Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: 2011-2012 CUP Results:
Some November 2011 Results

 



hawkwind
First Team Star

Dec 2, 2011, 2:20 AM

Posts: 2029
Location:
Team(s):

Post #1 of 2 (5639 views)
Shortcut
Some November 2011 Results Quote | Reply or Reply Privately

UNKNOWN - HELP
Wiltshire Senior Cup
reason for replaying of Trowbridge Town v Sanford

Combined Counties League Cup
Badshot Lea 1-0 Mole Valley SCR ABANDONED 15 or 30 minutes (8th)
conflicting reports on time of abandonment

Hellenic League Supplementary Cup
Round 2
Cricklade Town v Purton ABANDONED 30 minutes - serious player injury (26th)
score at time of abandonment

Essex Senior League Cup
reason for award of round 1 tie to Eton Manor

RECTIFICATIONS
Cornwall Senior Cup
Round 1
St Agnes 3-1 Falmouth Athletic (8/10)
St Agnes found guilty of serious misconduct by players away from the ground after
their Preliminary Round match (NB at St Stephens Borough). tie awarded to Falmouth Athletic.

East Riding Senior Cup
Round 1
Hall Road Rangers reserves 2-0 North Cave (8/10)

Wiltshire Senior Cup
Round 1
Trowbridge Town 2-5 Sanford (8/10) Wiltshire FA ordered the game to be replayed at Sanford

Essex Senior League Cup
Round 1
Bethnal Green United v Eton Manor 0-0 (@ Eton Manor) (31/8) 2-2 AET (28/9) Bethnal Green won 10-9 penalties
tie awarded to Eton Manor
Round 2 1st Leg
Haringey & Waltham Development 0-2 Witham Town (12/10)

Northern League (Brooks Mileson) Cup
Round 1
Ashington 0-1 Chester-le-Street Town (18/10)

PREVIOUSLY MISSED
Portsmouth Senior Cup
Round 2
Shearer Arms 3-0 Horndean United @ Horndean United (29/10)
Portsmouth Royal Navy 1-3 Portchester (31/10)

Worcester Royal Infirmary Cup
Round Robin
Bromyard Town 0-0 Archdales '73 (18/10)
Bromyard Town 1-2 Malvern Town (25/10)

NATIONAL
FA Cup & all other FA competitions
see http://www.thefa.com/...ompetitionsBulletins

COUNTY
Bedfordshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=342410)
Round 1
Stotfold 0-3 Bedford Town (8th)
Arlesey Town 3-2 Barton Rovers (22nd)
Dunstable 2-3 Leighton Town (23rd)

Berkshire & Buckinghamshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=356266)
Round 2
Burnham 2-0 Aylesbury (7th)
Marlow 1-3 Hungerford Town (8th)
Didcot Town 1-2 Chesham United (15th)

Berkshire & Buckinghamshire Senior Trophy (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=356271)
Round 2
Ascot United 0-4 Binfield (1st)
Sandhurst Town 2-1 Flackwell Heath (8th)
Abingdon Town 4-3 Bracknell Town (9th)
Windsor 4-1 Shrivenham (14th)
Holyport 2-1 Aylesbury United (15th)
Wokingham & Embrook 0-1 Reading Town (15th)
Wantage Town 2-1 AET Holmer Green (16th)

Birmingham Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=348485)
Round 2
Hednesford Town 6-5 AET Walsall (1st)
Solihull Moors 3-1 Romulus (8th)
Stourbridge 3-3 AET Birmingham City (15th) Birmingham won 5-4 penalties
Sutton Coldfield Town 1-2 Nuneaton Town (15th)
Rushall Olympic 2-2 AET Halesowen Town (29th) Rushall won 4-1 penalties

Cambridgeshire Invitation Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=353130)
Round 1
Mildenhall Town 4-3 CRC (22nd)

Cheshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=346494)
Round 2
Altrincham 3-4 Stockport County (8th)
Stalybridge Celtic 2-1 Chester (8th)
Warrington Town 5-4 AET Cheadle Town (8th)
Winsford United 2-0 AET Congleton Town (8th)
Crewe Alexandra 1-2 Northwich Victoria (15th)
Macclesfield Town 4-1 Witton Albion (15th)
Northwich Villa 1-5 Nantwich Town (16th)
Woodley Sports 3-1 AET Tranmere Rovers @ Tranmere Rovers (29th)

Cumberland Senior Cup
Round 3
Cleator Moor Celtic 1-3 Penrith (8th)
Borough 1-2 Longtown (12th)
Cockermouth 1-2 Penrith Rangers (12th)
Harraby Catholic Club 6-2 Workington Red House (12th)
St Bees 1-7 Carlisle United (12th)
Silloth 0-3 Gillford Park (12th)
Warwick Wanderers 1-0 Keswick (12th)
Eden Thistle 0-7 Mirehouse (19th)

Derbyshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=355577)
Round 2
Graham Street Prims 4-0 Shirebrook Town (15th)
Long Eaton United 5-0 Glapwell (15th)
Blackwell Miners Welfare 2-1 Stapenhill (16th)
Glossop North End 0-1 Pinxton (16th)
Heanor Town 6-1 Borrowash Victoria (16th)
Holbrook Sports 1-4 AET Dronfield Town (16th)
South Normanton 3-5 AET Gresley (16th)

Devon St Lukes Bowl (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=340146)
Round 1
Barnstaple Town 2-1 Royal Marines (22nd)
Round 2
Witheridge 0-2 Cullompton Rangers (8th)
Ivybridge Town 2-5 Exeter City (18th)

Dorset Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=352265)
Round 2
Bridport 0-4 Sherborne Town (1st)
Hamworthy United 1-4 Gillingham Town (1st)
Parley Sports 0-2 Poole Town @ Poole Town (1st)
Weymouth 0-1 Dorchester Town (1st)
Verwood Town 1-2 Wimborne Town (2nd)
Chickerell United 1-3 Hamworthy Recreation (5th)
Holt United 4-2 Swanage Town And Herston (5th)
Portland United 4-0 Poole Borough (5th)
QF
Dorchester Town 3-2 Poole Town (29th)
Gillingham Town 3-4 Hamworthy Recreation (29th)
Sherborne Town 1-2 Portland United (30th)

Durham County Challenge Cup
Round 1
Billingham Town 4-1 Darlington Railway Athletic (1st)
Dunston UTS 3-0 Willington (1st)
Durham City 3-4 AET Sunderland Ryhope Community Association (1st)
Seaham Red Star 4-0 Peterlee Town (1st)
Whickham 2-2 AET Consett (1st) Consett won 3-0 penalties
Bishop Auckland 2-6 West Auckland Town (2nd)
Darlington Cleveland Bridge 1-2 Esh Winning (2nd)
Horden Colliery Welfare 1-2 Crook Town (2nd)
Newton Aycliffe 3-0 Chester-le-Street Town (2nd)
Ryhope Colliery Welfare 5-2 Washington (2nd)
Shildon 5-1 Hartlepool United (2nd)
Spennymoor Town 3-1 Billingham Synthonia (2nd)
Jarrow 1-3 Norton & Stockton Ancients (5th)
Wolviston 1-5 Hartlepool (12th)

East Riding Senior Cup
Round 2
Bridlington Town 9-1 Chalk Lane (9th)
Bridlington Sports Club 3-0 Hedon Rangers (12th)
Hornsea Town 3-0 Reckitts (12th)
Hutton Cranswick United 0-2 Hull City (12th)
Westella & Willerby 4-0 Hodgsons (12th)
Hall Road Rangers 1-3 St Andrews (15th)
North Ferriby United 1-2 Hessle Rangers (15th)

Essex Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=344074)
Round 3
Barking 2-4 Witham Town (1st)
Brentwood Town 3-4 Stanway Rovers (1st)
Clacton 0-3 Canvey Island (1st)
Harlow Town 2-1 Heybridge Swifts (1st)
Romford 3-2 Braintree Town (1st)
Billericay Town 1-3 Colchester United (8th)
Concord Rangers 5-0 Southend Manor (8th)
Dagenham & Redbridge 6-0 Bowers & Pitsea (8th)
East Thurrock United 2-4 Tilbury (8th)
Hullbridge Sports 0-1 Brightlingsea Regent (8th)
Great Wakering Rovers 2-5 Chelmsford City (9th)
Ilford 0-1 Grays Athletic (9th)
Southend United 1-1 Waltham Forest (9th) Southend won 6-5 penalties
Thurrock 0-0 Hornchurch (14th) Hornchurch won 4-3 penalties
Redbridge 1-2 Aveley (16th)
Round 4
Chelmsford City 1-4 Concord Rangers (28th)
Harlow Town 11-1 Maldon & Tiptree (29th)
Southend United 0-0 Grays Athletic (29th) Grays won 4-1 penalties
Witham Town 2-1 Aveley (29th)

Gloucestershire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=359078)
Round 1
Bishops Cleeve 1-1 AET Forest Green Rovers (2nd) Bishops Cleeve won 4-3 penalties
QF
Cirencester Town 3-3 AET Yate Town (8th) Cirencester won 3-1 penalties
Bristol City 2-1 AET Mangotsfield United (15th)

Gloucestershire Challenge Trophy
Round 3
Fairford Town 6-3 Shirehampton (29th)
Tuffley Rovers 2-0 Slimbridge (29th)

Hampshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=338814)
Round 3
Aldershot Town 2-0 Farnborough (14th) Aldershot fielded an ineligible player, withdrew from the competition

Hampshire Russell Cotes Cup (Charity) (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=342138)
Round 1
Totton 4-1 Team Solent (8th)
Round 2
Gosport Borough 3-3 AET Fareham Town (7th) Gosport won 5-4 penalties
GE Hamble 5-0 Portchester (8th)
Blackfield & Langley 1-2 Bemerton Heath Harlequins (15th)
Christchurch 1-0 Newport (IOW) (15th)
Laverstock & Ford 0-7 QK Southampton (15th)
Moneyfields 1-2 University of Portsmouth (15th)
New Milton Town 2-3 AET Liphook United (15th)

Herefordshire Challenge Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=357167)
QF
Bromyard Town 0-3 Pegasus Juniors (1st)
Bartestree 8-5 AET Leominster Town (5th)
Westfields 3-2 Hereford Lads Club (8th)
Ewyas Harold 2-1 Hinton (12th)

Hertfordshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=366202 part)
Round 1
Cheshunt 4-1 Ware (1st)
Potters Bar Town 1-3 AET Hatfield Town (1st)
St Albans City 1-2 Broxbourne Borough (1st)
Sawbridgeworth Town 3-2 Colney Heath (1st)
Bishop's Stortford 4-1 Watford (8th)
Hertford Town 1-2 AET Boreham Wood (8th)

Hertfordshire Charity Shield (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=333470)
QF
Hoddesdon Town 4-6 Kings Langley (8th)
Berkhamsted 1-4 Broxbourne Borough (29th)
Hertford Town 1-2 Colney Heath (29th)

Huntingdonshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=353731)
QF
St Neots Town 3-1 Huntingdon Town (8th)
Eaton Socon 0-1 Ramsey Town (19th)
Eynesbury Rovers 1-3 Godmanchester Rovers (26th)
Yaxley 0-4 St Ives Town (26th)

Kent Senior Cup
Round 2
Bromley 2-3 Charlton Athletic (15th)
Ebbsfleet United 6-1 Chatham Town (22nd)
Hythe Town 2-1 Erith Town (22nd)
Margate 1-0 Ramsgate (22nd)

Kent Senior Trophy
Round 2
Canterbury City 1-2 Cray Valley (Paper Mills) (26th)

Lancashire Challenge Trophy (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=347535)
Round 2
Chorley 7-1 Ashton Athletic (15th)
Colne 0-3 Barrow (15th)
Darwen 1-6 Fylde (15th)
Lancaster City 2-1 Southport (15th)
Radcliffe Borough 2-2 Fleetwood Town @ Fleetwood Town (15th) Radcliffe won 4-3 penalties
Wigan Robin Park 1-1 Squires Gate @ Squires Gate (15th) Wigan won 4-3 penalties
Burscough 1-5 Bamber Bridge (16th)
Padiham 0-3 Kendal Town (16th)

Leicestershire Challenge Cup
Round 1
Barrow Town 1-3 Barwell (22nd)

Lincolnshire Senior Trophy
QF
Winterton Rangers 1-1 Appleby Frodingham @ Appleby Frodingham (9th) Appleby Frodingham won 5-3 penalties
Boston Town 0-2 Holbeach United (22nd)

Liverpool Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=349448)
QF
Bootle 5-1 Formby (15th)
St Helens Town 1-2 Everton (15th)
Cammell Laird 2-4 AET Tranmere Rovers (22nd)

London Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=340882)
Round 3
Erith & Belvedere 3-2 Cray Valley (Paper Mills) (1st)
Beckenham Town 3-1 Bethnal Green United (8th)
Haringey & Waltham Development 4-2 Hanwell Town (8th)
Lewisham Borough 2-1 Erith Town @ Erith Town (14th)
Round 4
Redbridge 0-1 Croydon Athletic (1st)
Lewisham Borough 6-4 Corinthian-Casuals @ Corinthian-Casuals (29th)
Round 5
Wingate & Finchley 1-2 AET Wimbledon (29th)
Tooting & Mitcham United 2-3 Croydon Athletic (30th)

Manchester Senior Cup
Group Stage
Bury 1-5 Bolton Wanderers (29th)

Manchester Premier Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=351100)
Round 1
Oldham Boro 1-3 Salford City (15th)

Middlesex Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=344070)
Round 1
Enfield Town 2-1 Harefield United (9th) (1st match at new stadium)
Ashford Town (Middlesex) 3-4 AET Wealdstone (15th)
Wembley 0-1 Harrow Borough (15th)

Middlesex Charity Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=344069)
Round 2
Staines Lammas 1-4 Hanworth Villa (9th)
Bedfont Sports 2-3 Harefield United (15th)
Bedfont Town 4-2 Cockfosters (28th)
Northwood 3-0 Hillingdon Borough (29th)

Norfolk Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=345220)
Round 4
Gorleston 4-2 AET Great Yarmouth Town (25th)
Acle United 0-3 King's Lynn Town (26th)
Blofield United 0-5 Norwich St John's (26th)
Bradenham Wanderers 4-0 Loddon United (26th)
Thetford Town 3-2 Holt United (26th)
Fakenham Town 0-4 Wroxham (29th)
Norwich City 5-1 Dereham Town @ Dereham Town (29th)
Norwich United 0-1 AET Diss Town (29th)

Northamptonshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=350423)
QF
Brackley Town 2-1 Cogenhoe United (1st)
Desborough Town 2-4 Corby Stewart & Lloyds (1st)
Long Buckby 3-2 Wellingborough Town 2004 (1st)

Northumberland Senior Cup
QF
Blyth Spartans 1-2 Newcastle Benfield (22nd)
Whitley Bay 0-5 Team Northumbria (22nd)
Morpeth Town 0-2 Bedlington Terriers (23rd)
Newcastle United 2-0 Ashington (29th)

North Riding Senior Cup
Round 2
Marske United 1-0 Richmond Town (1st)
North Ormesby 1-4 Redcar Athletic (5th)
Scarborough Town 1-2 Pickering Town @ Pickering Town (8th)
Northallerton Town 2-2 Stokesley (9th) Stokesley won 4-2 penalties
Thornaby 2-2 Grangetown Boys Club (15th) Grangetown won 5-4 penalties
Scarborough Athletic 1-5 Guisborough Town (22nd)

Nottinghamshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=351000)
Round 2
Basford United 1-0 Attenborough (19th)
Bilborough Pelican 3-1 Hucknall Rolls Leisure (19th)
Nottinghamshire Police 0-5 Newark Town (19th)
Southwell City 1-5 Clifton (19th)
Sutton Town 2-0 Clipstone Welfare (19th)
Thoresby Colliery Welfare 5-1 Gedling Southbank (19th)

Oxfordshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=345277)
Round 2
Witney Town 0-2 Oxford City Nomads (1st)
Ardley United 8-0 Stonesfield Sports (15th)
Henley Town 1-0 Kidlington (15th)
Thame United 3-2 Old Woodstock Town (15th)
Adderbury Park 3-0 Launton Sports (19th)
Chinnor 1-2 Bletchingdon (19th)
Headington Amateurs 3-2 AET Woodcote/Stoke Row (19th)
Hinksey 4-1 Hook Norton (19th)

Sheffield & Hallamshire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=351252)
Round 2
Athersley Recreation 1-3 Sheffield (8th)
Emley 2-5 Stocksbridge Park Steels (8th)
Frickley Athletic 3-1 Dinnington Town (8th)
Hemsworth Miners Welfare 5-0 Rossington Main (8th)
Handsworth 2-1 Houghton Main (9th)
Staveley Miners Welfare 2-1 Maltby Main (9th)
Nostell Miners Welfare 1-2 Penistone Church (15th)
Worksop Town 2-0 South Kirkby Colliery (16th)

Shropshire Challenge Cup
Round 1
Broseley Juniors 3-0 Impact United (5th)
Newport Town 1-0 Ketley Bank United (5th)
Ludlow Town 2-0 Hodnet (5th)
Telford Juniors 1-2 Morda United (5th)
Shifnal United 97 2-1 AET St Martins (5th)

Somerset Premier Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=335248)
Round 2
Hengrove Athletic 0-2 Brislington (7th)
Bristol Manor Farm 0-4 Weston super Mare (8th)
Portishead Town 2-1 Radstock Town (8th)
Wells City 2-4 Frome Town (8th)
Welton Rovers 2-3 Clevedon Town (8th)
Larkhall Athletic 5-1 Street (9th)
Shepton Mallet 4-6 Yeovil Town (22nd)

Staffordshire Senior Cup
Round 1
Leek Town 2-0 Stafford Rangers (1st)
QF
Rocester 3-1 Chasetown (8th)

Surrey Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=343391)
Round 2
Metropolitan Police 4-2 Farnham Town (2nd)
Horley Town 0-4 Walton & Hersham (8th)
Woking 2-0 Merstham (15th)
Tooting & Mitcham United 1-2 Wimbledon (16th)
Ash United 4-1 Crystal Palace (21st)
Banstead Athletic 1-6 Godalming Town (22nd)
Mole Valley SCR 0-1 Chipstead (22nd)
Redhill 1-3 Lingfield (22nd)
Carshalton Athletic 5-1 Raynes Park Vale (29th)
Dorking 2-4 Leatherhead (29th)
Egham Town 0-4 Ashford Town (Middlesex) (29th)
South Park 2-1 Kingstonian (29th)
Whyteleafe 4-0 Chessington & Hook United (29th)

Sussex Senior Challenge Cup
Round 2
Worthing 1-3 East Grinstead Town (1st)
Brighton & Hove Albion 3-1 Loxwood (2nd)
Rye United 1-3 Bognor Regis Town (2nd)
Westfield 2-4 Eastbourne United (5th)
Hastings United 2-1 AET Lancing (8th)
Round 3
Little Common 1-7 Eastbourne Borough @ Eastbourne Borough (15th)
East Grinstead Town 0-6 Lewes (29th)
Whitehawk 6-1 Eastbourne United (29th)
Peacehaven & Telscombe 1-3 Brighton & Hove Albion (30th)

Sussex RUR Charity Cup
Round 3
Hassocks 2-0 East Grinstead Town (4th)
Arundel 6-1 Seaford Town (5th)
Bexhill United 3-4 AET Lingfield (5th)
Loxwood 1-2 Southwick (5th)
Oakwood 2-1 AET Midhurst & Easebourne (5th)
Rye United 2-0 Pagham (5th)
Three Bridges 4-1 Hailsham Town (5th)

West Riding County Cup
Round 1
Barnoldswick Town 1-2 Halifax Town (1st)
Brighouse Town 3-1 Pontefract Collieries (1st)
Garforth Town 3-2 Silsden (1st)
Goole 1-2 Eccleshill United (1st)
Guiseley 2-0 Tadcaster Albion (1st)
Ossett Town 2-4 Farsley (1st)
Thackley 0-1 Armthorpe Welfare (1st)
Yorkshire Amateur 0-1 Liversedge (1st)
Round 2
Armthorpe Welfare 2-1 Askern Villa (29th)
Garforth Town 4-1 Liversedge (29th)
Glasshoughton Welfare 1-3 Bradford (Park Avenue) (29th)
Harrogate Railway Athletic 3-4 Guiseley (29th)
Eccleshill United 1-2 Farsley (30th)
Halifax Town 3-2 Brighouse Town @ Brighouse Town (30th)

Wiltshire Senior Cup
Round 1
Trowbridge Town 2-4 Sanford @ Sanford (26th)
Round 2
Bradford Town 0-2 Bemerton Heath Harlequins (12th)
Chippenham Youth 0-8 Shrewton United (12th)
Corsham Town 2-1 Pewsey Vale (12th)
Downton 2-1 Westbury United (12th)
Highworth Town 5-0 Ludgershall Sports (12th)
Melksham Town 5-3 Marlborough Town (12th)
Warminster Town 6-1 Wroughton (12th)

Worcestershire Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=359075)
QF
Worcester City 4-0 Redditch United (21st)
Stourport Swifts 0-2 Evesham United (29th)

Worcestershire Urn
QF
Alvechurch 6-0 Malvern Town (1st)
Pershore Town 88 2-3 Studley (22nd)

LEAGUE
Isthmian League (Alan Boon) Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=348649)
Round 2
East Thurrock United 2-3 Redbridge (15th)
Maldon & Tiptree 4-1 Romford (19th)
Round 3
Hastings United 2-1 Tooting & Mitcham United (5th)
Enfield Town 0-2 Sudbury (14th)
Bury Town 3-2 Chatham Town (15th)
Canvey Island 5-1 Ware (15th)
Corinthian-Casuals 2-0 Eastbourne Town (15th)
Leatherhead 2-0 Bognor Regis Town (15th)
Dulwich Hamlet 2-1 Walton & Hersham (16th)
Leiston 1-0 Billericay Town (16th)
Lewes 3-1 Folkestone Invicta (16th)
Maidstone United 2-2 Carshalton Athletic (16th) Maidstone won 4-2 penalties
Metropolitan Police 3-2 Margate (16th)
Needham Market 3-0 Brentwood Town (16th)
Ramsgate 2-1 Chipstead (16th)
Harrow Borough 1-2 Cheshunt (22nd)
Maldon & Tiptree 0-1 Lowestoft Town (22nd)

Northern Premier League Cup
Round 1
Radcliffe Borough 1-3 Woodley Sports (1st)
Round 2
Curzon Ashton 0-3 Woodley Sports (14th)
Newcastle Town 1-0 Warrington Town (15th)
Round 3
Ashton United 1-4 Lancaster City (2nd)
North Ferriby United 1-0 Whitby Town (8th)
Northwich Victoria 4-0 Marine (8th)
Salford City 1-2 Chorley (8th)
Belper Town 1-3 AET Worksop Town (15th)
Brigg Town 0-1 Buxton (15th)
Frickley Athletic 4-2 Garforth Town (15th)
Hednesford Town 3-1 Chester (15th)
Loughborough Dynamo 3-1 AET Stamford (15th)
Rushall Olympic 1-0 AET Chasetown (15th)
Stocksbridge Park Steels 1-1 AET Bradford Park Avenue (15th) Bradford won 4-3 penalties
Matlock Town 4-1 Mickleover Sports (16th)

Southern League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=342527)
Round 1
Abingdon United 0-1 Oxford City (1st)
Aylesbury 1-2 North Leigh (1st)
Banbury United 4-0 Bedworth United (1st)
Barton Rovers 1-1 AET Arlesey Town (1st) Barton won 7-6 penalties
Bideford 2-1 Tiverton Town (1st)
Bridgwater Town 3-4 Taunton Town (1st)
Chalfont St Peter 0-0 Beaconsfield SYCOB ABANDONED 40 minutes - floodlight failure (1st)
Daventry Town 3-1 AET Barwell (1st)
Fleet Town 1-5 Uxbridge (1st)
Hayes (ex-Brook House) 1-6 Chertsey Town (1st)
Leighton Town 4-1 Cambridge City (1st)
Marlow 0-2 Bedfont Town (1st)
North Greenford United 3-0 Burnham (1st)
Northwood 3-0 Ashford Town (Middx) (1st)
Redditch United 1-0 Halesowen Town (1st)
Slough Town 1-2 Chesham United (1st)
Stourbridge 5-2 Stourport Swifts (1st)
Totton 3-2 AET Gosport Borough (1st)
Woodford United 1-2 Rugby Town (1st)
Yate Town 6-1 Mangotsfield United (1st)
Frome Town 4-1 Cirencester Town (2nd)
Swindon Supermarine 2-0 Chippenham Town (2nd)
Thatcham Town 1-0 Didcot Town (2nd)
Hitchin Town 5-4 AET Biggleswade Town (7th)
Bashley 2-5 Poole Town (8th)
Chalfont St Peter 1-1 AET Beaconsfield SYCOB (8th) Beaconsfield won 4-3 penalties
Leamington 2-2 AET Brackley Town (8th) Brackley won 5-3 penalties
St Albans City 0-3 Hemel Hempstead Town (8th)
Sholing 2-3 Wimborne Town (9th)
Round 2
Beaconsfield SYCOB 1-0 Bedfont Town (21st)
Hitchin Town 1-2 Hemel Hempstead Town (21st)
Bideford 4-3 AET Taunton Town (22nd)
Clevedon Town 2-1 Paulton Rovers (22nd)
Hungerford Town 1-2 Daventry Town (22nd)
North Greenford United 1-1 AET Chertsey Town (22nd) North Greenford won 4-2 penalties
Northwood 3-1 Uxbridge (22nd)
Wimborne Town 2-3 AET Thatcham Town (22nd)
Totton 1-0 Poole Town (22nd)
Yate Town 2-6 Frome Town (22nd)
Swindon Supermarine 3-2 Brackley Town (23rd)
Chesham United 3-1 Barton Rovers (29th)
Leighton Town 0-1 AET Bedford Town (29th)
Oxford City 1-0 North Leigh (29th)
Rugby Town 4-3 Stourbridge (29th)

Combined Counties League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=336238)
Round 1
Worcester Park 4-2 Molesey (5th)
Round 2
Guernsey 4-1 Ash United (5th)
Windsor 1-2 Spelthorne Sports (7th)
Badshot Lea 1-0 Mole Valley SCR ABANDONED 15 or 30 minutes - bad injury to Badshot player (8th)
Dorking 5-3 Farnham Town (8th)
Raynes Park Vale 4-0 Bedfont Sports (8th)
Feltham 0-5 CB Hounslow United (23rd)
Badshot Lea 3-1 Mole Valley SCR (29th)
Round 3
Guildford City 2-2 AET Wembley (23rd) Guildford won 5-3 penalties

Eastern Counties League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=363088)
Round 2
Team Bury 2-3 Clacton (21st)
Cornard United 0-2 Felixstowe & Walton United (22nd)
Dereham Town 2-0 Fakenham Town (22nd)
Hadleigh United 1-6 Haverhill Rovers (22nd)
Norwich United 1-0 Wisbech Town (22nd)
Wroxham 2-0 Gorleston (22nd)
Godmanchester Rovers 1-2 Stanway Rovers (23rd)

Essex Senior League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=335183)
Round 2 1st Leg
Barking 1-2 Southend Manor (15th)
Round 2 2nd Leg
Sporting Bengal United 1-1 Barkingside (9th) Barkingside won 4-3 aggregate
Basildon United 3-1 Clapton (15th) Basildon won 3-1 aggregate
Hullbridge Sports 0-3 Burnham Ramblers (15th) Burnham won 4-2 aggregate
Takeley 3-1 London APSA (15th) Takeley won 6-2 aggregate
Witham Town 4-1 Haringey & Waltham Development (21st) Witham Town won 6-1 aggregate
Southend Manor 3-5 AET Barking (22nd) Barking won 6-5 aggregate

Essex Senior League Gordon Brasted Memorial Trophy
Round 1
Sporting Bengal United 4-3 Eton Manor (2nd)

Hellenic League Challenge Cup
Round 1
Thatcham Town reserves 2-3 Witney Town (14th)
Round 2
Oxford City Nomads 5-0 Easington Sports (9th)
Lambourn Sports 1-7 Highworth Town (26th)
Round 3
Lydney Town 2-1 AET Slimbridge (26th)
Rayners Lane 2-4 Wantage Town (26th)
Wokingham & Emmbrook 2-0 Flackwell Heath (26th)
Wootton Bassett Town 0-1 Headington Amateurs (26th)

Hellenic League Floodlit Cup
Round 2
Witney Town 3-2 Winterbourne United (8th)
Round 3
Flackwell Heath 4-1 Kidlington (1st)
Cheltenham Saracens 1-4 Shortwood United (2nd)
Lydney Town 1-2 Highmoor Ibis (2nd)
Holyport 0-0 AET Maidenhead United reserves (3rd) Maidenhead won 5-4 penalties
Binfield 1-0 Reading Town (7th)

Hellenic League Supplementary Cup
Round 1
Clanfield 3-1 Bracknell Town (26th)
Thame United 0-2 Chalfont Wasps (26th)
Tytherington Rocks 1-0 Carterton (26th)
Round 2
Chinnor 3-1 Winterbourne United (26th)
Cricklade Town v Purton ABANDONED 30 minutes - serious player injury (26th)
Holyport 2-0 Abingdon Town (26th)
Letcombe 2-1 Hook Norton (26th)

Kent League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=337228)
Round 1 1st Leg
Cray Valley (Paper Mills) 2-6 Beckenham Town (5th)
Woodstock Sports 3-1 Greenwich Borough (5th)
Round 1 2nd leg
Canterbury City 2-5 AET Fisher (5th) Fisher won 11-8 aggregate
Deal Town 0-3 Herne Bay (5th) Herne Bay won 6-0 aggregate
Erith & Belvedere 3-0 Sevenoaks Town (5th) Erith & Belvedere won 5-0 aggregate
Erith Town 3-0 Lordswood (5th) Erith Town won 3-1 aggregate
Holmesdale 3-4 Corinthian (5th) Corinthian won 5-4 aggregate
VCD Athletic 0-1 Tunbridge Wells (5th) VCD Athletic won 3-2 aggregate
Beckenham Town 0-1 Cray Valley (Paper Mills) (12th) Beckenham won 6-3 aggregate
Greenwich Borough 1-2 Woodstock Sports (12th) Woodstock won 5-2 aggregate

Midland Alliance League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=362442)
Round 2
Boldmere St Michaels 4-1 Heath Hayes (1st)
Coleshill Town 0-1 Kirby Muxloe (1st)
Dunkirk 1-0 Rocester ABANDONED 24 minutes - floodlight failure (1st)
Stratford Town 1998 3-2 Westfields (1st)
Willenhall Town 2-4 Ellesmere Rangers (1st)
Causeway United 1-2 Tipton Town (8th)
Loughborough University 2-0 Heather St. Johnís (8th)
Studley 3-1 Alvechurch (8th)
Dunkirk 3-4 AET Rocester (22nd)

Northern Counties East League President's Cup
QF
Winterton Rangers 1-0 Lincoln Moorlands Railway (16th)
Barton Town Old Boys 3-1 Bridlington Town (29th)
Handsworth 0-1 Pontefract Collieries (30th)

Northern League (Brooks Mileson) Cup
Round 2
West Allotment Celtic 0-6 Hebburn Town (2nd)
Alnwick Town 3-2 Chester-le-Street Town (8th)
Billingham Town 1-4 Norton & Stockton Ancients (8th)
Horden Colliery Welfare 0-5 West Auckland Town (8th)
Marske United 1-2 Gillford Park (8th)
Sunderland Ryhope Community Association 4-3 AET Bishop Auckland (8th)
Whickham 0-1 Billingham Synthonia (8th)
Whitehaven 1-6 Dunston UTS (8th)
Crook Town 2-4 Bedlington Terriers (9th)
Esh Winning 5-8 AET Team Northumbria (9th)
Guisborough Town 3-0 Birtley Town (9th)
Morpeth Town 1-2 Spennymoor Town (9th)
Newcastle Benfield 3-0 Ryton & Crawcrook Albion (9th)
North Shields 2-2 AET Darlington Railway Athletic (9th) North Shields won 4-3 penalties
Washington 0-1 Shildon (9th)
Consett 5-2 Northallerton Town (23rd)

Spartan South Midlands League Challenge Trophy
Round 3
Berkhamsted 2-6 Haringey Borough (8th)
Cranfield United 2-6 AET Broxbourne Borough (8th)
Dunstable Town 2-3 Bletchley Town (8th)
Harpenden Town 3-5 Chesham United reserves (8th)
Hillingdon Borough 6-1 Colney Heath (8th)
Tring Athletic 1-0 Holmer Green (8th)
Hadley 1-2 AET Biggleswade United (9th)

Spartan South Midlands League Premier Division Cup
Round 2
Colney Heath 4-3 Oxhey Jets (22nd)
Harefield United 2-0 London Tigers (22nd)

Sussex County League Cup (John O'Hara)
Round 3
Uckfield 5-2 Wick (5th)
Dorking Wanderers 0-2 East Preston (19th)
Sidley United 0-0 AET Southwick (19th) Southwick won 3-2 penalties
Crowborough Athletic 1-5 Rye United (22nd)
Selsey 2-3 AET Pagham (22nd)
QF
Three Bridges 3-1 AET Redhill (8th)

United Counties League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=333413)
Round 1
Buckingham Town 0-3 Peterborough Northern Star (5th)
Spalding United 0-2 Holbeach United (15th)
Eynesbury Rovers 1-4 Deeping Rangers (22nd)
Kings Lynn Town 2-1 Raunds Town (22nd)
Long Buckby 3-0 Olney Town (29th)
Round 2
Wellingborough Town 2004 1-4 St Ives Town (22nd)
Bugbrooke St Michaels 2-1 AET Thrapston Town (23rd)
Newport Pagnell Town 5-1 Cogenhoe United (29th)

Wessex League Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=347802)
Round 2
Alton Town 6-0 US Portsmouth (1st)
Amesbury Town 0-5 Romsey Town (1st)
Brockenhurst 5-1 Andover New Street (1st)
Petersfield Town 1-2 Tadley Calleva (1st)
Winchester City 0-0 AET GE Hamble (2nd) GE Hamble won 4-3 penalties
Bemerton Heath Harlequins 3-0 Hamworthy United (7th)
Alresford Town 2-7 Moneyfields (8th)
Bournemouth 7-0 Stockbridge (8th)
Christchurch 1-0 Warminster Town (8th)
Laverstock & Ford 2-1 Pewsey Vale (8th)
Totton & Eling 2-3 Cowes Sports (8th)
Newport (IOW) 2-0 Horndean (9th)
Verwood Town 1-2 New Milton Town (9th)
East Cowes Victoria Athletic 2-0 Fareham Town (15th)
Downton 2-1 Blackfield & Langley (22nd)
Round 3
Tadley Calleva 0-3 Christchurch (22nd)

Western League (Les Phillips) Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=335953)
Round 1
Calne Town 3-0 Cadbury Heath (5th)
Bridport 0-1 Odd Down (Bath) (12th)
Bitton 7-0 Portishead Town (12th)
Bristol Manor Farm 4-0 Sherborne Town (12th)
Chard Town 0-4 Radstock Town (12th)
Elmore 3-2 Bishop Sutton (12th)
Merthyr Town 3-0 Wells City (12th)
Roman Glass St George 1-4 AET Larkhall Athletic (12th)
Shepton Mallet 1-0 AET Keynsham Town (12th)
Welton Rovers 2-1 Longwell Green Sports (12th)
Willand Rovers 2-0 Devizes Town (12th)
Melksham Town 2-0 Hengrove Athletic (14th)
Street 1-4 Bradford Town (15th)
Gillingham Town 2-0 Wellington (19th)
Barnstaple Town 3-0 Corsham Town (26th)

OTHER
Aldershot Senior Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=349040)
Round 2
Old Farnboronians 2-0 Fleet Spurs (1st)
Alton Athletic 2-10 Alton Town @ Alton Town (8th)
Sandhurst Town 1-2 Ashford Town (Middlesex) (22nd)
Eversley 2-1 Fleet Town @ Fleet Town (29th)
Farnborough 7-5 AET Cove @ Cove (30th)

Basingstoke Senior Cup
Round 1
Tadley Calleva 2-3 New Inn Sports (8th)
Thatcham Town 4-0 Aldermaston (9th)

Buckingham Charity Cup
QF 1st Leg
Buckingham Athletic 2-1 Daventry United (22nd)
Olney Town 0-5 Cogenhoe United (22nd)
QF 2nd Leg
Buckingham Town 4-0 Stony Stratford Town @ Stony Stratford Town (1st) Buckingham won 7-1 aggregate
Banbury United 6-1 Winslow United (8th) Banbury won 13-1 aggregate

Coalville Charity Cup
QF
Ellistown 4-0 Sileby Saints (1st)

Hinchingbrooke Cup
Preliminary Round
Deeping Rangers 8-1 Rushden & Higham United (1st)
Biggleswade United 2-3 St Neots Town (29th)
Round 1
Blackstones 2-1 Kempston Rovers (2nd)
Rothwell Corinthians 2-0 Yaxley (22nd)
Bourne Town 3-4 AET Cranfield United (29th)

Isle of Wight Senior Gold Cup
Round 1
Binstead & COB 1-2 Shanklin (19th)
Niton 0-4 Ventnor (19th)
Northwood St Johns 5-3 Oakfield (19th)
Ryde Saints 3-1 Newchurch (19th)
GKN 2-5 West Wight (26th)

J W Hunt Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=354091)
Round 1
Wrens Nest United 0-3 Cadbury Athletic (9th)
Heath Hayes 3-2 Newport Town ABANDONED 50 minutes floodlight failure caused by area power supply failure (15th)
Wyrley Juniors 2-4 AET Black Country Rangers (29th)
Round 2
Wulfrunians 3-1 Rugeley Rangers (1st)
Willenhall Town 5-0 Penkridge Town (29th)
Warstones Wanderers 3-7 AET Penncroft @ Goodrich (30th)

Loughborough Charity Cup
QF
Loughborough 0-5 Shepshed Dynamo @ Shepshed Dynamo (15th)

North Bedfordshire Charity Cup
QF
Ampthill Town 5-2 AET Potton United (29th)

Portsmouth Senior Cup
QF
Paulsgrove 0-2 United Services Portsmouth @ United Services Portsmouth (21st)
Moneyfields 2-0 Portchester (24th)

Reading Senior Cup
Round 1
Flackwell Heath 3-0 Woodcote/Stoke Row (15th)
Round 2
Newbury 2-0 Marlow United (1st)
Park United 2-2 AET Highmoor Ibis (26th) Park won 6-5 penalties
Sandhurst Devels 0-2 Woodley Town (26th)
Theale 3-1 Finchampstead (26th)

Southern Combination Cup (http://www.nonleaguematters.co.uk/...orum.cgi?post=346045)
Round 2
Westfield 6-1 Reading Town (15th)

South Midlands Floodlit Cup
Round 1
Hoddesdon Town 2-4 Amersham Town (1st)
Wormley Rovers 1-2 Royston Town (1st)
Ampthill Town 4-3 Potton United (8th)
Oxhey Jets 5-3 Stansted (9th)

Walsall Senior Cup
Round 2
Chasetown 2-0 Warstones Wanderers (1st)
Heath Hayes 3-2 Boldmere St Michaels (8th)
Sporting Khalsa 0-2 Rushall Olympic (8th)
Sutton Coldfield Town 1-2 Brocton (8th)
Walsall Wood 0-3 Bloxwich United (8th)
Willenhall Town 0-2 AET Wolverhampton Casuals (9th)
Wombourne United 0-2 Ellesmere Rangers (24th)

West Herts St Mary's Challenge Cup
QF
Hemel Hempstead Town 6-0 Berkhamsted (1st)
Oxhey Jets 10-0 Chipperfield Corinthians (1st)
Tring Athletic 3-1 SWR Garage Doors (22nd)

Worcester Royal Infirmary Cup
Round Robin
Malvern Town 1-1 Archdales '73 (8th)
Stourport Swifts 9-0 Bromyard Town (8th)

Wycombe Senior Cup
Round 1
Holmer Green 3-1 Chinnor (1st)
Bierton 3-2 Hambleden (5th)
Great Missenden 1-3 Walters Leisure (5th)
Amersham Town 5-5 AET Prestwood (8th) Amersham won 4-2 penalties
Holyport 2-4 Chalfont Wasps (8th)
Flackwell Heath 5-1 Downley Albion (10th)
QF
Chalfont Wasps 2-1 AET Chesham United @ Chesham United (22nd)


Regan
Junior Team Regular

Dec 2, 2011, 12:48 PM

Posts: 50
Location: Hampshire
Team(s):

Post #2 of 2 (5625 views)
Shortcut
Re: [hawkwind] Some November 2011 Results [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately


In Reply To
UNKNOWN - HELP
Wiltshire Senior Cup
reason for replaying of Trowbridge Town v Sanford


I think Trowbridge Town would quite like to know that too! From their website - http://www.pitchero.com/...ie-to-be-432159.html

Sounds like Sanford played an ineligble player. Instead of chucking them out (surely the normal thing to do?), Wiltshire FA have orderd the tie to be replayed. Trowbridge weren't best pleased and initially refused to play but have now changes their minds (or had their minds changed for them?).

(This post was edited by Regan on Dec 2, 2011, 12:51 PM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3