Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 1st August 2015

 



royals26
Man City Transfer Target!


Aug 1, 2015, 1:09 PM

Posts: 6294
Location: Reading
Team(s): Reading

Post #1 of 1 (3426 views)
Shortcut
     Saturday 1st August 2015   or Reply Privately

AEI Sports v Potters FC (2pm)
AFC Aldermaston v Andover New Street (3pm)
AFC Blackpool v Maesgwyn (3pm)
AFC Croydon Athletic v Knaphill
AFC Darwen v Lancaster City (2pm)
AFC Hayes v Barton Rovers F.C (3pm)
AFC Liverpool v Blackburn Rovers XI ( NO GAME)
AFC Mansfield v Belper Town (3pm)
AFC Rushden & Diamonds v Loughborough Dynamo
Airbus UK Broughton v Wrexham XI (11am,)
Aldershot Town v Wycombe Wanderers (3pm)
Alsager Town reserves v Knypersley Victoria (3pm)
Alton v Hartley Wintney FC (3pm)
Altrincham FC v Port Vale (3pm)
Alvechurch v Sutton Coldfield Town
Arundel v Worthing (1st's) (3pm)
Ascot United v Slough Town (12am)
Ashton Athletic FC v Mossley A.F.C 3:00pm
Aston Clinton FC v Marsh Gibbon
Auchinleck Talbot v Bo'ness U (2.30pm)
Awsworth Villa v Sandiacre Town
Bacton United v Long Melford (2pm)
Badshot Lea v Aldershot Town XI (3pm)
Ball Haye Green v Stone Dominoes
Bamber Bridge Academy v Charnock Richard Academy (2pm)
Banbury United v Beaconsfield SYCOB (3pm)
Barmouth & Dyffryn United v Pelsall Villa FC (2pm)
Barnton v Runcorn Linnets
Barrow AFC v Leeds United XI (3pm)
Barton United v Paget Rangers
Barwell FC v Leighton Town FC (3pm)
Bashley v New Miton Town (David Jose Trophy)
Beccles Caxton v Cornard United (2.30pm)
Bedfont & Feltham v Spelthorne Sports (3pm)
Bedfont Sports v Edgware Town FC (3pm)
Bedford Town v Kettering Town (3pm)
Berinsfield v Headington Amateurs
Berkhamsted FC v Aylesbury FC (3pm)
Berks County v Woodley Utd (2pm)
Bideford v Buckland Athletic
Biggleswade Town FC v Boreham Wood FC (3pm)
Billingham Synthonia v Guisborough Town (3pm)
Billingham Town v Wolviston
Bishop 's Stortford v Leyton Orient (4 page programme)
Bingham Town v Newark Town (3pm)
Blackfield & Langley v Bridport
Bonnyrigg Rose v Falkirk Juniors (2:30pm)
Boston United v Grimsby Town
Bourne Town v Stamford AFC - CANCELLED
Brackley Town FC v Stourbridge (3pm)
Brentwood Town FC v Harlow Town FC (3pm)
Brighouse Town v Ashton United (2pm)
Brockenhurst v Amesbury Town FC (3pm)
Buckingham Athletic v Wellingborough Town
Bungay v Gorleston (2.30pm)
Burnham FC v Binfield (3pm)
Burscough Rochmond v Hesketh Bank (2.30pm)
Buxton FC v Leek Town (3pm)
Cambridge City v Histon (Cambs Professional Cup @ St Ives)
Canvey Island v Ramsgate
Carshalton Athletic FC v Merstham KO 3pm
CB Hounslow United v Broadfields United FC (3pm)
Chalfont St Peter v AFC Dunstable
Charlton Athletic v Chievo Verona (3pm) CANCELLED
Charnock Richard FC v Fulwood Amateurs (3pm) Will Carr Memorial
Chatham Town FC v Dagenham & Redbridge (3pm)
Chatteris Town v Sawston United (2pm)
Chesham United v Hemel Hempstead Town (3.0pm)
Cheshunt v Royston Town (Herts Charity Cup)
Chessington & Hook United v Sheerwater (12.30pm)
Chessington & Hook United F.C v Epsom Athletic (3pm)
Cinderford Town v Monmouth Town
Clanfield 85 FC (Jim Newman Cup Semi-Finals)
- Royal Wootton Bassett v Clanfield 85 (2 pm)
- Carterton v Eynsham (5 pm )

CLAY CROSS TOWN v STAVELEY MINERS WELFARE U 21's (3pm)
Cleethorpes Town v Boston Town (@ Linden Homes Club)
Clutton v Bristol Manor Farm (3pm)
Coalville Town v Alfreton Town
Colliers Wood United v Littlehampton Town (3pm)
Consett v Workington AFC (3pm)
Conwy Borough v 1874 Northwich (2pm)
Cookham Dean v Penn & Tylers Green (2 pm)
Corby Town v Leicester City XI (2pm)
Crawley Down Gatwick v Chichester City (2pm)
Cromer Town F.C v Mildenhall Town (3pm)
Crowborough Athletic v Haywards Heath Town FC (3pm)
Curzon Ashton v Guiseley AFC
Dalton United FC v Penrith (3pm)
Dartmouth v Totnes & Dartington (1pm, Reserves after)
Desborough Town v Blaby & Whetstone
Didcot Town v Hungerford Town
Dinas Powys v Caerau (Ely) FC (3pm)
Dock Cons v Glenside Rovers (2.30pm)
Dorchester Town v Truro City FC (3pm)
Dorking Wanderers v Tonbridge Angels (12.30pm)
Droylsden v Cray Wanderers (2pm) ( Tony Downes Memorial Trophy)
Dunkirk FC v Witton Albion FC (3pm)
Dunstable Town v Fulham XI (NOW CANCELLED)
East Preston v Alresford Town (3pm)
Eastbourne Town v Little Common (Eastbourne Sports Park) (2pm)
Eastleigh v Barnet (3pm)
Ebbsfleet United v Braintree Town FC (3pm)
Eccleshall v Stafford Rangers (2pm)
Egham Town v Staines Town (3pm) [Magna Carta Cup]
Ellwood v Tuffley Rovers FC (3pm)
Esh Winning v Durham City
ELLESMERE RANGERS FC v WALSALL WOOD FC (3pm)
Euxton Villa v St Helens Town (3pm)
Evesham United v Petersfield Town
Eynesbury Rovers v Ampthill Town
Fairfield Villa v Dudley Sports FC (3pm)
Fairford Town v Wokingham & Emmbrook (1st : 1 pm & Reserves :4 pm or 12:30 & 3pm if you believe the Sumas site; Fairford's have the later times but with the matches reversed! Crazy)
Farsley Celtic v Albion Sports, Saturday 1st August, 3.00pm
Faversham Town v Hollands & Blair (3pm)
FC Halifax Town v York City (3pm)
FC United of Manchester v Wrexham
FECKENHAM FC v Tipton Town FC (3pm)
Ferring v Lancing (1.30pm)
Flackwell Heath v Marlow
Frickley Athletic v North Ferriby United (3pm)
Gainsborough Trinity v Sheffield United
Gedling MW v Basford United FC (3pm)
Gillingham Town v Christchurch
Glantraeth v Saltney Town (2.30pm)
Glapwell v Selston (2pm)
Glasshoughton Welfare v Athersley Rec (1pm)
Godalming Town v Bracknell Town
Gornal Athletic U/21 v Gornal Athletic (3pm)
Great Yarmouth Town FC v Wroxham (3pm)
Gresley FC v Ilkeston FC
Guernsey FC v Billericay Town
Haddington Athletic v KIRKINTILLOCH ROB ROY (2.30pm)
Hadleigh United v Leyton Orient XI (1.30pm)
Hailsham Town v Guildford City (2.30pm)
Handsworth Parramore v Rossington Main
Hannakins Farm v Bowers & Pitsea FC (2.30pm)
Hanwell Town v Cove FC (3pm)
Hardwicke v Longlevens AFC (3pm)
Harpenden v Sandridge Rovers
Harrogate Town v Barrow AFC
Harrowby United v Boston United
Hartlepool United v Chesterfield (3pm)
Havant & Waterlooville v Dover Athletic
Haverfordwest County v Barry Town United (2.30pm)
Hayes & Yeading United v Dulwich Hamlet (1pm) (Beaconsfield Road 3G)
Heaton Stannington v Seaham Red Star
Hemsworth MW v Barnoldswick Town FC (3pm)
Hengrove athletic v Liverton Utd (3pm)
Hereford FC v Hull City XI
Hertford Town FC v Potters Bar Town FC 3:00 pm
Heybridge Swifts v Southend Manor
Highworth Reserves v Wantage Town Reserves (3pm)
Hitchin Town v Biggleswade United (3pm)
Holbeach United v Lincoln United
Holker Old Boys v Slyne with Hest (2pm)
Holmesdale FC v Horsham 3pm
Ilford v Braintree Town
Irlam FC v Trafford
Irvine Meadow v Musselburgh Athletic FC (2pm)
Kimberley Miners Welfare v Attenborough (3pm)
Knutsford v Alsager Town (2pm) REVISED KICK-OFF TIME
Langford Rovers v Uphill Castle (3pm)
Largs Thistle v Peterfields (2pm)
Leatherhead v Basingstoke Town (3pm)
Lewes FC v Crystal Palace XI (3pm)
Litherland REMYCA v Morecambe XI
Liversedge FC v Worsbrough Bridge Athletic (3pm)
Llangefni Town v Holywell Town FC (2.30pm)
London Colney Reserves v Aylesbury FC Development Team (3pm)
Long Buckby v AEI Bell (2pm)
Longridge Town v Bamber Bridge (3pm)
Loughton Manor v Woodford Town (2pm)
Lowestoft Town v AFC Sudbury
Luton Town FC v Walsall FC (3pm)
Lutterworth Athletic v Oadby Town
Lydbrook Ath v Charlton Rovers (3pm)
Lytham Town FC v Fleetwood Hesketh (3pm)
Maghull v Bootle (3pm)
Maghull v Bootle Reserves (11.30am)
Maltby Main FC v Sheffield United XI (3pm)
Mangotsfield United v Frome Town (2pm)
Margate FC v Wolverhampton Wanderers U/21 (3pm)
Merthyr Town v Weston-super-Mare
Metropolitan Police v Corinthian-Casuals
Millwall v CD Tondela (2pm)
Milton Utd v Old Woodstock Town
Mulbarton Wanderers and Belles FC v Norwich CEYMS (1pm)
Mursley Utd v Olney Town
Needham Market FC v Chelmsford City (3pm)
Nelson FC v Thackley AFC (3pm)
Newcastle Benfield v Gateshead FC (3pm)
Newcastle United v Borussia Monchengladbach
Newton v Marine AFC
Newtown AFC v Cardiff City XI (2.30pm)
North Walsham v Caister (2pm)
Northampton Spencer v Haringey Borough FC (3pm)
Nuneaton Grif vf Anstey Nomads
Old Leake v Skegness Utd FC
Ossett Albion FC v Matlock Town FC (2pm)
Oxford United v Coventry City (@ Nuneaton Town - switch due to new pitch being laid at Kassam Stadium) (3pm)
Pagham v Moneyfields FC (2pm)
Parkgate FC v Teversal FC (3pm)
Pagham Res v Moneyfields FC Res (4pm)
Penlan v North End
Pentraeth v Cemaes Bay (2pm)
Penygarn & Trevethin v Forgeside (2pm)
Peterborough Sports v Peterborough Northern Star (KO moved to 2pm)
Peterborough United v Cambridge United (3pm)
Phoenix Sports v Greenwich Borough
Pinxton FC v Radcliffe Olympic FC (3pm)
Pollok v Newtongrange Star FC
Poole Borough FC v Bournemouth Manor (1pm)
Portland United v Chickerell United
Prestwich Heys v Radcliffe Borough (3pm)
Purton v Wantage Town 3pm
Quorn v Chasetown ( has now been cancelled)
RADFORD FC (1964) v Hucknall Town (1.30pm)
Rainworth Miners Welfare v Heanor Town
Redbridge v Newbury Forest
Retford United v Stocksbridge Park Steels (3pm)
Risborough Rangers v Oxford City Nomads
Rockleaze Rangers v Wells City (3pm)
Roffey v AFC Portchester (2pm)
RTB Ebbw Vale v Farnworth Town
Rugby Town v King`s Lynn Town
Rushall Olympic v Tamworth (3pm)
Salisbury FC v AFC Totton
Saltcoats Victoria F.C v West Calder United (2pm)
Sandhurst Town FC v Finchampstead FC (3pm)
Seaton Delaval AFC v Killingworth YPC 2.00pm
Severn Bridge v Thornwell Red & White
Shaw Lane Aquaforce v Bradford Park Avenue FC (3pm)
Sheppey United v Beckenham Town
Shepshed Dynamo v Brackley Town
Shirebrook Town v Worksop Town
Shortwood United v Bath City
Shortwood United v Bath City
Sittingbourne v Great Wakering Rovers
Skegness Town FC v Downham Town FC (3pm)
Sleaford Town Fc v Lincoln City XI - 1pm
Southall v Uxbridge Reserves FC (3pm)
South Park v Sholing POSTPONED
South Park v Spelthorne Sports (3pm)
Southport v Bolton Wanderers XI
Sporting Khalsa v Thornaby
St. Agnes v Perranporth AFC (4.15pm)
St. Albans City v Woking (3pm)
Stafford Rangers v Mickleover Sports
Stapenhill v Coalville Town
Staveley MWFC v Carlton Town (3pm)
Stewkley v Clean Slate (12 pm)
Stockbridge v Fareham Town
Stockport County v GAP Connah`s Quay
Storrington v Billingshurst (2pm & 4pm - Double Header)
Stratford Town v Kidderminster Harriers
STUDLEY v Cradley Town F.S.C (3pm)
Sutton Common Rovers v Farleigh Rovers (2pm)
Sutton Common Rovers Reserves v Farleigh Rovers Reserves (4pm)
Sutton United v Bromley
Tadcaster Albion v Spennymoor Town
Tadley Calleva v Henley Town (@ Everest College, Basingstoke)
Takeley v Haverhill Borough
TD Shipley v Upper Beeding (3pm)
Thame United v Aylesbury United
Thamesmead Town v Jersey FA
Thatcham Town v North Leigh (3pm)
Thurrock v Bishop`s Stortford - CANCELLED
Tooting & Mitcham vs Farnborough (3pm)
Totternhoe v Evergreen
Tranmere Rovers v Shrewsbury Town
Trearddur Bay v Llanberis Res. (2.30pm)
Tring Corinthians First XI v Berkhamsted FC Development (2pm)
Trowbridge Town v Larkhall Athletic
United Services Portsmouth v Bournemouth FC
Uxbridge FC v Afan Lido (3pm)
Wallington FC v Alnwick Town FC (2.30pm)
Ware Fc v Wingate & Finchley (3pm)
Wealdstone v QPR u21s

Quote

Match day admission is £12 Adults, £7 Concessions and £2 for under £16ís. Sorry our half-price ST deal will not operate for this match.


Westfields v Brislington FC
Welwyn Garden City FC v Romford (3pm)
Whitehawk FC v Crawley Town FC (3pm)
Whitley Bay v Darlington 1883 (3pm)
Whitstable Town v AFC Hornchurch (3pm)
Whyteleafe v Burgess Hill Town (3pm)
Wick & Barnham v Rustington (3pm)
Wimborne Town v Paulton Rovers (3pm)
Winterton Rangers Fc v Scunthorpe United U/18 (1pm)
Witheridge AFC v Bude Town (3pm)
Wivenhoe Town Fc v Eton Manor (3pm)
Woodford United v Easington Sports
Worthing U21 v Southwick (3pm)
Worthing United FC v Lingfield (2pm)
Wyrley v Newport Town

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3