Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: FA Competitions:
F.A. Vase 2018-19

 

First page Previous page 1 2 3 4 5 6 Next page Last page  View All


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 3, 2018, 6:19 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #1 of 131 (48500 views)
Shortcut
F.A. Vase 2018-19 Can't Post or Reply Privately

For draws and results


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 3, 2018, 6:45 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #2 of 131 (48490 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Vase 2018-19

Round dates

First Round Qualifying - Saturday 1st September
Second Round Qualifying - Saturday 15th September

First Round - Saturday 13th October
Second Round - Saturday 3rd November
Third Round - Saturday 1st December
Fourth Round - Saturday 5th January
Fifth Round - Saturday 2nd February
Quarter-Finals - Saturday 23rd February
Semi-Final first legs - Saturday 16th March
Semi-Final second legs - Saturday 23rd March
Final - Sunday 19th May


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 6, 2018, 1:24 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #3 of 131 (48020 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Entries (638) an increase of 19 (79 in, 60 out)

001 1874 Northwich 9NWCP
002 A.C. London 10COCO1
003 A.F.C. Blackpool 10NWC1N
004 A.F.C. Bridgnorth 10WMP
005 A.F.C. Croydon Athletic 9SCEP
006 A.F.C. Darwen 10NWC1N
007 A.F.C. Emley 10NCE1
008 A.F.C. Hayes 9COCOP
009 A.F.C. Liverpool 10NWC1N
010 A.F.C. Portchester 9WSSXP
011 A.F.C. Spelthorne Sports 11SUREL
012 A.F.C. St. Austell 10SWPP
013 A.F.C. Stoneham 10WSSX1
014 A.F.C. Uckfield Town 9SCP
015 A.F.C. Varndeanians 10SC1
016 A.F.C. Wulfrunians 9MIDP
017 Abbey Hey 9NWCP
018 Abbey Hulton United 10NWC1S
019 Abbey Rangers 9COCOP
020 Abingdon United 9HELP
021 Albion Sports 9NCEP
022 Almondsbury 10HEL1W
023 Alnwick Town 11NALLP
024 Alresford Town 9WSSXP
025 Alsager Town 10NWC1S
026 Alton 10WSSX1
027 Amersham Town 10SSM1
028 Amesbury Town 10WSSX1
029 Ampthill Town 10SSM1
030 Andover New Street 9WSSXP
031 Andover Town 10WSSX1
032 Anstey Nomads 10UC1
033 Ardley United 9HELP
034 Arlesey Town 9SSMP
035 Armthorpe Welfare 10NCE1
036 Arnold Town 10EMC
037 Arundel 9SCP
038 Ascot United 9HELP
039 Ash United 10COCO1
040 Ashby Ivanhoe 10EMC
041 Ashington 9NL1
042 Ashton Athletic 9NWCP
043 Ashton Town 10NWC1N
044 Athersley Recreation 9NCEP
045 Atherstone Town 10MID1
046 Atherton L.R. 10NWC1N
047 Avro 10NWC1N
048 Axminster Town 11SWP1E
049 Aylestone Park 10UC1
050 Bacup Borough 10NWC1N
051 Badshot Lea 9COCOP
052 Baffins Milton Rovers 9WSSXP
053 Bagshot 10COCO1
054 Baldock Town 9SSMP
055 Balham 9COCOP
056 Banstead Athletic 9COCOP
057 Bardon Hill 11LEIP
058 Barkingside 9ESSX
059 Barnoldswick Town 9NWCP
060 Barnton 10NWC1S
061 Barrow Town 10EMC
062 Barton Town 9NCEP
063 Bashley 9WSSXP
064 Bearsted 9SCEP
065 Beckenham Town 9SCEP
066 Bedfont & Feltham 10COCO1
067 Bedford 10SSM1
068 Bedlington Terriers 10NL2
069 Belper United 10EMC
070 Bemerton Heath Harlequins 9WSSXP
071 Bewdley Town 10WMP
072 Bexhill United 10SC1
073 Bicester Town 10HEL1E
074 Biggleswade 9SSMP
075 Biggleswade United 9SSMP
076 Billingham Synthonia 10NL2
077 Billingham Town 10NL2
078 Billingshurst 10SC1
079 Binfield 9HELP
080 Birstall United 10UC1
081 Birtley Town 10NL2
082 Bishop Auckland 9NL1
083 Bishop Sutton 10WST1
084 Bishops Cleeve 9HELP
085 Bishops Lydeard 10WST1
086 Bitton 9WSTP
087 Blaby & Whetstone Athletic 11LEIP
088 Black Country Rangers 10WMP
089 Blackstones 10UC1
090 Blidworth Welfare 11CMS
091 Blyth 9NL1
092 Bodmin Town 10SWPP
093 Boldmere St. Michaels 9MIDP
094 Bolehall Swifts 11MID2
095 Bootle 9NWCP
096 Borrowash Victoria 10EMC
097 Boston Town 9UCP
098 Bottesford Town 9NCEP
099 Bourne Town 10UC1
100 Bournemouth 9WSSXP
101 Bovey Tracey 11SWP1E
102 Brackley Town Saints 9HELP
103 Bradford Town 9WSTP
104 Brandon United 10NL2
105 Brantham Athletic 9ECOP
106 Bridgwater Town 9WSTP
107 Bridlington Town 9NCEP
108 Bridon Ropes 10SCE1
109 Bridport 9WSTP
110 Brimscombe & Thrupp 9HELP
111 Brimsdown 10SSM1
112 Brislington 9WSTP
113 Bristol Telephones 10WST1
114 British Airways 10COCO1
115 Broadbridge Heath 9SCP
116 Broadfields United 10SSM1
117 Brockenhurst 9WSSXP
118 Brocton 10MID1
119 Bromyard Town 11WM1
120 Buckingham Athletic 10SSM1
121 Buckland Athletic 9WSTP
122 Bugbrooke St. Michaels 10UC1
123 Burnham 10HEL1E
124 Burnham Ramblers 10ES1S
125 Burscough 9NWCP
126 Burton Park Wanderers 10UC1
127 Bustleholme 11WM1
128 C.B. Hounslow United 9COCOP
129 Cadbury Athletic 10MID1
130 Cadbury Heath 9WSTP
131 Callington Town 10SWPP
132 Calne Town 10WST1
133 Camberley Town 9COCOP
134 Camelford 10SWPP
135 Cammell Laird 1907 10NWC1S
136 Campion 10NCE1
137 Canterbury City 9SCEP
138 Carlisle City 10NWC1N
139 Chadderton 10NWC1N
140 Charnock Richard 9NWCP
141 Chatham Town 9SCEP
142 Cheadle Town 10NWC1S
143 Cheddar 10WST1
144 Chelmsley Town 10MID1
145 Cheltenham Saracens 10HEL1W
146 Chertsey Town 9COCOP
147 Chessington & Hook United 10COCO1
148 Chester Le Street Town 10NL2
149 Chichester City 9SCP
150 Chippenham Park 10WST1
151 Chipping Sodbury Town 9WSTP
152 Christchurch 9WSSXP
153 City of Liverpool 9NWCP
154 Clanfield 85 10HEL1W
155 Clapton 9ESSX
156 Clay Cross Town 11CMN
157 Clevedon Town 9WSTP
158 Clifton All Whites 10EMC
159 Clipstone 10EMC
160 Cobham 9COCOP
161 Cockfosters 9SSMP
162 Codicote 10SSM1
163 Cogenhoe United 9UCP
164 Coggeshall United 10ES1S
165 Colliers Wood United 9COCOP
166 Colney Heath 9SSMP
167 Congleton Town 9NWCP
168 Consett 9NL1
169 Corinthian 9SCEP
170 Cornard United 10ES1N
171 Corsham Town 10WST1
172 Coton Green 11MID2
173 Cove 10COCO1
174 Coventry Copsewood 10MID1
175 Coventry Sphinx 9MIDP
176 Coventry United 9MIDP
177 Cowes Sports 9WSSXP
178 Cradley Town 10WMP
179 Cranfield United 11BEDSP
180 Crawley Down Gatwick 9SCP
181 Crawley Green 9SSMP
182 Cray Valley (P.M.) 9SCEP
183 Crediton United 11SWP1E
184 Cribbs 9WSTP
185 Cricklewood Wanderers 11MXP
186 Crook Town 10NL2
187 Crowborough Athletic 9SCEP
188 Croydon 9SCEP
189 Cullompton Rangers 10SWPP
190 Daisy Hill 10NWC1N
191 Darlington Railway Athletic 11WEAR
192 Daventry Town 9UCP
193 Deal Town 9SCEP
194 Deeping Rangers 9UCP
195 Desborough Town 9UCP
196 Devizes Town 10WST1
197 Diss Town 10ES1N
198 Downham Town 10ES1N
199 Downton 10WSSX1
200 Droitwich Spa 11WM1
201 Dronfield Town 10NCE1
202 Dudley Sports 10WMP
203 Dudley Town 10WMP
204 Dunkirk 9MIDP
205 Dunston U.T.S. 9NL1
206 Durham City 10NL2
207 Easington Sports 10HEL1W
208 East Cowes Victoria Athletic 10WSSX1
209 East Preston 9SCP
210 Eastbourne Town 9SCP
211 Eastbourne United 9SCP
212 Eastwood Community 10EMC
213 Eccleshall 10NWC1S
214 Eccleshill United 9NCEP
215 Edgware Town 9SSMP
216 Elburton Villa 10SWPP
217 Ellesmere Rangers 10NWC1S
218 Ellistown 11LEIP
219 Ely City 9ECOP
220 Enfield 9ESSX
221 Enfield Borough 10SSM1
222 Epsom & Ewell 10COCO1
223 Erith & Belvedere 10SCE1
224 Erith Town 9SCEP
225 Esh Winning 10NL2
226 Eversley & California 10COCO1
227 Exmouth Town 10SWPP
228 Eynesbury Rovers 9UCP
229 F.C. Bolsover 10NCE1
230 F.C. Broxbourne Borough 10SSM1
231 F.C. Clacton 9ECOP
232 F.C. Deportivo Galicia 10COCO1
233 F.C. Elmstead 10SCE1
234 F.C. Stratford 12MID3
235 Fairford Town 9HELP
236 Fakenham Town 10ES1N
237 Falmouth Town 10SWPP
238 Fareham Town 9WSSXP
239 Farnham Town 10COCO1
240 Fawley 10WSSX1
241 Fire United Christian 10ES1S
242 Fisher 9SCEP
243 Flackwell Heath 9HELP
244 Fleet Spurs 10COCO1
245 Folland Sports 10WSSX1
246 Forest Hill Park 10SCE1
247 Framlingham Town 9ECOP
248 Friar Lane & Epworth 11LEIP
249 Frimley Green 10COCO1
250 G.N.P. Sports 11MID2
251 Garforth Town 9NCEP
252 Garstang 10NWC1N
253 Gedling Miners Welfare 10EMC
254 Glasshoughton Welfare 10NCE1
255 Glebe 9SCEP
256 Godalming Town 10COCO1
257 Godmanchester Rovers 9ECOP
258 Godolphin Atlantic 10SWPP
259 Goole 9NCEP
260 Gorleston 9ECOP
261 Gornal Athletic 11WM1
262 Graham Street Prims 10EMC
263 Gravesham Borough 10SCE1
264 Great Yarmouth Town 9ECOP
265 Grimsby Borough 10NCE1
266 Guildford City 9COCOP
267 Guisborough Town 9NL1
268 Hackney Wick 10ES1S
269 Hadleigh United 9ECOP
270 Hadley 9SSMP
271 Hailsham Town 10SC1
272 Hallam 10NCE1
273 Hallen 9WSTP
274 Halstead Town 10ES1S
275 Hamble Club 9WSSXP
276 Hamworthy United 9WSSXP
277 Handsworth Parramore 9NCEP
278 Hanley Town 9NWCP
279 Hanworth Villa 9COCOP
280 Harborough Town 9UCP
281 Harefield United 10SSM1
282 Harpenden Town 9SSMP
283 Harrogate Railway Athletic 9NCEP
284 Harrowby United 10UC1
285 Harworth Colliery 10NCE1
286 Hassocks 9SCP
287 Hatfield Town 10SSM1
288 Haughmond 10WMP
289 Haverhill Borough 10ES1N
290 Haverhill Rovers 9ECOP
291 Heanor Town 10EMC
292 Heath Hayes 10MID1
293 Heather St. Johns 10MID1
294 Heaton Stannington 10NL2
295 Hebburn Town 9NL1
296 Helston Athletic 10SWPP
297 Hemsworth Miners Welfare 9NCEP
298 Hengrove Athletic 9WSTP
299 Hereford Lads Club 10WMP
300 Highgate United 9MIDP
301 Hillingdon 11MXP
302 Hinckley 10MID1
303 Histon 9ECOP
304 Hoddesdon Town 9ESSX
305 Holbeach United 9UCP
306 Holbrook Sports 11CMS
307 Holker Old Boys 10NWC1N
308 Holland 10ES1S
309 Hollands & Blair 9SCEP
310 Holmer Green 9HELP
311 Holmesdale 10SCE1
312 Holwell Sports 10UC1
313 Holyport 10HEL1E
314 Horley Town 9COCOP
315 Horndean 9WSSXP
316 Horsham Y.M.C.A. 9SCP
317 Hucknall Town 11CMS
318 Hullbridge Sports 9ESSX
319 Huntingdon Town 10UC1
320 Hythe & Dibden 10WSSX1
321 Ilford 9ESSX
322 Ilfracombe Town 11SWP1E
323 Ilkeston Town 9MIDP
324 Ingles 10EMC
325 Ipswich Wanderers 10ES1N
326 Irchester United 10UC1
327 Irlam 9NWCP
328 Ivybridge Town 10SWPP
329 Jarrow 10NL2
330 K Sports 9SCEP
331 Kensington Borough 10COCO1
332 Kent Football United 10SCE1
333 Keynsham Town 10WST1
334 Kimberley Miners Welfare 10EMC
335 Kington Town 12HRFDP
336 Kirby Muxloe 9UCP
337 Kirkley & Pakefield 9ECOP
338 Knaphill 9COCOP
339 Knaresborough Town 9NCEP
340 Lancing 9SCP
341 Langford 10SSM1
342 Langney Wanderers 9SCP
343 Launceston 10SWPP
344 Laverstock & Ford 10WSSX1
345 Leicester Nirvana 9UCP
346 Leicester Road 10MID1
347 Leighton Town 9SSMP
348 Leverstock Green 9SSMP
349 Lewisham Borough 10SCE1
350 Lichfield City 10MID1
351 Lincoln Moorlands Railway 11LINCP
352 Lingfield 9SCP
353 Liskeard Athletic 11SWP1W
354 Litherland R.E.M.Y.C.A. 9NWCP
355 Little Common 9SCP
356 Little Oakley 10ES1S
357 Littlehampton Town 10SC1
358 Littleton 10MID1
359 Liversedge 9NCEP
360 London Colney 9SSMP
361 London Lions 10SSM1
362 London Tigers 9SSMP
363 Long Buckby 10UC1
364 Long Eaton United 9MIDP
365 Long Melford 9ECOP
366 Longlevens 9HELP
367 Longridge Town 10NWC1N
368 Longwell Green Sports 10WST1
369 Lordswood 9SCEP
370 Loughborough University 9MIDP
371 Lower Breck 10NWC1N
372 Loxwood 9SCP
373 Lutterworth Athletic 10UC1
374 Lutterworth Town 10UC1
375 Lydd Town 10SCE1
376 Lydney Town 9HELP
377 Lye Town 9MIDP
378 Lymington Town 9WSSXP
379 Maine Road 10NWC1S
380 Malmesbury Victoria 10HEL1W
381 Maltby Main 9NCEP
382 Malvern Town 10WMP
383 March Town United 10ES1N
384 May & Baker Eastbrook 10ES1S
385 Melton Town 10UC1
386 Meridian V.P. 10SCE1
387 Midhurst & Easebourne 10SC1
388 Mile Oak 10SC1
389 Milton United 10HEL1E
390 Mulbarton Wanderers 10ES1N
391 N.K.F. Burbage 10MID1
392 Nelson 10NWC1N
393 New College Swindon 10HEL1W
394 New Mills 10NWC1S
395 New Milton Town 10WSSX1
396 Newark Flowserve 10EMC
397 Newbury Forest 10ES1S
398 Newcastle Benfield 9NL1
399 Newhaven 9SCP
400 Newmarket Town 9ECOP
401 Newport (IoW) 10WSSX1
402 Newport Pagnell Town 9UCP
403 Newquay 10SWPP
404 Newton Abbot Spurs 11SWP1E
405 Newton Aycliffe 9NL1
406 North Greenford United 9SSMP
407 North Shields 9NL1
408 Northallerton Town 10NL2
409 Northampton O.N. Chenecks 9UCP
410 Northampton Sileby Rangers 10UC1
411 Northwich Victoria 9NWCP
412 Norwich C.B.S. 10ES1N
413 Norwich United 9ECOP
414 Nostell Miners Welfare 10NCE1
415 Nuneaton Griff 10MID1
416 Oadby Town 9UCP
417 Oakwood 10SC1
418 Odd Down 9WSTP
419 Oldland Abbotonians 10WST1
420 Ollerton Town 10NCE1
421 Oxford City Nomads 9HELP (folded)
422 Oxhey Jets 9SSMP
423 Padiham 9NWCP
424 Paget Rangers 10MID1
425 Pagham 9SCP
426 Parkgate 10NCE1
427 Peacehaven & Telscombe 9SCP
428 Pegasus Juniors 10WMP
429 Penistone Church 9NCEP
430 Penn & Tylers Green 10HEL1W
431 Penrith 9NL1
432 Pershore Town 10WMP
433 Peterborough Northern Star 9UCP
434 Petersfield Town 10WSSX1
435 Pewsey Vale 10HEL1W
436 Pinchbeck United 9UCP
437 Pinxton 11CMS
438 Plymouth Parkway 9WSTP
439 Porthleven11SWP1W
440 Portishead Town 10WST1
441 Portland United 9WSSXP
442 Potton United 9SSMP
443 Prestwich Heys 10NWC1N
444 Punjab United 9SCEP
445 Quorn 9MIDP
446 Racing Club Warwick 10MID1
447 Radford 10EMC
448 Radstock Town 10WST1
449 Rainworth Miners Welfare 10EMC
450 Raunds Town 10UC1
451 Rayners Lane 10SSM1
452 Raynes Park Vale 9COCOP
453 Reading City 9HELP
454 Redbridge 9ESSX
455 Redcar Athletic 10NL2
456 Redhill 9COCOP
457 Retford United 11CMN
458 Ringwood Town 10WSSX1
459 Risborough Rangers 10SSM1
460 Rocester 10MID1
461 Rochester United 10SCE1
462 Roman Glass St. George 9WSTP
463 Romsey Town 10WSSX1
464 Romulus 9MIDP
465 Rossington Main 10NCE1
466 Rothwell Corinthians 9UCP
467 Royal Wootton Bassett Town 9HELP
468 Rugby Borough 11LEIP
469 Rugby Town 9UCP
470 Runcorn Town 9NWCP
471 Rushden & Higham United 10UC1
472 Rusthall 9SCEP
473 Rylands 10NWC1S
474 Ryton & Crawcrook Albion 10NL2
475 Saffron Dynamo 11LEIP
476 Saffron Walden Town 9ESSX
477 Saltash United 10SWPP
478 Saltdean United 9SCP
479 Sandbach United 10NWC1S
480 Sandhurst Town 10COCO1
481 Sandiacre Town 11NOTTP
482 Sawbridgeworth Town 9ESSX
483 Seaford Town 10SC1
484 Seaham Red Star 9NL1
485 Selby Town 10NCE1
486 Selsey 10SC1
487 Selston 10EMC
488 Shaftesbury 9WSSXP
489 Shawbury United 10WMP
490 Sheerwater 10COCO1
491 Shelley 10NWC1N
492 Sheppey United 9SCEP
493 Shepshed Dynamo 9MIDP
494 Shepton Mallet 9WSTP
495 Sherborne Town 10WST1
496 Sherwood Colliery 10EMC
497 Shifnal Town 10WMP
498 Shildon 9NL1
499 Shirebrook Town 10NCE1
500 Sholing 9WSSXP
501 Shoreham 9SCP
502 Shortwood United 9WSTP
503 Shrivenham 9HELP
504 Sidlesham 10SC1
505 Sidmouth Town 11SWP1E
506 Silsden 9NWCP
507 Skegness Town 10NCE1
508 Sleaford Town 9UCP
509 Smethwick 10WMP
510 Snodland Town 10SCE1
511 South Normanton Athletic 9MIDP
512 Southall 9COCOP
513 Southend Manor 9ESSX
514 Southwick 10SC1
515 Spelthorne Sports 9COCOP
516 Sporting Bengal United 9ESSX
517 Sporting Club Thamesmead 10SCE1
518 Sporting Khalsa 9MIDP
519 Squires Gate 9NWCP
520 St. Andrews (Leics) 10UC1
521 St. Francis Rangers 10SC1
522 St. Helens Town 10NWC1N
523 St. Margaretsbury 9ESSX
524 St. Martins 10NWC1S
525 St. Panteleimon 11MXP
526 Stafford Town 11STAFP
527 Stansfeld 10SCE1
528 Stansted 9ESSX
529 Stanway Rovers 9ESSX
530 Stapenhill 10MID1
531 Staveley Miners Welfare 9NCEP
532 Steeton 10NWC1N
533 Steyning Town 10SC1
534 Stockbridge 11HAMPS
535 Stockport Town 10NWC1S
536 Stockton Town 9NL1
537 Stokesley S.C. 11NRP
538 Stone Old Alleynians 10NWC1S
539 Stotfold 9SSMP
540 Stourport Swifts 9MIDP
541 Stowmarket Town 9ECOP
542 Studley 10MID1
543 Sunderland Ryhope C.A. 9NL1
544 Sunderland Ryhope C.W. 9NL1
545 Sutton Athletic 10SCE1
546 Sutton Common Rovers 9COCOP
547 Swaffham Town 10ES1N
548 Swallownest 10NCE1
549 Swanage Town & Herston 11DORSP
550 Tadley Calleva 9WSSXP
551 Takeley 9ESSX
552 Tavistock 10SWPP
553 Team Bury 10ES1N
554 Team Dudley 11WM1
555 Team Northumbria 9NL1
556 Team Solent 9WSSXP
557 Teversal 10EMC
558 Thackley 9NCEP
559 Thame Rangers 10HEL1E
560 Thetford Town 9ECOP
561 Thornaby 10NL2
562 Thrapston Town 10UC1
563 Tipton Town 11WM1
564 Tividale 10WMP
565 Tooting Bec 10COCO1
566 Torpoint Athletic 10SWPP
567 Totton & Eling 10WSSX1
568 Tow Law Town 10NL2
569 Tower Hamlets 9ESSX
570 Tring Athletic 9SSMP
571 Tuffley Rovers 9HELP
572 Tunbridge Wells 9SCEP
573 Tytherington Rocks 10HEL1W
574 Unite M.K. 11SSM2
575 United Services Portsmouth 10WSSX1
576 Uttoxeter Town 10MID1
577 Vauxhall Motors 10NWC1S
578 Verwood Town 10WSSX1
579 Virginia Water 9HELP
580 Wadham Lodge 9 ESSX (now Leyton Athletic)
581 Wallingford Town 10HEL1E
582 Walsall Wood 9MIDP
583 Walsham Le Willows 9ECOP
584 Walthamstow 9ESSX
585 Walton & Hersham 9COCOP
586 Wantage Town 9HELP
587 Warminster Town 10WST1
588 Washington 10NL2
589 Wednesfield 10WMP
590 Wellingborough Town 9UCP
591 Wellingborough Whitworth 9UCP
592 Wellington A.F.C. 9WSTP
593 Wellington Amateurs 11WM1
594 Wellington F.C. 10WMP
595 Wells City 10WST1
596 Welton Rovers 10WST1
597 Wem Town 10WMP
598 Wembley 9SSMP
599 West Allotment Celtic 10NL2
600 West Auckland Town 9NL1
601 West Bridgford 10EMC
602 West Didsbury & Chorlton 9NWCP
603 West Essex 9ESSX
604 Westbury United 9WSTP
605 Westfields 9MIDP
606 Westside 11SUREL
607 Whickham 9NL1
608 Whitchurch Alport 9NWCP
609 Whitchurch United 10WSSX1
610 White Ensign 10ES1S
611 Whitehaven 11WLANP
612 Whitley Bay 9NL1
613 Whitton United 9ECOP
614 Wick 10SC1
615 Willand Rovers 9WSTP
616 Willington 10NL2
617 Wincanton Town 10WST1
618 Windsor 9HELP
619 Winsford United 9NWCP
620 Winslow United 10SSM1
621 Winterton Rangers 10NCE1
622 Wisbech St. Mary 10ES1N
623 Witheridge 10SWPP
624 Wivenhoe Town 10ES1S
625 Wodson Park 10SSM1
626 Wolverhampton Casuals 10WMP
627 Wolverhampton S.C. 9MIDP
628 Woodbridge Town 9ECOP
629 Woodford Town 2017 9ESSX
630 Woodley United 10HEL1E
631 Worcester City 9MIDP
632 Worksop Town 9NCEP
633 Wormley Rovers 10ES1S
634 Worsbrough Bridge Athletic 10NCE1
635 Worthing United 10SC1
636 Wroxham 9ECOP
637 Wythenshawe Town 10NWC1S
638 Yorkshire Amateur 9NCEP

Non entries

Level 9 (1)
Hall Road Rangers 9NCEP

Level 10 (37)
A.F.C. Aldermaston 10HEL1E
Abingdon Town 10HEL1E
Alford 10SC1
Ashton & Backwell United 10WST1
Benfleet 10ES1S
Bilston Town 10WMP
Buckingham Town 10SSM1
Carterton 10HEL1W
Chalvey Sports 10HEL1E
Chard Town 10WST1
Chinnor 10HEL1E
Cleator Moor Celtic 10NWC1N
Debenham Leisure Centre 10ES1N
Easington Colliery 10NL2
East Yorkshire Carnegie 10NCE1
F.C. Oswestry Town 10NWC1S
Frenford 10ES1S
Greenways 10SCE1
Harleston Town 10ES1N
Harwich & Parkeston 10ES1S
Hashtag United 10ES1S
Hillingdon Borough 10SSM1
Kennington 10SCE1
Lakenheath 10ES1N
Linotype Cheadle Heath Nomads 10NWC1S
Lopes Tavares 10ES1S
Millbrook 10SWPP
Newent Town 10HEL1W
North Leigh United 10HEL1W
Park View 10SSM1
Smithswood Firs 10MID1
Sticker 10SWPP
Storrington 10SC1
Thornbury Town 10HEL1W
Welling Town 10SCE1
Wokingham & Emmbrook 10HEL1E
Wythenshawe Amateurs 10NWC1S

Level 11 Entries (48, inc. 2 Level 12)
A.F.C. Spelthorne Sports 11SUREL
Alnwick Town 11NALLP
Axminster Town 11SWP1E
Bardon Hill 11LEIP
Blaby & Whetstone Athletic 11LEIP
Blidworth Welfare 11CMS
Bolehall Swifts 11MID2
Bovey Tracey 11SWP1E
Bromyard Town 11WM1
Bustleholme 11WM1
Clay Cross Town 11CMN
Coton Green 11MID2
Cranfield United 11BEDSP
Crediton United 11SWP1E
Cricklewood Wanderers 11MXP
Darlington Railway Athletic 11WEAR
Droitwich Spa 11WM1
Ellistown 11LEIP
F.C. Stratford 12MID3
Friar Lane & Epworth 11LEIP
G.N.P. Sports 11MID2
Gornal Athletic 11WM1
Hillingdon 11MXP
Holbrook Sports 11CMS
Hucknall Town 11CMS
Ilfracombe Town 11SWP1E
Kington Town 12HRFDP
Lincoln Moorlands Railway 11LINCP
Liskeard Athletic 11SWP1W
Newton Abbot Spurs 11SWP1E
Pinxton 11CMS
Porthleven 11SWP1W
Retford United 11CMN
Rugby Borough 11LEIP
Saffron Dynamo 11LEIP
Sandiacre Town 11NOTTP
Sidmouth Town 11SWP1E
St. Panteleimon 11MXP
Stafford Town 11STAFP
Stockbridge 11HAMPS
Stokesley S.C. 11NRIDP
Swanage Town & Herston 11DORSP
Team Dudley 11WM1
Tipton Town 11WM1
Unite M.K. 11SSM2
Wellington Amateurs 11WM1
Westside 11SUREL
Whitehaven 11WLANP


(This post was edited by John Treleven on Sep 19, 2018, 5:12 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 6, 2018, 1:25 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #4 of 131 (48012 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Qualifying Round

Saturday 1st September

Match arrangement form to be received by Friday 10th August

Winners receive 550, Losers 175

Zone 1
001 Alnwick Town (11NALP) v Charnock Richard (9NWCP) 1-2 113
002 Stokesley S.C. (11NRP) v Guisborough Town (9NL1) 0-9 150
003 Holker Old Boys (10NWC1N) v Prestwich Heys (10NWC1N) 0-2 26
004 Goole (9NCEP) v Barnoldswick Town (9NWCP) 1-2 100
005 Whickham (9NL1) v Jarrow (10NL2) (Fri 7.45) 1-0 230
006 West Allotment Celtic (10NL2) v Yorkshire Amateur (9NCEP) 3-0 44
007 Darlington Railway Athletic (11WEAR) v Bedlington Terriers (10NL2) 0-5 35
008 Chester Le Street Town (10NL2) v Sunderland Ryhope C.W. (9NL1) 1-5 116
009 Esh Winning (10NL2) v Whitley Bay (9NL1) 0-6 130
010 Bishop Auckland (9NL1) v Newton Aycliffe (9NL1) 2-2 AET (2-2) 394 (replay Tue 7.30) 2-0 220
011 North Shields (9NL1) v Consett (9NL1) 1-2 279
012 Daisy Hill (10NWC1N) v Whitehaven (11WLANP) 5-2 36
013 Harrogate Railway Athletic (9NCEP) v Silsden (9NWCP) 3-4 100
014 Thackley (9NCEP) v Thornaby (10NL2) 3-2 110
015 Dunston U.T.S. (9NL1) v Heaton Stannington (10NL2) 2-0 220
016 Team Northumbria (9NL1) (withdrawn) v Garforth Town (9NCEP) (walkover)
017 Billingham Town (10NL2) v Campion (10NCE1) (no replay) 2-0 188
018 Blyth (9NL1) (withdrew 28 Aug) v Crook Town (10NL2) (walkover)
019 Billingham Synthonia (10NL2) v Knaresborough Town (9NCEP) 3-1 85
020 Durham City (10NL2) v Seaham Red Star (9NL1) 0-5 78
021 Eccleshill United (9NCEP) v Hebburn Town (9NL1) 0-1 111
022 Northallerton Town (10NL2) v Willington (10NL2) 2-2 AET (2-2) 121 (replay Wed 7.45) 3-2 125

Zone 2
023 Lower Breck (10NWC1N) v West Didsbury & Chorlton (9NWCP) 3-1 101
024 Longridge Town (10NWC1N) v Vauxhall Motors (10NWC1S) 1-3 116
025 Worksop Town (9NCEP) v Grimsby Borough (10NCE1) 2-1 374
026 Burscough (9NWCP) v Alsager Town (10NWC1S) 5-1 68
027 Wythenshawe Town (10NWC1S) (withdrawn) v Rylands (10NWC1S) (walkover)
028 Winsford United (9NWCP) v Liversedge (9NCEP) 2-1 AET (1-1) 92
029 Maltby Main (9NCEP) v Ashton Athletic (9NWCP) 5-1 80
030 Ashton Town (10NWC1N) v St. Helens Town (10NWC1N) (no replay) 3-1 57
031 Barton Town (9NCEP) v A.F.C. Liverpool (10NWC1N) 3-1 139
032 A.F.C. Blackpool (10NWC1N) v Nostell Miners Welfare (10NCE1) 3-1 62
033 Sandbach United (10NWC1S) v Athersley Recreation (9NCEP) 5-1 104
034 Shelley (10NWC1N) v Penistone Church (9NCEP) 2-1 225
035 A.F.C. Emley (10NCE1) v Litherland R.E.M.Y.C.A. (9NWCP) (Fri 7.45) 3-4 199
036 Swallownest (10NCE1) v Abbey Hey (9NWCP) 1-0 128
037 Cammell Laird 1907 (10NWC1S) v Harworth Colliery (10NCE1) (no replay) 2-1 58
038 Armthorpe Welfare (10NCE1) v Worsbrough Bridge Athletic (10NCE1) 1-2 78
039 Parkgate (10NCE1) v Chadderton (10NWC1N) 5-2 AET (2-2) 35
040 Congleton Town (9NWCP) v Bootle (9NWCP) 1-2 150
041 Selby Town (10NCE1) v Stavely Miners Welfare (9NCEP) 0-5 135

Zone 3
042 Kirby Muxloe (9UCP) v Brocton (10MID1) 1-2 42
043 Nuneaton Griff (10MID1) v Coton Green (11MID2) 3-1 45
044 Littleton (10MID1) v Lichfield City (10MID1) 1-0 47
045 Coventry Sphinx (9MIDP) v Sporting Khalsa (9MIDP) 2-2 AET (2-2) 92 (replay Tue 7.45) 0-3 121
046 F.C. Stratford (12MID3) v Bewdley Town (10WMP) (Sun 3.00) 0-1 105
047 Abbey Hulton United (10NWC1S) v Whitchurch Alport (9NWCP) 2-3 159
048 A.F.C. Bridgnorth (10WMP) v Wolverhampton Casuals (10WMP) 1-3 36
049 Ellesmere Rangers (10NWC1S) v Birstall United (10UC1) 0-4 63
050 Rugby Borough (11LEIP) v Malvern Town (10WMP) 3-2 106
051 Stafford Town (11STAFP) v Wednesfield (10WMP) 2-3 40
052 Droitwich Spa (11WM1) v Coventry United (9MIDP) 2-4 58
053 Boldmere St. Michaels (9MIDP) v G.N.P. Sports (11MID2) 4-1 113
054 Heather St. Johns (10MID1) v Rocester (10MID1) 4-1 40
055 Rugby Town (9UCP) (walkover) v Team Dudley (11WM1) (not accepted)
056 Racing Club Warwick (10MID1) v Pegasus Juniors (10WMP) 10-0 134
057 Melton Town (10UC1) v Ingles (10EMC) 2-2 AET (2-2) 6-5p 128
("no replay" was not sanctioned by F.A. so replay ordered) (replay Wed 12th 7.45) 0-1 228
058 Lutterworth Athletic (10UC1) v Cradley Town (10WMP) 1-3 59
059 Wellington F.C. (10WMP) v St. Martins (10NWC1S) 3-2 50
060 Dudley Sports (10WMP) v Shawbury United (10WMP) 3-1 48
061 Coventry Copsewood (10MID1) v Eccleshall (10NWC1S) 6-3 AET (3-3) 25
062 N.K.F. Burbage (10MID1) v Lutterworth Town (10UC1) (Sun 3.00) (no replay) 2-1 202
063 Gornal Athletic (11WM1) v Stone Old Alleynians (10NWC1S) 1-2 53
064 Wellington Amateurs (11WM1) (walkover) v Ellistown (11LEIP) (not accepted)
065 Heath Hayes (10MID1) v Shifnal Town (10WMP) 3-1 44
066 Dudley Town (10WMP) (walkover) v Bardon Hill (11LEIP) (withdrawn)
067 Pershore Town (10WMP) v Hanley Town (9NWCP) 0-4 79
068 Ashby Ivanhoe (10EMC) v Friar Lane & Epworth (11LEIP) 2-0 74
069 Bolehall Swifts (11MID2) v Tipton Town (11WM1) 3-0 52
070 Haughmond (10WMP) v Saffron Dynamo (11LEIP) 2-4 56

Zone 4
071 Gedling Miners Welfare (10EMC) v Ilkeston Town (9MIDP) (no replay) 0-4 310
072 Rainworth Miners Welfare (10EMC) v Teversal (10EMC) 0-3 64
073 Newark Flowserve (10EMC) (removed, no floodlights) v Harrowby United (10UC1) (walkover)
074 Leicester Road (10MID1) v Bottesford Town (9NCEP) 1-1 AET (1-1) 35 (replay Wed 7.45) 1-2 55
075 Loughborough University (9MIDP) v West Bridgford (10EMC) (no replay) 6-0 78
076 Ollerton Town (10NCE1) v New Mills (10NWC1S) 1-0 72
077 Skegness Town (10NCE1) v Clay Cross Town (11CMN) 4-1 158
078 Anstey Nomads (10UC1) v Eastwood Community (10EMC) 2-5 236
079 Borrowash Victoria (10EMC) v Hucknall Town (11CMS) 0-7 78
080 Clifton All Whites (10EMC) v Belper United (10EMC) 4-4 AET (4-4) 54 (replay Tue 7.45) 0-3 59
081 Blidworth Welfare (11CMS) v Blaby & Whetstone Athletic (11LEIP) 5-3 36
082 Clipstone (10EMC) v Aylestone Park (10UC1) 1-2 51
083 South Normanton Athletic (9MIDP) v St. Andrews (Leics) (10UC1) 3-0 41
084 Oadby Town (9UCP) v Sherwood Colliery (10EMC) 1-7 138
085 Dunkirk (9MIDP) v Stapenhill (10MID1) 3-1 AET (1-1) 46
086 Quorn (9MIDP) v Retford United (11CMN) 5-0 142
087 Holwell Sports (10UC1) v Pinxton (11CMS) 1-4 82
088 Lincoln Moorlands Railway (11LINCP) v Kimberley Miners Welfare (10EMC) 1-3 52
089 Radford (10EMC) v Selston (10EMC) 1-3 also 52

Zone 5
090 Framlingham Town (9ECOP) v Wisbech St. Mary (10ES1N) 3-2 70
091 Deeping Rangers (9UCP) v Blackstones (10UC1) 7-1 109
092 Woodbridge Town (9ECOP) v Eynesbury Rovers (9UCP) 3-1 154
093 Gorleston (9ECOP) v Boston Town (9UCP) 5-1 101
094 Peterborough Northern Star (9UCP) v Fakenham Town (10ES1N) 2-0 30
095 Walsham Le Willows (9ECOP) v Diss Town (10ES1N) (Fri 7.45) 3-0 179
096 Newmarket Town (9ECOP) v Downham Town (10ES1N) 2-1 67
097 Bourne Town (10UC1) v March Town United (10ES1N) 3-4 78
098 Huntingdon Town (10UC1) v Wroxham (9ECOP) 0-4 41
099 Ely City (9ECOP) v Norwich United (9ECOP) 4-3 AET (2-2) 84

Zone 6
100 Stotfold (9SSMP) v Wadham Lodge (now Leyton Athletic) (9ESSX) 4-0 34
101 St. Margaretsbury (9ESSX) v Hadleigh United (9ECOP) (Sun 2.00) 0-3 84
102 Newbury Forest (10ES1S) v Wivenhoe Town (10ES1S) 2-1 30
103 Wormley Rovers (10ES1S) v Biggleswade United (9SSMP) (Fri 7.45) (at Biggleswade United) P-P
(serious injury during the warm up) (re-match Tue 7.45) 1-2 AET (1-1) 59
104 Enfield Borough (10SSM1) v Halstead Town (10ES1S) 6-0 49
105 Clapton (9ESSX) v Woodford Town 2017 (9ESSX) 1-1 AET (1-1) 49 (replay Tue 7.45) 3-1 71
106 May & Baker Eastbrook (10ES1S) v Burnham Ramblers (10ES1S) 8-1 36
107 Stanway Rovers (9ESSX) v White Ensign (10ES1S) 2-1 50 (ab 84 mins, serious injury) (re-match Tue 7.45) 4-2 60
108 Baldock Town (9SSMP) v Long Melford (9ECOP) 2-1 66
109 Haverhill Rovers (9ECOP) v Ilford (9ESSX) 2-1 124
110 Holland (10ES1S) v Cornard United (10ES1N) 4-2 45
111 Walthamstow (9ESSX) v Takeley (9ESSX) 1-3 AET (1-1) 85
112 Langford (10SSM1) v Tower Hamlets (9ESSX) 3-2 42
113 Southend Manor (9ESSX) v Ipswich Wanderers (10ES1N) 3-0 40
114 Stansted (9ESSX) v Brantham Athletic (9ECOP) 1-3 48
115 London Colney (9SSMP) v Cockfosters (9SSMP) 2-1 49
116 Whitton United (9ECOP) v Hatfield Town (10SSM1) 5-2 55

Zone 7
117 British Airways (10COCO1) v Harefield United (10SSM1) (no replay) 1-3 31
118 Rothwell Corinthians (9UCP) v C.B. Hounslow United (9COCOP) 0-5 47
119 Spelthorne Sports (9COCOP) v Northampton O.N. Chenecks (9UCP) 5-3 AET (3-3) 72
120 F.C. Deportivo Galicia (10COCO1) v London Tigers (9SSMP) 3-2 18
121 Sandhurst Town (10COCO1) v Kensington Borough (10COCO1) 1-2 62
122 Wellingborough Whitworth (9UCP) v Bugbrooke St. Michaels (10UC1) 0-2 37
123 Hanworth Villa (9COCOP) v Bedford (10SSM1) (no replay) 5-1 38
124 Ampthill Town (10SSM1) v Edgware Town (9SSMP) 1-3 47
125 Broadfields United (10SSM1) v Daventry Town (9UCP) 5-0 23
126 A.F.C. Hayes (9COCOP) v Wembley (9SSMP) 1-2 34
127 Rushden & Higham United (10UC1) v Winslow United (10SSM1) (no replay) 4-5 AET (4-4) 54
128 Raunds Town (10UC1) v Cranfield United (11BEDSP) 2-1 AET (1-1) 55
129 Bicester Town (10HEL1E) v A.F.C. Spelthorne Sports (11SUREL) (Sun 3.00) 3-2 37
130 Southall (9COCOP) v Reading City (9HELP) (at Uxbridge) 3-2 36
131 Leverstock Green (9SSMP) v Unite M.K. (11SSM2) 10-0 37
132 Cricklewood Wanderers (11MXP) v Risborough Rangers (10SSM1) 4-3 31
133 Burnham (10HEL1E) (walkover) v Hillingdon (11MXP) (not accepted)
134 St. Panteleimon (11MXP) v Holmer Green (9HELP) (no replay) 3-1 70

Zone 8
135 Shrivenham (9HELP) v Tytherington Rocks (10HEL1W) 9-0 34
136 Bashley (9WSSXP) v A.F.C. Portchester (9WSSXP) 6-0 152
137 Binfield (9HELP) v Frimley Green (10COCO1) 5-0 83
138 Tadley Calleva (9WSSXP) v Ascot United (9HELP) 3-1 95
139 Milton United (10HEL1E) v Clanfield 85 (10HEL1W) 0-3 50
140 Chertsey Town (9COCOP) v Woodley United (10HEL1E) 4-2 92
141 Brimscombe & Thrupp (9HELP) v Ash United (10COCO1) 5-1 60
142 Wallingford Town (10HEL1E) v Abingdon United (9HELP) 1-4 48
143 Penn & Tylers Green (10HEL1W) v A.F.C. Stoneham (10WSSX1) 1-3 37
144 Lydney Town (9HELP) v Abbey Rangers (9COCOP) 1-3 82
145 Cove (10COCO1) v Fleet Spurs (10COCO1) 0-2 32
146 Royal Wootton Bassett Town (9HELP) (walkover) v Oxford City Nomads (9HELP) (withdrawn)
147 Ardley United (9HELP) v Holyport (10HEL1E) 1-4 45
148 Fairford Town (9HELP) v Baffins Milton Rovers (9WSSXP) 2-3 AET (2-2) 25

Zone 9
149 Colliers Wood United (9COCOP) v Stansfeld (10SCE1) 3-1 AET (0-0) 26
150 Bagshot (10COCO1) v Sidlesham (10SC1) (Fri 7.45) 0-5 70
151 Raynes Park Vale (9COCOP) v Cobham (9COCOP) 0-1 38
(corrected from R.P.V. v Sutton Common Rovers by F.A.)
152 Lingfield (9SCP) v Epsom & Ewell (10COCO1) (at Whyteleafe) (Fri 7.45) 6-1 91
153 Croydon (9SCEP) v Little Common (9SCP) 2-3 44
154 Sutton Athletic (10SCE1) v Cray Valley (P.M.) (9SCEP) 1-2 60
155 Hassocks (9SCP) v K Sports (9SCEP) 0-2 52
156 St. Francis Rangers (10SC1) v F.C. Elmstead (10SCE1) 3-1 28
157 Knaphill (9COCOP) v A.F.C. Varndeanians (10SC1) 1-4 41
158 Wick (10SC1) v Godalming Town (10COCO1) 2-1 44
159 Mile Oak (10SC1) v Selsey (10SC1) 2-2 AET (1-1) 34 (replay Tue 7.45) 0-3 107
160 Billingshurst (10SC1) v Tunbridge Wells (9SCEP) 0-3 64
161 Lordswood (9SCEP) v Fire United Christian (10ES1S) 2-0 45
162 Sheerwater (10COCO1) v Lancing (9SCP) (at Woking) (Sun 1.00) 2-1 99
163 Meridian V.P. (10SCE1) v Southwick (10SC1) 0-1 14
164 Chessington & Hook United (10COCO1) v Oakwood (10SC1) 7-0 35
165 Erith Town (9SCEP) v Arundel (9SCP) 5-0 40
166 Lewisham Borough (10SCE1) v Broadbridge Heath (9SCP) 1-2 AET (1-1) 103
167 Kent Football United (10SCE1) v Steyning Town (10SC1) 2-3 AET (2-2) 51
168 Sporting Club Thamesmead (10SCE1) v Midhurst & Easebourne (10SC1) 4-3 55
169 Westside (11SUREL) v A.C. London (10COCO1) (Sun 3.00) (no replay) 2-4 50
170 A.F.C. Croydon Athletic (9SCEP) v Worthing United (10SC1) 4-1 61
171 A.F.C. Uckfield Town (9SCP) v Hollands & Blair (9SCEP) 2-0 51
172 Glebe (9SCEP) v Loxwood (9SCP) 3-0 47
173 Seaford Town (10SC1) v Tooting Bec (10COCO1) 1-0 51
174 Lydd Town (10SCE1) v Punjab United (9SCEP) 1-2 35
175 Snodland Town (10SCE1) v Newhaven (9SCP) 2-3 98
176 Erith & Belvedere (10SCE1) v Rusthall (9SCEP) (Sun 3.00) 1-3 37
177 Fisher (9SCEP) v Corinthian (9SCEP) 4-4 AET (3-3) 92 (replay Tue 7.45) 2-3 63
178 East Preston (9SCP) v Eastbourne United (9SCP) 5-2 81
179 Bearsted (9SCEP) v Bexhill United (10SC1) 4-1 84
180 Sheppey United (9SCEP) v Balham (9COCOP) 3-1 233
181 Langney Wanderers (9SCP) v Canterbury City (9SCEP) 0-2 67
182 Saltdean United (9SCP) v Crawley Down Gatwick (9SCP) 2-1 59
183 Redhill (9COCOP) v Holmesdale (10SCE1) 2-0 61
184 Guildford City (9COCOP) v Rochester United (10SCE1) (at Godalming Town) 4-0 65

Zone 10
185 Whitchurch United (10WSSX1) v Almondsbury (10HEL1W) 0-2 72
186 Devizes Town (10WST1) v Warminster Town (10WST1) 0-2 102
187 Calne Town (10WST1) v Fawley (10WSSX1) (no replay) 4-5 95
188 Christchurch (9WSSXP) v Folland Sports (10WSSX1) (Fri 7.45) 3-0 81
189 Cowes Sports (9WSSXP) v Westbury United (9WSTP) 3-5 AET (3-3) 131
190 Chippenham Park (10WST1) v Bitton (9WSTP) (Sun 2.00) 0-4 61
191 Lymington Town (9WSSXP) v Portland United (9WSSXP) 4-2 also 61
192 Oldland Abbotonians (10WST1) v Totton & Eling (10WSSX1) 2-3 53
193 Hamworthy United (9WSSXP) v Amesbury Town (10WSSX1) 5-0 80
194 Romsey Town (10WSSX1) v Bridport (9WSTP) 4-4 AET (3-3) 139 (replay Wed 7.45) 2-4 131
195 Ringwood Town (10WSSX1) v Alresford Town (9WSSXP) 1-2 55
196 Stockbridge (11HAMPS) v Roman Glass St. George (9WSTP) (no replay) 1-3 40
197 Hallen (9WSTP) v Fareham Town (9WSSXP) 2-3 48
198 East Cowes Victoria Athletic (10WSSX1) v Pewsey Vale (10HEL1W) 4-3 25
199 Team Solent (9WSSXP) v Longwell Green Sports (10WST1) 2-3 27
200 Eversley & California (10COCO1) v Downton (10WSSX1) 1-0 46
201 Bournemouth (9WSSXP) v Bristol Telephones (10WST1) 8-0 51
202 Hythe & Dibden (10WSSX1) v Bemerton Heath Harlequins (9WSSXP) 1-2 65
203 Corsham Town (10WST1) v Laverstock & Ford (10WSSX1) 1-0 61

Zone 11
204 Exmouth Town (10SWPP) v Callington Town (10SWPP) 4-1 137
205 Plymouth Parkway (9WSTP) v Brislington (9WSTP) 5-1 124
206 Tavistock (10SWPP) v Helston Athletic (10SWPP) 3-1 65
207 Keynsham Town (10WST1) v Sidmouth Town (11SWP1E) 2-3 112
208 Bishops Lydeard (10WST1) v Bishop Sutton (10WST1) 3-0 AET (0-0) 37
209 Godolphin Atlantic (10SWPP) v Portishead Town (10WST1) 1-0 59
210 Hengrove Athletic (9WSTP) v Newquay (10SWPP) (no replay) 1-2 AET (1-1) 90
211 Wellington A.F.C. (9WSTP) v Saltash United (10SWPP) (at Cullompton Rangers) 1-3 45
212 Liskeard Athletic (11SWP1W) v Bovey Tracey (11SWP1E) 1-3 73
213 Crediton United (11SWP1E) v Clevedon Town (9WSTP) 0-3 131
214 A.F.C. St. Austell (10SWPP) v Ilfracombe Town (11SWP1E) 3-1 198
215 Wincanton Town (10WST1) v Radstock Town (10WST1) 1-2 79
216 Witheridge (10SWPP) (withdrawn) v Wells City (10WST1) (walkover)
217 Odd Down (9WSTP) v Shepton Mallet (9WSTP) 4-1 56
218 Elburton Villa (10SWPP) v Launceston (10SWPP) 3-1 49


(This post was edited by John Treleven on Sep 14, 2018, 10:55 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 6, 2018, 1:26 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #5 of 131 (48011 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 6, 2018, 1:27 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #6 of 131 (48005 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Exemptions

To 2nd Round (23)

Last 32 of previous season not promoted to F.A. Trophy

1874 Northwich (9NWCP)
Biggleswade (9SSMP)
Bradford Town (9WSTP)
Chichester City (9SCP)
Cogenhoe United (9UCP)
Crowborough Athletic (9SCEP)
Desborough Town (9UCP)
Eastbourne Town (9SCP)
Hamble Club (9WSSXP)
Hinckley (10MID1)
Horley Town (9COCOP)
Hullbridge Sports (9ESSX)
Leighton Town (9SSMP)
Newcastle Benfield (9NL1)
Newport (IoW) (10WSSX1)
Norwich C.B.S. (10ES1N)
Stockton Town (9NL1)
Stourport Swifts (9MIDP)
Tring Athletic (9SSMP)
West Auckland Town (9NL1)
Westfields (9MIDP)
Windsor (9HELP)
Wolverhampton S.C. (9MIDP)

To 1st Round (23)

Clubs finishing in top four of a Step 5 division last season
and not promoted to the F.A. Trophy.

Clubs must have played in the F.A. Vase last season.

Andover Town (2nd Wessex) (10WWSX1) (were 2nd in 9WSSXP but declined promotion and were relegated)
Badshot Lea (3rd Combined Counties) (error, see below)
Beckenham Town (4th Southern Counties East) (9SCEP)
City of Liverpool (4th North West Counties) (9NWCP)
Cobham (2nd Combined Counties) (error, see below)
Godmanchester Rovers (4th Eastern Counties) (9ECOP)
Handsworth Parramore (4th Northern Counties East) (9NCEP)
Harpenden Town (3rd Spartan South Midlands) (9SSMP)
Highgate United (3rd Midland) (9MIDP)
Holbeach United (4th United Counties) (9UCP)
Horndean (4th Wessex) (9WSSXP)
Horsham Y.M.C.A. (4th Southern Combination) (9SCP)
Newport Pagnell Town (3rd United Counties) (9UCP)
Pagham (3rd Southern Combination) (9SCP)
Redbridge (4th Essex) (9ESSX)
Runcorn Town (3rd North West Counties) (9NWCP)
Shildon (3rd Northern) (9NL1)
Sholing (3rd Wessex) (9WSSXP)
Stowmarket Town (3rd Eastern Counties) (9ECOP)
Sunderland Ryhope C.A. (4th Northern) (9NL1)
Wantage Town (4th Hellenic) (9HELP)
Willand Rovers (3rd Western) (9WSTP)
Worcester City (4th Midland) (9MIDP)

Badshot Lea and Cobham were incorrectly awarded exemptions as they had played in the Division below (Step 6).

On Monday 9th July this was corrected to Sutton Common Rovers (3rd) (9COCOP) and Walton & Hersham (4th) (9COCOP)
in the Combined Counties Premier Division (Step 5) and the draws amended accordingly.


(This post was edited by John Treleven on Jul 30, 2018, 1:50 PM)


paulh66
Qatar World Cup bid member!


Jul 6, 2018, 7:07 PM

Posts: 18067
Location: Surrey
Team(s): Tranmere Rovers, South Liverpool (the South will rise again), Cammell Laird

Post #7 of 131 (47648 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Sutton Common Rovers have tweeted that the FA has acknowledged the error in the list of exemptions. SCR and Walton & Hersham are therefore rightly now exempted to Round 1. Presumably Cobham and Badshot Lea replace them in the respective qualifying ties but I haven't looked for confirmation of that as yet.


(This post was edited by paulh66 on Jul 6, 2018, 7:08 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 8, 2018, 6:31 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #8 of 131 (47150 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

MATCH DATES
All ties must be played at 3p.m. on the round date with replays on or before 7.45p.m. the following Thursday.

Clubs may mutually agree to penalties being taken after extra time to determine the winner of a first match without having a replay and this must be confirmed on the match arrangement form, in accordance with F.A. Vase Rule 11(a).

MATCH ARRANGEMENT FORM
Home clubs must ensure that the match arrangement form is completed and received by The F.A. Competitions Department by the set date for the round by faxing to 0844 980 0611 or emailing to [email protected]

Match arrangement forms are available on TheFA.com under the following link - http://www.thefa.com/TheFACup/More/match-forms

PLAYER QUALIFICATION DATE
By 12 noon on the Friday preceding the round date.

GROUND SHARING
Clubs with ground sharing agreements must arrange for ties to be played on Friday, Saturday or Sunday. If a clash of fixtures occurs with the sharing club or other sport, if for any reason a tie is unable to be played on the ground of the first drawn club on a Saturday, the tie must be played on either the day before, i.e. on Friday, or the day after, i.e. on Sunday on the ground of the first drawn club. If clubs are unable to agree on the date, then it will be played on the Sunday, unless the National Game Board decides otherwise and that decision shall be final and binding.

PRIZE FUND PAYMENTS

Winners / Losers

First Round Qualifying (218) 550 175
Second Round Qualifying (187) 725 250
First Round (105) 825 275
Second Round (64) 900 300
Third Round (32) 1125 375
Fourth Round (16) 1875 625
Fifth Round (8) 2250 750
Sixth Round (4) 4125 1375
Semi-Finals (2) 5500 1750
Final (1) 30000 20000


(This post was edited by John Treleven on Jul 8, 2018, 6:41 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Jul 8, 2018, 7:44 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #9 of 131 (47094 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

79 "new" entries (did not compete last season)
as denoted on the F.A. list of entries

Including 7 ex F.A. Trophy

3 subsequently had their entry rejected

01 A.F.C. Spelthorne
02 A.F.C. Varndeanians
03 Abbey Hulton United
04 Arlesey Town (ex Trophy)
05 Avro
06 Bicester Town
07 Birtley Town
08 Bishops Cleeve (ex Trophy)
09 Black Country Rangers
10 Borrowash Victoria
11 Bristol Telephones
12 British Airways
13 Bugbrooke St. Michaels
14 Bustleholme
15 Callington Town
16 Cheltenham Saracens
17 Coggeshall United
18 Cranfield United
19 Ellistown (not accepted)
20 F.C. Stratford
21 Falmouth Town
22 Fire United Christian
23 G.N.P. Sports
24 Garstang
25 Goole (ex Trophy)
26 Harworth Colliery
27 Hillingdon (not accepted)
28 Ilfracombe Town
29 Ilkeston Town
30 Ingles
31 Jarrow
32 Kent Football United
33 Kington Town
34 Launceston
35 Lincoln Moorlands Railway
36 Liskeard Athletic
37 London Tigers
38 Longridge Town
39 Lower Breck
40 Lye Town
41 May & Baker Eastbrook
42 Mulbarton Wanderers
43 N.K.F. Burbage
44 Newark Flowserve
45 Newbury Forest
46 Newquay
47 Newton Abbot Spurs
48 Norwich United (ex Trophy)
49 Penn & Tylers Green
50 Porthleven
51 Punjab United
52 Redcar Athletic
53 Romulus (ex Trophy)
54 Rugby Borough
55 Rylands
56 Saffron Dynamo
57 Selston
58 Sheerwater
59 Shelley
60 Shoreham (ex Trophy)
61 Shortwood United (ex Trophy)
62 Shrivenham
63 Sidmouth Town
64 St. Panteleimon
65 Steeton
66 Stockbridge
67 Swallownest
68 Team Dudley (not accepted)
69 Thame Rangers
70 Totton & Eling
71 Unite M.K.
72 Virginia Water
73 Wem Town
74 White Ensign
75 Whitehaven
76 Woodford Town 2017
77 Wormley Rovers
78 Wythenshawe Town
79 Yorkshire Amateur

Name changes
according to the entry lists each season

01 Almondsbury U.W.E., now Almondsbury
02 Alton Town, now Alton
03 Barton Town Old Boys, now Barton Town
04 Enfield 1893, now Enfield
05 Spixworth, now Norwich C.B.S.
06 Highmoor Ibis, now Reading City
07 Waltham Forest, now Walthamstow

After the draw was made
Wadham Lodge, now Leyton Athletic

29 clubs that did not re-enter
as they are now playing in the F.A. Trophy

01 Basildon United
02 Bedfont Sports
03 Berkhamsted
04 Blackfield & Langley
05 Bracknell Town
06 Bromsgrove Sporting
07 Coggeshall Town
08 Coleshill Town
09 F.C. Romania
10 Felixstowe & Walton United
11 Great Wakering Rovers
12 Haywards Heath Town
13 Highworth Town
14 Marske United
15 Melksham Town
16 Morpeth Town
17 Pickering Town
18 Pontefract Collieries
19 Runcorn Linnets
20 Sevenoaks Town
21 Street
22 Thatcham Town
23 Three Bridges
24 Welwyn Garden City
25 Westfield
26 Whitstable Town
27 Widnes
28 Wisbech Town
29 Yaxley

There is a 30th missed off the F.A. list

30 A.F.C. Mansfield

30 other clubs that did not re-enter

01 A.F.C. Aldermasyon
02 Alvis Sporting Club
03 Ashton & Backwell United
04 Barnt Green Spartak
05 Bilston Town
06 Buckingham Town (folded)
07 Canning Town
08 Collingham
09 Debenham Leisure Centre
10 Easington Colliery
11 Ellistown & Ibstock United
12 F.C. Oswestry Town
13 Hall Road Rangers
14 Henley Town
15 Hillingdon Borough
16 Ilkeston
17 Jarrow Roofing Boldon C.A. (folded)
18 Marston Shelton Rovers
19 Netherton United
20 Oakham United
21 Pitshanger Dynamo
22 Radcliffe Olympic
23 Ringmer
24 South Normanton
25 St. Blazey
26 Stewart & Lloyds, Corby
27 Sun Sports (folded)
28 Tooting & Mitcham Wanderers
29 Westella & Willerby
30 Wootton Blue Cross


(This post was edited by John Treleven on Jul 16, 2018, 7:34 AM)


paulh66
Qatar World Cup bid member!


Jul 9, 2018, 7:02 PM

Posts: 18067
Location: Surrey
Team(s): Tranmere Rovers, South Liverpool (the South will rise again), Cammell Laird

Post #10 of 131 (46815 views)
Shortcut
Re: [paulh66] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Amended draw now on FA website. SCR and Walton & H are now exempt to round 1, and it's now Raynes Park Vale v Cobham in 1Q and Shrivenham or Tytherington v Badshot Lea in 2Q.


kirby knitters
Qatar World Cup bid member!

Jul 18, 2018, 12:46 PM

Posts: 16803
Location: Kirby Muxloe
Team(s): Hinckley United FC.

Post #11 of 131 (46060 views)
Shortcut
Re: [paulh66] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Qualifying Round.
066. Dudley Town. H-W. Bardon Hill.


BillShep
Youth Team Sub

Jul 20, 2018, 11:23 PM

Posts: 135
Location: Anfield, Liverpool
Team(s): City of Liverpool FC

Post #12 of 131 (45724 views)
Shortcut
Re: [kirby knitters] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Just heard that Alnwick Town will not be playing against Charnock Richard. Charnock now play Penrith in the next round.



----------------------------------------------------------
North West Counties Premier Division 2018/19

City of Liverpool FC - Debut season 2016/17

46th ground watching CoLFC - Heron Eccles Sports Hub
Latest new ground, 74th - Rylands Recreation Club, Gorsey Lane, Warrington





Ipeland
Reserve Team Star

Jul 30, 2018, 2:34 PM

Posts: 826
Location: Newcastle/Salford/Wrexham
Team(s): Bolton Wanderers, local non-league teams

Post #13 of 131 (44869 views)
Shortcut
Re: [BillShep] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To
Just heard that Alnwick Town will not be playing against Charnock Richard. Charnock now play Penrith in the next round.


Alnwick v Charnock Richard now back on according to Charnock's twitter



Grounds visited: 256
Last new ground: New Ferens Park (Durham Women)
Next planned fixture: Unsure


kirby knitters
Qatar World Cup bid member!

Aug 17, 2018, 10:08 AM

Posts: 16803
Location: Kirby Muxloe
Team(s): Hinckley United FC.

Post #14 of 131 (43915 views)
Shortcut
Re: [kirby knitters] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Qualifying Round.
130. Southall v Reading City
Now on Sunday September 2nd.


HarryC
First Team Star

Aug 24, 2018, 2:18 PM

Posts: 2902
Location: Fleet
Team(s): Fleet, Aldershot, Chelsea

Post #15 of 131 (43330 views)
Shortcut
Re: [kirby knitters] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Qualifying Round
150 Bagshot v Sidlesham is now Friday 31st August (7.45)


BillShep
Youth Team Sub

Aug 30, 2018, 9:00 PM

Posts: 135
Location: Anfield, Liverpool
Team(s): City of Liverpool FC

Post #16 of 131 (42308 views)
Shortcut
Re: [HarryC] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

027 Wythenshawe Town (10NWC1S) (withdrawn) v Rylands (10NWC1S) (walkover)

Apparently both have been withdrawn now...

http://www.hallmarksecurityleague.com/news-articles.php?id=6921



----------------------------------------------------------
North West Counties Premier Division 2018/19

City of Liverpool FC - Debut season 2016/17

46th ground watching CoLFC - Heron Eccles Sports Hub
Latest new ground, 74th - Rylands Recreation Club, Gorsey Lane, Warrington





John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 31, 2018, 9:01 AM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #17 of 131 (42198 views)
Shortcut
Re: [BillShep] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Wythenshawe withdrew giving Rylands the walkover

Rylands were then removed giving their opponents a walkover in the next round


Jim S
Youth Team Star

Aug 31, 2018, 10:49 AM

Posts: 293
Location: Chorley
Team(s):

Post #18 of 131 (42163 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

The question regarding both Rylands and Wythenshawe Town is which Muppet at the FA let them both in in the first place. Both not having the required lights.


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 31, 2018, 5:46 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #19 of 131 (42029 views)
Shortcut
Re: [Jim S] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

and they were not the only ones

also some "not accepted" after appearing in the initial draw

so they were accepted but then removed


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

Sep 1, 2018, 11:40 AM

Posts: 8084
Location:
Team(s):

Post #20 of 131 (41764 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Friday night results

Round One Qualifying

5 Whickham 1-0 Jarrow
35 AFC Emley 3-4 Litherland REMYCA
95 Walsham-le-Willows 3-0 Diss Town
103 Wormley Rovers v Biggleswade United (@ Biggleswade United) - Postponed due to a player suffering a serious illness before kick-off
150 Bagshot 0-5 Sidlesham
152 Lingfield 6-1 Epsom & Ewell (@ Whyteleafe)
188 Christchurch 3-0 Folland Sports


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Sep 1, 2018, 4:47 PM

Posts: 16542
Location: Jersey
Team(s):

Post #21 of 131 (41704 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


kirby knitters
Qatar World Cup bid member!

Sep 1, 2018, 7:09 PM

Posts: 16803
Location: Kirby Muxloe
Team(s): Hinckley United FC.

Post #22 of 131 (41545 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

78.
Anstey Nomads FC
2 - 5
Eastwood Community FC.

(not 4-0 as above)


(This post was edited by kirby knitters on Sep 1, 2018, 11:20 PM)


SWP-Phil
First Team Star


Sep 1, 2018, 11:12 PM

Posts: 2361
Location: Exeter
Team(s): Various

Post #23 of 131 (41263 views)
Shortcut
Re: [kirby knitters] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Exmouth Town beat Callington 4-1 (not 4-2 as above)



_______________________________________________

Follow the SW Peninsula League on Twitter: @swpleague

For all the News on the SW Peninsula League go to : www.swpleague.co.uk


ARNOLD241
Reserve Team Sub

Sep 2, 2018, 1:46 AM

Posts: 468
Location:
Team(s):

Post #24 of 131 (41183 views)
Shortcut
Re: [SWP-Phil] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Tie 209 is missing on the FA site also.
SWPL site says Godolphin 1-0 Portishead
Western League site has the scoreline reversed.


SWP-Phil
First Team Star


Sep 2, 2018, 8:45 AM

Posts: 2361
Location: Exeter
Team(s): Various

Post #25 of 131 (41096 views)
Shortcut
Re: [ARNOLD241] F.A. Vase 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Godolphin won 1-0 - I was given the scorers name and club have tweeted that they are looking forward to Sidmouth away in the next round.



_______________________________________________

Follow the SW Peninsula League on Twitter: @swpleague

For all the News on the SW Peninsula League go to : www.swpleague.co.uk

First page Previous page 1 2 3 4 5 6 Next page Last page  View All
 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3