Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 28th July 2018

 



oxpete
Chelsea Transfer Target


Jul 28, 2018, 1:03 AM

Posts: 4118
Location: Oxford
Team(s): Pompey

Post #1 of 1 (8142 views)
Shortcut
     Saturday 28th July 2018   or Reply Privately

Aberaeron v Hakin United
Accrington Stanley v Blackburn Rovers (3pm)
AFC Aldermaston v Woodcote StokeRow (3.00pm)
AFC Blackpool v Merthyr Town (1.30pm)
AFC Hayes v Richings Park FC
AFC Portchester v Gosport Borough FC (3pm)
AFC Rushden & Diamonds v Enfield Town (3pm)
AFC Stoneham v Thatcham Town FC (3pm)
AFC Totton v Bristol Rovers Development Squad (3pm)
Alford v Westfield (Sussex)
Alfreton Town v Chesterfield (3pm)
Altrincham v Salford City (3pm)
Amersham Town FC v Penn & Tylers Green FC (3pm)
Andover Town FC v Andover New Street (3pm)
Armthorpe Welfare v Burnley U18s (3pm)
Arnold Town FC v Holwell (3pm)
Arundel FC v Paulsgrove FC (3pm)
Ashford Town(Mx) FC v Southall FC (3pm)
Ashford United v Tilbury (3:00pm)
Ashton & Backwell Utd v Odd Down Bath (3.00pm)
Ashington v Esh Winning (3pm)
Ash Utd v Fleet Spurs at Ash Manor School 3G
Ashville v Buckley Town (1pm & 3pm)
Atherton Town FC v Vulcan FC (1pm) Reserves (3pm)
Aylesbury v Newport Pagnell Town (3pm)
Banbury United v Hungerford Town (4.30pm at Swindon Supermarine)
Baffins Milton Rovers v Wareham Rangers
Balti Sports v Portland United (3pm)
Bangor City v AFC Telford United (3pm)
Barnet FC v West Ham United XI (3pm)
Barnsley FC vs Hull City 3pm
Barton Town v Cleethorpes Town (3pm)
Basford United FC v Kings Lynn Town FC (3pm)
Bath Villa v Frome Town Sports FC
Bearsted v Cray Wanderers (3:00pm)
Biggleswade Town FC v Billeriay Town (3pm)
Bilborough Town v Sherwood Colliery
Birmingham City v Brighton & Hove Albion (3pm)
Bishop's Stortford v Cambridge United XI (3pm)
Bishop Sutton v Cadbury Heath FC (3pm)
Blackfield & Langley v Basingstoke Town (1pm)
Blaenavon Blues v Treowen Stars (2pm)
Blyth Spartans v Gateshead (3pm)
Boreham Wood v AFC Wimbledon (3pm)
Boston Town v Crowland Town (3pm)
Bournemouth FC v Fawley AFC (3pm)
Brackley Town v Oxford City (3pm)
Bradford Park Avenue vs. Barrow (3pm)
Braintree Town v Chelmsford City (3pm)
Brentford v Watford (3pm)
Bridlington Town v Pickering Town FC (3pm)
Brigg Town FC v Barton Town (3pm)
Brimsdown FC v Southend Manor FC (2pm)
Bristol Rovers v Exeter City (3pm)
Bromleians v Fisher FC (3pm)
Bromley U/23 v Tonbridge Angels U/21 (3pm)
Burgess Hill Town v Haywards Heath Town (3pm)
Burghfield FC v Tadley Calleva Reserves FC
Burnham FC v Enfield Borough (2.00pm)
Burton Albion v Cardiff City (2pm)
Bury Town v Lowestoft Town FC (3pm)
Bush Hill Rangers FC v Hinton FC
Caernarfon Town v Portadown (5pm)
Camberley Town v Wembley
Canvey Island v AFC Hornchurch (3pm)
Cardiff Cosmos v Culverhouse Cross
Cardiff Met v Barry Town United (2.30pm)
Carlton Town v Notts County (3pm)
Carterton v New College Swindon (3pm)
Castlecroft Rangers v Wednesbury Athletic FC (2pm)
Charlton Athletic v Norwich City (3pm)
Cheltenham Saracens v Oldland Abbotonians (7.45pm)
Cheltenham Town v Walsall (3pm)
Chertsey Town v Harrow Borough (3pm)
Chester FC v Everton U/23 (3pm)
Chichester City v Christchurch (3pm)
Chippenham Park v Clevedon Town AFC (3pm)
Chipping Sodbury Town v Rockleaze Rangers (3pm)
Cinderford Town AFC v Carmarthen Town AFC (3pm)
Cliftonville v Swords Celtic (3pm)
Clitheroe FC v Accrington Stanley XI (3pm)
Cockfosters FC v Northwood (3pm)
Codicote v Barkingside FC (3pm)
Coggeshall Town v Ipswich Town U 23s 3pm
Colne FC v Barnoldswick Town (3pm)
Colwyn Bay FC v Nantwich Town (3pm)
Concord Rangers v Dorking Wanderers FC (3pm)
Cookham Dean FC v Slough Heating (3pm)
Cookham Dean Reserves FC v Brimpton (12am)
Conwy Borough v Runcorn Town (2pm)
Corby Town v Yeovil Town (3pm)
Corsham Town v Melksham Town (3pm)
Coventry Copsewood FC v Black Country Rangers FC (3pm)
Coventry Sphinx v Racing Club Warwick FC (3pm)
Cowes Sports FC v Queens Keep FC (3pm)
Crawley Green v Langford (3pm)
Crawley Green v 61 FC @ Ashcroft School 3G - Brett Beasey Webb memorial match (3pm)
Crewe Alexandra v Blackpool (3pm)
Crook Town v Guisborough Town (3pm)
Curzon Ashton FC v AFC Fylde (3pm)
Cwrt-yr-Vil v Rhayader Town
Darlaston Town (1874) FC v Bilston Town (3pm)
Daventry Town FC v Coventry United FC
Deal Town v Lydd Town (3:00pm)
Derby County v Wolverhampton Wanderers (3pm)
Didcot Town FC v Redditch United (3pm)
Dorchester Town v Torquay United (3pm)
Dudley Town FC v Bustleholme (3pm)
Dunkirk v Staveley MW (3pm)
Dynamo Dresden v Aston Villa (2pm)
Easington Sports v North Leigh (3.00pm)
East Dean v Clanfield (3pm)
East Oxford v Lusitanos de Oxford
East Preston v Rusthall (3.00pm)
Eastwood CFC v Hinckley AFC (3pm)
East Yorkshire Carnegie v Cleethorpes Town reserves (3pm)
Ebbsfleet United v Reading XI (3pm)
Edgware Town FC v Egham Town (2pm) (Now 3pm)
Ely City Reserves v Kings Lynn Town Reserves FC (3pm)
Eversley California v Alton Town (3.00pm)
Faringdon Town v Headington Amateurs
Farnborough v Hampton & Richmond Borough (3pm)
Faversham Strikeforce v Hollands & Blair FC Reserves (2pm)
Faversham Town v Hollands & Blair (3:00pm)l
FC Elmstead v Erith Town (3:00pm) (at Chislehurst Recreation Ground)
FC Halifax Town v Boston United (3pm)
FC Parson Drove Reserves v Kings Cliffe United
FC United of Manchester vs. Oldham Athletic (3pm)(Now being played Tuesday 17th July)
FC United of Manchester v Airbus UK Broughton FC (3pm)
Felixstowe Harper v Diss Town FC (3pm)
Felixstowe & Walton United v Leiston
Fisher v Bromleians (This game is away to Bromleians)
Flackwell Heath v Badshot Lea
Flitwick Town v New Bradwell St Peter (3pm)
Folkestone Invicta v Dartford (3pm)
Frimley Green v Metropolitan Police FC (3pm)
Fry Club v Bitton (3pm)
Gainsborough Trinity v Grimsby Town (1pm)
Glebe v Hanwell Town (3pm)
GNP Sports FC v NKF Burbage
Goole AFC v Belper Town FC (3pm)
Gravesham Borough v Tonbridge Angels (1pm, Chatham Town FC)
Grays Athletic v Bromley XI
Greenways v Meridian VP (2:00pm) (at K Sports)
Grimsby Borough FC v Lincoln United FC At King George Stadium (3pm)
Guildford City v Woodley Utd (3.00pm)
Hadleigh United FC v Achilles (3pm)
Hadley FC v Hoddesdon Town (12am) (3G astro Barnet Lane)
Hailsham Town v Cove (3pm)
Halesowen Town FC v Newtown AFC (3pm)
Hallen v Street (3pm)
Handsworth Parramore v Hallam FC (3pm)
Hanworth Villa v PFK Viktoria
Harleston FC v Kirkley & Parkfield FC
Hartlepool United v Middlesbrough XI (1pm)
Hartley Wintney v Slough Town (1pm - AT FLEET TOWN)
Hartley Wintney v Bracknell Town (3pm)
Haughmond v Alsager Town (3pm)
Hayes & Yeading Utd v Wingate & Finchley (3pm)
Hayling United v Sholing Development
Heaton Stannington v Blyth Spartans Reserves (3pm)
Helsby v South Liverpool (3pm)
Hemel Hempstead Town v Dagenham & Redbridge (3.0pm)
Hengrove Athletic v Almondsbury (3pm)
Hereford Lads Club v Abergavenny Town (3pm)
Highgate United v Alvechurch F.C (3pm)
Highworth Town v Reading XI (3pm)
Holland FC v Stanway Rovers (3pm)
Holt v Frome Town Sports FC (3pm)
Hook Norton v Ashton Folly (2pm)
Horden CW v Coundon & Leeholme
Horndean FC v Swindon Town (3pm)
Hutton v Ashton & Backwell Utd
Hythe & Dibden v Hamble Club
Hyde United FC v Bala Town (3pm)
Immingham Town FC v Appleby Frodingham FC
Ipswich Town U/18 v Luton Town U/18 (12noon) Playford Road
Kennington Athletic v Chasewell Park (2.30pm)
Kings Hill v Canterbury City (2:30pm)
K Sports v VCD Athletic (3:00pm)
Lancing FC v Ardley United FC (3pm)
Langney Wanderers v Crowborough Athletic (3.00pm)
Larkhall Athletic v Westbury Utd (3.00pm)
Launceston v Plymouth Marjon (3pm)
Launton Sports v Hanborough (2pm)
Laverstock & Ford v AFC Portchester (3pm)
Leamington v Bromsgrove Sporting FC (3pm)
Leatherhead v Reading U/23 (3pm)
Leighton Town v Kempston Rovers (3pm)
Leyton Orient v Southend United (3pm)
Lichfield City FC v Coleshill Town FC (3pm)
Lincoln United U/21 FC v Bottesford Town (3pm)
Liphook United FC v Bagshot FC (3pm)
Little Common v AFC Varndeanians at Bexhill College 4G (2.00pm)
Littlehampton Town FC v Loxwood (3pm)
Llanrumney United v Fairwater (2.30pm)
London Colney v Staines Town (ko tbc)
Long Sutton Athletic v Terrington FC (2pm)
Longwell Green Sports v Kingswood (3.00pm)
Lordswood v Whitstable Town (3:00pm)
Loughborough Dynamo FC v Burton Albion Academy (3pm)
Loughborough Uni v Hashtag United (3pm)
Luton Town v Notts County (3pm)
Lymington Town Reserves v Infinity
Lydney Town AFC v Ruardean Hill Rangers (3pm)
Maidstone United v Dulwich Hamlet (3:00pm)
Malpas FC v Neston Normads FC (3pm)
Maltby Main v Rotherham United XI (3pm)
Malvern Town FC v Stonehouse Town (3pm)
Mansfield Road v Summertown (NOW CANCELLED)
Mansfield Town v Rotherham United (3pm)
Margate v Great Wakering Rovers (3:00pm)
Market Drayton Town v AFC Wulfrunians
Metropolitan Police v Frimley Green
Midhurst & Easebourne v Woking U23s (3.00pm)
Millwall v VfL Bochum 1848 (1pm) ( Jimmy Abdou's testimonial )
Milton United v Reading YMCA (3.00pm)
Morecambe v Fleetwood Town (3pm)
Morriston Town v Tredegar Town (Morriston 4G)
Mossley AFC v Stalybridge Celtic
Mousehole AFC v Callington Town (3pm)
Nantyglo v Marshfield (at Ebbw Vale 3G)
Needham Market v Cambridge City FC (3pm)
Nelson FC v Ramsbottom United FC
Newent Town Reserves AFC v Lyebrook Reserves (2.30pm)
Newhaven FC v Sutton Common Rovers 1sts and U23s (2pm)
Newmarket Town v Cambridge United XI (3pm)
Newport Corries v Pill YMCA (2.30pm)
Newport County AFC v Stoke City U/23 (3pm) (Confirmed as Rodney Parade)
Newport IOW v Fleetlands FC (3pm)
North Ferriby United FC v Spennymoor Town FC (3pm)
Norwich CYMES v Thetford Town FC (3pm)
Oldham Athletic vs. Preston North End (3pm)
Oxford United U/23 v Brentford B (10.30am) (Oxford City FC )
Pagham v Hamble Club
Parley Sports FC v Holt United FC (3pm)
Peacehaven and Telscombe v Cobham
Pegasus Juniors v Newent Town AFC (2.30pm)
Penistone Church v Buckland Athletic (2.30pm) Toolstation Charity Cup
Penrith v Workington AFC (3pm)
Petersfield Town v Liss Athletic
Phoenix Sports v Beckenham Town (3:00pm)
PILCS v Albion Rovers
Port Vale v Shrewsbury (3pm)
Portsmouth v FC Utrecht (1pm)
Potters Bar Town FC v Beaconsfield Town FC NOW 2PM at MIDDLESEX FA 3G. RECTORY PARK, NORTHOLT
Prestatyn Sports v Cefn Albion (2.30pm)
Prestatyn Town v Northwich Victoria (3pm)
Prestwich Heys AFC v Radcliffe FC (3pm)
Ramsgate v Bowers & Pitsea (3:00pm)
Reading v Crystal Palace (3pm)
Redbridge FC v Newbury Forest FC (3pm)
Redcar Athletic FC v Hebburn Town ((3pm)
Redcar Town v Birtley Town (3pm)
Redhill v Horsham YMCA (3.00pm)
Retford United v Denaby Main (3pm)
Rhyl v Nottingham Forest (3pm)
Risborough Rangers v Holmer Green (3pm)
Riseley Sports v Crawley Green Reserves (2pm)
Rochester United v Cray Valley (Paper Mills) (3:00pm)
Romford v Hythe Town (3:00pm)
Rugby Borough v Kidlington (3.00pm)
Runcorn Linnets v Widnes (3pm)
Ryton & Crawcrook Albion v Whitley Bay (3pm)
Saffron Walden Town v Heybridge Swifts (3pm)
Saltash United FC v St Blazey AFC (3pm)
Sandhurst Town v Chalvey Sports
Saxton Rovers v Woodcote/Stoke Row (2pm)
Scarborough Athletic FC v Leeds United U/23 (2.30pm)
Scunthorpe United v Lincoln City (3pm)
Seaham Red Star v Northallerton Town (3pm)
Selby Town v Pontefract Collieries (3pm)
Selsey v Bosham (3.00pm)
Sevenoaks Town v Tunbridge Wells (3pm)
Shaftesbury Town FC v Gillingham Town (3pm)
Shepshed Dynamo v Stamford AFC (3pm)
Shepton Mallet AFC v Oldland Abbotonians FC (3pm)
Shobdon v Penybont United
Sittingbourne v Sheppey United (3pm)
Skelmersdale United v Blyth AFC (3pm, at Prescot Cables)
Slough Town v Kettering Town (3pm)
Solihull Moors v Kidderminster Harriers (3pm)
Southport FC v Bury FC (3pm)
South Shields FC v Southampton (3pm) ( International Tournament)
Southwick v Lewes U18s (2.00pm)
Spalding United FC v Worksop Town (3pm) (Now Cancelled)
Spartans Youth v Bedfont & Feltham
Sporting Club Thamesmead v Beckenham Town (3:00pm)
Sporting Khalsa v Punjab United (3pm)
Stansfeld v Otford United (2:00pm)
Steyning Town v Saltdean Utd
St Albans City v Leyton Orient (3pm) ( switched to Tuesday, July 24)
St Francis Rangers v Roffey
St Ives Town v Bedford Town (3pm) (TS)
St Stephens Borough AFC v Elburton Villa FC
Stockbridge FC v Tadley Calleva U/21 FC (3pm)
Stockport County v Macclesfield Town (3pm)
Storrington v Downton
Sutton Athletic v East Grinstead Town (3:00pm)
SUTTON COLDFIELD TOWN v Stourbridge FC (3pm)
Sutton United v Norwich City XI (12am)
Swindon Supermarine v Bradford Town (1pm)
Tadley Calleva v Abingdon Town at Everest College 3G, Basingstoke
Tamworth FC v Buxton (3pm)
Thame United FC v Abingdon Town (3pm)
Thrapston v Harborough Town FC (3pm)
Tividale v Stourport Swifts (3pm)
Tranmere Rovers v Rochdale (3pm)
Trethomas Bluebirds v Croesyceiliog (1.30pm)
Tring Athletic v AFC Dunstable (3pm)
Tring Town v Risborough Rangers FC Reserves (2pm)
Upper Beeding v East Grinstead Reserves (3pm)
Upton Town v Bartestree (3pm)
Usk Town FC v Whiteheads Rhisga FC (2.30pm)
Uxbridge v Hendon (3pm)
Virginia Water v Fleet Town NOW 2PM kick off
Waltham Abbey v Haringey Borough (3pm)
Wealdstone v Bromley (3pm)
Welling Town v Chatham Town (3pm)
Welling United v Queens Park Rangers (3:00pm)
Wells v Truro City (3pm)
West Didsbury & Chorlton AFC v Maine Road (3pm)
Westfield v Kingstonian FC (3pm)
Weymouth v Bath City (3pm)
Whitchurch Alport FC v Southport (3pm)
Whitchurch Utd v Abingdon Utd (3.00pm)
Whitehaven AFC v Keswich FC (3pm)
Whitehawk FC v Aylesbury United (3pm)
Whyteleafe v South Park (3 pm)
Wick v Eastbourne Utd (3.00pm)
Willington v Bishop Auckland (3pm)
Wimborne Town FC v AFC Bournemouth U/18 (3pm) (Now Cancelled)
Winchester City v Eastleigh (3pm)
Windsor v Chalfont St Peter (3.00pm)
Wisbech Town FC v Pinchbeck United (3pm)
Witton Albion v City of Liverpool FC
Woking v Dover Athletic (3pm)
Wolves Sporting v Rushall Olympic FC (12noon)
Woodford Town v Hendon FC U/23
Worcester City FC v Stratford Town FC (3pm)
Wrexham AFC v Forest Green Rovers (3pm)
Wyberton v Ruston Sports FC (2pm)
Yaxley v Cambridge City (3pm)


Colliers Wood United require visitors at 3pm on 28th July.
Ring Tony on 07956 983947


(This post was edited by oxpete on Jul 28, 2018, 1:04 AM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3