Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non-League Football Discussion: Other British Isles Football:
Emrys Morgan Cup 2019/20

 



barcud-coch
First Team Star

Sep 19, 2019, 10:40 PM

Posts: 1854
Location:
Team(s):

Post #1 of 6 (1181 views)
Shortcut
Emrys Morgan Cup 2019/20 Can't Post or Reply Privately

Emrys Morgan Cup

First Round Draw

Llandysul v Newcastle
Trefonnen v Llanboidy
Penybont United v Llangedwyn
St Harmon v Corris United
Padarn United v Welshpool Town Reserves
Dolgellau Athletic Reserves v Cardigan Toen
Maesglas v Maesyrhandir
Aberaeron Town Reserves v Borth United Reserves
Rhayader Town Reserves v Four Crosses Reserves
Talgarth Town v Llanilar
Penparcau Reserves v Llandrindod Wells Reserves
Waterloo Rovers Reserves v Ffostrasol Wanderers
Dewi Stars v Felindre
Meifod v Guilsfield Res
St Dogmaels v Llanfair United Reserves
Trewern United v Aberporth
Bont v Kerry Reserves
Presteigne St Andrews Reserves v Llanfyllin Town
New Quay v Llanfechain
Lampeter Town v Newtown Wanderers
Crannog v Llanrhaeadr Reserves
Bishops Castle v Llanidloes Town Reserves
Knighton Town Reserves v Builth Wells Reserves
Tregaron Turfs v Llanymynech
Talybont v Brecon Corries
Brecon Northcote v Caersws Reserves
Newcastle Emlyn v Crymych

Byes: Bow Street Reserves, Penrhyncoch Reserves, Bargod Rangers, Felinfach and Aberdyfi

Ties are scheduled to take place on Saturday 19th October


barcud-coch
First Team Star

Oct 21, 2019, 12:51 AM

Posts: 1854
Location:
Team(s):

Post #2 of 6 (940 views)
Shortcut
Re: [barcud-coch] Emrys Morgan Cup 2019/20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Round Results

Llandysul (walkover) v Newcastle (scratched)
Trefonnen v Llanboidy 3-2
Penybont United v Llangedwyn 2-0 (aet)
St Harmon v Corris United 4-1 (aet)
Padarn United v Welshpool Town Reserves 2-0
Dolgellau Athletic Reserves v Cardigan Town 0-9
Maesglas v Maesyrhandir (26/10/19)
Aberaeron Town Reserves v Borth United Reserves 2-0
Rhayader Town Reserves v Four Crosses Reserves 5-2
Talgarth Town v Llanilar 3-4
Penparcau Reserves v Llandrindod Wells Reserves 4-0
Waterloo Rovers Reserves v Ffostrasol Wanderers (02/11/19)
Dewi Stars v Felindre 2-1 (aet)
Meifod v Guilsfield Res 4-5
St Dogmaels (walkover)v Llanfair United Reserves (scratched)
Trewern United (walkover) v Aberporth (scratched)
Bont v Kerry Reserves (26/10/19)
Presteigne St Andrews Reserves v Llanfyllin Town (09/11/19)
New Quay v Llanfechain 5-2
Lampeter Town v Newtown Wanderers (26/10/19)
Crannog v Llanrhaeadr Reserves (26/10/19)
Bishops Castle v Llanidloes Town Reserves 2-5
Knighton Town Reserves v Builth Wells Reserves (26/10/19)
Tregaron Turfs v Llanymynech 4-0
Talybont v Brecon Corries 0-12
Brecon Northcote v Caersws Reserves 3-4
Newcastle Emlyn v Crymych (22/10/19)

Byes: Bow Street Reserves, Penrhyncoch Reserves, Bargod Rangers, Felinfach and Aberdyfi


barcud-coch
First Team Star

Oct 23, 2019, 6:09 PM

Posts: 1854
Location:
Team(s):

Post #3 of 6 (797 views)
Shortcut
Re: [barcud-coch] Emrys Morgan Cup 2019/20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Round Results

Llandysul (walkover) v Newcastle (scratched)
Trefonnen v Llanboidy 3-2
Penybont United v Llangedwyn 2-0 (aet)
St Harmon v Corris United 4-1 (aet)
Padarn United v Welshpool Town Reserves 2-0
Dolgellau Athletic Reserves v Cardigan Town 0-9
Maesglas v Maesyrhandir (26/10/19)
Aberaeron Town Reserves v Borth United Reserves 2-0
Rhayader Town Reserves v Four Crosses Reserves 5-2
Talgarth Town v Llanilar 3-4
Penparcau Reserves v Llandrindod Wells Reserves 4-0
Waterloo Rovers Reserves v Ffostrasol Wanderers (02/11/19)
Dewi Stars v Felindre 2-1 (aet)
Meifod v Guilsfield Res 4-5
St Dogmaels (walkover)v Llanfair United Reserves (scratched)
Trewern United (walkover) v Aberporth (scratched)
Bont v Kerry Reserves (26/10/19)
Presteigne St Andrews Reserves v Llanfyllin Town (09/11/19)
New Quay v Llanfechain 5-2
Lampeter Town v Newtown Wanderers (26/10/19)
Crannog v Llanrhaeadr Reserves (26/10/19)
Bishops Castle v Llanidloes Town Reserves 2-5
Knighton Town Reserves v Builth Wells Reserves (26/10/19)
Tregaron Turfs v Llanymynech 4-0
Talybont v Brecon Corries 0-12
Brecon Northcote v Caersws Reserves 3-4
Newcastle Emlyn v Crymych 5-2

Byes: Bow Street Reserves, Penrhyncoch Reserves, Bargod Rangers, Felinfach and Aberdyfi

Second Round Draw

Dewi Stars v Aberaeron Town Reserves
Crannog/Llanrhaeadr Reserves v Newcastle Emlyn
Penybont United v St Dogmaels
Aberdyfi v Bow Street Reserves
Tregaron Turfs v Presteigne St Andrews Reserves/Llanfyllin Town
New Quay v Lampeter Town/Newtown Wanderers
Maesglas/ Maeasyhandir v Llandysul
Llanilar v Trefonen
Waterloo Rovers Reserves/Ffostrasol Wanderers v Penparcau Reserves
St Harmon v Rhayader Town Reserves
Padarn United v Cardigan Town
Brecon Corries v Trewern Ubited
Bargod Rangers v Penrhyncoch Reserves
Bont/Kerry Reserves v Llanidloes Town Reserves (16/11/19)
Caersws Reserves v Guilsfield Reserves (16/11/19)
Knighton Town Reserves/Builth Wells Reserves v Felinfach (16/11/19)

Ties are scheduled to take place on Saturday 9th November 2019 (1:30pm) unless otherwise stated


barcud-coch
First Team Star

Nov 2, 2019, 7:30 PM

Posts: 1854
Location:
Team(s):

Post #4 of 6 (446 views)
Shortcut
Re: [barcud-coch] Emrys Morgan Cup 2019/20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Round Results

Llandysul (walkover) v Newcastle (scratched)
Trefonnen v Llanboidy 3-2
Penybont United v Llangedwyn 2-0 (aet)
St Harmon v Corris United 4-1 (aet)
Padarn United v Welshpool Town Reserves 2-0
Dolgellau Athletic Reserves v Cardigan Town 0-9
Maesglas (walkover) v Maesyrhandir (scratched)
Aberaeron Town Reserves v Borth United Reserves 2-0
Rhayader Town Reserves v Four Crosses Reserves 5-2
Talgarth Town v Llanilar 3-4
Penparcau Reserves v Llandrindod Wells Reserves 4-0
Waterloo Rovers Reserves v Ffostrasol Wanderers 1-2
Dewi Stars v Felindre 2-1 (aet)
Meifod v Guilsfield Res 4-5
St Dogmaels (walkover)v Llanfair United Reserves (scratched)
Trewern United (walkover) v Aberporth (scratched)
Bont v Kerry Reserves 3-1
Presteigne St Andrews Reserves v Llanfyllin Town (09/11/19)
New Quay v Llanfechain 5-2
Lampeter Town v Newtown Wanderers 4-1
Crannog v Llanrhaeadr Reserves 4-3 (aet)
Bishops Castle v Llanidloes Town Reserves 2-5
Knighton Town Reserves v Builth Wells Reserves 1-7
Tregaron Turfs v Llanymynech 4-0
Talybont v Brecon Corries 0-12
Brecon Northcote v Caersws Reserves 3-4
Newcastle Emlyn v Crymych 5-2

Byes: Bow Street Reserves, Penrhyncoch Reserves, Bargod Rangers, Felinfach and Aberdyfi

Second Round Draw

Dewi Stars v Aberaeron Town Reserves
Crannog v Newcastle Emlyn
Penybont United v St Dogmaels
Aberdyfi v Bow Street Reserves
Tregaron Turfs v Presteigne St Andrews Reserves/Llanfyllin Town (TBC)
New Quay v Lampeter Town
Maesglas v Llandysul
Llanilar v Trefonen
Ffostrasol Wanderers v Penparcau Reserves
St Harmon v Rhayader Town Reserves
Padarn United v Cardigan Town
Brecon Corries v Trewern Ubited
Bargod Rangers v Penrhyncoch Reserves
Bont v Llanidloes Town Reserves (16/11/19)
Caersws Reserves v Guilsfield Reserves (16/11/19)
Builth Wells Reserves v Felinfach (16/11/19)

Ties are scheduled to take place on Saturday 9th November 2019 (1:30pm) unless otherwise stated


barcud-coch
First Team Star

Nov 9, 2019, 8:15 PM

Posts: 1854
Location:
Team(s):

Post #5 of 6 (194 views)
Shortcut
Re: [barcud-coch] Emrys Morgan Cup 2019/20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Round Results

Llandysul (walkover) v Newcastle (scratched)
Trefonnen v Llanboidy 3-2
Penybont United v Llangedwyn 2-0 (aet)
St Harmon v Corris United 4-1 (aet)
Padarn United v Welshpool Town Reserves 2-0
Dolgellau Athletic Reserves v Cardigan Town 0-9
Maesglas (walkover) v Maesyrhandir (scratched)
Aberaeron Town Reserves v Borth United Reserves 2-0
Rhayader Town Reserves v Four Crosses Reserves 5-2
Talgarth Town v Llanilar 3-4
Penparcau Reserves v Llandrindod Wells Reserves 4-0
Waterloo Rovers Reserves v Ffostrasol Wanderers 1-2
Dewi Stars v Felindre 2-1 (aet)
Meifod v Guilsfield Res 4-5
St Dogmaels (walkover)v Llanfair United Reserves (scratched)
Trewern United (walkover) v Aberporth (scratched)
Bont v Kerry Reserves 3-1
Presteigne St Andrews Reserves v Llanfyllin Town (30/11/19)
New Quay v Llanfechain 5-2
Lampeter Town v Newtown Wanderers 4-1
Crannog v Llanrhaeadr Reserves 4-3 (aet)
Bishops Castle v Llanidloes Town Reserves 2-5
Knighton Town Reserves v Builth Wells Reserves 1-7
Tregaron Turfs v Llanymynech 4-0
Talybont v Brecon Corries 0-12
Brecon Northcote v Caersws Reserves 3-4
Newcastle Emlyn v Crymych 5-2

Byes: Bow Street Reserves, Penrhyncoch Reserves, Bargod Rangers, Felinfach and Aberdyfi

Second Round Draw

Dewi Stars v Aberaeron Town Reserves 3-1
Crannog v Newcastle Emlyn 0-5
Penybont United v St Dogmaels 0-3
Aberdyfi v Bow Street Reserves 6-0
Tregaron Turfs v Presteigne St Andrews Reserves/Llanfyllin Town (TBC)
New Quay v Lampeter Town (23/11/19)
Maesglas v Llandysul (23/11/19)
Llanilar v Trefonen 3-1
Ffostrasol Wanderers v Penparcau Reserves 1-3
St Harmon v Rhayader Town Reserves 1-3
Padarn United v Cardigan Town (23/11/19)
Brecon Corries v Trewern Ubited 5-0
Bargod Rangers v Penrhyncoch Reserves 2-2 (aet: Bargod Rangers won 4-3 on penalties)
Bont v Llanidloes Town Reserves (16/11/19)
Caersws Reserves v Guilsfield Reserves (16/11/19)
Builth Wells Reserves v Felinfach (16/11/19)


barcud-coch
First Team Star

Nov 16, 2019, 7:54 PM

Posts: 1854
Location:
Team(s):

Post #6 of 6 (31 views)
Shortcut
Re: [barcud-coch] Emrys Morgan Cup 2019/20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

First Round Results

Llandysul (walkover) v Newcastle (scratched)
Trefonnen v Llanboidy 3-2
Penybont United v Llangedwyn 2-0 (aet)
St Harmon v Corris United 4-1 (aet)
Padarn United v Welshpool Town Reserves 2-0
Dolgellau Athletic Reserves v Cardigan Town 0-9
Maesglas (walkover) v Maesyrhandir (scratched)
Aberaeron Town Reserves v Borth United Reserves 2-0
Rhayader Town Reserves v Four Crosses Reserves 5-2
Talgarth Town v Llanilar 3-4
Penparcau Reserves v Llandrindod Wells Reserves 4-0
Waterloo Rovers Reserves v Ffostrasol Wanderers 1-2
Dewi Stars v Felindre 2-1 (aet)
Meifod v Guilsfield Res 4-5
St Dogmaels (walkover)v Llanfair United Reserves (scratched)
Trewern United (walkover) v Aberporth (scratched)
Bont v Kerry Reserves 3-1
Presteigne St Andrews Reserves v Llanfyllin Town (30/11/19)
New Quay v Llanfechain 5-2
Lampeter Town v Newtown Wanderers 4-1
Crannog v Llanrhaeadr Reserves 4-3 (aet)
Bishops Castle v Llanidloes Town Reserves 2-5
Knighton Town Reserves v Builth Wells Reserves 1-7
Tregaron Turfs v Llanymynech 4-0
Talybont v Brecon Corries 0-12
Brecon Northcote v Caersws Reserves 3-4
Newcastle Emlyn v Crymych 5-2

Byes: Bow Street Reserves, Penrhyncoch Reserves, Bargod Rangers, Felinfach and Aberdyfi

Second Round Draw

Dewi Stars v Aberaeron Town Reserves 3-1
Crannog v Newcastle Emlyn 0-5
Penybont United v St Dogmaels 0-3
Aberdyfi v Bow Street Reserves 6-0
Tregaron Turfs v Presteigne St Andrews Reserves/Llanfyllin Town (TBC)
New Quay v Lampeter Town (23/11/19)
Maesglas v Llandysul (23/11/19)
Llanilar v Trefonen 3-1
Ffostrasol Wanderers v Penparcau Reserves 1-3
St Harmon v Rhayader Town Reserves 1-3
Padarn United v Cardigan Town (23/11/19)
Brecon Corries v Trewern Ubited 5-0
Bargod Rangers v Penrhyncoch Reserves 2-2 (aet: Bargod Rangers won 4-3 on penalties)
Bont v Llanidloes Town Reserves 2-1 (aet)
Caersws Reserves v Guilsfield Reserves 3-8 (aet)
Builth Wells Reserves v Felinfach 1-2

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3