Finchley (7ISTP) 1-1 280 (replay Tue 7.45) 2-3 90 (ninety)
29 Beaconsfield Town (7SLPS) v Leiston (7SLPC) 3-1 89 (eighty nine)
30 Hampton & Richmond Borough (6NS) v Billericay Town (6NS) 0-1 298
31 Eastbourne Borough (6NS) v Dartford (6NS) 1-1 340 (replay Tue 7.45) 3-2 404
32 Welling United (6NS) v Dulwich Hamlet (6NS) 1-1 478 (replay Wed 7.45) 1-2 219
33 Woking (6NS) v Folkestone Invicta (7ISTP) 2-0 805
34 Basingstoke Town (7SLPS) v Torquay United (6NS) (no replay) 1-1 AET (1-1) 3-5p 472
35 Carshalton Athletic (7ISTP) v Walton Casuals (7SLPS) 2-0 238
36 Royston Town (7SLPC) v Needham Market (7SLPC) 1-1 202 (replay Tue 7.45) 0-2 153
37 Hayes & Yeading United (8IS1SC) v Brightlingsea Regent (7ISTP) 0-0 144 (replay Tue 7.45) 2-1 108
38 Gloucester City (6NS) v Biggleswade Town (7SLPC) (Sun 3.00) 1-3 236
39 Horsham (8IS1SE) v Bath City (6NS) (Sun 3.00) 1-2 328
40 Oxford City (6NS) v Chelmsford City (6NS) 4-0 212


(This post was edited by John Treleven on Dec 11, 2018, 10:38 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Nov 24, 2018, 7:09 AM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #22 of 71 (26714 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Nov 24, 2018, 5:49 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #23 of 71 (26580 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


Spennyfan_chris
First Team Sub

Nov 25, 2018, 4:14 PM

Posts: 964
Location: Spennymoor, Co. Durham
Team(s): Spennymoor Town FC & Tokyo Verdy

Post #24 of 71 (25985 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Trophy 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

The 1st Round Proper draw will be made on Talksport 2 at 2pm on Monday 26th November

https://twitter.com/.../1065975180600778752

I hope the ball numbers are correct but it's either the National League teams are on top or bottom of the list



Football Love - Spennymoor Town FC (National League North) & Tokyo Verdy (JLeague Division 2)

Spennymoor Volunteer & Camera-Man

(This post was edited by Spennyfan_chris on Nov 25, 2018, 4:15 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Nov 25, 2018, 7:27 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #25 of 71 (25753 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 

First page Previous page 1 2 3 Next page Last page  View All
 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3