Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: 2012-13 CUP Results: Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13: Edit Log



MarkInGorleston
First Team Star

May 30, 2013, 2:15 PM

Posts: 2455
Location:
Team(s):


Views: 428098
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 or Reply Privately


In Reply To
Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Hellenic League Floodlit Cup -Ardley United 2-0 Wantage Town, 7.45pmm at Carterton FC.
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.
Wiltshire Senior Cup - Melhsham Town 2-0 Downham (aet), 3pm at Chippenham Town FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.
Wiltshire Junior Cup - Nalgo Wanders 2-2 Madames (aet, 9-10 pens), 2.30pm at Nalgo Sports Ground.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff 1-0 Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Hellenic League Reserves Challenge Cup - Binfield reserves 0-1 Cheltenham Town 'Dev', 7.45pm at Milton United FC.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Hellenic League Supplimentary Challenge Cup - Headington Amateurs 1-0 Slimbridge, 7.45pm at Abongdon Town FC.
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior A Cup - AFC Burton 0-3 Solent Saints, 11am at Tadley Calleva FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.

East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Hellenic League Challenge Cup - Cheltenham Saracens 1-2 Oxford City Nomads, 3pm at Ardley United FC.
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.. Presidents Cup Final (Capital League) Hayes & Yeading Utd 2.0 Needham Market, 3pm at AFC Hornchurch.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, 7.45pm at North Leigh FC.
Somerset Junior Cup - Locomotives 4-1 Meadow Rangers, 7.30pm at Cheddar Town FC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Russell Cotes Cup - Gosport Borough 2-1 Lymington Town, 7.45pm at Gosport Borough FC.
Somerset Intermediate Cup - Middlezoy Rovers Reserves 2-1 Pensford, 7.30pm at Taunton Town FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Southern Combination Cup - Molesey 1-1 Spelthorne Sports (aet, 5-4 pens), 7.45pm at Molesey FC.
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Friday 17th May
Somerset Senior Cup - Brislington 0-1 Wincanton Town, 7.30pm at Street FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion 4-0 Bognor Regis Town, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic 0-1 Baldock Town (aet), 3pm at Herts. FA, Letchworth.

Tuesday 21st May
Reading Senior Cup - Marlow United 1-2 Wokingham & Emmbrook, 7pm at The Madejski Stadium, Reading FC.
Wycombe Senior Cup - Chesham United 5-0 Chinnor, 7.45pm at Wycombe Wanderers FC.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg 3-0 Lliswerry, 6.30pm at Abergavenny Thursdays FC.




I would laugh my head off if AFCW went down along with ColUwe and We**ham.

(This post was edited by MarkInGorleston on May 30, 2013, 2:20 PM)


Edit Log:
Post edited by MarkInGorleston (First Team Star) on May 30, 2013, 2:17 PM
Post edited by MarkInGorleston (First Team Star) on May 30, 2013, 2:19 PM
Post edited by MarkInGorleston (First Team Star) on May 30, 2013, 2:20 PM


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3