Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: FA Competitions:
F.A. Cup 2019-20

 

First page Previous page 1 2 3 4 Next page Last page  View All


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 14, 2019, 9:58 PM

Posts: 16984
Location: Jersey
Team(s):

Post #76 of 96 (3164 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


Chris1963
Man City Transfer Target!

Aug 14, 2019, 9:58 PM

Posts: 6802
Location: North London
Team(s): Oxford United / Groundhopper

Post #77 of 96 (3163 views)
Shortcut
Re: [MiddxSaint] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To
When Manchester United did not compete, the "best loser" from the previous round was reinstated. With the number of games in the 4Q, it would be difficult to pick one club from this round, with several ties ending with the same score. Hopefully the FA will not chose to reinstate a club again.


It wasn't the 'best loser' that was selected to replace Manchester United, it was a random draw (won by Darlington) of all clubs who had lost in the previous round, regardless of the scorelines involved.


gresleyfcfan
Reserve Team Sub

Aug 15, 2019, 6:33 PM

Posts: 508
Location: South Derbyshire
Team(s): Gresley FC

Post #78 of 96 (2653 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Waiting on the results of the Inquiry of the FA. From my detective work it seems that Dunkirk's goalscorer on Saturday, Jordan Alls was sent off vs Heanor a week before & listed as suspended on full-time.


bagman
Qatar World Cup bid member!

Aug 15, 2019, 9:04 PM

Posts: 18548
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #79 of 96 (2565 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

 
Zone 9

148 Winchester City (8SL1S) v A.F.C. Stoneham (9WSSXP) (Sun, time T.B.C.)

--------------------------------------------------------------------------------

Now Friday 23rd August 2019 (7.45pm)


chrish2014
Junior Team Regular

Aug 16, 2019, 10:57 AM

Posts: 49
Location:
Team(s):

Post #80 of 96 (2337 views)
Shortcut
Re: [bagman] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Why does John delete messages on this thread... rather silly


Statto1
Junior Team Sub

Aug 16, 2019, 12:27 PM

Posts: 16
Location: Kent
Team(s): Luton Town

Post #81 of 96 (2278 views)
Shortcut
Re: [chrish2014] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Since this thread is marked a sticky thread, which means for stats only. I suspect this thread will be further pruned significantly in the future so that the thread is truly just full of results only.


shimtoan
First Team Regular


Aug 16, 2019, 2:01 PM

Posts: 1338
Location: Dunkirk, Nottingham
Team(s): Dunkirk

Post #82 of 96 (2233 views)
Shortcut
Re: [gresleyfcfan] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To
Waiting on the results of the Inquiry of the FA. From my detective work it seems that Dunkirk's goalscorer on Saturday, Jordan Alls was sent off vs Heanor a week before & listed as suspended on full-time.

Last Saturday, Jordan was listed on FT and the Nottinghamshire FA suspensions list as being suspended CFA competition only from Wednesday 14th. I must've checked half a dozen times that day up until 2:45pm and it always said the same.

On Sunday, no suspension was showing.

On Monday 12th, FT still wasn't showing a suspension, but Notts FA had changed it to all Saturday football from the 10th



unless stated, all views are my own and are not the views of any other person, club, or organisation


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

Aug 16, 2019, 3:55 PM

Posts: 8438
Location:
Team(s):

Post #83 of 96 (2176 views)
Shortcut
Re: [shimtoan] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Midweek results


Extra Preliminary Round
111 Burnham 2-1 Tring Athletic


Extra Preliminary Round Replays
1r Dunston 5-2 Consett
4r Garforth Town 3-2 Shildon
9r Guisborough Town 1-0 North Shields
11r Sunderland Ryhope CW 1-2 Sunderland RCA
14r Stockton Town 5-1 Nostell Miners Welfare
22r Penistone Church 2-5 Skelmersdale United
23r Silsden 3-4 Northwich Victoria
33r Coventry United 0-1 Coventry Sphinx
36r Wolverhampton Casuals 1-2 Romulus
40r Westfields 4-0 Congleton Town
45r Gresley P-P Dunkirk - Postponed due to FA Investigation
57r Boston Town 4-2 Mulbarton Wanderers
66r Wellingborough Town 4-1 Eynesbury Rovers
74r Arlesey Town 1-0 Newmarket Town
78r Wroxham 3-2 Kirkley & Pakefield
92r Long Melford 3-3 Southend Manor (Long Melford won 5-4 on penalties)
96r White Ensign 3-1 Woodford Town
100r Wembley 3-2 AFC Hayes
104r North Greenford United 2-1 Tuffley Rovers
105r Aylesbury Vale Dynamos 1-0 Royal Wootton Bassett Town
109r Ardley United 3-1 Leverstock Green
113r Brackley Town Saints 1-2 Wantage Town
115r Holmer Green 1-1 Shrivenham (Shrivenham won 5-4 on penalties)
120r Abbey Rangers 2-0 Loxwood
124r Peacehaven & Telscombe 1-1 Erith & Belvedere (Erith & Belvedere won 5-3 on penalties)
126r Pagham 0-2 Tunbridge Wells
129r Bearsted 0-2 Horley Town
130r Lancing 4-4 Egham Town (Egham Town won 4-2 on penalties)
135r Cobham 2-4 Chertsey Town
148r Molesey 0-1 Sutton Common Rovers
149r Lingfield 0-4 Spelthorne Sports
158r Farnham Town 1-2 Fleet Town
162r Andover New Street 3-2 Bemerton Heath Harlequins
164r Badshot Lea 2-1 Ascot United
170r Hythe & Dibden 3-2 AFC Portchester
172r Baffins Milton Rovers 2-1 Alresford Town
175r Cribbs 5-1 Wellington (Somerset)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

Aug 16, 2019, 3:57 PM

Posts: 8438
Location:
Team(s):

Post #84 of 96 (2172 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Revised Preliminary Round draw, pending the outcome of the Dunkirk v Gresley tie:

Preliminary Round
1 Dunston v Goole
2 Newcastle Benfield v Workington
3 Seaham Red Star v Guisborough Town
4 Billingham Town v Ossett United
5 Whickham v Thornaby
6 Garforth Town v Colne
7 Ashington v Marske United
8 Sunderland RCA v Hemsworth Miners Welfare
9 Pickering Town v Bridlington Town
10 Brighouse Town v Morpeth Town
11 Pontefract Collieries v Hebburn Town
12 Frickley Athletic v Tadcaster Albion
13 Northallerton Town v Stockton Town
14 Widnes v Mossley
15 City of Liverpool v Skelmersdale United
16 Sheffield v Litherland REMYCA
17 Eccleshill United v Glossop North End
18 Stalybridge Celtic v West Didsbury & Chorlton
19 Ramsbottom United v Winsford United
20 Charnock Richard v Longridge Town
21 Trafford v Burscough
22 Liversedge v Droylsden
23 Atherton Collieries v Runcorn Linnets
24 1874 Northwich v Handsworth
25 Northwich Victoria v Prescot Cables
26 Stocksbridge Park Steels v Irlam
27 Padiham v Marine
28 Radcliffe v Runcorn Town
29 Kidsgrove Athletic v Newcastle Town
30 Mickleover Sports v Coventry Sphinx
31 Coleshill Town v Whitchurch Alport
32 Tividale v Chasetown
33 AFC Wulfrunians v Leek Town
34 Stourport Swifts v Boldmere St Michaels
35 Bromsgrove Sporting v Leicester Road
36 Bedworth United v Halesowen Town
37 Belper Town v Sporting Khalsa
38 Romulus v Market Drayton Town
39 Heather St Johns v Worcester City
40 Dunkirk or Gresley v Sutton Coldfield Town
41 Lichfield City v Haughmond
42 Westfields v Lutterworth Town
43 Barton Town v Grantham Town
44 Loughborough Dynamo v Sherwood Colliery
45 Melton Town v Cleethorpes Town
46 Boston Town v Leicester Nirvana
47 Heanor Town v AFC Mansfield
48 Long Eaton United v South Normanton Athletic
49 Maltby Main v Loughborough University
50 Winterton Rangers v Kirby Muxloe
51 Staveley Miners Welfare v Lincoln United
52 Spalding United v Dereham Town
53 Great Yarmouth Town v Rothwell Corinthians
54 Peterborough Sports v Bugbrooke St Michaels
55 Gorleston v Kempston Rovers
56 Bedford Town v Deeping Rangers
57 Wisbech Town v Ely City
58 March Town United v Wellingborough Town
59 Corby Town v Holbeach United
60 Wroxham v Stamford
61 Cambridge City v Barton Rovers
62 Arlesey Town v Peterborough Northern Star
63 Biggleswade v Yaxley
64 Bury Town v Histon
65 Godmanchester Rovers v St Neots Town
66 Soham Town Rangers v Biggleswade United
67 Walthamstow v Great Wakering Rovers
68 Cockfosters v Coggeshall Town
69 Harwich & Parkeston v Romford
70 Long Melford v Colney Heath
71 Hadley v Hoddesdon Town
72 London Colney v Halstead Town
73 Whitton United v Hertford Town
74 AFC Sudbury v Felixstowe & Walton United
75 FC Romania v Ware
76 Grays Athletic v Heybridge Swifts
77 FC Clacton v Witham Town
78 Barking v Aveley (@ Aveley)
79 Stotfold v Canvey Island
80 Bowers & Pitsea v Barkingside
81 Saffron Walden Town v Maldon & Tiptree
82 Harlow Town v Brentwood Town
83 Tilbury v Stanway Rovers
84 Wingate & Finchley v Welwyn Garden City
85 Cheshunt v Stowmarket Town
86 Basildon United v Framlingham Town
87 Waltham Abbey v Woodbridge Town
88 Takeley v White Ensign
89 Cirencester Town v North Greenford United
90 Aylesbury Vale Dynamos v North Leigh
91 Shrivenham v Chalfont St Peter
92 Longlevens v Northwood
93 Wantage Town v Thame Rangers
94 Bishops Cleeve v Kidlington
95 Dunstable Town v Shortwood United
96 Highworth Town v Ardley United
97 Marlow v Cinderford Town
98 Fairford Town v Hanwell Town
99 Wembley v Berkhamsted
100 Didcot Town v Roman Glass St George
101 Thame United v Leighton Town
102 Evesham United v Harefield United
103 Slimbridge v Burnham
104 Brimscombe & Thrupp v Aylesbury United
105 AFC Dunstable v Hayes & Yeading United
106 Newport Pagnell Town v Flackwell Heath
107 Tooting & Mitcham United v Faversham Town
108 Sittingbourne v Uxbridge
109 Horsham YMCA v Egham Town
110 Little Common v Three Bridges
111 Cray Wanderers v Hythe Town
112 Sutton Athletic v Ashford Town (Middx)
113 Sutton Common Rovers v Eastbourne Town
114 Steyning Town Community v Ramsgate
115 Herne Bay v AFC Croydon Athletic
116 Chertsey Town v Erith & Belvedere
117 Sheppey United v Glebe
118 Whitehawk v Saltdean United
119 Cray Valley P M v Whyteleafe
120 Whitstable Town v Newhaven
121 Burgess Hill Town v Sevenoaks Town
122 VCD Athletic v AFC Uckfield Town
123 Bedfont Sports v Hanworth Villa
124 Redhill v Balham
125 South Park v Canterbury City
126 East Grinstead Town v Abbey Rangers
127 Tower Hamlets v Horsham
128 Arundel v Shoreham
129 Beckenham Town v Ashford United
130 Phoenix Sports v Staines Town
131 Southall v Spelthorne Sports
132 Bridon Ropes v Chichester City
133 Chipstead v Hassocks
134 Guildford City v AFC Vardeanians
135 Haywards Heath Town v Tunbridge Wells
136 CB Hounslow United v Horley Town
137 Hastings United v Broadbridge Heath
138 Portland United v Hamworthy United
139 Hythe & Dibden v Horndean
140 Hamble Club v Sholing
141 Reading City v Moneyfields
142 Christchurch v Badshot Lea
143 Fleet Town v Baffins Milton Rovers
144 Bournemouth v Bracknell Town
145 Binfield v Lymington Town
146 Thatcham Town v Andover New Street
147 Blackfield & Langley v AFC Totton
148 Winchester City v AFC Stoneham
149 Basingstoke Town v Westfield
150 Knaphill v Fareham Town
151 Plymouth Parkway v Paulton Rovers
152 Yate Town v Exmouth Town
153 Bridgwater Town v Brislington
154 Cribbs v Bideford
155 Clevedon Town v Bristol Manor Farm
156 Tavistock v Frome Town
157 Shepton Mallet v Melksham Town
158 Bradford Town v Larkhall Athletic
159 Street v Willand Rovers
160 Bitton v Mangotsfield United


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

Aug 16, 2019, 4:18 PM

Posts: 8438
Location:
Team(s):

Post #85 of 96 (2141 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Clubs that will be making their debut at the Preliminary Round Stage
Abbey Rangers
AFC Varndeanians
Aylesbury Vale Dynamos (previous Aylesbury Vale and Aylesbury FC have made it through, but I treat the merged club as a new entity)
Bridon Ropes
Broadbridge Heath
Hythe & Dibden
Little Common
Longridge Town
Melton Town
Roman Glass St George
Stockton Town
Sutton Athletic
Thame Rangers
White Ensign
Widnes


In addition, the following clubs have never progressed beyond the Preliminary Round
Shepton Mallet (this will be their 8th appearance at this stage)
Bedfont Sports (6)
Bromsgrove Sporting (6)
West Didsbury & Chorlton (5)
Hemsworth Miners Welfare (4)
Longlevens (4)
Rothwell Corinthians (4)
Heather St Johns (3)
Lichfield City (3)
Sutton Common Rovers (3)
Andover New Street (2)
Baffins Milton Rovers (2)
Balham (2)
Biggleswade (2)
Charnock Richard (2)
Cribbs (2)
Framlingham Town (2)
Hamble Club (2)
Leicester Nirvana (2)
Litherland REMYCA (2)
Lutterworth Town (2)
Ossett United (2)
Sherwood Colliery (2)
Whitchurch Alport (2)

As usual, any amendments etc, gladly welcomed.


Note - Edited to remove Coggeshall from the first list, and both 1874 Northwich and Brimscombe & Thrupp from the second. Thanks Karldax for pointing me in the right direction here.


Thanks also to Derek for the excerpt from the club history for Roman Glass St George enabling me to remove the qualifier against their entry.

Another one removed, Tower Hamlets as they reached 1Q in 2010 under their former name Bethnal Green United

(This post was edited by Richard Rundle on Aug 16, 2019, 7:19 PM)


derekn
First Team Star

Aug 16, 2019, 4:30 PM

Posts: 2200
Location: Somerset
Team(s): Taunton Town

Post #86 of 96 (2134 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To
Roman Glass St George (unless there is a direct provenance back to Bristol St George)

From their website
The club Roman Glass St George is the result of an amalgamation between Bristol St George and Roman Glass. Bristol St George was formed in 1882 and is the oldest club in Bristol. They were founder members of the GFA in 1886 and won the GFA Senior Challenge Cup on two occasions 1894 and 1895 beating Eastville Rovers 3-1 on the first occasion.


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 17, 2019, 1:44 AM

Posts: 16984
Location: Jersey
Team(s):

Post #87 of 96 (1893 views)
Shortcut
Re: [chrish2014] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

The only deleted messages are my own which have been updated elsewhere in the consolidated results for each round. Nothing is lost, it just saves trawling through numerous updates which can now all be found in one place. I will re-post
the consolidated versions so that they are now the most recent posts.


(This post was edited by John Treleven on Aug 17, 2019, 1:51 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 17, 2019, 1:48 AM

Posts: 16984
Location: Jersey
Team(s):

Post #88 of 96 (1893 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Cup 2019-20

Extra Preliminary Round

Draw released Friday 12th July

3p.m. Saturday 10th August unless stated

Level 8 v Level 8 - no matches
Level 8 v Level 9 - 16 matches (9-7 to Level 8)
Level 8 v Level 10 - 3 matches (2-1 to Level 8)
Level 9 v Level 9 - 103 matches
Level 9 v Level 10 - 55 matches (36-19 to Level 9)
Level 10 v Level 10 - 7 matches

736 entries accepted

232 teams at levels 1-6 plus the level 7 teams with the best points per games records were exempt the Extra Preliminary & Preliminary Rounds

136 teams from the remaining level 7 teams plus the level 8 teams with the best points per games records were exempt the Extra Preliminary Round

368 (exactly half the total entry) remaining teams were drawn in 10 geographical zones for the Extra Preliminary Round

In the Extra Preliminary Round (368 teams)
19 Level 8 / Step 4 (the 14 promoted teams and the 5 worst points per games teams that were not relegated)
(note Guernsey 8IS1SE did not enter)
277 (of 281) Level 9 / Step 5
72 Level 10 / Step 6 (the 25 relegated teams and the 47 eligible entered teams with the best points per games records)

In the Preliminary Round (320 teams)
16 Level 7 / Step 3 (the 12 promoted teams and the 4 worst points per games teams that were not relegated)
120 Level 8 / Step 4 (with the best points per games records)
184 Level 8 / 9 / 10 survivors (11 Level 8, 146 Level 9 and 27 Level 10)

In the First Qualifying Round (232 teams)
72 Level 7 / Step 3 (the 72 with the best points per games teams)
160 Level 8 / 9 / 10 survivors

In the Second Qualifying Round (160 teams)
44 Level 6 / Step 2 teams
116 Level 7 / 8 / 9 / 10 survivors

In the Third Qualifying Round (80 teams)
80 Level 6 / 7 / 8 / 9 / 10 survivors

In the Fourth Qualifying Round (64 teams)
24 Level 5 / Step 1 teams
40 Level 6 / 7 / 8 / 9 / 10 survivors

The four worst points per game Level 7 / Step 3 teams
42 points (40 games) (-16) - Stalybridge Celtic (7NPP) 17th
42 points (40 games) (-23) - Grantham Town (7NPP) 18th
41 points (40 games) - Mickleover Sports (7NPP) 19th
43 points (42 games) - Wingate & Finchley (7ISP) 19th

The five worst points per game Level 8 / Step 4 teams
(all played 38 matches)
30 points - Slimbridge (8SL1S) 18th
28 points - Clitheroe (8NP1NW) 18th
27 points - Carlton Town (8NP1SE) 19th
23 points - Barnstaple Town (8SL1S) 19th
19 points - Kendal Town (8NP1NW) 19th

The four missing Level 9 / Step 5 teams
Alford (9SCP)
Cogenhoe United (9UCP)
Hashtag United (9ESSX)
Newark Flowserve (9MIDP)

The best points per game / goal difference per game for Level 10 / Step 6 teams
Columns represent
PPG, GDPG, Games, Points, GD, League, Position, Club
*** denotes ineligible
2.33333 2.19444 36 84 79 ES1N 2 Harleston Town***
2.31579 1.89474 38 88 72 UC1 3 Merton Town
2.30556 1.80556 36 83 65 MID1 3 Atherstone Town
2.30556 1.75000 36 83 63 WSSX1 3 Hythe & Dibden
2.25000 1.63889 36 81 59 WSSX1 4 Romsey Town
2.23684 1.34211 38 85 51 EMC 3 Sherwood Colliery
2.22727 2.36364 22 49 52 HEL1W 2 Cheltenham Saracens
2.21875 1.37500 32 71 44 SC1 3 A.F.C. Varndeanians
2.21052 1.42101 38 84 54 WST1 2 Cheddar
2.18750 1.96875 32 70 63 SC1 4 Bexhill United
2.18182 1.90909 22 48 42 HEL1W 3 Thornbury Town
2.17647 1.35294 34 74 46 SCE1 3 Kennington***
2.16667 2.16667 36 78 78 SWPP 3 Plymouth Argyle Res.***
2.15789 1.76316 38 82 67 WMP 3 Wolverhampton Casuals (111)
2.15789 1.76316 38 82 67 WMP 4 Malvern Town (scored 103)
2.15789 1.28947 38 82 49 NCE1 2 Campion
2.13889 1.69444 36 77 61 ES1S 2 Coggeshall United
2.11111 1.25000 36 76 45 SWPP 4 Saltash United
2.11111 1.11111 36 76 40 SWPP 5 A.F.C. St. Austell (scored 102)
2.11111 1.11111 36 76 40 ES1S 3 Halstead Town (scored 92)
2.09091 2.63637 22 46 58 HEL1W 4 Malmesbury Victoria
2.08333 0.66667 24 50 16 HEL1E 2 Thame Rangers
2.07895 0.78947 38 79 30 NWC1N 3 A.F.C. Liverpool
2.06250 1.18750 32 66 38 SC1 5 Selsey
2.05882 1.35294 34 70 46 COCO1 3 Tooting Bec
2.05556 1.16667 36 74 42 ES1N 3 Mulbarton Wanderers
2.05263 1.05263 38 78 40 NWC1S 2 Vauxhall Motors
2.03556 1.33333 36 74 48 MID1 4 Lichfield City
2.02941 1.23529 34 69 42 SCE1 4 Bridon Ropes
2.02632 1.92105 38 77 73 NWC1N 4 Lower Breck
2.00000 1.63889 36 72 59 MID1 5 Leicester Road
2.00000 1.18421 38 76 45 NCE1 3 Hallam
2.00000 1.16667 36 72 41 ES1N 4 March Town United
2.00000 1.00000 34 68 34 COCO1 4 Farnham Town
1.97368 1.00000 38 75 38 NCE1 4 Winterton Rangers
1.97368 0.84211 38 75 32 WMP 5 Wednesfield
1.97222 0.94444 36 71 34 ES1S 4 White Ensign
1.97222 0.83333 36 71 30 ES1S 5 Harwich & Parkeston
1.95455 1.09091 22 43 24 HEL1W 5 Clanfield 85
1.94737 1.23684 38 74 47 SSM1 3 Winslow United
1.94737 1.02631 38 74 39 NCE1 5 Nostell Miners Welfare
1.94444 1.41667 36 70 51 ES1N 5 Lakenheath***
1.94444 0.63889 36 70 23 ES1N 6 Fakenham Town
1.89474 1.18421 38 72 45 UC1 4 Bugbrooke St. Michaels
1.89474 0.94739 38 72 36 NWC1S 3 Stone Old Alleynians
1.88235 1.08824 34 64 37 SCE1 5 Sutton Athletic
1.87500 1.00000 24 45 24 HEL1E 3 A.F.C. Aldermaston***
1.86842 1.31579 38 71 50 EMC 4 Heanor Town
1.86842 1.02632 38 71 39 NWC1S 4 Wythenshawe Amateurs***
1.86111 1.05556 36 67 38 ES1N 7 Norwich U.B.S.
1.86111 0.80556 36 67 29 WSSX1 5 United Services Portsmouth
1.86111 0.66667 36 67 24 ES1S 6 Hackney Wick
1.84211 0.86842 38 70 33 EMC 5 Radford
Did not qualify
1.84211 0.68421 38 70 26 WST1 3 Corsham Town
1.83333 1.29167 24 44 31 HEL1E 4 Holyport

Zone 1 42 (inc. 10 exempt E.P. Round)
Zone 2 46 (14)
Zone 3 44 (12)
Zone 4 34 (6)
Zone 5 44 (12)
Zone 6 64 (24)
Zone 7 56 (16)
Zone 8 98 (26)
Zone 9 44 (8)
Zone 10 32 (8)

Zone 1
001 Consett (9NL1) v Dunston (8NP1NW) 1-1 451 (replay Tue 7.30) 2-5 398
002 Newton Aycliffe (9NL1) v Northallerton Town (9NL1) 0-2 152
003 Kendal Town (8NP1NW) v Hemsworth Miners Welfare (9NCEP) 0-4 98
004 Shildon (9NL1) v Garforth Town (9NCEP) 0-0 238 (replay Tue 7.45) 2-3 165
005 Whitley Bay (9NL1) v Hebburn Town (9NL1) 1-7 448
006 Ashington (9NL1) v Albion Sports (9NCEP) 2-0 231
007 Billingham Town (9NL1) v Yorkshire Amateur (9NCEP) 3-0 158
008 West Auckland Town (9NL1) v Bridlington Town (9NCEP) 1-3 120
009 North Shields (9NL1) v Guisborough Town (9NL1) 2-2 250 (replay Wed 7.45) 0-1 304
010 Bishop Auckland (9NL1) v Thornaby (9NL1) 0-2 240
011 Sunderland R.C.A. (9NL1) v Sunderland Ryhope C.W. (9NL1) 0-0 318 (replay Tue 7.30) 2-1 188
012 Seaham Red Star (9NL1) v Penrith (9NL1) 4-2 78
013 Harrogate Railway Athletic (10NCE1) v Whickham (9NL1) 1-10 102
014 Nostell Miners Welfare (10NCE1) v Stockton Town (9NL1) 2-2 155 (replay Wed 7.45) 1-5 396
015 Hall Road Rangers (10NCE1) v Goole (9NCEP) 0-3 103
016 Knaresborough Town (9NCEP) v Newcastle Benfield (9NL1) 0-3 165

Zone 2
017 Vauxhall Motors (10NWC1S) v Winsford United (9NWCP) 1-2 150
018 Charnock Richard (9NWCP) v Lower Breck (10NWC1N) 2-1 158
019 Thackley (9NCEP) v Handsworth (9NCEP) 1-4 85
020 Longridge Town (9NWCP) v Barnoldswick Town (9NWCP) 6-1 392
021 Irlam (9NWCP) v Ashton Athletic (9NWCP) 4-0 138
022 Skelmersdale United (9NWCP) v Penistone Church (9NCEP) (Fri 7.45) 1-1 99 (replay Wed 7.45) 5-2 256
023 Northwich Victoria (9NWCP) v Silsden (9NCEP) 2-2 188 (replay Tue 7.45) 4-3 166
024 A.F.C. Liverpool (10NWC1N) v Burscough (9NWCP) 2-3 134
025 Avro (9NWCP) v Litherland R.E.M.Y.C.A. (9NWCP) 3-4 150
026 Runcorn Town (9NWCP) v Rylands (9NWCP) 2-0 159
027 Squires Gate (9NWCP) v West Didsbury & Chorlton (10NWC1S) 1-2 79
028 Clitheroe (8NP1NW) v 1874 Northwich (9NWCP) 1-2 386
029 Eccleshill United (9NCEP) v Bootle (9NWCP) 2-1 89
030 Athersley Recreation (9NCEP) v Padiham (9NWCP) 0-4 101
031 City of Liverpool (8NP1NW) v Campion (10NCE1) 3-1 286
032 Liversedge (9NCEP) v Abbey Hey (10NWC1S) 5-1 108

Zone 3
033 Coventry Sphinx (9MIDP) v Coventry United (9MIDP)1-1 480 (replay Wed 7.45 at Daventry Town) 1-0 160
034 Lye Town (9MIDP) v Lutterworth Town (9UCP) (at Lutterworth Town) 0-3 127
035 Worcester City (9MIDP) v Stone Old Alleynians (10NWC1S) (Sun 3.00) 4-1 276
036 Romulus (9MIDP) v Wolverhampton Casuals (10WMP) 0-0 109 (replay Tue 7.45) 2-1 AET (1-1) 132
037 Lichfield City (10MID1) v Highgate United (9MIDP) 3-2 95
038 Haughmond (9MIDP) v Walsall Wood (9MIDP) 3-2 78
039 Atherstone Town (10MID1) v Stourport Swifts (9MIDP) 1-3 188
040 Congleton Town (9NWCP) v Westfields (9HELP) 1-1 188 (replay Tue 8.00) 1-4 132
041 Hanley Town (9NWCP) v Leicester Road (10MID1) 2-3 106
042 Boldmere St. Michaels (9MIDP) v Daventry Town (8SL1C) 3-1 77
043 Tividale (9MIDP) v Wednesfield (10WMP) 2-1 105
044 Racing Club Warwick (9MIDP) v A.F.C. Wulfrunians (9MIDP) 0-2 149
045 Dunkirk (10EMC) v Gresley (9MIDP) 1-1 73 (replay Tue 7.45, P.P. - (Dunkirk ineligible player, tie awarded to Gresley Fri 16th)
046 Sporting Khalsa (9MIDP) v Rugby Town (9UCP) 5-4 114
047 Heather St. Johns (9MIDP) v Wolverhampton S.C. (10WMP) 2-0 68
048 Malvern Town (10HEL1W) v Whitchurch Alport (9NWCP) (at Westfields) 1-2 146

Zone 4
049 Hallam (10NCE1) v Staveley Miners Welfare (9NCEP) (Sun 3.00) 0-2 304
050 Radford (10EMC) v Heanor Town (10EMC) 0-7 88
051 Winterton Rangers (10NCE1) v Grimsby Borough (9NCEP) 2-1 115
052 Quorn (9UCP) v Sherwood Colliery (10EMC) 1-2 90
053 Shepshed Dynamo (9UCP) v Maltby Main (9NCEP) 2-4 160
054 Leicester Nirvana (9UCP) v Oadby Town (9UCP) 2-1 83
055 Worksop Town (8NP1SE) v Melton Town (10UC1) 1-2 341
056 Sleaford Town (9UCP) v A.F.C. Mansfield (9NCEP) 0-7 102
057 Mulbarton Wanderers (10ES1N) v Boston Town (9UCP) 0-0 300 (replay Tue 7.45) 2-4 125
058 South Normanton Athletic (9MIDP) v Selston (9MIDP) 5-0 75
059 Bottesford Town (9NCEP) v Long Eaton United (9MIDP) 2-8 79
060 Barton Town (9NCEP) v Carlton Town (8NP1SE) 3-2 74
061 Anstey Nomads (9UCP) v Kirby Muxloe (10MID1) 0-3 124
062 Loughborough University (9UCP) v Ilkeston Town (8NP1SE) (at Loughborough Dynamo) 3-1 163

Zone 5
063 Potton United (9SSMP) v Ely City (9ECOP) 1-2 82
064 March Town United (10ES1N) v Norwich United (9ECOP) 2-1 150
065 Walsham Le Willows (9ECOP) v Peterborough Northern Star (9UCP) 1-2 56
066 Eynesbury Rovers (9SSMP) v Wellingborough Town (9UCP) 3-3 137 (replay Tue 7.45) 1-4 103
067 Desborough Town (9UCP) v Histon (8IS1N) 1-3 106
068 Thetford Town (9ECOP) v Rothwell Corinthians (9UCP) (Sat 7.30) 0-1 189
069 Biggleswade (8SL1C) v Mildenhall Town (9ECOP) 4-1 119
070 Holbeach United (9UCP) v Fakenham Town (10ES1N) 2-0 99
071 Bugbrooke St. Michaels (10UC1) v Norwich C.B.S. (10ES1N) 1-0 60
072 Biggleswade United (9SSMP) v Swaffham Town (9ECOP) 1-0 82
073 Harborough Town (9UCP) v Deeping Rangers (9UCP) 1-2 152
074 Newmarket Town (9ECOP) v Arlesey Town (9SSMP) 2-2 132 (replay Tue 7.45) 0-1 133
075 Gorleston (9ECOP) v Pinchbeck United (9UCP) 1-0 106
076 Northampton O.N. Chenecks (9UCP) v Godmanchester Rovers (9ECOP) (Sun 3.00) 2-3 90
077 Great Yarmouth Town (10ES1N) v Wellingborough Whitworth (10UC1) 4-2 127
078 Kirkley & Pakefield (9ECOP) v Wroxham (9ECOP) (Sun 3.00) 2-2 191 (replay Wed 7.45) 2-3 136

Zone 6
079 Walthamstow (9ESSX) v Sporting Bengal United (9ESSX) 5-0 95
080 Hackney Wick (10ES1S) v Framlingham Town (10ES1N) (Fri 8.00) (at Framlingham Town) 1-3 123
081 Haverhill Rovers (9ECOP) v Colney Heath (9SSMP) 1-6 134
082 Crawley Green (9SSMP) v Takeley (9ESSX) 2-5 37
083 Hadley (9ESSX) v Redbridge (9ESSX) 4-2 68
084 Hoddesdon Town (9ESSX) v Brantham Athletic (9ECOP) (Sun 3.00) (at Ware) 2-0 121
085 Woodbridge Town (9ECOP) v Coggeshall United (10ES1N) 1-0 155
086 Barkingside (10ES1S) v Stansted (9ESSX) (Sun 2.00) 4-1 125
087 Clapton (9ESSX) v Stowmarket Town (9ECOP) (at Aveley) 0-6 31
088 Hullbridge Sports (8IS1N) v Stanway Rovers (9ECOP) 1-2 108
089 London Colney (9SSMP) v Hadleigh United (9ECOP) 0-2 76
090 Sawbridgeworth Town (9ESSX) v Halstead Town (10ES1S) 1-3 53
091 F.C. Clacton (9ECOP) v St. Margaretsbury (9ESSX) 3-0 103
092 Southend Manor (9ESSX) v Long Melford (9ECOP) 0-0 55 (replay Wed 7.45) 3-3 AET (3-3) 4-5p 84
093 Leyton Athletic (10ES1S) v Cockfosters (9ESSX) (at Cockfosters) 0-1 58
094 Stotfold (10SSM1) v Harpenden Town (9SSMP) 3-1 92
095 Ilford (9ESSX) v Harwich & Parkeston (10ES1S) 1-2 135
096 Woodford Town (9ESSX) v White Ensign (10ES1S) (Fri 7.45) 1-1 281 (replay Wed 7.45) 1-3 AET (1-1) 108
097 West Essex (9ESSX) v Whitton United (9ECOP) (Sun 3.00) (at Redbridge) 1-2 107
098 Saffron Walden Town (9ESSX) v Baldock Town (9SSMP) 1-0 232

Zone 7
099 Fairford Town (9HELP) v Enfield 1893 (9ESSX) 3-2 79
100 A.F.C. Hayes (10COCO1) v Wembley (9SSMP) 1-1 62 (replay Tue 7.45) 2-3 71
101 Clanfield 85 (10HEL1W) v Shortwood United (10HEL1W) 1-3 79
102 Dunstable Town (9SSMP) v Chipping Sodbury Town (9WSTP) 3-2 112
103 Slimbridge (8SL1S) v Edgware Town (9SSMP) 1-0 77
104 Tuffley Rovers (9HELP) v North Greenford United (9SSMP) 1-1 86 (replay Tue 7.45) 1-2 56
105 Royal Wootton Bassett Town (9HELP) v Aylesbury Vale Dynamos (9SSMP) 1-1 79 (replay Tue 7.45) 0-1 204
106 Abingdon United (10HEL1E) v Brimscombe & Thrupp (9HELP) (Sat 4.00) 1-2 97
107 London Tigers (10SSM1) v Thame Rangers (10HEL1E) 0-2 30
108 Newport Pagnell Town (9SSMP) v Cheltenham Saracens (10HEL1W) 6-2 130
109 Leverstock Green (9SSMP) v Ardley United (9HELP) 1-1 95 (replay Tue 7.30) 1-3 66
110 Oxhey Jets (9SSMP) v Flackwell Heath (9HELP) 0-4 96
111 Burnham (9HELP) v Tring Athletic (9SSMP) (re-arranged to Tue 7.45) 2-1 107
112 Bishops Cleeve (9HELP) v Easington Sports (9HELP) 3-0 55
113 Wantage Town (8SL1C) v Brackley Town Saints (9HELP) 1-1 111 (replay Wed 7.45) 2-1 116
114 Leighton Town (9SSMP) v Thornbury Town (10HEL1W) 4-1 167
115 Shrivenham (9HELP) v Holmer Green (9HELP) 1-1 38 (replay Tue 7.45) 1-1 AET (1-1) 5-4p 78
116 Harefield United (9SSMP) v Lydney Town (9HELP) 3-0 93
117 Longlevens (9HELP) v Malmesbury Victoria (10HEL1W) 3-0 111
118 Winslow United (10SSM1) v Roman Glass St. George (9WSTP) (Sun 2.00) 2-3 258

Zone 8
119 A.F.C. Croydon Athletic (9SCEP) v Virginia Water (9HELP) 1-0 65
120 Loxwood (9SCP) v Abbey Rangers (9COCOP) 1-1 64 (replay Tue 7.45) 0-2 78
121 Balham (9COCOP) v Rusthall (10SC1E) (Fri 7.45) 1-0 146
122 Crawley Down Gatwick (9SCP) v Newhaven (9SCP) 0-2 72
123 Cray Valley (P.M.) (8IS1SE) v Chatham Town (9SCEP) 2-1 128
124 Erith & Belvedere (9SCEP) v Peacehaven & Telscombe (9SCP) (Sun 3.00) 1-1 133 (replay Tue 7.30) 1-1 AET (1-1) 5-3p 210
125 Bridon Ropes (10SCE1) v Broadfields United (9SSMP) 3-1 68
126 Tunbridge Wells (9SCEP) v Pagham (9SCP) 1-1 197 (replay Tue 7.30) 2-0 92
127 Corinthian (9SCEP) v Little Common (9SCP) 1-2 54
128 Walton & Hersham (10COCO1) v Southall (9COCOP) 2-4 88
129 Horley Town (9SCP) v Bearsted (9SCEP) 2-2 85 (replay Tue 7.45) 2-0 142
130 Egham Town (9COCOP) v Lancing (9SCP) 2-2 63 (replay Tue 7.15) 4-4 AET (2-2) 4-2p 87
131 Lordswood (9SCEP) v Steyning Town (9SCP) 0-1 62
132 C.B. Hounslow United (9COCOP) v Sheerwater (9COCOP) 2-1 119
133 Horsham Y.M.C.A. (9SCP) v Croydon (10SCE1) 2-1 90
134 Saltdean United (9SCP) v Eastbourne United (9SCP) 6-1 84
135 Chertsey Town (8IS1SC) v Cobham (9COCOP) 1-1 200 (replay Tue 7.45) 4-2 164
136 Tower Hamlets (9ESSX) v Selsey (10SC1) 2-1 60
137 Chichester City (8IS1SE) v Erith Town (9SCEP) 3-1 120
138 Bexhill United (10SC1) v Eastbourne Town (9SCP) (Fri 7.45) (at Eastbourne Town) 1-6 210
139 Hassocks (9SCP) v Langney Wanderers (9SCP) 2-0 105
140 Arundel (10SC1) v Banstead Athletic (9COCOP) 2-0 81
141 Redhill (9COCOP) v K Sports (9SCEP) 2-1 97
142 Glebe (9SCEP) v Hollands & Blair (9SCEP) 3-1 68
143 Colliers Wood United (9COCOP) v Shoreham (10SC1) 2-3 51
144 Sheppey United (9SCEP) v East Preston (9SCP) 4-1 148
145 Guildford City (9COCOP) v Tooting Bec (10COCO1) (at Westfield) 3-2 134
146 Punjab United (9SCEP) v Broadbridge Heath (9SCP) (Sat 12.30) (B.B.C. Sport) 0-1 204
147 Sutton Athletic (10SCE1) v Deal Town (9SCEP) 3-2 130
148 Sutton Common Rovers (9COCOP) v Molesey (9COCOP) (Fri 7.45) 1-1 71 (replay Tue 7.45) 1-0 78
149 Spelthorne Sports (9COCOP) v Lingfield (9SCP) 1-1 55 (replay Tue 7.45 at East Grinstead Town) 4-0 80
150 Greenwich Borough (9SCEP) v Canterbury City (9SCEP) 2-3 26
151 Crowborough Athletic (9SCEP) v A.F.C. Vardeanians (10SC1) 1-2 122
152 Welling Town (9SCEP) v A.F.C. Uckfield Town (9SCP) 1-4 45
153 Hanworth Villa (9COCOP) v Fisher (9SCEP) 3-2 82
154 Beckenham Town (9SCEP) v Raynes Park Vale (9COCOP) 4-3 65

Zone 9
155 Solent University (ex Team Solent) (9WSSXP) v Portland United (9WSSXP) 0-3 29
156 Shaftesbury (9WSSXP) v Knaphill (9COCOP) 1-4 85
157 Cowes Sports (9WSSXP) v Lymington Town (9WSSXP) 0-4 157
158 Fleet Town (9WSSXP) v Farnham Town (10COCO1) 2-2 138 (replay Tue 7.45) 2-1 141
159 Brockenhurst (9WSSXP) v A.F.C. Stoneham (9WSSXP) 0-2 181
160 Bournemouth F.C. (9WSSXP) v Frimley Green (9COCOP) 2-1 81
161 Windsor (9HELP) v Reading City (9HELP) 0-3 132
162 Bemerton Heath Harlequins (10WSSX1) v Andover New Street (10WSSX1) 3-3 121 (replay Tue 7.45) 2-3 144
163 Sholing (8SL1S) v Tadley Calleva (9WSSXP) (Sat 8.00) 1-0 162
164 Ascot United (9COCOP) v Badshot Lea (9COCOP) (at Badshot Lea) 2-2 120 (replay Tue 7.45) 1-2 123
165 Binfield (9HELP) v United Services Portsmouth (10WSSX1) 3-2 143
166 Romsey Town (10WSSX1) v Hamble Club (9WSSXP) 1-5 121
167 Amesbury Town (9WSSXP) v Christchurch (9WSSXP) 2-7 56
168 Westbury United (9WSTP) v Fareham Town (9WSSXP) 0-1 87
169 Hamworthy United (9WSSXP) v Bashley (9WSSXP) 3-0 110
170 A.F.C. Portchester (9WSSXP) v Hythe & Dibden (10WSSX1) 2-2 80 (replay Tue 7.45) 2-3 122
171 Horndean (9WSSXP) v Camberley Town (9COCOP) 5-3 74
172 Alresford Town (9WSSXP) v Baffins Milton Rovers (9WSSXP) 0-0 73 (replay Wed 7.45) 1-2 110

Zone 10
173 Cheddar (10WST1) v Bradford Town (9WSTP) 2-3 157
174 Bitton (9WSTP) v Bridport (9WSTP) 2-1 74
175 Wellington A.F.C. (9WSTP) v Cribbs (9WSTP) (at Elmore) 1-1 51 (replay Tue 7.45) 1-5 102
176 Keynsham Town (9WSTP) v Brislington (9WSTP) 0-1 177
177 Exmouth Town (9WSTP) v Barnstaple Town (8SL1S) 2-0 301
178 Saltash United (10SWPP) v Clevedon Town (9WSTP) 1-2 157
179 Plymouth Parkway (9WSTP) v Buckland Athletic (9WSTP) (Fri 7.45) 1-0 181
180 Willand Rovers (8SL1S) v A.F.C. St. Austell (10SWPP) 2-1 168
181 Tavistock (9WSTP) v Hengrove Athletic (10WST1) 3-0 92
182 Street (9WSTP) v Odd Down (9WSTP) (Sat 2.00) 4-1 100
183 Shepton Mallet (9WSTP) v Cadbury Heath (9WSTP) 3-1 105
184 Bridgwater Town (9WSTP) v Hallen (9WSTP) 1-0 129


(This post was edited by John Treleven on Aug 20, 2019, 4:51 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 17, 2019, 1:50 AM

Posts: 16984
Location: Jersey
Team(s):

Post #89 of 96 (1890 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Cup 2019-20

Preliminary Round

Draw released Friday 12th July

3p.m. Saturday 24th August unless stated

Zone 1
001 Dunston (8NP1NW) v Goole (9NCEP)
002 Newcastle Benfield (9NL1) v Workington (8NP1NW)
003 Seaham Red Star (9NL1) v Guisborough Town (9NL1)
004 Billingham Town (9NL1) v Ossett United (8NP1NW)
005 Whickham (9NL1) v Thornaby (9NL1) (Fri 7.45) 1-2 att?
006 Garforth Town (9NCEP) v Colne (8NP1NW)
007 Ashington (9NL1) v Marske United (8NP1NW)
008 Sunderland R.C.A. (9NL1) v Hemsworth Miners Welfare (9NCEP)
009 Pickering Town (8NP1NW) v Bridlington Town (9NCEP)
010 Brighouse Town (8NP1NW) v Morpeth Town (7NPP)
011 Pontefract Collieries (8NP1NW) v Hebburn Town (9NL1)
012 Frickley Athletic (8NP1SE) v Tadcaster Albion (8NP1NW)
013 Northallerton Town (9NL1) v Stockton Town (9NL1)

Zone 2
014 Widnes (8NP1NW) v Mossley (8NP1NW)
015 City of Liverpool (8NP1NW) v Skelmersdale United (9NWCP)
016 Sheffield (8NP1SE) v Litherland R.E.M.Y.C.A. (9NWCP)
017 Eccleshill United (9NCEP) v Glossop North End (8NP1SE)
018 Stalybridge Celtic (7NPP) v West Didsbury & Chorlton (10NWC1S)
019 Ramsbottom United (8NP1NW) v Winsford United (9NWCP)
020 Charnock Richard (9NWCP) v Longridge Town (9NWCP)
021 Trafford (8NP1NW) v Burscough (9NWCP)
022 Liversedge (9NCEP) v Droylsden (8NP1NW)
023 Atherton Collieries (7NPP) v Runcorn Linnets (8NP1NW)
024 1874 Northwich (9NWCP) v Handsworth (9NCEP)
025 Northwich Victoria (9NWCP) v Prescot Cables (8NP1NW)
026 Stocksbridge Park Steels (8NP1SE) v Irlam (9NWCP)
027 Padiham (9NWCP) v Marine (8NP1NW)
028 Radcliffe (7NPP) v Runcorn Town (9NWCP)

Zone 3
029 Kidsgrove Athletic (8NP1SE) v Newcastle Town (8NP1SE)
030 Mickleover Sports (7NPP) v Coventry Sphinx (9MIDP) (Fri 7.45) 3-0 249
031 Coleshill Town (8SL1C) v Whitchurch Alport (9NWCP)
032 Tividale (9MIDP) v Chasetown (8NP1SE)
033 A.F.C. Wulfrunians (9MIDP) v Leek Town (8NP1SE)
034 Stourport Swifts (9MIDP) v Boldmere St. Michaels (9MIDP)
035 Bromsgrove Sporting (7SPC) v Leicester Road (10MID1)
036 Bedworth United (8SL1C) v Halesowen Town (8SL1C)
037 Belper Town (8NP1SE) v Sporting Khalsa (9MIDP)
038 Romulus (9MIDP) v Market Drayton Town (8NP1SE)
039 Heather St. Johns (9MIDP) v Worcester City (9MIDP) (Sat 12.30) (B.B.C. Sport)
040 Gresley (9MIDP) v Sutton Coldfield Town (8NP1SE)
041 Lichfield City (10MID1) v Haughmond (9MIDP)
042 Westfields (9HELP) v Lutterworth Town (9UCP)

Zone 4
043 Barton Town (9NCEP) v Grantham Town (7NPP)
044 Loughborough Dynamo (8NP1SE) v Sherwood Colliery (10EMC)
045 Melton Town (10UC1) v Cleethorpes Town (8NP1SE)
046 Boston Town (9UCP) v Leicester Nirvana (9UCP)
047 Heanor Town (10EMC) v A.F.C. Mansfield (9NCEP)
048 Long Eaton United (9MIDP) v South Normanton Athletic (9MIDP)
049 Maltby Main (9NCEP) v Loughborough University (9UCP)
050 Winterton Rangers (10NCE1) v Kirby Muxloe (10MID1)
051 Staveley Miners Welfare (9NCEP) v Lincoln United (8NP1SE)
052 Spalding United (8NP1SE) v Dereham Town (8IS1N)

Zone 5
053 Great Yarmouth Town (10ES1N) v Rothwell Corinthians (9UCP) (Fri 7.45) 0-2 149
054 Peterborough Sports (7SPC) v Bugbrooke St. Michaels (10UC1)
055 Gorleston (9ECOP) v Kempston Rovers (8SL1C)
056 Bedford Town (8SL1C) v Deeping Rangers (9UCP)
057 Wisbech Town (8NP1SE) v Ely City (9ECOP)
058 March Town United (10ES1N) v Wellingborough Town (9UCP)
059 Corby Town (8SL1C) v Holbeach United (9UCP)
060 Wroxham (9ECOP) v Stamford (8NP1SE)
061 Cambridge City (8IS1N) v Barton Rovers (8SL1C)
062 Arlesey Town (9SSMP) v Peterborough Northern Star (9UCP)
063 Biggleswade (8SL1C) v Yaxley (8SL1C)
064 Bury Town (8IS1N) v Histon (8IS1N)
065 Godmanchester Rovers (9ECOP) v St. Neots Town (8SL1C)
066 Soham Town Rangers (8IS1N) v Biggleswade United (9SSMP)

Zone 6
067 Walthamstow (9ESSX) v Great Wakering Rovers (8IS1N)
068 Cockfosters (9ESSX) v Coggeshall Town (8IS1N)
069 Harwich & Parkeston (10ES1S) v Romford (8IS1N)
070 Long Melford (9ECOP) v Colney Heath (9SSMP)
071 Hadley (9ESSX) v Hoddesdon Town (9ESX)
072 Hadleigh United (9ECOP) v Halstead Town (10ES1S)
073 Whitton United (9ECOP) v Hertford Town (8IS1SC)
074 A.F.C. Sudbury (8IS1N) v Felixstowe & Walton United (8IS1N)
075 F.C. Romania (8IS1SC) v Ware (8IS1SC) (Sun 3.00)
076 Grays Athletic (8IS1N) v Heybridge Swifts (8IS1N)
077 F.C. Clacton (9ECOP) v Witham Town (8IS1N)
078 Barking (8IS1SC) v Aveley (8IS1N) (Fri 7.45) (at Aveley) 2-1 198
079 Stotfold (10SSM1) v Canvey Island (8IS1N)
080 Bowers & Pitsea (7ISP) v Barkingside (10ES1S)
081 Saffron Walden Town (9SSMP) v Maldon & Tiptree (8IS1N)
082 Harlow Town (8IS1SC) v Brentwood Town (8IS1N)
083 Tilbury (8IS1N) v Stanway Rovers (9ECOP)
084 Wingate & Finchley (7ISP) v Welwyn Garden City (8SL1C)
085 Cheshunt (7ISP) v Stowmarket Town (9ECOP)
086 Basildon United (8IS1N) v Framlingham Town (10ES1N)
087 Waltham Abbey (8IS1SC) v Woodbridge Town (9ECOP)
088 Takeley (9SSMP) v White Ensign (10ES1S)

Zone 7
089 Cirencester Town (8SL1S) v North Greenford United (9SSMP)
090 Aylesbury Vale Dynamos (9SSMP) v North Leigh (8SL1C)
091 Shrivenham (9HELP) v Chalfont St. Peter (8IS1SC)
092 Longlevens (9HELP) v Northwood (8IS1SC)
093 Wantage Town (8SL1C) v Thame Rangers (10HEL1E)
094 Bishop’s Cleeve (9HELP) v Kidlington (8SL1C)
095 Dunstable Town (9SSMP) v Shortwood United (10HEL1W) (Sun 3.00)
096 Highworth Town (8SL1S) v Ardley United (9HELP)
097 Marlow (8IS1SC) v Cinderford Town (8SL1S)
098 Fairford Town (9HELP) v Hanwell Town (8IS1SC)
099 Wembley (9SSMP) v Berkhamsted (8SL1C)
100 Didcot Town (8SL1C) v Roman Glass St. George (9WSTP)
101 Thame United (8SL1C) v Leighton Town (9SSMP)
102 Evesham United (8SL1S) v Harefield United (9SSMP) (Sun 2.00)
103 Slimbridge (8SL1S) v Burnham (9HELP)
104 Brimscombe & Thrupp (9HELP) v Aylesbury United (8SL1C)
105 A.F.C. Dunstable (8SL1C) v Hayes & Yeading United (7SPS)
106 Newport Pagnell Town (9SSMP) v Flackwell Heath (9HELP)

Zone 8
107 Tooting & Mitcham United (8IS1SC) v Faversham Town (8IS1SE)
108 Sittingbourne (8IS1SE) v Uxbridge (8IS1SC)
109 Horsham Y.M.C.A. (9SCP) v Egham Town (9COCOP)
110 Little Common (9SCP) v Three Bridges (8IS1SE)
111 Cray Wanderers (7ISP) v Hythe Town (8IS1SE) (Sun 3.00)
112 Sutton Athletic (10SCE1) v Ashford Town (Middlesex) (8IS1SC)
113 Sutton Common Rovers (9COCOP) v Eastbourne Town (9SCP) (Fri 7.45) 3-0 102
114 Steyning Town (9SCP) v Ramsgate (8IS1SE)
115 Herne Bay (8IS1SE) v A.F.C. Croydon Athletic (9SCEP)
116 Chertsey Town (8IS1SC) v Erith & Belvedere (9SCEP)
117 Sheppey United (9SCEP) v Glebe (9SCEP)
118 Whitehawk (8IS1SE) v Saltdean United (9SCP) (Fri 7.45) 2-0 350
119 Cray Valley (P.M.) (8IS1SE) v Whyteleafe (8IS1SE)
120 Whitstable Town (8IS1SE) v Newhaven (9SCP)
121 Burgess Hill Town (8IS1SE) v Sevenoaks Town (8IS1SE)
122 V.C.D. Athletic (8IS1SE) v A.F.C. Uckfield Town (9SCP)
123 Bedfont Sports (8IS1SC) v Hanworth Villa (9COCOP)
124 Redhill (9COCOP) v Balham (9COCOP)
125 South Park (8IS1SC) v Canterbury City (9SCEP)
126 East Grinstead Town (8IS1SE) v Abbey Rangers (9COCOP)
127 Tower Hamlets (9SSMP) v Horsham (7ISP)
128 Arundel (10SC1) v Shoreham (10SC1)
129 Beckenham Town (9SCEP) v Ashford United (8IS1SE)
130 Phoenix Sports (8IS1SE) v Staines Town (8IS1SC)
131 Southall (9COCOP) v Spelthorne Sports (9COCOP)
132 Bridon Ropes (10SCE1) v Chichester City (8IS1SE)
133 Chipstead (8IS1SC) v Hassocks (9SCP)
134 Guildford City (9COCOP) v A.F.C. Vardeanians (10SC1)
135 Haywards Heath Town (8IS1SE) v Tunbridge Wells (9SCEP)
136 C.B. Hounslow United (9COCOP) v Horley Town (9SCP)
137 Hastings United (8IS1SE) v Broadbridge Heath (9SCP)

Zone 9
138 Portland United (9WSSXP) v Hamworthy United (9WSSXP)
139 Hythe & Dibden (10WSSX1) v Horndean (9WSSXP)
140 Hamble Club (9WSSXP) v Sholing (8SL1S)
141 Reading City (9HELP) v Moneyfields (8SL1S) (at Moneyfields)
142 Christchurch (9WSSXP) v Badshot Lea (9COCOP) (Fri 7.45) 1-2 157
143 Fleet Town (9WSSXP) v Baffins Milton Rovers (9WSSXP)
144 Bournemouth F.C. (9WSSXP) v Bracknell Town (8IS1SC)
145 Binfield (9HELP) v Lymington Town (9WSSXP)
146 Thatcham Town (8SL1S) v Andover New Street (10WSSX1)
147 Blackfield & Langley (7SPS) v A.F.C. Totton (8SL1S) (Fri 7.45) 2-1 157
148 Winchester City (8SL1S) v A.F.C. Stoneham (9WSSXP) (Fri 7.45) 1-1 259 (replay T.B.A.)
149 Basingstoke Town (8SL1S) v Westfield (8IS1SC)
150 Knaphill (9COCOP) v Fareham Town (9WSSXP)

Zone 10
151 Plymouth Parkway (9WSTP) v Paulton Rovers (8SL1S)
152 Yate Town (7SPS) v Exmouth Town (9WSTP)
153 Bridgwater Town (9WSTP) v Brislington (9WSTP)
154 Cribbs (9WSTP) v Bideford (8SL1S)
155 Clevedon Town (9WSTP) v Bristol Manor Farm (8SL1S)
156 Tavistock (9WSTP) v Frome Town (8SL1S)
157 Shepton Mallet (9WSTP) v Melksham Town (8SL1S)
158 Bradford Town (9WSTP) v Larkhall Athletic (8SL1S)
159 Street (9WSTP) v Willand Rovers (8SL1S)
160 Bitton (9WSTP) v Mangotsfield United (8SL1S)


(This post was edited by John Treleven on Aug 24, 2019, 12:09 AM)


kirby knitters
Qatar World Cup bid member!

Aug 17, 2019, 10:32 AM

Posts: 17724
Location: Kirby Muxloe
Team(s): Hinckley United FC.

Post #90 of 96 (1792 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

FAC EP.
045. Tie awarded to Gresley.


bagman
Qatar World Cup bid member!

Aug 18, 2019, 10:23 AM

Posts: 18548
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #91 of 96 (1556 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

 
Zone 9

142 Christchurch (9WSSXP) v Badshot Lea (9COCOP) (Sun, time T.B.C.)

-------------------------------------------------------------------------------

Now Friday 23rd August 2019 (7.45pm)


bagman
Qatar World Cup bid member!

Aug 18, 2019, 10:29 AM

Posts: 18548
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #92 of 96 (1554 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

 
Zone 7

105 A.F.C. Dunstable (8SL1C) v Hayes & Yeading United (7SPS) (Sun time T.B.C.)

----------------------------------------------------------------------------------

Now Saturday 24th August 2019 (3pm)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 20, 2019, 5:40 PM

Posts: 16984
Location: Jersey
Team(s):

Post #93 of 96 (908 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Cup 2019-20

Clubs that did not compete last season

01 A.F.C. St. Austell
02 A.F.C. Varndeanians
03 Avro
04 Bexhill United
05 Billingham Town
06 Bracknell Town
07 Bridon Ropes
08 Bugbrooke St. Michaels
09 Campion
10 Cheltenham Saracens
11 Clanfield 85 (missed on F.A. list)
12 Coggeshall United
13 Exmouth Town
14 Hall Road Rangers
15 Halstead Town
16 Harefield United
17 Harwich & Parkeston
18 Hythe & Dibden
19 Ilkeston Town
20 Lichfield City
21 London Tigers
22 Longridge Town
23 Lower Breck
24 Lye Town
25 Malmesbury Victoria
26 March Town United
27 Melton Town
28 Mulbarton Wanderers
29 Norwich C.B.S.
30 Nostell Miners Welfare
31 Punjab United
32 Rylands
33 Selsey
34 Selston
35 Sheerwater
36 Sherwood Colliery
37 Shrivenham
38 Steyning Town
39 Stone Old Alleynians
40 Sutton Athletic (missed on F.A. list)
41 Thame Rangers
42 Thornaby
43 Thornbury Town
44 Tooting Bec
45 Vauxhall Motors
46 Virginia Water
47 Welling Town
48 White Ensign
49 Winterton Rangers
50 Wolverhampton Casuals
51 Woodford Town
52 Yorkshire Amateur

Clubs that competed last season but not this

01 A.F.C. Darwen
02 Andover Town
03 Barnton
04 Belper United
05 Billingham Synthonia
06 Blyth
07 Bodmin Town
08 Burnham Ramblers
09 Clipstone
10 Cogenhoe United
11 Colwyn Bay
12 Ellesmere Rangers
13 Epsom & Ewell
14 Glasshoughton Welfare
15 Godalming Town
16 Haverhill Borough
17 Heaton Stannington
18 Hinckley
19 Holyport
20 Ipswich Wanderers
21 Kimberley Miners Welfare
22 Littlehampton Town
23 London Lions
24 Longwell Green Sports
25 Maine Road
26 Newport (IoW)
27 North Ferriby United
28 Northampton Sileby Rangers
29 Parkgate
30 Petersfield Town
31 Pewsey Vale
32 Prestwich Heys
33 Rainworth Miners Welfare
34 Raunds Town
35 Rocester
36 Rochester United
37 Sandbach United
38 Sandhurst Town
39 Selby Town
40 Shawbury United
41 Shirebrook Town
42 St. Andrews (Leics)
43 Team Northumbria
44 Teversal
45 Thamesmead Town
46 Washington
47 Wells City
48 Wick
49 Wivenhoe Town
50 Wodson Park
51 Woodley United
52 Worthing United

Changes of name

1 Aylesbury are now Aylesbury Vale Dynamos (merger)
2 Dunston U.T.S. are now Dunston
3 Handsworth Parramore are now Handsworth
4 A.F.C. Hornchurch are now Hornchurch
5 Wadham Lodge are now Leyton Athletic
6 Team Solent are now Solent University

Clubs that did not enter or were ineligible, but were otherwise high enough "ranked" to be accepted

10 HEL1E A.F.C. Aldermaston
09 SCP Alford
09 UCP Cogenhoe United
08 IS1SE Guernsey
10 ES1N Harleston Town
09 ESSX Hashtag United
10 SCE1 Kennington
10 ES1N Lakenheath
09 MIDP Newark Flowserve
10 SWPP Plymouth Argyle Res.
10 NWC1S Wythenshawe Amateurs


(This post was edited by John Treleven on Aug 20, 2019, 5:48 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 20, 2019, 5:54 PM

Posts: 16984
Location: Jersey
Team(s):

Post #94 of 96 (899 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Cup 2019-20

Clubs accepted (736)

001 9 NWCP 1874 Northwich
002 1 PREM A.F.C. Bournemouth
003 9 SCEP A.F.C. Croydon Athletic
004 8 SL1C A.F.C. Dunstable
005 5 NL A.F.C. Fylde
006 10 COCO1 A.F.C. Hayes
007 10 NWC1N A.F.C. Liverpool
008 9 NCEP A.F.C. Mansfield
009 9 WSSXP A.F.C. Portchester
010 7 SPC A.F.C. Rushden & Diamonds
011 10 SWPP A.F.C. St. Austell
012 9 WSSXP A.F.C. Stoneham
013 8 IS1N A.F.C. Sudbury
014 6 NN A.F.C. Telford United
015 8 SL1S A.F.C. Totton
016 9 SCP A.F.C. Uckfield Town
017 10 SC1 A.F.C. Varndeanians
018 3 LGE1 A.F.C. Wimbledon
019 9 MIDP A.F.C. Wulfrunians
020 10 NWC1S Abbey Hey
021 9 COCOP Abbey Rangers
022 10 HEL1E Abingdon United
023 3 LGE1 Accrington Stanley
024 9 NCEP Albion Sports
025 5 NL Aldershot Town
026 6 NN Alfreton Town
027 9 WSSXP Alresford Town
028 6 NN Altrincham
029 7 SPC Alvechurch
030 9 WSSXP Amesbury Town
031 10 WSSX1 Andover New Street
032 9 UCP Anstey Nomads
033 9 HELP Ardley United
034 9 SSMP Arlesey Town
035 1 PREM Arsenal
036 10 SC1 Arundel
037 9 COCOP Ascot United
038 8 IS1SC Ashford Town (Middlesex)
039 8 IS1SE Ashford United
040 9 NL1 Ashington
041 9 NWCP Ashton Athletic
042 7 NPP Ashton United
043 1 PREM Aston Villa
044 9 NCEP Athersley Recreation
045 10 MID1 Atherstone Town
046 7 NPP Atherton Collieries
047 8 IS1N Aveley
048 9 NWCP Avro
049 8 SL1C Aylesbury United
050 9 SSMP Aylesbury Vale Dynamos
051 9 COCOP Badshot Lea
052 9 WSSXP Baffins Milton Rovers
053 9 SSMP Baldock Town
054 9 COCOP Balham
055 7 NPP Bamber Bridge
056 7 SPC Banbury United
057 9 COCOP Banstead Athletic
058 8 IS1SC Barking
059 10 ES1S Barkingside
060 5 NL Barnet
061 9 NWCP Barnoldswick Town
062 2 CHAMP Barnsley
063 8 SL1S Barnstaple Town
064 5 NL Barrow
065 8 SL1C Barton Rovers
066 9 NCEP Barton Town
067 7 SPC Barwell
068 7 NPP Basford United
069 9 WSSXP Bashley
070 8 IS1N Basildon United
071 8 SL1S Basingstoke Town
072 6 NS Bath City
073 7 SPS Beaconsfield Town
074 9 SCEP Bearsted
075 9 SCEP Beckenham Town
076 8 IS1SC Bedfont Sports
077 8 SL1C Bedford Town
078 8 SL1C Bedworth United
079 8 NP1SE Belper Town
080 10 WSSX1 Bemerton Heath Harlequins
081 8 SL1C Berkhamsted
082 10 SC1 Bexhill United
083 8 SL1S Bideford
084 8 SL1C Biggleswade
085 7 SPC Biggleswade Town
086 9 SSMP Biggleswade United
087 6 NS Billericay Town
088 9 NL1 Billingham Town
089 9 HELP Binfield
090 2 CHAMP Birmingham City
091 9 NL1 Bishop Auckland
092 9 HELP Bishops Cleeve
093 7 ISP Bishop's Stortford
094 9 WSTP Bitton
095 2 CHAMP Blackburn Rovers
096 7 SPS Blackfield & Langley
097 3 LGE1 Blackpool
098 6 NN Blyth Spartans
099 7 ISP Bognor Regis Town
100 9 MIDP Boldmere St. Michaels
101 3 LGE1 Bolton Wanderers
102 9 NWCP Bootle
103 5 NL Boreham Wood
104 9 UCP Boston Town
105 6 NN Boston United
106 9 NCEP Bottesford Town
107 9 WSSXP Bournemouth F.C.
108 7 ISP Bowers & Pitsea
109 6 NN Brackley Town
110 9 HELP Brackley Town Saints
111 8 IS1SC Bracknell Town
112 6 NN Bradford (Park Avenue)
113 4 LGE2 Bradford City
114 9 WSTP Bradford Town
115 6 NS Braintree Town
116 9 ECOP Brantham Athletic
117 2 CHAMP Brentford
118 8 IS1N Brentwood Town
119 9 WSTP Bridgwater Town
120 9 NCEP Bridlington Town
121 10 SCE1 Bridon Ropes
122 9 WSTP Bridport
123 8 NP1NW Brighouse Town
124 7 ISP Brightlingsea Regent
125 1 PREM Brighton & Hove Albion
126 9 HELP Brimscombe & Thrupp
127 9 WSTP Brislington
128 2 CHAMP Bristol City
129 8 SL1S Bristol Manor Farm
130 3 LGE1 Bristol Rovers
131 9 SCP Broadbridge Heath
132 9 SSMP Broadfields United
133 9 WSSXP Brockenhurst
134 5 NL Bromley
135 7 SPC Bromsgrove Sporting
136 9 WSTP Buckland Athletic
137 10 UC1 Bugbrooke St. Michaels
138 8 IS1SE Burgess Hill Town
139 9 HELP Burnham
140 1 PREM Burnley
141 9 NWCP Burscough
142 3 LGE1 Burton Albion
143 3 LGE1 Bury
144 8 IS1N Bury Town
145 7 NPP Buxton
146 9 COCOP C.B. Hounslow United
147 9 WSTP Cadbury Heath
148 9 COCOP Camberley Town
149 8 IS1N Cambridge City
150 4 LGE2 Cambridge United
151 10 NCE1 Campion
152 9 SCEP Canterbury City
153 8 IS1N Canvey island
154 2 CHAMP Cardiff City
155 4 LGE2 Carlisle United
156 8 NP1SE Carlton Town
157 7 ISP Carshalton Athletic
158 8 IS1SC Chalfont St. Peter
159 2 CHAMP Charlton Athletic
160 9 NWCP Charnock Richard
161 8 NP1SE Chasetown
162 9 SCEP Chatham Town
163 10 WST1 Cheddar
164 6 NS Chelmsford City
165 1 PREM Chelsea
166 10 HEL1W Cheltenham Saracens
167 4 LGE2 Cheltenham Town
168 8 IS1SC Chertsey Town
169 7 SPS Chesham United
170 7 ISP Cheshunt
171 6 NN Chester
172 5 NL Chesterfield
173 8 IS1SE Chichester City
174 6 NS Chippenham Town
175 9 WSTP Chipping Sodbury Town
176 8 IS1SC Chipstead
177 5 NL Chorley
178 9 WSSXP Christchurch
179 8 SL1S Cinderford Town
180 8 SL1S Cirencester Town
181 8 NP1NW City of Liverpool
182 10 HEL1W Clanfield 85
183 9 ESSX Clapton
184 8 NP1SE Cleethorpes Town
185 9 WSTP Clevedon Town
186 8 NP1NW Clitheroe
187 7 SPC Coalville Town
188 9 COCOP Cobham
189 9 ESSX Cockfosters
190 8 IS1N Coggeshall Town
191 10 ES1N Coggeshall United
192 4 LGE2 Colchester United
193 8 SL1C Coleshill Town
194 9 COCOP Colliers Wood United
195 8 NP1NW Colne
196 9 SSMP Colney Heath
197 6 NS Concord Rangers
198 9 NWCP Congleton Town
199 9 NL1 Consett
200 8 SL1C Corby Town
201 9 SCEP Corinthian
202 7 ISP Corinthian Casuals
203 3 LGE1 Coventry City
204 9 MIDP Coventry Sphinx
205 9 MIDP Coventry United
206 9 WSSXP Cowes Sports
207 9 SCP Crawley Down Gatwick
208 9 SSMP Crawley Green
209 4 LGE2 Crawley Town
210 8 IS1SE Cray Valley (P.M.)
211 7 ISP Cray Wanderers
212 4 LGE2 Crewe Alexandra
213 9 WSTP Cribbs
214 9 SCEP Crowborough Athletic
215 10 SCE1 Croydon
216 1 PREM Crystal Palace
217 6 NN Curzon Ashton
218 5 NL Dagenham & Redbridge
219 6 NN Darlington
220 6 NS Dartford
221 8 SL1C Daventry Town
222 9 SCEP Deal Town
223 9 UCP Deeping Rangers
224 2 CHAMP Derby County
225 8 IS1N Dereham Town
226 9 UCP Desborough Town
227 8 SL1C Didcot Town
228 3 LGE1 Doncaster Rovers
229 7 SPS Dorchester Town
230 6 NS Dorking Wanderers
231 5 NL Dover Athletic
232 8 NP1NW Droylsden
233 6 NS Dulwich Hamlet
234 10 EMC Dunkirk
235 9 SSMP Dunstable Town
236 8 NP1NW Dunston
237 9 HELP Easington Sports
238 8 IS1SE East Grinstead Town
239 9 SCP East Preston
240 7 ISP East Thurrock United
241 6 NS Eastbourne Borough
242 9 SCP Eastbourne Town
243 9 SCP Eastbourne United
244 5 NL Eastleigh
245 5 NL Ebbsfleet United
246 9 NCEP Eccleshill United
247 9 SSMP Edgware Town
248 9 COCOP Egham Town
249 9 ECOP Ely City
250 9 ESSX Enfield 1893
251 7 ISP Enfield Town
252 9 SCEP Erith & Belvedere
253 9 SCEP Erith Town
254 1 PREM Everton
255 8 SL1S Evesham United
256 4 LGE2 Exeter City
257 9 WSTP Exmouth Town
258 9 SSMP Eynesbury Rovers
259 9 ECOP F.C. Clacton
260 5 NL F.C. Halifax Town
261 8 IS1SC F.C. Romania
262 7 NPP F.C. United of Manchester
263 9 HELP Fairford Town
264 10 ES1N Fakenham Town
265 9 WSSXP Fareham Town
266 7 SPS Farnborough
267 10 COCO1 Farnham Town
268 6 NN Farsley Celtic
269 8 IS1SE Faversham Town
270 8 IS1N Felixstowe & Walton United
271 9 SCEP Fisher
272 9 HELP Flackwell Heath
273 9 WSSXP Fleet Town
274 3 LGE1 Fleetwood Town
275 7 ISP Folkestone Invicta
276 4 LGE2 Forest Green Rovers
277 10 ES1N Framlingham Town
278 8 NP1SE Frickley Athletic
279 9 COCOP Frimley Green
280 8 SL1S Frome Town
281 2 CHAMP Fulham
282 7 NPP Gainsborough Trinity
283 9 NCEP Garforth Town
284 6 NN Gateshead
285 3 LGE1 Gillingham
286 9 SCEP Glebe
287 8 NP1SE Glossop North End
288 6 NN Gloucester City
289 9 ECOP Godmanchester Rovers
290 9 NCEP Goole
291 9 ECOP Gorleston
292 7 SPS Gosport Borough
293 7 NPP Grantham Town
294 8 IS1N Grays Athletic
295 8 IS1N Great Wakering Rovers
296 10 ES1N Great Yarmouth Town
297 9 SCEP Greenwich Borough
298 9 MIDP Gresley
299 9 NCEP Grimsby Borough
300 4 LGE2 Grimsby Town
301 9 COCOP Guildford City
302 9 NL1 Guisborough Town
303 6 NN Guiseley
304 10 ES1S Hackney Wick
305 9 ECOP Hadleigh United
306 9 ESSX Hadley
307 8 SL1C Halesowen Town
308 10 NCE1 Hall Road Rangers
309 10 NCE1 Hallam
310 9 WSTP Hallen
311 10 ES1S Halstead Town
312 9 WSSXP Hamble Club
313 6 NS Hampton & Richmond Borough
314 9 WSSXP Hamworthy United
315 9 NCEP Handsworth
316 9 NWCP Hanley Town
317 8 IS1SC Hanwell Town
318 9 COCOP Hanworth Villa
319 9 UCP Harborough Town
320 9 SSMP Harefield United
321 7 ISP Haringey Borough
322 8 IS1SC Harlow Town
323 9 SSMP Harpenden Town
324 10 NCE1 Harrogate Railway Athletic
325 5 NL Harrogate Town
326 7 SPS Harrow Borough
327 5 NL Hartlepool United
328 7 SPS Hartley Wintney
329 10 ES1S Harwich & Parkeston
330 9 SCP Hassocks
331 8 IS1SE Hastings United
332 9 MIDP Haughmond
333 6 NS Havant & Waterlooville
334 9 ECOP Haverhill Rovers
335 7 SPS Hayes & Yeading United
336 8 IS1SE Haywards Heath Town
337 10 EMC Heanor Town
338 9 MIDP Heather St. Johns
339 9 NL1 Hebburn Town
340 7 SPC Hednesford Town
341 6 NS Hemel Hempstead Town
342 9 NCEP Hemsworth Miners Welfare
343 7 SPS Hendon
344 10 WST1 Hengrove Athletic
345 6 NN Hereford
346 8 IS1SE Herne Bay
347 8 IS1SC Hertford Town
348 8 IS1N Heybridge Swifts
349 9 MIDP Highgate United
350 8 SL1S Highworth Town
351 8 IS1N Histon
352 7 SPC Hitchin Town
353 9 ESSX Hoddesdon Town
354 9 UCP Holbeach United
355 9 SCEP Hollands & Blair
356 9 HELP Holmer Green
357 9 SCP Horley Town
358 7 ISP Hornchurch
359 9 WSSXP Horndean
360 7 ISP Horsham
361 9 SCP Horsham Y.M.C.A.
362 2 CHAMP Huddersfield Town
363 2 CHAMP Hull City
364 8 IS1N Hullbridge Sports
365 6 NS Hungerford Town
366 7 NPP Hyde United
367 10 WSSX1 Hythe & Dibden
368 8 IS1SE Hythe Town
369 9 ESSX Ilford
370 8 NP1SE Ilkeston Town
371 3 LGE1 Ipswich Town
372 9 NWCP Irlam
373 9 SCEP K Sports
374 8 SL1C Kempston Rovers
375 8 NP1NW Kendal Town
376 6 NN Kettering Town
377 9 WSTP Keynsham Town
378 6 NN Kidderminster Harriers
379 8 SL1C Kidlington
380 8 NP1SE Kidsgrove Athletic
381 7 SPC Kings Langley
382 6 NN King's Lynn Town
383 7 ISP Kingstonian
384 10 MID1 Kirby Muxloe
385 9 ECOP Kirkley & Pakefield
386 9 COCOP Knaphill
387 9 NCEP Knaresborough Town
388 7 NPP Lancaster City
389 9 SCP Lancing
390 9 SCP Langney Wanderers
391 8 SL1S Larkhall Athletic
392 6 NN Leamington
393 7 ISP Leatherhead
394 2 CHAMP Leeds United
395 8 NP1SE Leek Town
396 1 PREM Leicester City
397 9 UCP Leicester Nirvana
398 10 MID1 Leicester Road
399 9 SSMP Leighton Town
400 7 SPC Leiston
401 9 SSMP Leverstock Green
402 7 ISP Lewes
403 10 ES1S Leyton Athletic
404 4 LGE2 Leyton Orient
405 10 MID1 Lichfield City
406 3 LGE1 Lincoln City
407 8 NP1SE Lincoln United
408 9 SCP Lingfield
409 9 NWCP Litherland R.E.M.Y.C.A.
410 9 SCP Little Common
411 1 PREM Liverpool
412 9 NCEP Liversedge
413 9 SSMP London Colney
414 10 SSM1 London Tigers
415 9 MIDP Long Eaton United
416 9 ECOP Long Melford
417 9 HELP Longlevens
418 9 NWCP Longridge Town
419 9 SCEP Lordswood
420 8 NP1SE Loughborough Dynamo
421 9 UCP Loughborough University
422 10 NWC1N Lower Breck
423 7 SPC Lowestoft Town
424 9 SCP Loxwood
425 2 CHAMP Luton Town
426 9 UCP Lutterworth Town
427 9 HELP Lydney Town
428 9 MIDP Lye Town
429 9 WSSXP Lymington Town
430 4 LGE2 Macclesfield Town
431 5 NL Maidenhead United
432 6 NS Maidstone United
433 8 IS1N Maldon & Tiptree
434 10 HEL1W Malmesbury Victoria
435 9 NCEP Maltby Main
436 10 HEL1W Malvern Town
437 1 PREM Manchester City
438 1 PREM Manchester United
439 8 SL1S Mangotsfield United
440 4 LGE2 Mansfield Town
441 10 ES1N March Town United
442 7 ISP Margate
443 8 NP1NW Marine
444 8 NP1SE Market Drayton Town
445 8 IS1SC Marlow
446 8 NP1NW Marske United
447 7 NPP Matlock Town
448 8 SL1S Melksham Town
449 10 UC1 Melton Town
450 7 ISP Merstham
451 7 SPS Merthyr Town
452 7 SPS Metropolitan Police
453 7 NPP Mickleover Sports
454 2 CHAMP Middlesbrough
455 9 ECOP Mildenhall Town
456 2 CHAMP Millwall
457 3 LGE1 Milton Keynes Dons
458 9 COCOP Molesey
459 8 SL1S Moneyfields
460 4 LGE2 Morecambe
461 7 NPP Morpeth Town
462 8 NP1NW Mossley
463 10 ES1N Mulbarton Wanderers
464 7 NPP Nantwich Town
465 7 SPC Needham Market
466 9 NL1 Newcastle Benfield
467 8 NP1SE Newcastle Town
468 1 PREM Newcastle United
469 9 SCP Newhaven
470 9 ECOP Newmarket Town
471 4 LGE2 Newport County
472 9 SSMP Newport Pagnell Town
473 9 NL1 Newton Aycliffe
474 9 SSMP North Greenford United
475 8 SL1C North Leigh
476 9 NL1 North Shields
477 9 NL1 Northallerton Town
478 9 UCP Northampton O.N. Chenecks
479 4 LGE2 Northampton Town
480 9 NWCP Northwich Victoria
481 8 IS1SC Northwood
482 10 ES1N Norwich C.B.S.
483 1 PREM Norwich City
484 9 ECOP Norwich United
485 10 NCE1 Nostell Miners Welfare
486 2 CHAMP Nottingham Forest
487 5 NL Notts County
488 7 SPC Nuneaton Borough
489 9 UCP Oadby Town
490 9 WSTP Odd Down
491 4 LGE2 Oldham Athletic
492 8 NP1NW Ossett United
493 6 NS Oxford City
494 3 LGE1 Oxford United
495 9 SSMP Oxhey Jets
496 9 NWCP Padiham
497 9 SCP Pagham
498 8 SL1S Paulton Rovers
499 9 SCP Peacehaven & Telscombe
500 9 NCEP Penistone Church
501 9 NL1 Penrith
502 9 UCP Peterborough Northern Star
503 7 SPC Peterborough Sports
504 3 LGE1 Peterborough United
505 8 IS1SE Phoenix Sports
506 8 NP1NW Pickering Town
507 9 UCP Pinchbeck United
508 4 LGE2 Plymouth Argyle
509 9 WSTP Plymouth Parkway
510 8 NP1NW Pontefract Collieries
511 7 SPS Poole Town
512 4 LGE2 Port Vale
513 9 WSSXP Portland United
514 3 LGE1 Portsmouth
515 7 ISP Potters Bar Town
516 9 SSMP Potton United
517 8 NP1NW Prescot Cables
518 2 CHAMP Preston North End
519 9 SCEP Punjab United
520 2 CHAMP Queen's Park Rangers
521 9 UCP Quorn
522 9 MIDP Racing Club Warwick
523 7 NPP Radcliffe
524 10 EMC Radford
525 8 NP1NW Ramsbottom United
526 8 IS1SE Ramsgate
527 9 COCOP Raynes Park Vale
528 2 CHAMP Reading
529 9 HELP Reading City
530 9 ESSX Redbridge
531 7 SPC Redditch United
532 9 COCOP Redhill
533 3 LGE1 Rochdale
534 9 WSTP Roman Glass St. George
535 8 IS1N Romford
536 10 WSSX1 Romsey Town
537 9 MIDP Romulus
538 3 LGE1 Rotherham United
539 9 UCP Rothwell Corinthians
540 9 HELP Royal Wootton Bassett Town
541 7 SPC Royston Town
542 9 UCP Rugby Town
543 8 NP1NW Runcorn Linnets
544 9 NWCP Runcorn Town
545 7 SPC Rushall Olympic
546 10 SCE1 Rusthall
547 9 NWCP Rylands
548 9 ESSX Saffron Walden Town
549 4 LGE2 Salford City
550 7 SPS Salisbury
551 10 SWPP Saltash United
552 9 SCP Saltdean United
553 9 ESSX Sawbridgeworth Town
554 7 NPP Scarborough Athletic
555 4 LGE2 Scunthorpe United
556 9 NL1 Seaham Red Star
557 10 SC1 Selsey
558 9 MIDP Selston
559 8 IS1SE Sevenoaks Town
560 9 WSSXP Shaftesbury
561 9 COCOP Sheerwater
562 8 NP1SE Sheffield
563 1 PREM Sheffield United
564 2 CHAMP Sheffield Wednesday
565 9 SCEP Sheppey United
566 9 UCP Shepshed Dynamo
567 9 WSTP Shepton Mallet
568 10 EMC Sherwood Colliery
569 9 NL1 Shildon
570 8 SL1S Sholing
571 10 SC1 Shoreham
572 10 HEL1W Shortwood United
573 3 LGE1 Shrewsbury Town
574 9 HELP Shrivenham
575 9 NCEP Silsden
576 8 IS1SE Sittingbourne
577 9 NWCP Skelmersdale United
578 9 UCP Sleaford Town
579 8 SL1S Slimbridge
580 6 NS Slough Town
581 8 IS1N Soham Town Rangers
582 9 WSSXP Solent University
583 5 NL Solihull Moors
584 9 MIDP South Normanton Athletic
585 8 IS1SC South Park
586 7 NPP South Shields
587 9 COCOP Southall
588 1 PREM Southampton
589 9 ESSX Southend Manor
590 3 LGE1 Southend United
591 6 NN Southport
592 8 NP1SE Spalding United
593 9 COCOP Spelthorne Sports
594 6 NN Spennymoor Town
595 9 ESSX Sporting Bengal United
596 9 MIDP Sporting Khalsa
597 9 NWCP Squires Gate
598 6 NS St. Albans City
599 7 SPC St. Ives Town
600 9 ESSX St. Margaretsbury
601 8 SL1C St. Neots Town
602 7 NPP Stafford Rangers
603 8 IS1SC Staines Town
604 7 NPP Stalybridge Celtic
605 8 NP1SE Stamford
606 9 ESSX Stansted
607 9 ECOP Stanway Rovers
608 9 NCEP Staveley Miners Welfare
609 4 LGE2 Stevenage
610 9 SCP Steyning Town
611 5 NL Stockport County
612 8 NP1SE Stocksbridge Park Steels
613 9 NL1 Stockton Town
614 2 CHAMP Stoke City
615 10 NWC1S Stone Old Alleynians
616 10 SSM1 Stotfold
617 7 SPC Stourbridge
618 9 MIDP Stourport Swifts
619 9 ECOP Stowmarket Town
620 7 SPC Stratford Town
621 9 WSTP Street
622 3 LGE1 Sunderland
623 9 NL1 Sunderland R.C.A.
624 9 NL1 Sunderland Ryhope C.W.
625 10 SCE1 Sutton Athletic
626 8 NP1SE Sutton Coldfield Town
627 9 COCOP Sutton Common Rovers
628 5 NL Sutton United
629 9 ECOP Swaffham Town
630 2 CHAMP Swansea City
631 7 SPS Swindon Supermarine
632 4 LGE2 Swindon Town
633 8 NP1NW Tadcaster Albion
634 9 WSSXP Tadley Calleva
635 9 ESSX Takeley
636 7 SPC Tamworth
637 7 SPS Taunton Town
638 9 WSTP Tavistock
639 9 NCEP Thackley
640 10 HEL1E Thame Rangers
641 8 SL1C Thame United
642 8 SL1S Thatcham Town
643 9 ECOP Thetford Town
644 9 NL1 Thornaby
645 10 HEL1W Thornbury Town
646 8 IS1SE Three Bridges
647 8 IS1N Tilbury
648 7 SPS Tiverton Town
649 9 MIDP Tividale
650 6 NS Tonbridge Angels
651 8 IS1SC Tooting & Mitcham United
652 10 COCO1 Tooting Bec
653 5 NL Torquay United
654 1 PREM Tottenham Hotspur
655 9 ESSX Tower Hamlets
656 8 NP1NW Trafford
657 3 LGE1 Tranmere Rovers
658 9 SSMP Tring Athletic
659 7 SPS Truro City
660 9 HELP Tuffley Rovers
661 9 SCEP Tunbridge Wells
662 10 WSSX1 United Services Portsmouth
663 8 IS1SC Uxbridge
664 8 IS1SE V.C.D. Athletic
665 10 NWC1S Vauxhall Motors
666 9 HELP Virginia Water
667 4 LGE2 Walsall
668 9 MIDP Walsall Wood
669 9 ECOP Walsham Le Willows
670 8 IS1SC Waltham Abbey
671 9 ESSX Walthamstow
672 10 COCO1 Walton & Hersham
673 7 SPS Walton Casuals
674 8 SL1C Wantage Town
675 8 IS1SC Ware
676 7 NPP Warrington Town
677 1 PREM Watford
678 6 NS Wealdstone
679 10 WMP Wednesfield
680 9 SCEP Welling Town
681 6 NS Welling United
682 9 UCP Wellingborough Town
683 10 UC1 Wellingborough Whitworth
684 9 WSTP Wellington A.F.C.
685 8 SL1C Welwyn Garden City
686 9 SSMP Wembley
687 9 NL1 West Auckland Town
688 2 CHAMP West Bromwich Albion
689 10 NWC1S West Didsbury & Chorlton
690 9 ESSX West Essex
691 1 PREM West Ham United
692 9 WSTP Westbury United
693 8 IS1SC Westfield
694 9 HELP Westfields
695 7 SPS Weston super Mare
696 6 NS Weymouth
697 9 NL1 Whickham
698 7 NPP Whitby Town
699 9 NWCP Whitchurch Alport
700 10 ES1S White Ensign
701 8 IS1SE Whitehawk
702 9 NL1 Whitley Bay
703 8 IS1SE Whitstable Town
704 9 ECOP Whitton United
705 8 IS1SE Whyteleafe
706 8 NP1NW Widnes
707 2 CHAMP Wigan Athletic
708 8 SL1S Willand Rovers
709 7 SPS Wimborne Town
710 8 SL1S Winchester City
711 9 HELP Windsor
712 7 ISP Wingate & Finchley
713 9 NWCP Winsford United
714 10 SSM1 Winslow United
715 10 NCE1 Winterton Rangers
716 8 NP1SE Wisbech Town
717 8 IS1N Witham Town
718 7 NPP Witton Albion
719 5 NL Woking
720 10 WMP Wolverhampton Casuals
721 10 WMP Wolverhampton S.C.
722 1 PREM Wolverhampton Wanderers
723 9 ECOP Woodbridge Town
724 9 ESSX Woodford Town
725 9 MIDP Worcester City
726 8 NP1NW Workington
727 8 NP1SE Worksop Town
728 7 ISP Worthing
729 5 NL Wrexham
730 9 ECOP Wroxham
731 3 LGE1 Wycombe Wanderers
732 7 SPS Yate Town
733 8 SL1C Yaxley
734 5 NL Yeovil Town
735 6 NN York City
736 9 NCEP Yorkshire Amateur


royals26
Man City Transfer Target!


Aug 22, 2019, 1:59 AM

Posts: 6266
Location: Reading
Team(s): Reading

Post #95 of 96 (536 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Tie switched, due to a certain large outdoor musical event that takes over the Town - and more pertinently sole use of the ground at Scours Lane/Rivermoor for a week or so : Angelic

141 Reading City v Moneyfields - will now take place at Moneyfields Sports Ground - Dover Rd 15:00 KO Sat 24th Aug

..reading (no pun Tongue) between some lines around here - looks as if City took too long to arrange/confirm an alternative venue locally and Moneyfields took that up with the FA, as is their right and insisted the tie was switched.

I believe the intention was to try and stage the tie at Henley's Mill Lane ground - once Moneyfields had (reportedly) refused to accept a couple of 3G options. (Larges Lane for one; not sure of others suitable/close enough - maybe Sluff but that would have meant a date change too, as they are at home to Bath?)

(This post was edited by royals26 on Aug 22, 2019, 1:02 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Aug 23, 2019, 11:43 PM

Posts: 16984
Location: Jersey
Team(s):

Post #96 of 96 (60 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Friday 23rd August 2019

all at 7.45

005 Whickham v Thornaby 1-2 att ?
030 Mickleover Sports v Coventry Sphinx 3-0 249
053 Great Yarmouth Town v Rothwell Corinthians 0-2 149
078 Barking v Aveley (at Aveley) 2-1 198
113 Sutton Common Rovers v Eastbourne Town 3-0 102
118 Whitehawk v Saltdean United 2-0 350
142 Christchurch v Badshot Lea 1-2 157
147 Blackfield & Langleyv A.F.C. Totton 2-1 also 157
148 Winchester City v A.F.C. Stoneham 1-1 259 (replay T.B.A.)


(This post was edited by John Treleven on Aug 23, 2019, 11:57 PM)

First page Previous page 1 2 3 4 Next page Last page  View All
 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3