Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 04/08/12

 



Jaundiced Hack
First Team Star

Jul 26, 2012, 5:55 PM

Posts: 1655
Location:
Team(s):

Post #1 of 1 (4540 views)
Shortcut
     Saturday 04/08/12   or

Aberbargoed Buds v Ton Pentre
Accrington v Coventry City (3pm)
AFC Kempston Rovers v Codicote
AFC Wimbledon v West Ham United XI (3pm)
Airbus Xl v Meliden (3pm)
Alnwick Town v Whitley Bay A
Altrincham v Wrexham (3pm)
Ammanford v Seaside (2pm)
Ashford United v Crawley Down
Ashton United v Mossley (3pm)
Bamber Bridge v Bala Town (3pm)
Barmouth & Duffryn v Earlswood Town (3pm)
Basingstoke Town v Brentford (3pm)
Bedford Town v Corby Town (3pm)
Bedlington v Oadby Town
Bedworth v Woodford United (3pm)
Berkhamsted v Ware (3pm)
Bishop Auckland v Harrogate Town (1:30pm)
Blackstones v Stamford AFC (3pm)
Blaenavon Blues v Caerleon Town (2.30pm @ The Memorial Ground)
Bournemouth v Reading (3pm)
Bradford City v Bury (3pm)
Brigg Town v Grimsby Town XI (3pm)
Brighton & Hove Albion v Chelsea (3pm)
Bristol City v Bristol Rovers (3pm)
Broadwell v Abertillary Bluebirds (2pm 1st team, 4pm Res)
Buckley Town v Wrexham Res/Youth (2.30pm)
Builth Wells v Pontardawe
Bush Hill Rangers v Hinton (2pm) at White Hart Lane Community Sports Centre
Burton Albion v Walsall (3pm)
Buxton v Leek Town (3pm)
Cambridge City v AFC Sudbury (3pm)
Caernarfon Wanderers v Waunfawr (2-30pm)
Caldicot Town v Blackrock Rovers
Cammell Laird v Coalville Town (3pm)
Canvey Island v Harlow Town (3pm)
Canvey Island Reserves v Witham Town Reserves (1pm) @ Basildon Sports & Social Club
Carlisle City v Penrith Rangers (2.30pm)
Carlton Town v Skegness United
Carnetown v Treharris Athletic (2.30pm)
Cefn Druids v Wirral XI (instead of FC Cefn) (2.30pm)
Cemaes Bay v Gaerwen(2:30pm)
Chalfont St Peter v Hemel Hempstead Town (3.00pm)
Chatham Town v Horsham
Chesham United v Arsenal XI
Cheshunt v AFC Hayes (3pm)
Chertsey Town v Farnborough (3pm) - NB: Chertsey's Game with Chipstead now Tue, 7 August.
Chester FC v North Ferriby United (Peter Swailes Shield)
Chester le Street v Hebburn Town (3pm)
Cinderford v Chippenham
Clitheroe v Airbus UK (3pm)
Clydach Wasps v Pontlottyn (3pm)
Clydach Wasps Res v Abertillery Excelsiors Res (at Llanelly Hill, 3pm)
Cogenhoe United v Barton Rovers
Connahs Quay Town v Argoed United (2.30pm)
Cwmbran Celtic v Cwmbran Town (2.30pm)
Cwmffrwdoer v Pentwynmawr Athletic (3pm)
Dagenham & Redbridge v Brighton & Hove Albion (3pm)
Deeping Rangers v Lincoln United
Denbigh Town v Bebbington (2-30pm)
Derby County res v Manchester City EDS (3pm)
Didcot Town v Wantage Town (3pm)
Dobwalls v Plymouth Parkway
Doncaster Rovers v Barnsley (3pm)
Dorchester Town v Weymouth
Durham City v Darlington 1883 (3pm)
Eastbourne United res v Walton Casuals res
Eastbourne United v Walton Casuals
East Grinstead Town Res v Ifield (2pm)
Eastwood Town v Hucknall Town
Ebbsfleet United v Dover Athletic (3pm)
Ellwood v Croesyceliog (3pm)
Ely Rangers v Bryntirion Athletic (2.30pm)
Exeter City v Millwall (3pm)
Exmouth Town v Seaton (2pm)
Fairfield v Wainfelin Bluebirds
Farsley AFC v Bradford Park Avenue (3pm)
Faversham Town v Hollands & Blair (3pm)
FC Halifax Town v Blackburn Rovers (3pm)
Fleet Town v Bracknell Town
Fleetwood Town v Tranmere Rovers
Fleur de Lys v Pontypool Town (3pm)
Folkestone Invicta v Carshalton Athletic (3pm)
Frome Town v Merthyr Town (3pm)
Gillingham v Charlton Athletic (3pm)
Gosport Borough v North Leigh (3pm)
Goytre v Cwmbach Royal All Stars (1.30pm)
Goytre Utd v Bridgend Street (2pm)
Graig-y-Rhacca v Rogerstone (3pm)
Grappenhall v Porthmadog (2.30pm)
Greenfield v Bodedern Ath (3pm)
Gresley v Heanor Town
Guisborough v Whitby Town
Hadley v Chesham United Res
Harold Hill v Herringate (2.30pm)
Harrow Borough v Slough Town
Harrow Hill v Longlevens (3pm)
Hartlepool United v Hull City (3.pm)
Harworth CI v Harworth CI Reserves (Tom Brogan Memorial Game)
Hastings United Res v Gillingham Development XI (1pm)
Hatfield Town v Welwyn Garden City (3pm) Dalton Shield
Haverfordwest County v Garden Village (2pm)
Hednesford Town v Vauxhall Motors (3pm)
Hendon v Hayes & Yeading
Herne Bay v Royston Town (3pm)
Hertford Town v Oxford United Match subject to FA Cup draw
Heybridge Swifts v Dagenham & Redbridge XI
Hitchin Town v Crystal Palace XI (3pm)
Hoole Rangers v Saltney Town
Ipswich Town v West Ham United (3pm)
Kidderminster Harriers v Stourbridge - Worcs Senior Cup Final
Kidlington v Aylesbury (3pm)
Kidsgrove Athletic v Prescot Cables (3pm)
Lancaster City v Workington Town (2pm)
Leatherhead v Cray Wanderers (3pm)
Leiston v Histon (3pm)
Lincoln City v Leicester City
Llandudno v Stafford Rangers
Llangollen v Four Crosses (2.30pm)
Llanyravon v Trethomas Bluebirds (2.15pm)
Lliswerry v Caldicot Town OFF
London Lions v Waltham Abbey
Loughborough Dynamo v Hinckley United
Lowestoft Town v Billericay Town
Loxwood v Horsham YMCA Res (10.30am)
Lydd Town v APM Contrast (1pm)
Macclesfield Town v FC United of Manchester
Maidenhead United v Hendon (12.30pm) At Bisham Abbey
Maidstone United v AFC Hornchurch (3pm)
Malpas Utd v Cardiff Grange Quins (2pm)
Mansfield Town v Rotherham United (3pm)
Marnhull vs Bradford Abbas (3pm) (P)
Margate v Bromley (3pm)
Marine v Marine Res (3pm) Family Day
Metropolitan Police v Braintree Town (3pm)
Mold Alex v Conwy Borough
Morda v Llanrhaeadr (3pm)
Nailsea United v Bristol Academy (11am)
Nantlle Vale v Glantraeth (2-30pm)
Needham Market Res v Bishops Stortford U/18 (3pm)
New College Academy v Highworth Town @ Swindon Supermarine
Newcastle Town v Curzon Ashton (3pm)
Newport Civil Service v Monmouth Town (Gwent Senior Cup 1) (2.30pm)
Newport Eagles v West of St Julians (2.30pm)
Newtown v Guilsfield (2.30pm)
Newquay AFC XI v St Agnes (2.00pm) - At Godolphin Atlantic
Northampton Spencer v Stotfold
Nottingham Forest v Aston Villa (3pm)
Oldham Athletic v Huddersfield Town (3pm)
Olney Town v Oakley Sports
Orpington v Bromley Green
Oxford United v Cardiff City
Peasmarsh v Bromley Green 3rd team (10.30am)
Penrhiwceiber Cons v Brynna (2.30pm)
Penrhiwceiber Rangers v West End (2.30pm)
Penrhyncoch v Presteigne St. Andrews (2.30pm)
Penryn Athletic v St Day
Perthcelyn v Cefn Fforest
Peterborough Northern Star v Potton United
Pontypool Town v Mardy (2pm)
Portsmouth v Bolton Wanderers (3pm)
Potters Bar Town v Enfield Town
Poynton v Crewe F C. - CANCELLED
Prestatyn Town v Rhyl (2.30pm)
Preston North End v Leeds United (3pm)
Quorn v Barwell (3pm)
Radcliffe Olympic v Southwell City 3pm
Rainworth MW v Stocksbridge Park Steels
Ramsbottom United v Witton Albion (3pm)
Ramsgate v Romford (3pm)
Rhayader v Montgomery (2.30pm)
Rhyl v Northwich Victoria (3pm)
Romulus v Sutton Coldfield Town (3pm)
Rugby Town v Oxford City
Sheerness East v Whitstable Town XI (3pm)
Sheffield Wednesday v West Bromwich Albion
Sherwood Colliery v Blidworth Welfare (2.00pm)
Shillington v Baldock Town (3pm)
Sittingbourne v Aveley
Skegness Town v Clifton FC
Snodland v Erith Town Res (3pm)
Southampton v Wolverhampton Wanderers (3pm)
Southminster St Leonards v Newbury Forest (3pm)
Southminster St Leonards Res v SFC Billericay (noon)
Southport v Rochdale
South Sefton Borough v South Liverpool (3pm)
Spalding United v King's Lynn Town (3pm)
St Albans City v Chelsea XI (3pm)
St Ives Town v Daventry Town
St Neots Town v Chelmsford City (3pm)
Stamford v Blackstones
Stevenage v Peterborough United (3pm)
Stirling Albion XI v Morpeth Town K.O. 2pm (Stirling University)
Sutton Athletic v Hythe Town (3pm) At their New ground Lower road Hextable
Sutton Coldfield v Romulus (Sutton Charity Cup) (3pm)
Swaffham Town v Yaxley .
Tamworth v Crewe Alex(15-00).
Tata Steel v Cwmaman Institute (2.30pm)
Taunton Town v Dinas Powys
Team Braintree v Grays Athletic (3pm)
Thame United v Aylesbury United
Three Bridges V Hastings Town (3.00pm)
Tonbridge Angels v Dartford (3pm)
Tytherington Rocks v Tuffley Rovers
Walton & Hersham v Hampton & Richmond
Wantage Town v Didcot Town
Warlingham v South Park Res (3pm)
Warrington Town v Crewe Alex XI.(Peace Cup).
Watford v Tottenham Hotspur (Lloyd Doyley Testimonial)
Welling United v Crystal Palace
Wellingborough Town v Thrapston Town
Weston-super-Mare v Newport County (now postponed)
Weymouth Utd v Dorchester Town (3pm)
Whitehawk v Worthing (3pm)
Whitley Bay v Jarrow Roofing
Wick v Berkeley Town (2.30pm)
Willaston v Vauxhall Motors Reserves (2.30pm)
Wimborne Town v AFC Totton (3pm)
Wingate & Finchley v Brentwood Town
Winterbourne Utd v Bridgwater Town
Witham Town v Tooting & Mitcham Utd (3pm)
Witney Town v Swindon Supermarine (3pm)
Woking v Aldershot Town (3pm)
Yate Town v Gloucester City
Ynysddu Crusaders v Llanhilleth

(This post was edited by Jamesie on Aug 4, 2012, 8:32 PM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3